Lėlių namai ir svajonių virtuvė: kūrybiškumo ugdymas naudojant šiuos žaislus

Būdama atsidavusi mažylių raidos specialistė, turėjau privilegiją matyti, kokią didelę įtaką žaidimo laikas gali turėti vaiko augimui ir vaizduotei. Du konkretūs žaislai – lėlių nameliai ir vaikiškos virtuvėlės – išsiskiria kaip universalūs įrankiai, kurie ne tik linksmina, bet ir ugdo kūrybiškumą bei esminius gyvenimo įgūdžius. Šiame straipsnyje pasinersime į stebuklingą lėlių namelių pasaulį ir žaislinių virtuvių kulinarinius nuotykius. Tyrinėsime, kaip šie žaidimų rinkiniai ugdo vaikų kūrybiškumą.

Lėlių namelių žavesys

Lėlių namai yra miniatiūriniai pasauliai, kuriuose vaikai tampa pasakotojais, architektais ir interjero dizaineriais. Šie žavūs žaidimo rinkiniai yra įvairių dydžių ir stilių, siūlantys begalines vaizduotės žaidimo galimybes.

Pasakojimas ir vaizduotė

Vienas nuostabus lėlių namelių aspektas yra jų gebėjimas sužadinti vaiko pasakojimo vaizduotę. Stebėjau penkiamečius ir vyresnius, kurie savo lėlių namus pavertė šurmuliuojančiais rajonais su sudėtingais personažais ir siužetais. Manipuliuodami mažytėmis figūrėlėmis ir baldais jie kuria pasakojimus, lavina kalbos įgūdžius ir mokosi apie priežastis ir pasekmes.

Puikiai prisimenu vienos mergaitės lėlių namelio nuotykius. Ji sukūrė magišką karalystę, kurioje jos miniatiūrinės lėlės leidosi į didžiulius nuotykius. Kiekvienas kambarys turėjo savo istoriją, o ši pasakodavo su entuziazmu, vesdama pasakas apie draugystę, atradimus ir drąsą. Jos lėlių namelis buvo ne tik žaidimų rinkinys – tai buvo drobė beribei jos vaizduotei.

Problemų sprendimas ir erdviniai įgūdžiai

Lėlių nameliai su baldais taip pat meta iššūkį vaikams spręsti erdvinius galvosūkius, kai jie dėlioja baldus, sprendžia dėl patalpų išdėstymo ir stumdo savo personažus po namus. Ši veikla ugdo erdvinį suvokimą ir problemų sprendimo įgūdžius. Pavyzdžiui, mano pačios vaikas sužinojo apie pusiausvyrą ir svorio pasiskirstymą tvarkydamas baldus, kad jie nenuvirstų.

Mano sūnui lėlių namelis buvo miniatiūrinis inžinerijos stebuklas. Jis praleisdavo valandas tvarkydamas ir perstatydamas baldus, pasiryžęs rasti tobulą išdėstymą. Buvo įdomu stebėti, kaip jis tobulino savo erdvinius įgūdžius ir išugdė akį dizainui, naudodamas lėlių namelį.

Žaislinių virtuvių kulinariniai nuotykiai

Vaizduotės žaidimo sferoje žaislinės virtuvės yra kulinarinių svajonių pasaulis, laukiantis, kol bus ištirtas. Šios miniatiūrinės kulinarinės erdvės suteikia vaikams galimybę imituoti realią virtuvės veiklą, skatina kūrybiškumą ir praktinius gyvenimo įgūdžius.

Kūrybiškumas

Vaikai dažnai mus stebina savo kulinariniu kūrybiškumu vaikiškose virtuvėse. Jie sugalvoja įsivaizduojamus receptus, rengia fiktyvius arbatos vakarėlius ir netgi vaidina mažųjų virėjų vaidmenis. Šis kūrybinis žaidimas lavina jų vaizduotę ir smulkiąją motoriką, kai jie valdo indus, puodus ir keptuves.

Kartą pastebėjau grupę vaikų, kurie entuziastingai užsiima savo vaikiškoje virtuvės erdvėje. Jie savo draugams (pliušiniams žaislams) surengė tikrą restoraną su meniu ir apsimestiniu maistu. Tai buvo nuostabus kūrybiškumo ir bendradarbiavimo demonstravimas, kai jie savo kulinariniuose nuotykiuose pakaitomis atliko skirtingus vaidmenis.

