Erzina svoris? Išeičių tūkstančiai

Dažną žmogų, ypač dailiosios lyties atstoves, erzina matomi skaičiukai ant kilogramų, sunkiai užsisegančios sagos ar ankšta suknelė. Tuomet imama galvoti, kaip numesti svorio ir džiaugtis savo naujomis formomis, patinkančiais drabužiais.

Viena iš išeičių – rinktis griežtas dietas. Dietos padeda numesti svorio, bet vien to tikrai nepakanka. Po alinančių dietų būtina tinkamai maitintis, aktyviai gyventi, atsisakyti to, kas kenkia Jūsų figūrai. Taigi, ištvėrus sunkius dietos išbandymus tenka ir toliau gyventi ribojant save, kontroliuojant ir ieškant dar daugiau sprendimų. Be viso to, kai kurios dietos gali būti netgi žalingos Jūsų organizmui, todėl vertėtų gerai pasidomėti ir įvertinti, ar ne per didelė rizika.

Kitas būdas – mitybos sistema. Tai kur kas geriau ir netgi rekomenduojama visiems, kuriems rūpi tiek svoris, tiek ir sveikata. Mitybos sistemos yra paremtos ne konkrečiais produktais, bet jų visuma, derinimu tarpusavyje ir tam tikromis valgymo taisyklėmis. Tai leidžia žmonėms pažinti ir savo organizmą, ir susitvarkyti kai kurias paprastesnes sveikatos problemas, pavyzdžiui, pilvo pūtimą ar vidurių kietėjimą. Laikytis mitybos sistemos kur kas paprasčiau nei griežtos dietos, tačiau ir rezultatai pastebimi ne iš karto, tad jei galvojate kaip numesti svorio greitai – mitybos sistema turėtų būti tik kaip papildoma funkcija.

Dar vienas labai svarbus dalykas – fizinis aktyvumas. Tiek dirbantiems sėdimą, tiek iš pirmo žvilgsnio ir gana aktyvų sunkų fizinė darbą būtina judėti, mankštintis. „Ofisinio” darbo žmonėms lyg ir viskas aišku, kodėl reikia judėti, tačiau fizinį darbą dirbantys asmenys dažnai nesupranta poreikių, o jis gana paprastas – dirbdami judinate tik tam tikrą raumenų grupę, nedirba visas organizmas, o sportuodami, mankštindamiesi lengvai, nepertemdami išjudinate ir kitus, be šoko pailsinate ir tuos, kurie dirba aktyviai darbo metu.

Sporto klubas yra gerai, tačiau nemažai veiklos yra ir gamtoje: važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, baidarių nuoma ir kitos veiklos puikiai tinka galvojantiems kaip numesti svorio ar norintiems, kad toks klausimas niekada nekiltų. Kombinuokite aktyvumą su sveika mityba, jei labai reikia pagalvokite apie kokią nors dietą ir paisykite visų nurodymų – taip pasieksite geriausių rezultatų.


Paskolos kelionėms. Verta ar geriau apsieiti?

Saule ir šiluma neypatingai lepinanti lietuviška vasara verčia susimąstyti apie atostogų planų keitimą – poilsis prie Baltijos jūros iškeičiamas į Pietų Europos šalis. Tačiau kaip bebūtų, dažnu atveju pastarąsias aplankyti atsieina šiek tiek brangiau. Jei santaupų trūksta – imamasi paskolos kelionėms.

Paskolos kelionėms dažnai yra geras išsigelbėjimo būdas, tačiau pasitaiko, jog tokiam tikslui pasiskolinę pinigų vėliau žmonės gailisi. Visgi, tai individualus sprendimas, kurį reikėtų priimti Jums patiems, pasitariant su šeimos nariais ar artimais bičiuliais.

Jei visgi paskolos imti nenorite, verta pamąstyti apie alternatyvų poilsį. Visai pigi yra baidarių nuoma. Tai puiki pramoga, kuria galima mėgautis net ir pačiame sostinės centre. Puikus, tiesa?

