Integruoti dokumentai

Integruoti dokumentai jungia įvairius taikomosiomis programomis sukurtus objektus.  Jie naudojami kuriant ataskaitas, pristatant projektus, įvairius gaminius ir t.t. Patogiausia taikomosiose programose atskirai parengti skirtingų tipų elementus, pvz., lenteles, foto nuotraukas, filmus, o po to juos sujungti į vieną integruotą dokumentą. Taip pat patogu šiuos atskirus dokumentus redaguoti tomis pačiomis programomis, kuriomis buvo sukurti. Integruotas dokumentas vadinamas sudėtiniu dokumentu  Compound Document). Integruotų dokumentų kūrimui naudojama technologija vadinama objektų susiejimu ir įterpimu – OLE technologija. Object linking and emleddingT.yMicrosoft firmos technologija.

OLE technologija leidžia komponuoti įvairius objektus Windows terpėje, pvz.,komponuoti technologinės programos duomenų  rinkimus ir procedūras.Į sudėtinį dokumentą objektai gali būti įterpiami srities linking  ar įterpimo būdu.Srities atveju priminimai fiziškai lieka ten,kur buvo sukurtas pirminis objektas.Integruotame dokumente yra tik nuorodos į objektų  ir duomenų sąrašą.

Pagrindiniai srities būdo privalumai:

  1. nedidelė sudėtinio objekto apimtis;
  2. galimybė pirminį objektą panaudoti keliuose integruotuose dokumentuose.

Įterpties atveju objekto kopija fiziškai esti sudėtiniame dokumente, drauge su informacija tokiam objektui valdyti. Šiuo atveju sudėtinis dokumentas yra didelės apimties. Įterpties technologijos pranašumas yra integruoto dokumento mobilumas, kadangi jį galima perkelti į bet kokią vietą.  Atnaujinama informacija kaip šiuo metu džiovinti maisto produktus.

OLE technologija leidžia naudoti labai daug informacijos formų, pvz., garsą, vaizdą, animaciją…

Susiejant dokumentus integruo-tame dokumente įrašoma tik nuoroda į pagrindinį objektą. Pats objektas lieka šaltinio faile. Formuojant ekrane dokumento vaizdą, panaudojami ne tik pačio dokumento, bet ir jame sudarytų objektų pradiniai duomenys. Todėl informacijos paskirties dokumentai atsinaujina pakitus šaltinio duomenims.

Įterpimas.Įterpiant objektus jie tampa integruoto dokumento dalimi ir neturi jokio tiesioginio ryšio su savo šaltiniais aktyvizuojant tokius objektus, iškviečiamos jų taikymui skirtos šaltinio programos.

Pasirenkant technologiją reikia atsižvelgti į šiuos faktorius:

1.disko dydis. Jei įterpiamas objektas labai didelis, o disko apimtis nepakankama, geriau naudoti susiejimą, kadangi tada nesukuriama nauja objekto kopija

2.objekto pasikeitimai. Jei numatoma, kad objektas dažnai keisis ir pageidaujama, kad šie pokyčiai būtų pridėti dokumente, geriau naudoti objektų susiejimą.

3.ryšys su šaltiniu. Įterpimą geriau naudoti tada, kai ryšys su šaltinio dokumentu gali būti sutrauktas.


