Logistikos paslaugų ir sistemos užuomazgos ir raida

types%20of%20transport%20of%20transporting%20loads_52198633[1]Vieni išradimai turi tikslią savo gimimo datą (metus, mėnesį ir dieną), antri išradimai (technologijos, reiškiniai) ar kitos ne materialios naujienos turi savo gimimo metus, o trečių išradimų data tik numanoma ir apibrėžiama šimtmečiu arba amžiumi.

Logistikos tiekimo sistemos pagrindai pradėti statyti dar 2 700-aisiais metais prieš mūsų erą Egipte. Piramidžių paslaptis jau daugybę metų žadina mumyse smalsumą, kokios logistikos sistemos leido pervežti krovinius sveriančius keletą tonų. Piramidės buvo statomos iš masyvių tonomis sveriančių akmeninių blokų. Turint galvoje, kad tokius blokus sunku pajudinti iš vietos, jau nekalbant apie didelio jų kiekio gabenimą ir užkėlimą į viršutinius piramidės sluoksnius. Egipte užfiksuotos logistikos užuominos palieka daug neatsakytų klausimų, kokie gi mechanizmai leido taip preciziškai sukurti tokius didingus architektūrinius paminklus kaip piramidės. Didžioji Gizos piramidė siekia 146 metrų aukštį ir sveria apie 6 milijonus tonų, jos statyboms būtų tikrai pravertusi moderni šių laikų statybų įranga ir logistikos sistemos. Tačiau to meto šviesuoliai, valdovai ir jų ambicijos su vergų pagalba leido pastatyti tokius architektūrinius kūrinius, kuriais galime stebėtis bei grožėtis dar ir šiandien.

Kiek vėliau, apie trišimtuosius metus prieš mūsų erą, Graikijoje įvyko antrasis žymesnis pokytis krovinių pervežimo ir logistikos sistemos raidos istorijoje – buvo sukurti pirmieji irklavimo laivai, kurių dėka ėmė vystytis tarpžemyninė prekyba, atvėrusi daugiau galimybių verslininkams, prekybininkams ir kitiems žmonėms, kuriems buvo naudingos transportuojamos prekės.

Laikui bėgant logistika ir toliau vystėsi, kartu su naujomis transporto priemonėmis, kuro rūšimis, sandėliavimo patalpų ir sąlygų pokyčiais bei žmonių supratimu apie krovinių gabenimą ir paskirstymą, kuris leidžia prekybininkams plėstis.

Keliavome laiku ir atkeliavome maždaug į septynišimtuosius metus, kuomet Ispanijoje buvo statoma įspūdingo grožio Mezquita mečetė. Aukštų mečetės lubų statybai buvo naudojami dideli, sunkūs ir tvirti ramsčiai, kuriuos ispanai to meto logistikos dėka atsigabeno iš įvairių islamo imperijos dalių.

Sunku pasakyti kada logistika tapo tokia kokią ją mes ją turime dabar ir galbūt ateityje ji nebebus tokia kokią mes ją įsivaizduojame dabar. Aišku viena, kad visais laikais nuolat tobulėjome ir siekėme tobulinti save supančią aplinką, taigi galbūt krovinius kažkada gabensime teleportacijos būdu?


Krikštynų atributika

Dabar kiekvienas krikštynų atributiką gali pirkti internetu – visos dekoracijos yra siūlomos pagal įvairių švenčių tradicijas. Internete yra daug el. parduotuvių, kurios gali suteikti ir nemažai nuolaidų – tai leis jums sutaupyti gana nemažą pinigų sumą. Perkant įvairias dekoracijas, reikėtų jas rinktis tik gerai žinomose el. parduotuvėse, nes ne kiekvienas pardavėjas šiuo metu užsiima sąžininga prekyba. Taip, internete visada galima išvysti įvairiausių istorijų, kuriose pasakojama kaip kai kurie žmonės buvo apgauti. Blogiausia tai, kad tokie informaciniai straipsniai ne visada padeda išvengti bėdų kitiems žmonėms – jie vis tik pasimauna ant to paties kabliuko.