Baidarių nuoma ypač populiari šiltais savaitgaliais, tačiau jei gyvenate Vilniuje ir norite atsipūsti vakare – Jums specialus poros valandų trukmės maršrutas, kurį įveiksite labai nepavargdami, tačiau puikiai pasimėgaudami romantišku pasiirklavimu ar pabuvimu ant vandens su šaunia draugų kompanija – įmanoma viskas.

Baidarių nuomai paskolos imti nereikės, nes tai vos apie 10 eurų žmogui kainuojanti pramoga (priklausomai nuo trukmės, laiko, kompanijos dydžio ir kitų dalykų). Tuo tarpu planuodami kelionę prie jūros tokią sumą ar net daugiau išleisite kiekvienam žmogui padengiant kelionės į vieną pusę išlaidas (skaičiuojant iš Vilniaus).

Be baidarių visai pigiai galima išsisukti vykstant prie ežerų, pasiimant palapines, laužui tinkamo maisto. Smagiausia į tokį poilsį leistis būryje gerų draugų. Tai ir malonios pramogos gamtoje, ir įsimenantys vakarai prie laužo šviesos. Neatskiriamas atributas – gitara, tereikia, kad kompanijoje bent kas mokėtų ja groti.

Pramogauti galima ir pigiai ar net nemokamai, tačiau kartais gali kilti noras ir brangioms pramogoms, kurioms neišvengiamai reikalingos paskolos. Jei turėsite iš ko jas grąžinti – kodėl gi ne, tačiau jei tai didelis iššūkis Jūsų finansams – gerai susimąstykite.


Kelių dienų žygis baidarėmis

Baidarių nuomaBaidarių nuoma įprasta Lietuvoje vienai dienai, retkarčiais dviems. Tokios trukmės pramogų pilnai pakanka norintiems atsipalaiduoti po darbo savaitės ar tiesiog gerai praleisti laiką gamtoje, tačiau norintys daugiau nuotykių, „ekstrymo” ar išmėginti savo jėgas išgyvenant gamtoje, turėtų rinktis net kelias dienas trunkančias pramogas baidarėmis.

Leidžiantis į tokį žygį reikia pasirūpinti tinkamomis priemonės. Čia neužteks vien tik susitarti ir pasirūpinti baidarių nuoma, bet kartu reikės ir įsigyti ar taip pat išsinuomoti hermetinį maišą, didesnės talpos kuprinę ar kitą daiktams transportuoti tinkamą krepšį, maisto ruošimo įrangą (pvz. primusą ir jam tinkamą puodą), palapinę, miegmaišį ir dar visokiausių smulkmenų. Tokie daiktai neprapuola juos įsigijus, jei, žinoma, esate linkę keliauti, planuojate tą daryti ir ateityje.

Taip pat labai svarbu leidžiantis į kelių dienų žygį gerai suplanuoti savo maršrutą. Maršruto planavimas apima ne tik planuojamo kelio braižymą žemėlapį ar kompiuterio ekrane, bet taip pat ir nakvynei tinkamų vietų, alternatyvų joms, jei kartais nebūtų vietos palapinei, numatymą. Reikia pagalvoti ir apie tai, kad maršrute būtų tinkamų vietų kelionei baigti anksčiau laiko, o tokiomis vietomis dėl visa ko reikėtų pasidalinti ir su Jums baidares išnuomojusiu asmeniu, kad esant reikalui jis galėtų Jus nesunkiai jas rasti ir pasiekti.

Kelių dienų trukmės žygio metu verta pasirūpinti ne tik maisto produktais, bet ir tinkamu geriamojo vandens kiekiu. Siūloma skaičiuoti, jog vienam žmogui reikės 3 litrų geriamojo vandens, ypač jei diena nusimato šiltesnė. Atkreipkite dėmesį, kad alkoholiniai gėrimai nėra puikus geriamojo vandens pakeitimas, o tik didesnė rizika nelaimėms. Daugiau vandens reikės jei imsite daug sausų, sūrių užkandžių, kiek mažiau gali reikėti jei kelionės maisto racione vyraus vaisiai, daržovės, sriubos. Žinoma, daugeliu atvejų baidarių nuoma siejasi su ne itin sveikais užkandžiais, kurių nereikia ruošti, tačiau jei kelionė truks bent tris dienai tikrai norėsis ko nors šilto ir šiek tiek sveikesnio.