Cat ir Getnord telefonai – patvariausi telefonai rinkoje

Cat telefonai ir Getnord telefonai – atspariausi rinkos lyderiai

Cat telefonaiTelefonus renkamės atsižvelgdami į įvairiausius kriterijus. Dauguma vartotojų atkreipia dėmesį į baterijos talpą. Kiti išmanieji telefonai pasirenkami dėl patogaus dydžio ar reikiamo galingumo. Dar kitiems svarbi vaizdo, kameros kokybė,  funkcijų gausa ar net prekinis ženklas. Tačiau yra dar viena vartotojų grupė nuolatos susidurianti su telefono trapumo problema.  Įrenginiai gali sudužti bet kur ir bet kada, todėl šie iššūkiai sprendžiami sukuriant vis tvirtesnius ekranus, bei siūlant vartotojams gausybę silikoninių ar guminių dėkliukų, apsaugančių įrenginį nuo galimų smūgių. Tačiau ką daryti žmonėms, kurių gyvenimo ar darbo specifika neleidžia išsaugoti mobiliojo nepažeisto? Būtent šiai vartotojų grupei buvo sukurti specialūs Cat telefonai, jau užsitikrinę vietą specifinėje nišoje. Tai statybų ar sunkiojoje pramonėje dirbantys, ekstremaliais sportais užsiiminėjantys vartotojai, ar paprasčiausiai žmonės, praleidžiantys daug laiko aplinkoje, kurioje telefonai nuolatos gali sudužti, įkristi į vandenį ar pridulkėti. Jei visgi esate linkę rinktis lietuvišką prekę, mūsų tautiečių kompanijos gaminami Getnord telefonai taip pat puikiai tiks. Tad kodėl gi neįsigijus įrenginių, kurie sukurti specialiai patvarumui?

Cat telefonai sukurti specialiai Jums

Daugiau, nei 90 metų patirties yra tikrai ilgas laiko tarpas. Per nepilną šimtmetį technologijos keitėsi radikaliai, nuolatos tobulėjo, todėl šiandien Cat telefonai turi visas naujausias, moderniausias technologijas ir gaminami pasitelkus inovatyviausius inžinerinius sprendimus. Įdomu yra tai, jog Cat telefonai yra orientuoti ne į plačiąsias mases, o specialiai į tam tikrose srityse dirbančius vartotojus. Tai įrodo ne tik šių įrenginių išvaizda, bet net ir tokios smulkmenos, kaip gamintojų siūlomos šiems įrenginiams pritaikytos aplikacijos, skirtos specialiai žemės ūkiu užsiimantiems specialistams. Kitas pavyzdys – 4G S50 modelio Cat telefonai skirti sportininkams. Įsigiję šį įrenginį daugiau nesuksite sau galvos dėl sklandaus telefono veikimo. Šis yra atsparus vandeniui net iki 1m gylio. Taip pat šie Cat telefonai atsparūs sukrėtimams, bei smūgiams krentant net iš 1,8m aukščio. Šį produktą be vargo pritvirtinsite prie savo dviračio ar baidarės, o speciali technologija leidžia sėkmingai naudotis įrenginiu šlapiais pirštais.

Getnord telefonai – itin patvarūs lietuvių kompanijos produktai

Getnord-telefonaiNors šie įrenginiai atsirado ne taip ir seniai, tūkstančiai jų jau parduodami tiek Lietuvoje, tiek Vokietijoje bei kitose šalyse. Pagaminti lietuvių kompanijos, Getnord telefonai yra tikrai patvarūs, ir tai Jums patvirtins ne tik specialūs testai, kuriais tikrinami šie mobilieji, bet ir daugybė klientų, jau išbandžiusių produktus. Vis dėlto, jei tyrimai Jums svarbūs, Getnord telefonai tiriami atliekant žemo slėgio, aukštų bei žemų temperatūrų, ekstremalių temperatūrų pokyčių, pralaidumo drėgmei, dulkėms bei smėliui, testus. Taip pat atliekami atsparumo smūgiams ir vibracijoms, bei chemikalams, testai. Visa tai garantuoja, jog išmanieji telefonai Jums tarnaus visur ir visada, nepriklausomai nuo oro, purvo, bei kitų veiksnių, kurių taip bijo tradiciniai išmanieji telefonai.


Diržus ir grandines reikia keisti laiku

Įsigiję naują techniką dažnai net nemąstome apie jos remontus ir kitas eksploatacijos detales, tačiau anksčiau ar vėliau tenka susidurti su vienos ar kitos dalies pakeitimu. Dažniausiai keičiamos tos dalys, kurios susijusios su judėjimu, pavyzdžiui, grandinės, guoliai ir panašiai, tad apie tinkamus modelius Jūsų įrenginiui vertėtų pasidomėti kaip įmanoma anksčiau, nes ne visi lengvai gaunami.