Norintiems saugiai įsigyti įvairias šventines dekoracijas, pirmiausia reikėtų detaliai apžvelgti ir šventės pobūdį bei organizavimo ypatumus. Jeigu krikštynų šventėje viskas turės būti puošnu, faktas, kad jums nepakaks eilinių girliandų ir t.t. Jums reikės pirkti ir kitas dekoracijas, kuriomis galėtumėte papuošti bažnyčią ar šventės vietą. Tokių papuošimų reikės gana nemažai, priklausomai nuo šventės vietos bei turimo biudžeto. Jeigu į krikštynas susirinks daug žmonių, faktas, kad nemažai išlaidų patirsite ir nuomodamiesi vietą, bet čia ne viskas – tos išlaidos bus nemažos, nes tą šventinę vietą reikės papuošti – teks pirkti gėles, įvairius papuošimus t.t.

Besidomint kokia yra šių laikų krikštynų atributika, reikėtų paminėti, kad kiekviena tokia šventė yra skirtinga ir kiekviena jų yra organizuojama vis kitaip. Kai kurie tėvai mažai dėmesio skiria bažnyčiai – simboliškai nuvyksta tik artimieji žmonės, todėl bažnyčios puošimas tokiais atvejais nėra būtinas, na nebent vieną kitą dekoraciją tikrai reikėtų paruošti. Daugiausia dėmesio reikėtų skirti  šventės vietai. Ji turėtų būti papuošta, bet nepamirškite, kad į tokią šventę susirenka ir nemažai vaikų, tad didžiausia problema bus ne atributai, o būtent vaikų užimtumas. Perkant krikštynų atributiką, būtinai rinkitės el. parduotuves, nes jose jūs tikrai galėsite nemažai sutaupyti. Daugiau išlaidų patirsite kuomet ruošitės pačiai šventei. Siūlytume labiau pasidomėti vaikų užimtumu t.y. pasidomėti ką surengti vaikams, jog jiems tokioje šventėje būtų linksma. Visada krikštynų metu reikėtų labiau rūpintis vaikais, tai nėra suaugusių šventė.


Gvadalupės akyse Meksika – tikinčiųjų šalis

Meksika yra viena iš tų valstybių, kurių gyventojai galima sakyti pamišę dėl tikėjimo. Žinant šalies gyventojų skaičių ir procentrą, kiek gyventojų yra tikintys, skaičiai tikrai yra milžiniški. Net devyniasdešimt procentų Meksikos gyventojų sudaro praktikuojantys katalikai, kurie kiekvieną dieną meldžiasi ir lanko bažnyčią. Tikintys yra ir jauni, ir senyvo amžiaus meksikiečiai. Trumpai apžvelgsime Gvadalupės fenomeną.

Mergelė Gvadalupė (isp. Virgen de Guadalupe) yra Romos katalikybės ikona Meksikoje ir pats populiariausiais moteriškosios lyties katalikiškas atvaizdas visame pasaulyje. Gvadalupė Mergelė yra šešioliktojo amžiaus paveikslas, esantis Gvadalupės Bazilikoje, Meksiko mieste. Kasmet ši bažnyčia sulaukia nuo aštuoniolikos iki dvidešimties milijonų turistų iš viso pasaulio.

Pasak legendos, Gvadalupė apsireiškė indėnui Chuanui Diegui, pasisakė, kad yra Dievo motina ir paprašė pastatyti bažnyčią. Pradžioje niekas nepatikėjo Chuanu Diegu, o arkivyskupas paprašė įrodymų, kad Dievo motina ištikrųjų buvo pasireiškusi indėnui. Po keletos dienų švenčiausioji mergelė vėl apsireiškė Chuanui Diegui ir liepė užlipti ant kalno prisiskynus parsinešti glėbį rožių. Vertėtų pažymėti, kad tuo metu rožės toje teritorijoje neaugdavo. Indėnas nusileido nuo kalno nešdamasis glėbį rožių ir kai išbėrė jas ant grindų, iš jų susidėliojo Gvadalupės ikonos atvaizdas.