Leidžiantis į tokias keliones būtų idealu jei kompanijoje būtų bent keli patyrę keliautojai, taip pat nors pora patyrusių plaukikų. Tokios kelionės bus saugesnės, įdomesnės, o nepatyrusiems keliautojams labai naudingos. Žinoma, savotiškai įdomu, be galo naudinga keliauti ir be patyrusių keliautojų, tačiau tokiu atveju yra didelė rizika.


Aktyvios pramogos

Aktyvios pramogos žavi visus, kuriems sėdėjimas prie televizoriaus ar kompiuterio ekranų yra nuobodus ir erzinantis, tačiau neretai sunku sugalvoti, kokios gi dar pramogos egzistuoja, ką vertėtų išmėginti.

Viena iš puikesnių pramogų yra baidarių nuoma. Ši suteikia galimybę būti gryname ore, apsuptiems miškų, laukų ir vandens. Be to, priverčia šiek tiek pasportuoti, kadangi tenka irkluoti. Net ir plaukiant Nerimi ar kita sraunia ir plačia upe tenka šiek tiek pajudinti irklus.

Dar vienas didelis privalumas – galite laiką leisti su kompanija, nesunkiai susišnekėsite, nes baidarėmis plaukiama nelabai greitai, o virš vandens garsas sklinda tiesiog puikiai. Taigi, tai puikiai tinka jei norite gerai praleisti laiką su seniai matytais draugais ar tiesiog pasimėgauti plaukimu ir gera kompanija.

Kitas būdas aktyviai leisti laiką – kelionės dviračiais. Nors dažnai skundžiamasi, kad dviračių takų Lietuvoje trūksta, vietų kur pasivažinėti tikrai nėra mažai. Kur važinėtis smagiausia Jums priklauso nuo Jūsų pomėgio, dviračio ir važinėjimo stiliaus. Vieni nė už ką nesitrauks nuo asfalto, o kitiems nieko nėra įdomiau kaip miško keliukai.

Neturite dviračio? Yra ir kitų pramogų. Pavyzdžiui, bėgiojimas. Nors tai labiau sportas, tačiau kartu yra ir puiki proga atsiriboti nuo darbų, pasinerti į muziką ir bėgimą. Be to, bėgiodami populiaresnėse vietose gana greitai rasite bendraminčių, praplėsite savo pažinčių ratą. Taigi, tai tikrai galima priskirti prie pramogų, o abejojančių, kad tai aktyvios pramogos, vargu ar būtų.

Reikia daugiau idėjų? Ne bėda! Yra įmonių, kurios specializuojasi pramogų organizavime ar nuomoja įvairias priemones pramogoms. Tarp jų galima rasti net ir šuolių parašiutų ar pasiūlymų vos per parą apskristi visą Lietuvą. Taigi, pramogų mūsų šalyje tikrai netrūksta, dauguma jų gali būti labai aktyvios, išskirtinai įdomios ir patrauklios, tereikia pasirinkti sau tinkamą.

Visai nesvarbu, Jus labiau domina baidarių nuoma ar kelionės dviračiais, pramogos yra svarbus ir reikalingas užsiėmimas Jums.


Plaukiant pavasarį reikia nepamiršti arbatos!

Ar kada esate plaukę baidarėmis pavasarį? Nesiginčysime ir pripažinsime, baidarių nuoma ne vasaros sezono metu – retas reiškinys, ypač tarp ne profesionalių plaukikų ar turistų – entuziastų, nežiūrinčių į orą. Visgi, irkluoti baidarę pavasarį, kuomet tirpsta sniegas ir pakyla vandens lygis – vienas malonumas. Tačiau reikia žinoti keletą dalykų.

Sraunios upės dar sraunesnės

Pirmas dalykas, kurį būtina suprasti – seklios upės taps vandeningos, o sraunios tik dar sraunesnėmis. Taigi, jei nesate puikūs irkluotojai, ne visuomet pavyksta suvaldyti baidarę ar per paskutinį sezoną ne kartą iš jos išvirtote – rinkitės pačias sekliausias upes. Priešingu atveju galite peršalti ar pritraukti kitokių bėdų.