Mitybos ir sveiko pasirinkimo pamokos

Viena mano įsimintina patirtis buvo susijusi su grupe vaikų, kurie naudojo savo žaislinę virtuvę, kad imituotų apsipirkimą ir maisto ruošimą. Šios žaismingos sąveikos metu jie sužinojo apie maisto produktų grupes, subalansuotos mitybos svarbą ir net pagrindinius maisto saugos principus. Tai buvo ir linksmas, ir mokomasis laikas.

Harmoningas derinimas

Lėlių namelių ir žaislinių virtuvių sinergija yra tikrai nuostabi. Vaikai dažnai įtraukia lėles į savo kulinarinius nuotykius, kurdami scenarijus, kai lėlės rengia vakarienę arba vadovauja savo restoranams. Šis vaizduotės žaidimo kryžminis dar labiau praturtina jų patirtį.

Viena vaikų grupė iš Klaipėdos savo lėlių namelį pavertė šurmuliuojančiu restoranu. Lėlės tapo virėjais, padavėjais ir kitu personalu, o žaislinė virtuvė buvo kulinarinio malonumo epicentras. Tai buvo kūrybiškumo ir vaidmenų žaidimo sintezė, dėl kurios visi dalyvaujantys buvo labai linksmi.


Konditerio patarimai

Ir iš pačios sudėtingiausios tešlos galima iškepti… tik blynus. Kad kepinys pavyktų, pravers ne tik as­meninė, bet ir profesionalų patirtis.

Iš ko gaminamas purus sūrio pyrago sluoks­nis: iš sūrio ar varškės? Kokį produktą naudoti geriausia?

Šiam pyragui gaminti tinka minkštas tepamasis sū­ris, pavyzdžiui, lietuviškas „Panemunės pievų“ be priedų, natūralus „Rama Creme Bonjour” arba „Philadelphia“.

Kokius džiovintus vaisius ir uogas galima naudoti desertams?

Desertams praktiškai tinka visi džiovinti vaisiai ir uogos. Tiesiog juos reikia tinkamai paruošti. Tam naudojamos vandens vobelės bei kiti konditerijos būdai.

Kaip virti spurgas, kad į jas kuo mažiau įsigertų riebalų?

Kad į spurgas įsigertų mažiau riebalų, nedėkite jų į nepakan­kamai įkaitintą aliejų. Spurgų tešla turi būti ne per skysta.

Kokios tešlos gaminius iš­kepus reikia palaikyti or­kaitėje atvėsti, o kokius – ištraukti iškart?

Paliekant gaminius atvės­ti orkaitėje, rizikuojama juos sudeginti ar perdžiovinti. Biskvitų, sausainių, bandelių orkaitėje jokiu būdu negali­ma palikti.

Jeigu kepate baltymų ma­sės saldumynus, ypač orinukus (morengus), ir riešutinės tešlos gaminius, juos galite palikti orkaitėje išdžiūti. Taip pat galima palikti baigti kepti kai kuriuos pyragus su sūriu, varške, bet jie turi būti gana stori.

Kokios rūšies tešlą galima užšaldyti? Kaip tai padaryti? Kaip užšaldytą tešlą atitirpinti?

Užšaldyti galima visų rūšių teš­lą. Ją reikia suvynioti į sviestinį popierių ar įdėti į polietileninį maišelį, kad neapdžiūtų. Geriausia tešlą užšaldyti 40°C temperatūroje, o užšalusią lai­kyti 18°C šaltyje.

Atšildant tešlą reikia išimti iš šaldiklio ir laikyti kambario temperatūroje, tik visiškai neatšildyti, nes iš pernelyg minkš­tos sunku formuoti gaminius.

Kokios rūšies aliejus kepiniams tinkamiausias?

Kepiniams tinka visų rūšių rafinuotas alie­jus – rapsų, sojų, pal­mių. Svarbiausia, kad jis neturėtų pašalinių kvapų.

Kaip paruošti gaivų, nerie­bų ir skanų kremą tortui pertepti?

Gaivų ir neriebų kremą tortui geriausia ruošti iš trintų vai­sių. Ištrinkite šaldytas braškes, bana­nus, persikus ir išmaišykite su paruoštu želės cukrumi, kad sustingtų.

Su tuo pačiu želės cukrumi galima išplakti jogurtą, grie­tinėlę, varškę ir pagardinti vaisių gabaliukais ar braškių skonio cukraus milteliais.