Chuanas Diegas dabar yra taip pat laikomas šventuoju, jis pats buvo kanonizuotas, o gruodžio devintoji yra švenčiama kaip mergelės Gvadalupės pirmojo apsireiškimo Chuanui Diegui diena.

Vykdami į Meksiką nepamirškite, kad tikinčiųjų šalyje turite ir patys pasisemti to, kuo tiki tikintys Meksikos gyventojai.


Nėštukių fotosesija – išsaugotas akimirkos grožis

Vaikelio laukimas – gražiausias periodas moters gyvenime. Kiekvienas kūno pasikeitimas pranašauja apie greitu metu pasaulį išvysiančią naują gyvybę. Tas laikas, kol tėvai laukia savo atžalos yra iš ties stebuklingas, palaimingas. Dažnai, jau paūgėjusiam vaikui mama vis kartoja: „negaliu patikėti, kad jau užaugai, vos bepamenu tave savo pilvelyje“. Tam, kad tokias akimirkas prisimintų, moterys nėštumo periodu pasidaro nuotraukas. Norint, kad nuotraukos būtų profesionalios, gražios, spalvotos, atspindėtų sustabdytą akimirkos grožį, rekomenduojama pasirinkti nėštukių fotosesiją.
Nėštukių fotosesija – profesionalaus fotografo darytos besilaukiančios moters nuotraukos. Fotosesijoje paprastai dalyvauja būsima mamytė, tačiau kartais būna ir išimčių, nes prisijungia ir būsimi tėveliai, vaikai bei gyvūnėliai. Fotosesijoje gali dalyvauti kas tik nori, tai priklauso tik nuo pačių žmonių, nuo tėvų – ką jie nori matyti savo nuotraukose.
Labai svarbu išsirinkti tinkantį ir patinkantį fotografą, būtina iš anksto susipažinti su jo jau fotografuotomis nuotraukomis ir juo pačiu tam, kad liktumėte patenkinta rezultatu. Fotografas padės apsispręsti kokią aplinką pasirinkti nėštukių fotosesijos metu. Tai gali būti foto studija, parkas, miškas, jauki vietelė pievoje ar prie upės, nesvarbu kur, svarbu, kad moteris jaustųsi gerai. Žinoma, apranga taip pat svarbi detalė. Jinai turėtų būti priderinta prie aplinkos, kurioje vyksta fotosesija, taip pat ir prie susikurtos nuotaikos. Rekomenduojami drabužėliai, kurie išryškintų moters kūno pakitimus, pabrėžtų pilvuką, būtų įdomūs, gražūs bei patogūs. Nuotaika sukuriama taip pat fotografo pagalba, jinai gali būti romantiška, paslaptinga, labai džiugi ir žaisminga, taip pat aistringa.
Nėštukių fotosesijoje darytos nuotraukos puoš namų sienas, lentynas ar komodą. Juk tai prisiminimas, kurį tikrai norisi išsaugoti ir matyti bei džiaugtis juo kiekvieną dieną. Tai galimybė turėti savo dar negimusio vaikelio nuotraukas, o ir jam pačiam, jau užaugusiam, pamatyti, kaip jis atrodė mamos pilve.


Kokia dovana būtų tinkama artimam žmogui?

Norite, kad jūsų įteikta dovana maloniai nustebintų artimą žmogų? Tokiu atveju siūlytume ieškoti kažko neįprasto. Kai kurie vis dar galvoja, kad aksesuarų ar papuošalų dovanojimas nėra niekuo ypatingas, tačiau čia reikėtų pabrėžti būtent netradicinį pasirinkimą. Tai reiškia, kad tarp tokių papuošalų reikėtų rinktis ne aukso ar kito brangaus metalo dirbinius, o būtent kiek paprastesnius. Tuo norime pabrėžti, kad dabar privatūs dizaineriai jums gali pasiūlyti labai platų pasirinkimą tiek jau pagamintų, tiek ir pagal užsakymą galimų sukurti aksesuarų ar papuošalų.