Nepamirškite arbatos

Jei besinaudodami baidarių nuoma vasarą apie arbatą net negalvojate, plaukdami pavasarį jos pamiršti negalite – tai puikus šildantis gėrimas, kuris ypatingai pravers jei sušlapsite (išvirsite iš baidarės ar užklups lietus). Žinoma, tam bus reikalingas termosas, kad ji neatšaltų. Įvairių skonių arbatos, kurias pasiruošia kartu plaukiantys kolegos padeda ne tik sušilti, bet ir priverčia pailsėti, pabendrauti, užkandžiauti, o kartais ir skatina užmegzti naujas pažintis, praplėsti savo žinias. Atgavę jėgų ar pasibaigus arbatai galite tęsti kelionę baidarėmis.

Ilgiau nei dieną – tik profesionalams

Tik patyrusiems keliautojams, turistams, turintiems tinkamų žinių, galima leistis į pavasario kelionę baidarėmis ilgiau nei vienai dienai. Nakvynė palapinėse esant šaltam orui (naktimis kartais būna ir neigiama temperatūra) reikalinga ištvermė, pasirengimas ir geri turistiniai reikmenys, kuriuos įsigyti dėl vieno karto per metus – didelė prabanga. Taigi, tik tam apsirūpinę ir pasirengę žmonės gali mėginti baidarių nuomą pavasarį paversti kelių dienų pramoga. Na, o jei mokate greitai išsivirti arbatos ant laužo, gebate apsirengti šiltai ir puikiai miegate net vėsioje temperatūroje, turite draugų, kurie yra patyrę keliautojai ir su leistųsi su Jumis į tokią avantiūrą – kvieskite juos ir keliaukite kartu, taip pradėsite savo, kaip patyrusio keliautojo, karjerą, o kartu ir turėsite gerą patarėją, galintį pagelbėti ar pamokyti.

Baidarių nuoma žiemos pabaigoje ar pavasarį – įdomi pramoga, tačiau sudėtingesnė ir reikalaujanti daugiau žinių nei vasarą, kuomet išvirsti iš baidarės ne tik nebaisu, bet ir malonu, nes tai puiki atgaiva.


Pramogaujate su draugais? Susilažinkite!

Dažnai pramogaujame su draugais aktyviai, pavyzdžiui pasirinkdami slidinėjimą, važinėjimą dviračiais ar plaukiojimą baidarėmis. Siekiant šias pramogas pagyvinti reikėtų susilažinti. Būtent lažybos padeda dar geriau praleisti laiką, skatina konkurenciją, azartą. Tai nėra blogai, kaip gali pasirodyti kai kuriems žmonėms.

Vis tik, lažybos savų draugų rate gali atnešti ir žalos. Ypač jei yra tokių, kurie ypatingai nemėgsta pralaimėti. Taigi, gerai įvertinkite savo kompaniją prieš pasiūlydami lažybas, kad netektų gailėtis vėliau.

Lažintis galima iš įvairių dalykų. Pavyzdžiui, jei užsiimate plaukimu baidarėmis, tai pirmasis atplaukęs ekipažas galėtų būti atleistas nuo mokesčio už baidarių nuomą, kurį turėtų padengti pralaimėjęs ekipažas ar visi kartu, kurie nelaimėjo. Žinoma, galima lažintis ir iš paprastesnių dalykų, tokių kaip užkandžiai ar gėrimai.

Jei baidarių nuoma ar kita aktyvi veikla ne Jūsų mėgstamiausia pramogų sritis, daugiau mėgstate ramų poilsį, aktyvaus sporto stebėjimą, lažybos čia dar įdomesnės, nes lažinamasi iš realių pinigų. Lažintis galima lažybų punktuose bei internetu, tad sau tinkamą būdą ras kiekvienas. Žinoma, norint lažintis iš pinigų reikėtų aktyviau domėtis sporto ar kitais renginiais, kuriems taikomi koeficientai lažybose. Priešingu atveju lažybos gali atsieiti labai brangiai.