Ką daryti, kad pirktinis glajus nebūtų lipnus ir užpiltas ant kepinio gražiai sustingtų?

Ant glajaus pakuotės turėtų būti nurodomas jo paruošimo būdas. Ruošiant cukraus glajus svarbu suderinti tinkamą vandens ar baltymų kiekį. Jeigu glajus bus per tirštas – nepadengs gaminių, jeigu per skystas – blogai stings. Spalvin­gam ir gardžiam glajui paruošti tinka „Dansukker“ braškių ar šo­kolado skonio cukraus milteliai. Maišant glajų iš cukraus miltelių nereikėtų baimintis koreguoti pro­duktų kiekio, kol gausite reikiamą tirštumą.

Kokiomis gyvomis gėlėmis galima puošti kepinius?

Visokiomis. Kepiniai puošiami ir tulpėmis, ir frezijomis, ir ramunėmis – kokios labiausiai patinka. Dažniausiai gėlėmis puošiami vestuviniai ir kiti proginiai tortai. Yra keli puošimo būdai. Pirmasis – žiedlapiai pamerkiami į želatinos tirpalą, apvoiiojami cukruje ir iš jų ant torto sudėliojami žiedai. Tokiu atveju labiausiai tinka rožės, nes jų žiedlapius galima valgyti. Kitas būdas – gėlės pamerkiamos į specialias kolbeles su vandeniu, šios ¡vyniojamos į foliją ir įsmeigiamos į tortą. Taip formuojamos ištisos kompozicijos, tam tinka visokios gėlės, tačiau tokiu atveju jos – tik dekoras, yra nevalgomos.

Receptuose kartais minimas želatinos lapelis ir vanilės laz­delė. Kiek šie kiekiai atitinka gramų?

Kepant namuose už­tektų žinoti, kad lapelis želatinos vidutiniškai sveria du gramus. Vanilės lazdelės – tai smulkinti vanilės ankš­čių gabaliukai, jie gali būti įvairių dydžių ir svorių. Vidutinė vanilės lazdelė sveria apie vie­ną gramą.

Ką geriau naudoti pyragams arba pyragaičiams: vanilės esenciją, lazdeles, ankštis ar vanilinį cukrų?

Vanilės produktų naudojimas priklauso nuo to, ką gaminate. Jei baltymų kremą – geriau berti vanilinio cukraus arba vanilino (būna kristalų pavidalo), nes nuo esencijos baltymai sukrenta. į kitokius kremus galima įlašinti ir vanilės esencijos. Vanilės ankštis geriau naudoti verdamiems sirupams drėkinti arba desertams dekoruoti.

Į kokius kepinius pilama alkoho­lio, pavyzdžiui, romo? Kodėl?

Alkoholio pilama į mielines spurgas, bobas – jos geriau kyla, turi gerą sko­nį. Tešlai naudoti galima ne tik romą, bet ir degtinę, brendį, konjaką.

Vieną kartą sausainiai išeina trapūs, kitą kartą – kieti. Kas tai lemia?

Miltų glitimo stiprumas, tešlos kietumas, maišymo laikas. Iš per ilgai maišytos tešlos sausainiai išeina kietesni.

Ką galima iškepti iš ryžių dribsnių?

Iš ryžių dribsnių galima ruošti desertus, jų dėti į kepinius. Štai vienas ryžių dribsnių deserto receptas.
Reikės: stiklinės ryžių dribsnių, 1,5 stiklinės pieno, 2 stiklinių grietinėlės, 100 g šokolado, 2-3 šaukštų „Dansuk-
ker“ želės cukraus „Multi“, 3-4 šaukštų cukraus pudros.
Ryžių dribsnius užpilkite verdančiu pienu ir išmaišykite.
Stiklinėje grietinėlės ištirpinkite šokoladą, suberkite želės cukrų, cukraus pudrą, išmaišykite ir atšaldykite. Paskui į kremą supilkite išplaktą likusią grietinėlę. Masę išmaišy­kite su ryžių dribsniais ir sukrėskite į desertinius indelius. Papuoškite persikais ir užpilkite likusiu kremu
Mac and cheese

kaip-virti-kukuruzusDaugiau niekada savaitės termino darbų neatlikinėsiu per porą dienų. Tada žmonės galvoja, kad neturiu ką veikti ir užkrauna jų dar daugiau. Dėl to nuplaukė mano kelionė į Apuolę ir gražus paskutinis rudens savaitgalis…

Šiandiena vyko mano taip nemėgiamas apsipirkinėjimas. Pagaliau įsigijau knygą „Rankų darbo muilas“, tad galbūt vieną dieną mano puoduose virs ne tik maistas. Taip pat parasiau Kiek virti kukurūzus. Tuo pačiu pasigirsiu ir pasibėdavosiu- nusipirkau kepimo formą. Viskas būtų gerai, bet ji netelpa į mano kepimo puodą. Ir tieeek nedaug trūksta, kad tilptų, na nors apsibliauk.