Neįprastais aksesuarais yra laikomi tie, kurie yra pagaminti iš nematytų medžiagų. Įdomiausia tai, kad net ir Lietuvoje dirbantys dizaineriai gali pasiūlyti nemažą pasirinkimą – jie gali pasiūlyti įvairius amuletus iš retų akmenų, taip pat gali pasiūlyti ir kitokių medžiagų, kurios neaptinkamos Lietuvoje. Tokie nestandartiniai aksesuarai gali būti gaminami ir iš gintaro, o jis šiuo metu taip pat nėra pigus. Neturėtumėte galvoti, kad viskas daroma atmestinai – profesionalūs dizaineriai pasirūpins, kad visi naudojami akmenys būtų kruopščiai apdirbti, taip pat jie naudos įvairias kokybiškas medžiagas kitiems atributams. Tokia dovana tikrai gali būti maloni, tuo labiau, kad jos yra kuriamos ir pagal tam tikrus pageidavimus.

Dizainerių galite prašyti, kad šie pagamintų kokią tai apyrankę įterpiant gintaro ar kitokių akmenų. Taip pat pasiūlykite, kad toje apyrankėje būtų išgraviruotas kažkoks tekstas ar tiesiog žmogaus vardas – dizaineriams tai nebus problema. Kitas atvejis yra tas, kad galima įsigyti ir jau pagamintų aksesuarų, o jų kainos bus kiek mažesnės.

Jau pagaminti aksesuarai taip pat gali numalšinti jūsų galvos skausmą – tarp jų taip pat galite rasti neblogą dovaną artimam žmogui. Pastebima, kad jau pagaminti aksesuarai bei papuošalai yra itin kokybiški, tačiau jų kainos yra kiek mažesnės nei tų gaminių, kurie kuriami pagal užsakymą. Taip yra todėl, kad jau pagaminti aksesuarai nėra vienetiniai – nors keli tokie patys jau kažkur vis tiek egzistuos. Norintiems išrinkti gražią dovaną, siūlytume kreiptis į privačius dizainerius – jie pasiūlys geriausią variantą.


Patarimai vestuvių fotografui. Kaip ieškoti klientų?

Vestuvių fotografų teikiančiu savo paslaugas yra nemažai. Jų atsiranda vis daugiau. Išsiskirti esant tokioje konkurencingoje sferoje nėra lengva. Ypač jeigu įvertinti tam tikrą visų vestuvių panašumą.

Žinoma, kai kurie užsakymais apkrauti keliems mėnesiams į priekį ir jiems šis straipsnis visiškai bevertis. Tarkim, kad jūsų teikiamos fotografijos paslaugos dar neišpopuliarėjo. To priežastimi gali būti ne tik patirties ar apdovanojimų stoka, bet ir marketingo ar reklamos žinių trūkumas.

Ką daryti šiuo atveju? Išmokti kaip tinkamai pateikti save arba Jus „suės“!

Parodykite save. Skirkitės nuo kitų. Paaiškinkite kuo Jus geresni už kitus, kuo Jus galite būti naudingesni klientui. Nereikia jokių stebuklų. Užtenka tiesiog pasakyti. Pasakyti aiškiai, didelėmis raidėmis, raiškiu šriftu baltame fone: „Aš vestuvių fotografas!“.

Pagalvokite, ko iš tikro reikia Jūsų klientui. Paaiškinkite ką jis gaus jei kreipsis į Jus. Atminkite, jis niekada nesupras, kad teikiamos fotografijos paslaugos yra sudėtingas darbas. Jis turi savo gyvenimą, savo darbą, kompetenciją. Jis negali galvoti kaip Jūs. Paaiškinkite „ant pirštų“. Žinoma, kartais fotografą kviečia į vestuves tik todėl, kad „visi taip daro“, „kaip gi be jo?“. Kitais atvejais žmonės nori išsaugoti atminimus apie jiems svarbią dieną ir matyti save labai gražiais. Jie nori išvengti problemų ir gauti kokybišką produktą. Todėl papasakokite jiems apie tai savo tinklapyje, soc. tinklų puslapyje.