Grandinės ar diržai, skirti judinti skirtingas dalis yra viena iš dažniausiai pasitaikančių dalių įvairiuose varikliuose, įskaitant ir transporto priemones. Nors jų yra visokių ilgių, pločių ir kitokių parametrų, atrasti tinkamą grandinę ar diržą nėra labai sunku. Tereikia žinoti, kur ieškoti. Ant kelio gali užvesti gamintojo rekomendacijos arba prekybos atstovas, iš kurio pirkote įrengimą, tačiau neretai užtenka rasti netoli Jūsų esančią tokių detalių specializuotą parduotuvę – jose pasirinkimas stulbinantis.

Grandinės atlieka dažniausiai panašią ar net tokią pat funkciją kaip ir įvairūs diržai, tačiau skiriasi kai kurios jų savybės. Vieni labiau tinka vieniems įrenginiams, kiti kitiems, skiriasi kaina ir t. t. Deja tik labai retai kada naudotojai gali rinktis, naudoti diržą ar grandinę, nes tai jau būna parinkta gamintojo. Gamintojai dažniausiai ieško optimaliausio sprendimo ir parenka tai, kas geriausiai tinka konkrečiam įrenginiui, nors ne visuomet naudotojai nori su tuo sutikti.

Nepamirškite, kad nutrūkstantys diržai ir veikimo metu lūžtančios grandinės – pavojus visam įrenginiui. Labai daug priklauso nuo jo sandaros, tačiau dažnai sutinkami papildomi gedimai, kurie įvyksta dėl vienintelės smulkmenos – dideliu greičiu dirbančios grandinės ar dirželio sukeliamo trenksmo. Taigi, būkite pasiruošę ir keiskite grandines bei diržus laiku – tai padės Jums nemenkai sutaupyti.

Kas kiek laiko ir kaip keisti grandinę ar diržą priklauso nuo įrenginio, jo gamintojo, modelio bei naudojimo intensyvumo. Šią informaciją turėtumėte rasti savo įrenginio naudotojo vadove arba sužinosite pirkdami grandinę, diržą, atlikdami kitus aptarnavimo darbus. Visuomet verta būti pasiruošus atsarginę detalę – taip būsite tikri, kad laiku galėsite atlikti keitimo darbus ir nereikės ilgam stabdyti darbų, tai ypač aktualu jei Jūsų įrenginys naudojamas nenutrūkstamoje gamyboje.

Daugybė priežasčių yra rūpintis grandinėmis bei diržais laiku, tačiau žmonės vis dar atmestinai į tai žiūri ir dėl to susiduria su įvairiausiais rūpesčiais bei problemomis, kurių išvengti tikrai nesunku. Žinoma, keisti grandinę, diržą ar bet kurią kitą dalį reikia laiko, šiokių tokių žinių ir bent minimalių investicijų  (patys diržai ir grandinės įprastai nėra labai brangūs). Taigi, žmonės, stokojantis vienų ar kitų resursų, tikisi, jog dar galima šiek tiek palaukti ir pakeisti vėliau, bet, deja, viršyti numatyto keitimo termino ar pastebėjus, jog jau laikas keisti (trūkinėjimai, pašaliniai garsai) laukti tikrai nevertėtų.

 


Elektronikos dalys bei kabeliai internetu parduodami pigiausiai

Ieškote el. parduotuvių, kuriose visa kompiuterinė technika bei elektronika būtų siūloma mažiausiomis kainomis? Galbūt ieškote tik kažkokių priedų? Internete dabar yra siūloma viskas, tačiau didžiausias privalumas yra tas, jog ko gero nėra tokios el. parduotuvės, kuri siūlytų didesnes kainas nei prekybos centrai ar standartinės fizinės parduotuvės. Čia įvairiausi kompiuterių komponentai, dalys, kabeliai, laikmenos bei kiti priedai yra parduodami mažiausiomis kainomis. Būtina žinoti, kad tos el. parduotuvės net nebando įkišti kažkokių nekokybiškų gaminių – jeigu renkatės tinkamai, tai patikima el. parduotuvės jums pasiūlys kokybiškiausius gaminius prieinamomis kainomis. Taip pat vertėtų žinoti, kad yra tokių el. parduotuvių, kurios siūlo ir naujus, ir naudotus gaminius, tad jeigu jums reikia kažkokių elektronikos dalių, siūlytume pagalvoti apie naudotų įsigijimą.