Jei manote, kad lažybos yra pernelyg rizikingas, verčiantis konkuruoti neigiamai ar skatinantis rizikuoti savo santaupomis dalykas – Jums derėtų tiesiog pabandyti susilažinti su draugais nors iš menkiausios smulkmenos pramogaujant, sportuojant ar net dėl kokio nors sporto įvykio, kuomet išsiskiria nuomonės.

Besilažinantys pastebi, kad lažybos paverčia sporto varžybų stebėjimą kur kas įdomesniu, patrauklesniu net ir tiems, kurie nėra dideli sporto entuziastai. Taigi, jei planuojate žiūrėti krepšinio ar futbolo varžybas, pabandykite pasidomėti lažybų bendrovių siūlomais koeficientais, savo galimybėmis laimėti šiek tiek pinigų kol žiūrėsite sporto renginį.

 


Ir į Dzūkiją, ir į Aukštaitiją vilioja baidarių nuoma

Baidarių nuomaBaidarių nuoma Lietuvoje ypač paplitusi laisvalaikio leidimo forma. Nors mūsų šalyje ir nėra kalnų upių, kuriomis mėgsta leistis ekstremalai, bet plaukimas baidarėmis savaitgalį ar per atostogas yra nuostabi veikla visiems pailsėti norintiems žmonės. Siekdami maloniausių plaukimų ir geriausio poilsio žmonės leidžiasi į Dzūkiją arba Aukštaitiją.

Dzūkijos atstovė šioje srityje – Varėna – vasaros sezono metu vien tik įvažiavus praneša, kad baidarių nuoma čia populiari: reklaminiai stendai, baidarių nuomotojai geru oru zuja aplink vandens telkinius, paima ir grąžina poilsiautojus, tad kiek ilgiau pastebėjus pagrindinius kelius tikrai pavyktų sutikti ne vieną kompaniją besileidžiančią ar jau grįžtančią iš plaukimo.

Žinoma, Varėna garsi ne tik baidarių nuoma – prasidėjus lietingesniam orui visi traukia ieškoti grybų, kurių Varėnos miškuose užtenka tiek vietiniams, tiek svečiams. Taigi, jei vasarą traukėte į Dzūkiją plaukti baidarėmis, tai rudenį nepamirškite atvykti su krepšiais grybams. Tuo tarpu jei nenorite du kartus lankytis tose pačiose vietovėse, baidarių nuomą galima perkelti į Aukštaitiją.

Aukštaitijoje baidarių plaukioja dar daugiau, tačiau tai dar nereiškia, kad prasilenkti bus sunkiau ar jausis didelis žmonių šurmulys – šiame regione labai daug plaukimui tinkamų upių ir ežerų, kurie dar labiau paįvairina plaukimą baidarėmis. Dažniausiai plaukiama Žeimena, Kiauna ar Lakaja, kiek rečiau pasirenkama Būka, Peršokšna ar kitos upės. Taigi, dėl didelio maršrutų pasirinkimo Jums neteks gailėtis pasirinkus savo pramogai Aukštaitiją, nes tiesiog nepajusite didelio kiekio poilsiautojų.

Dažniausiai Varėna ir jos apylinkės lyginamos su Aukštaitijos nacionalinio parko apylinkėmis. Panašumų jos tikrai turi, tačiau kiekviena upė ir net kiekviena jos atkarpa yra skirtingos, todėl visuomet siūloma išmėginti tiek vieną, tiek kitą regioną, pamėginti kelis skirtingus maršrutus. Nors vasaros sezonas Lietuvoje ir nėra labai ilgas, Varėna ar Aukštaitijos upės nėra labai nutolę nuo Vilniaus ar Kauno, todėl vos per valandą ar kiek daugiau galite iš savo namų nuvykti į baidarių maršruto pradžią ar baidarių nuomos bazę, iš kurios būsite nugabenti su visomis baidarėmis ir į kurią vėliau būsite grąžinti. Tokios pačios galimybės yra siūlomos visoje Lietuvoje, tačiau gražesnių vietų plaukimams už Dzūkiją ar Aukštaitiją vargu ar pavyks rasti. Netikite? Išmėginkite patys.