Tikriausiai Jūsų tinklapį arbą grupę soc. tinkluose pasirinks iš kelių dešimčių Jūsų konkurentų. Todėl ten esančiam atliktų darbų portfolio atitenka svarbus vaidmuo. Tačiau negalima nekreipti dėmesio ir į kitus faktorius. Pavadinimas: geriausia yra pavadinime paminėti apie tai jog Jūs esate fotografas arba vestuvių fotografas. Kažkam to užtenka ir skaityti ilgus tekstus žmogus nenori. Antraštės, tai vienintelis tekstas kurį perskaitys dauguma puslapio lankytojų, todėl jos turi būti informatyvios. Jose reikia suformuoti pagrindinį ypatumą, unikalumą. Net jeigu unikalumas visai neunikalus. Būtina aiški puslapio struktūra ir meniu. Tinklapio dizainas turi būti patogus, racionalus ir malonus. Jis atspindi skonį, logiką, jo kūrėjo mąstyseną. Jeigu lankytojui patiko kaip sukurtas tinklapis jis pasiliks jame ilgam. Svečio lojalumą šiame etape reikia griebti ir vesti toliau, užsakymo formavimui.


Vestuvinių suknelių nuoma – vienas iš būdų sutaupyti

Per savo vestuves norite atrodyti pritrenkiančiai? Tada reikėtų rinktis vestuvinių suknelių nuomą, nes pirkimas jums tada atsieitų labai brangiai. Be suknelės įsigijimo, vestuvių planavimo metu jūs patirsite ir kitų išlaidų. Kaip gi jas sumažinti reikėtų, jog ateityje smarkiai nesijustų taupymo pasekmės? Be abejo, kad taupyti negalima tik tada, kai konkrečius darbus turėtų atlikti profesionalai. Taupyti galite tais atvejais, kai darbai nereikalauja specifinių žinių bei įgūdžių. Trumpai tariant, nerekomenduojama taupyti vedėjų, muzikos grupių ar planavimo specialistų samdymo metu.

Kaip gi yra taupoma samdant šiuos specialistus? Paprasčiausiai, jie dažniausiai yra pasirenkami ne pagal darbų kokybę, o būtent pagal siūlomą paslaugą kainą. Jeigu ji maža, galima spėti, kad ir kokybiškų paslaugų nereikėtų tikėtis. Trumpai tariant, vedėjas, kuris neturi daug patirties, visada paims mažą paslaugų mokestį, tačiau ar manote, kad jis sugebės pralinksminti jūsų svečius? Jis turbūt labai nervinsis renginio metu, jeigu matys, kad nepavyksta iš jūsų svečių išspausti šypsenos. Jam tai pakiš koją. Be abejo, nemažai darbo reikalauja ir pasiruošimas bei auditorijos analizavimas. Jeigu jūs vedėją samdote už mažą kainą ir matote, kad jam svarbiausia yra paimti pinigus, atkreipkite dėmesį į tai ar jis domisi kokia svečių auditorija bus. Jeigu jam nerūpi kiek svečių ir kokio amžiaus jie bus, tai kaip jis žinos kokią programą pasirinkti? Juk retai kada galima pritaikyti tuos pačius elementus tiek jaunai, tiek vyresnei auditorijai. Būtina tai pastebėti – jeigu vedėjas nesidomi kokie svečiai bus jūsų vestuvėse, reiškia kad jam tūpi tik pinigai, o ne paslaugų kokybė.

Taupymas galimas tik prekių prikimo metu. Paprasčiausiai, tai gali būti dekoracijos, o taip pat kaip minėjome – vestuvinės sukneles bei aksesuarai ir t.t. Dekoracijos juk neturi būti itin patvarios, jos bus naudojamos tik kartą, tad čia galite ieškoti ir mažų kainų. Taupyti suknelių atžvilgiu geriausia būtų ieškant nuomos galimybės, nes pirkimas tikrai bus gana nuostolingas. Tuo labiau, kad nėra tikslo garderobo nuomotis vienai ar dviem dienoms – kur paskui jį dėsite?