Kas liečia įvairius kabelius, laikmenas ar elektronikos dalis, turėtumėte žinoti, kad įprastos remonto taisyklos dažniausiai pačios užsakinėja naudotas dalis klientų technikos tvarkymo metu. Matote, dalys bei atskiri komponentai genda kur kas rečiau, priklausomai nuo dalių tipo. Jeigu jums reikia kažkokių kabelių ar jungčių, faktas, kad naujų gaminių pirkti jums nėra būtina – galite kuo puikiausiai naudoti ir jau naudotus priedus. Jų kaina bus mažesnė. Kalbant apie elektronikos dalių keitimą, čia jau kaip minėjome – kai kurios taisyklos net pačios užsakinėja iš šių el. parduotuvių, nes jos gali pasiūlyti palankias kainas.

Jeigu norite sutaupyti, turėtumėte apskritai pamiršti tuos tradicinius prekybos centrus – negi dar nepastebėjote kokius prekių antkainius jie užkelia? Internetu tie patys gaminiai kainuoja gerokai pigiau ir čia kalbame net ir apie naują produkciją. Ne tik naudoti priedai yra pigesni – internete visa elektronika bei jos priedai kainuoja mažiau. Čia lygiai ta pati situacija kaip ir perkant bet kokio tipo prekes iš el. parduotuvių – internete visada  kaina bus mažesnė, nes čia pardavėjų antkainiai nėra tokie dideli.

Jeigu ieškote patikimų el. parduotuvių, kurios galėtų pasiūlyti reikiamus elektronikos priedus, siūlytume jų ieškoti specializuotuose el. parduotuvių kataloguose arba turėtumėte pasinaudoti paieškos sistemomis – veskite prekės pavadinimą ir rasite geriausius pardavėjus.


Dell kompiuteriai užtikrins efektyvų darbą

Technologijų rinkoje Dell kompiuteriai yra labai gerai žinomi dėl savo patvarumo, solidumo ir ilgaamžiškumo. Aukštos klasės kompiuterinė platforma suteikia galimybę be jokio vargo atlikti visas reikiamas funkcijas, todėl tampa labai patrauklia vartotojams. Tikrai retas profesionalas šiandien galėtų išsiversti be Dell prekės ženklu pažymėto nešiojamo kompiuterio. Tai jau seniai tapo nepamainomu pagalbininku milijonams žmonių visame pasaulyje.

Dell kompiuteriaiDell kompiuteriuose yra integruotos visos būtiniausios funkcijos, jie pasižymi labai skirtingais ir moderniais dizainais, o jų našumas yra vienas geriausių kompiuterių rinkoje. Jų išorė yra labai aptaki, svoris – kaip įmanoma mažesnis, o detalių kokybė pranoksta daugelio lūkesčius. Kadangi Dell kompiuteriai yra skirti plačiam vartotojų ratui, kiekvienas gali išsirinkti jam prieinamiausią – ne tik atsižvelgiant į kainos aspektą, bet taip pat ir siūlomas galimybes.

Šis prekės ženklas niekada nenuvylė savo vartotojų ir kasmet jiems pasiūlo vis daugiau naujovių, padedančių ne tik kasdienes, bet ir sudėtingas darbines užduotis atlikti neįtikėtinai greitai ir paprastai. Svarbu paminėti ir tai, kad kiekvienais metais Dell kompiuterių gamintojai pritraukia vis daugiau naujų vartotojų, kurie su malonumu išbando naująsias technologijas. Laimei, kompanija visuomet skiria didžiulį dėmesį vartotojų patirčiai gerinti, todėl kiekvienas rinkoje pasirodantis naujas modelis į technologijų pasaulį atneša kažką naujo.