Baidarių nuoma Žeimena – savaitgalio topas

Baidariu nuomaAukštaitijoje tenkanti Žeimena kiekvieną savaitgalį pritraukia šimtus, o kartais ir per tūkstantį žmonių, kurie nori išmėginti baidarių nuomą. Vieni tai daro vieną dieną, kiti plaukia visą savaitgalį – tam jau reikia pasirūpinti ir stovyklaviete bei nakvynės priemonėmis, tokiomis kaip palapinė, miegmaišis ir šiek tiek šiltesnių drabužių.

Nepriklausomai nuo Jūsų pasirinkto maršruto ilgio, suplanuotos nakvynės vietos, baidarių nuoma Žeimena yra labai puikus pasirinkimas, kurio nesiūlome keisti į nieką kitą, ypač jei dar niekada nesate plaukę šia puikia upe. Savaime suprantama, jei jau pažįstate visus Žeimenos krantus kaip savo penkis pirštus, Jums gali būti kiek nuobodu, neįdomu ja plaukti dar ir dar. Todėl reikėtų rinktis kokią kitą upę.

Ne visos Lietuvos upės tinka baidarių nuomai, tuo labiau, ne visos upės tokios švarios kaip Žeimena. Tačiau netoliese esanti Lakaja, vingiuojanti Peršokšna – tai tikrai puikios alternatyvos Žeimenai. Tiesa, šios kiek labiau tinka vienos dienos plaukimui, tačiau niekas nedraudžia plaukimo tęsti Žeimena, iš jos išplaukti į Nerį ir pasiekti Vilnių. Drąsiausieji sugeba nuplaukti iš Aukštaitijos iki pat pajūrio! Tačiau tokiam žygiui upėmis reikia kaip reikiant pasiruošti.

Plaukiant Lietuvos upėmis reikia tikėtis įvairių dalykų. Žinoma, čia nebus krioklių, ypač didelių srovių, kokios yra kai kuriose kitose šalyse, tačiau netrūksta įvairių kliūčių – tai ir nuvirtę medžiai, ir po vandeniu pasislėpę akmenys ar seklumos, kuriomis paplaukti nėra vilties. Pasitaiko ir krioklių, tačiau jais plaukti nerekomenduojama, o kai kur ir griežtai draudžiama, pravarčiau ir saugiau baidares pernešti per kliūtį. Daugybė krioklių yra ties Belmontu, Vilnios upėje, Vilniaus miesto ribose. Šie kriokliai vilioja ne tik baidarių irkluotojus, bet ir miestiečius.

Baidarių nuoma Žeimena leis išvengti daugybės kliūčių. Kadangi tai labai daug turistų sulaukianti upė, joje kliūtys greit pašalinamos, lieka tik įveikiamos, įdomios ir neerzinančios, tad plaukimas Žeimena yra puiki savaitgalio pramoga, kurią išbandę rekomenduosite visiems savo draugams, bent truputėlį mylintiems gamtą.


Baidarės Vilniuje: kiek kainuoja paslauga?

Nors baidarių nuomos paslauga šiandien jau galima pasinaudoti daugelyje mūsų šalies miestų, dėmesį verta atkreipti  į tai, jog daugiausia žmonių, kuriems yra reikalinga ši paslauga, gyvena Vilniuje. Galime tik nuspėti, dėl kokių priežasčių susiklostė  tokia situacija:  galbūt šiame mieste gyvena daugiausiai plaukiojimo baidarėmis entuziastų, o galbūt todėl, jog Vilnius – pats didžiausias mūsų šalies miestas ir jame gyvena daugiausiai žmonių, todėl natūralu, jog esant tokiam dideliam žmonių skaičiui, netrūksta ir tų, kuriems patinka plaukioti baidarėmis. Kaip ten bebūtų, reikia pasakyti, jog vienas aktualiausių dalykų yra paslaugos kaina. Tad ką reikia žinoti apie baidarių nuomos paslaugos kainą šiame mieste? Jei norite sužinoti, skaitykite toliau.