Kas per procesas yra renginių organizavimas ir ką privalo atlikti renginių organizatorius?

Na pirmiausiai tai, ką reikėtų pabrėžti kalbant apie renginių organizavimą, tai kad tai yra gana ilgas, daug darbo reikalaujantis procesas. Nes renginių organizatorius turi, galbūt net neturi, o privalo pasirūpinti įvairiomis detalėmis, pradedant renginių vedėjais, muzikantais, fotografais, įvairiomis renginio programomis ir baigiant dekoro detalėmis. Visi šie aspektai yra gana svarbūs kalbant apie renginių organizavimą, nes šventės sekmė nepriklauso nuo to, kokie renginių vedėjai užiima svečius per šventę. Renginio sekmė priklauso nuo vakarėlio svečių nuotaikos, o juk nuotaika susideda iš to, kaip praėjo vakaras, ar buvo smagu, ar per vakarėlį žmonės skaniai pavalgė, ar nebuvo nesusipratimų ir pan. Kalbant apie nesusipratimus, tai taip jų apstu visur, nėra vakarėlio be nesusipratimų, o tokį vakarėlį galėtumėm pavadinti tobulu, tačiau tobulų nėra, tai nuo seno byloja liaudies išmintis. Bet vis tiek, visi žmonės norintys surengti šventę ar vakarėlį siekia tobulybės, todėl į pagalbą pasitelkia renginių organizatorius, kurie jiems pagelbsti, ir leidžia pasimėgauti švente. Šventės rengėjams svarbiausia pateikti savo norus ir į tai atsižvelgus renginių organizatorius surengia šventę. Juk renginių organizatoriams svarbiausia yra laimingi klientai. Tad nuo ko viskas prasideda? Na iš pradžių viskas prasideda nuo to, kas tai per šventė, o tuomet atitinkamai yra parenkami renginių vedėjai, renginio pramogos, renginio vieta, šventinis meniu ir kiti svarbūs dalykai. Dažniausiai kelis variantus iš šių aspektų parenka pats renginių organizatorius ir tuomet klientas turi teisę pareikšti savo nuomonę, išsakyti, kas jam patiko, o kas ne. Taip pat pavyzdžiui ,kad ir kalbant apie meniu, juk meniu tai yra toks individualus dalykas, kad dažniausiai patys klientai jį pasirenka ir netgi pasako, kokio pobūdžio patiekalus norėtų valgyti per šventę. Taip pat, renginių organizatorius yra atsakingas ir už šventės vietos dekoravimą, už orginalumą ir už tai, kad klientai būtų patenkinti. Todėl galbūt pabaigai galima būtų teigti, kad renginių organizavimas tai yra daug pastangų reikalaujantis procesas, kurio metu renginio organizatoriaus tikslas yra stengtis daryti viską, kad jo klientas liktų patenkintas.


Ar vis dar madinga nešioti liemenėles?

Ar vis dar madinga nešioti liemenėles? Toks klausimas gali nuskambėti kiek sarkastiškai ir net pašaipiai, atsižvelgiant į tai, jog žymios moterys, atlikėjos, artistės viešuose renginiuose pasirodo labai kukliai apsirengusios. Kuklumas pasireiškia ne minimalizme ar kainoje, bet medžiagų kiekyje. Šiais laikais tikrai populiaru apnuoginti nugarą ar nuleisti dekolte iki bambos. Tokios suknelės atrodo kur kas estetiškiau jei po jomis liemenėlės nedėvimos. Tačiau yra ir liemenėlių alternatyvų toms, kurioms nedrąsu viešumoje pasirodyti be liemenėlės. Liemenėlės internetu gali pasiūlyti įvairių sprendimų, alternatyvių liemenėlių, kurios gerai atrodytų po itin atviromis suknelėmis.