Be to, labai didelis dėmesys skiriamas ir vartotojų atsiliepimų vertinimui. Dell kompiuterių techninė pagalba visuomet operatyviai sprendžia savo klientų bėdas, o tinkamai įvertinę kilusius nesklandumus – užtikrina, kad tokių situacijų ateities modeliams nepasikartotų. Taigi, per ilgus kompanijos gyvavimo metus sukaupta patirtis ir žinios dabartiniams kompiuterių vartotojams leidžia pateikti novatoriškus ir labai patrauklaus dizaino kompiuterius.

Ką gi, jei jūs visuomet pirmiausia norite įsigyti labai ilgaamžį ir efektyviai veikiantį daiktą, o ypač tai taikote technologiniams prietaisams, tuomet Dell kompiuteriai jums visą tai gali suteikti. O tuo atveju, jei rinksitės labai kruopščiai ir konsultuositės su šios srities specialistais, neabejotinai išsirinksite idealiai jūsų poreikius atitinkantį kompiuterio modelį. Dabar jums belieka tik apsilankyti pasirinktoje internetinėje kompiuterių parduotuvėje ir pasinerti į smagias naujojo pagalbininko paieškas.


Telekomunikacijos neatskiriama šių dienų dalis

technology-792181__180Telekomunikacijos supa mus beveik visur. Tai ir internetas, televizija, radijas, telefonas. Norint visą tai turėti namuose ar biure būtinas šių tinklų projektavimas ir įrengimas. Tiesa, mobiliuoju telefonu ar radijo aparatu galima naudotis ir be jokių papildomų tinklų įrengimų, tačiau kokybiškam interneto veikimui, platesniam televizijos kanalų pasirinkimui reikalingi tam tikri inžinieriniai tinklai, kuriuos sudaro kabeliai ir įvairi įranga.

Tinklų projektavimas bei instaliavimas dažniausiai atliekamas įrengiant naujas ar rekonstruojant patalpas, kadangi dažnu atveju tinklai slepiami sienose, po grindimis, lubose ar kitose vietose, kur negadintų bendro vaizdo. Žinoma, yra galimybė tai atlikti ir nedarant didelių pakeitimų, slapstant kabelius loveliuose, o reikalingą įrangą kitose „nematomose“ vietose, taip šiek tiek sutaupant.

Šiuo metu projektuojant interneto tinklą neapsieinama be trapaus, tačiau ypatingai didelę spartą užtikrinančio šviesolaidinio interneto. Šviesolaidiniai tinklai reikalauja labai didelio kruopštumo, tikslumo ir įrangos, leidžiančios tinklus tiesti dideliu atstumu, neprarandant nei kokybės, nei spartos. Siūloma FTTH architektūra užtikrina pačią aukščiausią spartą, nes šviesolaidis eina iki pat interneto naudotojo buto ar patalpos, sugadinus kabelį (perlaužus, nutraukus ar panašiai) ryšio sutrikimų nepatiria kiti naudojai. Tačiau jei pastate įsikūrę labai daug naudotojų susidaro labai daug kabelių, reikalingas didelis kiekis kabelio dėžučių, todėl gali kilti problemų dėl įrengimo, trūksta vietos. Su tokiomis problemomis dažniau susiduria senesnės statybos daugiaaukščių gyventojai ir seno tipo biurų pastatuose įsikūrę įmonės. Naujuose statiniuose tai neretai jau būna numatyta.

Be šviesolaidinių tinklų, telefonų linijų telekomunikacijos tinklų projektavimas dažnai susiduria ir su individualiais pageidavimais. Siekiant užtikrinti aukštą raišką reikalingas kokybiškas televizijos įrengimas, gali prireikti ir vidinio tinklo kūrimo, kuris leistų patogiai dalintis informacija tarp vidaus kompiuterių ar įrengimų, saugumo sumetimu, neturint jokių fizinių galimybių prisijungti prie išorinio tinko. Tokios sistemos nėra populiarios, tačiau naudojamos, o jų įrengimas reikalauja tam tikrų žinių ne tik projektavimo, bet ir saugumo srityse.