Taigi, kiek kainuoja baidarės Vilniuje? Atsakyti į šį klausimą, galima greitai bei paprastai: kiek kainuoja baidarės Vilniuje, priklauso nuo kelių svarbių dalykų. Vis dėlto, galima išskirti vieną bendrą bruožą – baidarės Vilniuje bus tikrai nežymiai brangesnės nei baidarės Anykščiuose, Biržuose ar kitame mažesniame šalies mieste. Tai ypač pravartu atsiminti visiems, kurie nori sutaupyti.

Na, o dabar – informacija skirta tiems, kurie siekia sužinoti tikslesnę sumą, kiek kainuoja baidarės Vilniuje. Savaime suprantama, tuo atveju, jei norite sužinoti pačią tiksliausią  sumą, geriausia būtų  užsukti į vieną iš įmonių, nuomojančių baidares ir pasiteirauti ten dirbančių darbuotojų. Na, o jei tokios galimybės kol kas neturite, atminkite keletą paprastų dalykų: baidarės Vilniuje bus tikrai brangesnės, jei jas norėsite išsinuomoti vasaros mėnesiais. Taip pat žinokite ir tai, jog kuo ilgesnė bus baidarių nuomos trukmė, tuo daugiau teks mokėti.

Na, o pabaigai – dar vienas lengvas bei greitas būdas sužinoti, kiek kainuoja baidarės Vilniuje: tiesiog užsukite į įmonių, esančių Vilniuje bei nuomojančių baidares, internetinius puslapius, ir patikrinkite, kokie įkainiai yra taikomi. Tiesa, reikia pasakyti ir tai, jog toks metodas yra ypač naudingas ir tuomet, kai nežinote, kokią įmonę pasirinkti ir nežinote, kurioje iš jų yra palankiausios kainos.

Žinant bendras tendencijas, susijusias su baidarių kainomis Vilniuje, bus kur kas lengviau planuoti savo atostogas.


Knygos gamtoje – už ar prieš?

Knygų skaitymas vis dar gana populiari pramoga, tačiau knygos skaitymas namuose vasaros metu – keistas sprendimas, ypač jei lauke tikrai gražus oras, šviečia saulė. Taigi, pats laikas imtis knygos ir keliauti į gamtą.

Kadangi gamtoje vien tik skaityti gali būti nuobodu, puikia išeitimi gali būti ir baidarių nuoma. Vilniaus gyventojams vertėtų pasidomėti, kokias galimybes siūlo baidarių nuoma Vilniuje, į kurią įeina pasiplaukiojimai Nerimi, Vilnia ar Vokės upe, tekančia pietiniu sostinės kraštu, bei kokios galimybės rasti ramią vietą, kurioje būtų malonu su bendrakeleiviu užkąsti bei pusvalandžiui įnikti į knygą.

Jeigu nenorite plaukti Vilniuje, labiau domitės galimybe pakeliauti upėmis porą dienų, kodėl gi neužmetus akies į tai, ką siūlo Aukštaitija. Čia populiari baidarių nuoma Žeimena, tačiau jei labiau norite ramybės, kuri tikrai vertinama skaitant knygą – Jums labiau tiks plaukimas Lakaja, kuri teka visai šalia Žeimenos. Tiesa, tai yra jos intakas.

Be abejo nėra jokios būtinybės nuomotis baidares norint pabūti gamtoje su knyga. Tam puikiai gali tikti ir balkone ar rūsyje stovintis dviratis. Griebkite knygą ar elektroninę knygų skaityklę, įsimeskite keletą sumuštinių į kuprinę, butelį mineralinio vandens ir minkite pedalus į artimiausią parkelį ar pievelę paupy. Na, o jei neminate dviračio pedalų, kuo puikiausiai pasiekti tokią vietą galima ir pėsčiomis, viešuoju transportu ar nuosavu automobiliu.

Nors knygos skaitymas ir yra labiau vienam žmogui skirtas užsiėmimas, visai smagu vykti paskaityti su artimais draugais, turinčiais tokį patį pomėgį. Net ir nebendraudami, o tik būdami netoliese jausite kompaniją, maloniai leisite laiką, o padarę pertrauką galėsite aptarti savo skaitomas knygas.