Parduodami liemenukai internetu dažniausiai būna standartinio modelio, tačiau gerai paieškojus galima rasti įvairių nematomų liemenėlių, nematomų ir pakeliančių liemenėlių, silikoninių lipnių kaušelių, spenelių lipdukų ar standartinių liemenėlių su permatomomis petnešėlėmis ir permatoma juosta nugaroje. Liemenėlės internetu populiarios tarp tų moterų, kurios gerai žino savo dydį ir turi savo mylimą modeliuką ar parduotuvę, kuria pasitiki ir visuomet joje perka. Ar perkami liemenukai internetu pateisins jūsų lūkesčius, priklauso nuo jūsų pačios. Jei moteris nusprendžia pirkti liemenėles internetu, ji privalo gerai žinoti savo kaušelio dydį ir krūtinės apimtį. Taigi, ar vis dar madinga nešioti liemenėles? Vieningo atsakymo nėra. Tai priklauso nuo įvairių faktorių. Visi žino, kad prancūzės garsėja savo laisve, jos tiesiog nedėvi liemenėlių. Nors tai ir nėra taisyklė. Jei moteris dirba biure, ji bet kokiu atveju liemenėlę dėvėtų, net jeigu tai ir nebūtų madinga. Nes to reikalauja tvarkingos, oficialios aprangos etiketas. O ir vyrai, dirbantys biure, matyt, negalėtų susikaupti, jei aplink šmėsčiotų moterų grožybės. Na, o jei tai proginis vakaras, kuriame aprangos kodas – vakarinė suknelė, tuomet atvira suknelė, ko gero be liemenėlės atrodys kur kas estetiškiau nei su ja.

Visiškai nesvarbu ar perkate liemenėles internetu, paprastoje rūbų parduotuvėje ar iš naujausios „Victoria‘s Secret“ kolekcijos. Ir, ko gero, negalime nuspręsti, kad nešioti liemenėles yra madinga arba ne, svarbiausia yra jausti kokia apranga yra tinkama tam tikroje aplinkoje.


Puošnios suknelės ir vyriški drabužiai vestuvių svečiams

Nenumaldomai artėjant vasarai, ima klestėti mylimųjų šventė – vestuvės. Dėmesio centre – visuomet nuotaka. Išleistas ne vienas žurnalas, kuris skirtas būtent jaunosioms ir jų pasiruošimui šiai neeilinei šventei. Žurnalai bei prekių ir paslaugų katalogai siūlo vestuvines sukneles, puokštes jaunosioms, šventės dekoro stilius ir būdus, kvietimų apipavidalinimą, fotografus, muzikantus ir šventės vietas. Tačiau lygiai taip pat vestuvėmis rūpinasi ir joms ruošiasi jaunųjų svečiai. Puošnios suknelės ir proginiai vyriški drabužiai yra ne ką mažiau svarbūs nei jaunųjų rūbai ar šventės papuošimai. Juk vestuvių svečiai – lyg gyvos dekoracijos: šventę puošia ir svečių apranga, ir jų nuotaika, ir charizma.

Kai kuriems žmonėms apranga nėra svarbiausias dalykas, jie tam nenori gaišti daug laiko. Tokiais atvejais pasitarnauja proginės suknelės internetu moterims ir proginiai rūbai internetu vyrams. Būtų neteisinga teigti, jog tai prastas sprendimas, internete tikrai galima rasti ir užsisakyti kokybiškus ir puošnius proginius rūbus. Tačiau tiems, kurie dievina vestuves, jų planavimą ir visus pasiruošimo darbus, net nešautų į galvą, jog proginiai rūbai internetu vyrams ir progines suknelės internetu moterims gali būti jų pasirinkimas besiruošiant vestuvėms. Vestuvių svečiai, kurie šventei ruošiasi ypač atsakingai, rūbams skiria daug dėmesio. Šis rūpestis nukrenta tik nuo pabrolių ir pamergių pečių. Ir tai, tik tuo atveju, kai jaunosios nusprendžia, jog nori, kad pamergių puošnios suknelės ir proginiai vyriški drabužiai būtų tokio paties modelio. Na, o likę svečiai suka galvas kaip pasipuošti patiems ir papuošti savo draugų vestuvių šventę.

Šventė atrodo itin elegantiškai ir estetiškai, kai visame kame vyrauja stiliaus, atspalvių ar akcentų vientisumas.