Telekomunikacijos tinklų projektavimas, patikėjus tai patyrusiems specialistams, nekels didelių rūpesčių ir padės išspręsti kylančius klausimus. Dažnu atveju norai nesutampa su galimybėmis, tad sugaištama šiek tiek daugiau laiko kompromiso paieškoms. Tuo tarpu jei darbus apsiima daryti nepatyrę specialistai ar imamasi savarankiško projektavimo, dėl galimybių nebuvimo gali kilti didelių finansinių ir laiko nuostolių.


Planšetinių kompiuterių ekranai, jų keitimas ir kitos paslaugos

Pastebėjote pirmuosius planšetinio kompiuterio gedimus? Siūlytume iškart ieškoti profesionalaus meistro, nes nuo vieno gedimo, dažniausiai seka gausybę kitų. Nėra jokio skirtumo kokią kompiuterinę techniką naudojate – kuo greičiau sutrikimai bus pašalinami, tuo mažesnė tikimybė, kad naujų gedimų atsiras vis dažniau. Visiškai nėra skirtumo ar tai būtų matricų keitimas ar kažkokie kitokie darbai, tiesiog būtina nieko nelaukiant imtis visų gedimų šalinimo. Tiesa, ko gero nelabai domėjotės apie tai, bet turite žinoti, kad remontuojant kompiuterinę techniką, pasitaiko atvejų, kad jos patvarkyti nebepavyksta. Tam daug įtakos turi gedimų pobūdis bei aišku – specialistų kompetencija. Kreipdamiesi į specialistus, pirmiausia sužinokite ar jie tikrai pajėgūs remontuoti sudėtingą ir naujausią kompiuterinę techniką, o tai padaryti galite tiesiog apžvelgę salonų atsiliepimus elektroninėje erdvėje.

Kas liečia planšetinius kompiuterius, reikėtų paminėti, kad jų tvarkymas yra kiek sudėtingesnis, nes visgi – tai yra naujesnė technika, palyginus su stacionariais kompiuteriais. Planšetinių kompiuterių ekranai turėtų būti keičiami profesionalų, o ne nežinomų meistrų, kurių skrajutę atradote pašto dėžutėje. Dėl sudėtingų fizinių gedimų šalinimo siūlytume kreiptis į jūsų mieste įsikūrusias populiariausias taisyklas. Pavieniai meistrai dažniausiai imasi labai smulkių darbų, o fizinių gedimų šalinimas jiems gali būti per daug sudėtingas. Būtent todėl į juos reikėtų kreiptis tik dėl operacinės sistemos sutrikimų, o ne rimtų kompiuterio gedimų. Ekraną pakeisti planšetiniam kompiuteriui gali tik tie specialistai, kurie dirba su specialia įranga. Paprasti meistrai dažniausiai jos neturi, todėl jų fizinių gedimų šalinimo paslaugos gali būti nelabai kokybiškos.

Kalbant apie kitą kompiuterinę techniką ir nestandartinius sutrikimus, visada yra akcentuojama, kad geriausia yra kreiptis į profesionalus ir nesvarbu, kad šie savo kainas nustato kiek aukštesnes nei kiti. Profesionalai savo darbą išmano, todėl jų paslaugų įkainiai dažniausiai parodo, kad jų darbai yra atliekami kokybiškai. Salonuose dirbantys meistrai visų darbų imasi nedelsiant – jie turi specialią įrangą, kuri leidžia identifikuoti ir tuos gedimus, apie kuriuos galbūt net nebūtumėte žinoję. Jie ne tik pašalins jūsų kompiuterio sutrikimus, bet ir atkreips dėmesį į kitus, kurių jūs net nebuvote pastebėję.


Kaip teisingai pasirinkti reduktorių?

Jeigu jūsų darbe naudojami reduktoriai, tikriausiai jums ne kartą kilo klausimas apie jų tinkamą pasirinkimą. Nuo to kaip gerai pasirinktas reduktorius labai priklauso ne tik jo patikimumas, bet ir ilgaamžiškumas. Klaidos atliekant skaičiavimus neretai gali privesti prie netikėtų gedimų, pasėkoje ir finansų praradimo.

reduktoriaiTodėl pasirenkant reduktorius būtina kreiptis į patyrusius specialistus-konstruktorius, kurie numatys visus faktorius, nuo padėties, darbo sąlygų iki temperatūros pakilimo eksploatacijos procese. Patvirtinę tai skaičiavimais, specialistai užtikrins parinkimą optimalaus reduktoriaus jūsų konkrečiai sistemai.

Praktika rodo, kad teisingai parinktas įrenginys garantuoja naudojimo trukmę ne mažiau septynių metų vikšriniams ir dešimties – penkiolikos metų cilindriniams.

Gyvenime pasitaiko situacijų, kai nėra galimybės kreiptis pas specialistus. Tam, kad išspręsti šią problemą, mes pasistengsime duoti jums rekomendacijas teisingam pasirinkimui. Mes neplanuojame paruošti naujo skaičiavimo ir parinkimo specialisto, o tik padedam jums savarankiškai ir tikslingai pasirinkti reduktorių pilnai tenkinantį jūsų pageidavimus.

Bet kokį skaičiavimą būtina pradėti nuo kinematinės prievado schemos sudarymo – tai leis apsispręsti koks tipas turi būti suderintas su jūsų prievadu. Pirminiais duomenimis pasirinkimui bus galia, elektros variklio apsisukimai ir koeficientas reikalingas jūsų pavarai.

Pasirinkimą moto-reduktoriaus naudai reikia daryti tais atvejais, kai būtinas kompaktiškas prievadas. Beveik visi leidžia konstruktyviai taikyti juos bet kokiai veleno padėčiai erdvėje.

Prietaisai nereikalauja jungčių tarp elektros variklio ir reduktoriaus, nes variklis tvirtinamas tiesiogiai. Tvirtinimas atliekamas ant jo reduktorinės dalies.

Vienintelis trūkumas tokio taikymo yra aukšta kaina ir tiekimas pagal užsakymą.

Net jeigu įsigyti atskirai elektros variklį ir sujungimus, pagaminti aikštelę jų tvirtinimui, atlikti surinkimo darbus, išleista suma bus 10-20% mažesnė, nei kainuoja analogiški moto-reduktoriai.

Moto-reduktoriaus pasirinkimas daugeliu atveju priveda prie jo galios pritaikymo prie elektros variklio galios. Įprastai šios charakteristikos suteikia gamintojas lentelių pavidale kiekvienam tipui ir gabaritui.


Dyzelinės elektros stotys: kaina ir kokybė

Pastovus šiuolaikinių technologijų tobulėjimas priveda prie to, kad daugelis iš jų reikalauja nuolatinės elektros energijos, patikimo ir nepertraukiamo maitinimo šaltinio galinčio palaikyti įrenginį darbinėje būsenoje. Patikimumas, nepertraukiamas darbas ir saugumas – štai tie faktoriai kiekvienam elektros tinklui, kurie negali būti išpildyti be nuosavo energijos šaltinio. Pavyzdžiui tokio, kaip dyzeliniai generatoriai, kurių kainos paskutiniu metu tampa vis labiau prieinamos. Tai yra dėka to, kad konkurencingumas šioje rinkoje vis kyla, o gamintojų atsiranda vis daugiau.
generatoriaiŠiuolaikiniai dyzeliniai generatoriai, kurių kainos, žinoma priklauso nuo daugybės faktorių, suteikia galimybę palaikyti didelius įmonių plotus darbinėje būsenoje labai ilgą laikotarpį. Ypač svarbus yra dyzelinių generatorių įrengimas atskirose konstrukcijų mazguose, kurie negali būti be nepertraukiamo maitinimo. Dyzelinius generatorius nupirkti nesunku. Juos galima įsigyti įmonėse prekiaujančiuose pramonine technika.
Žinoma jų kainą aukštesnė už benzininių, tačiau būtent jie leidžia pilnai išspręsti aukštos kokybės elektros tiekimo uždavinius, pamiršti apie pertraukimus ir pakitimus tinkle. Nedidelės elektros stotelės naudojančios dyzelinį kurą, pasižymi patikimumu ir paprastumu, juos galima įrengti ne tik atvirame lauke, bet ir patalpoje. Konstrukcijos ypatumai suteikia šiems įrenginiams universalumą. Tokio įrenginio kaina priklauso nuo jo galios, automatizacijos lygio, naudojamo kuro ir brendo.
Autonominiai dyzeliniai generatoriai gali būti eksploatuojami ne tik kaip papildomas maitinimo šaltinis, kartais jie tampa vienintele galimybe suteikti sistemai elektrą. Svarbu nepamiršti tai, kad stotys turi būti patikimai apsaugotos nuo perkaitimo, bei temperatūros kritimų. Būtent tam tikslui juos neretai įrengia specialiuose konteineriuose apsaugai nuo triukšmo ir šalčio.
Prieš perkant dyzelinį generatorių, būtina nuspręsti kokius uždavinius jis turi spręsti. Nedideliam privačiam namui, dažnai perka benzininius 5-10 kW. Daugiau energijos vartojantiems objektams jau reikalingi dyzeliniai generatoriai, jie gali dirbti žymiai ilgiau, labiau ekonomiškesni, jų galia gali būti nuo 3 iki 3000 kW.


Kaip teisingai pasirinkti elektros variklį?

Kaip teisingai pasirinkami elektros varikliai optimaliam ir neavaringam sistemos funkcionavimui „variklis – apkrova“? Kaip bendrai padidinti sistemos patikimumą? Į kokias sąlygas reikia atsižvelgti pirmiausia? Kaip sumažinti paleidimo srovę, padidinti paleidimo momentą arba užtikrinti paleidimo tolygumą? Tai toli gražu nepilnas sąrašas klausimų, kuriuos užduoda pirkėjai norintys įsigyti šiuos įrenginius. Šiame straipsnyje mes pasistengsime maksimaliai atsakyti į šiuos klausimus. Mes tikimės, kad ši informacija bus naudinga Jums ir galės padėti išspręsti daugelį problemų kylančių eksploatuojant senus, bei naujus elektros variklius.

elektros-varikliaiĮrenginiai turi labiausiai atitikti technikos ekonominiams parametrams, t.y. pasižymėti paprasta konstrukcija, eksploatacijos patikimumu, mažiausia kaina, nedideliais gabaritais ir mase, suteikti paprasta valdymą, tenkinti technologinių procesų ypatumus ir turėti aukštus energetinius rodiklius įvairiuose darbo režimuose.

Pasirinkimo teisingumas, nusakantis mechanizmo specifiką bei aplinkos darbo sąlygas užtikrina neavaringo ir patikimo darbo trukmę.

Pasirenkami elektros varikliai atsižvelgiant į aplinkos sąlygas įskaitant variklio su darbine mašina sujungimo savybes. Ypatingą dėmesį šiuo atveju reikia skirti apvadų ir elektros srovę praleidžiančioms dalims apsaugai nuo dulkių, drėgmės, kenksmingų garų, aukštos temperatūros, bei sprogių skysčių. Būtina numatyti ir tinkamai apsaugoti aplinką nuo sprogimo galinčio įvykti nuo trumpo jungimo mašinoje. Gamyklos išleidžia atvirus, apsaugotus, bei uždarytus variklius.

Pirmame pasirinkimo etape būtina apsispręsti kokį elektros variklio tipą pasirinkti. Po to, kai pasirinktas tipas, pilnai atitinkantis darbo mechanizmo ir darbo sąlygų specifiką, būtina apsispręsti su darbo parametrais: galia, nominaliu ir paleidimo momentu, nominalia srove ir įtampa, darbo režimu, galios koeficientu, energijos efektyvumo klase.

Būtina pažymėti, kad nukrypus nuo variklio eksploatacijos sąlygų (pavyzdžiui aplinkos temperatūros arba aukščio virš jūros lygio), pakrovos galia turi būti pakeista. Be to, sumažinant apkrovos galią tam tikrais laiko tarpais racionaliam variklio naudojimui gali būti pakeista schema apvado sujungimui, ko pasekoje ir fazinė įtampa.