Šiaip ar taip pirkinį reikėjo išbandyti. Parduotuvėje prigriebiau vokinio sūrio ir galvojau daryti mac and cheese. Kai juos gaminau pirmą kartą, kepti jų nereikėjo. Dabar susiradusi receptą pamačiau, kad visur rašoma apie apkepą. Na, jei apkepas tai apkepas.

4-6porcijoms reikės:
~200g makaronų formos (dėkit daugiau, kai išviriau kažkaip mažoka pasirodė jų man)
150g sūrio (pirkau vokinį, bet šiam receptui gali būt bet koks, tik kad tarkuotas)
4 šaukštai miltų
4 šaukštai sviesto
1 stiklinė pieno
1 stiklinė half and half (pusė pieno- pusė grietinėlės. Grietinėlės neturėjau, tai nepilnoj stiklinėj pieno ištirpinau gerą šaukštą kaimiškos macnos grietinės)
½ šaukštelio garstyčių (miltelių)
1 šaukštelis druskos
Žiupsnelis pipirų
Žiupsnelis čiobrelių (nebūtina, nebent kaip aš jų dedate visur ir visada)

Makaronus išverdame pagal instrukcijas, nukošiame, perliejame šaltu vandeniu ir paliekame.

Keptuvėje ant žemos ugnies ištirpiname sviestą, sudedame miltus ir maišome kol mūsų masė pradeda gražiai burbuliuoti.

Sudedame prieskonius, pilame pieną, half and half ir gerai maišome. Masė turi būti vientisa, ir su laiku tirštėti. Tada sudedame sūrį ir nuolat maišom, kad lydydamasis sūris gerai pasiskirstytų.

Makaronus sudedame į kepimo indą, užpilame padažu ir šauname į orkaitę 25-30 minučių. Tuo tarpu puolame šveisti keptuvių, nes sūrio padažas labai labai LABAI greitai tirštėja.

Apkepas tikrai skanus. Kitą kartą galbūt įdėsiu trinto česnako ar čili padažo su česnakais… Pasigendu čia aštrumo.
Vištienos ir paprikų pyragas

pyragas-su-vistienaGėda prisipažint, bet vakar mane buvo užpuolusi tinginystė ir anti-įkvėpimas. Gal dėl oro, gal dėl to, jog kaikas namo grįžo net ne ryte, o gerokai po pietų, o gal paprasčiausiai ne ta diena pasitaikė. Šaldytuve it bombos tiksinčios vištienos krūtinėlės panaudojimas buvo viso labo pamarinavimas, paliekant visą darbą šiandienai. Norėjosi kažko naujo, nepabodusio, bet minčių buvo tiek pat, kiek sliekų ant asfalto.

Kiek virti vištieną“ rebusą išsprendė šaldiklyje gulintis sluoksniuotos tešlos gabalas ir paprikos balkone. Šakal makal, šurum burum, va ir mėsos pyragas susimakalavo. O iš atlikusios tešlos išėjo pintinė cinamoninių skarelių su obuoliais.

Vištienos ir paprikų apkepas

Read the rest of this entry »
Pramogos Lietuvoje

Didžioji dalis Lietuvos gyventojų skundžiasi, kad Lietuvoje blogai. Aš manau kitaip, reikia tik šiek tiek papramogauti ir jūsų mąstymas taip pat pasikeis! Žiemą galbūt iš tiesų nėra ką veikti, bet vasarą… Galima išmokti ir sužinoti kiek virti cepelinus

Žiemą galite slidinėti ant mūsų menkų kalvelių – Liepkalnyje (Vilniuje), Ignalinoje, Druskininkuose, Birštone. Įdomiausia turbūt naujojoje Druskininkų slidinėjimo trasoje, kuri turi slidinėjimo vietas tiek viduje, tiek lauke bei lygumos slidinėjimo trasą!

Vaikams, moterims, merginoms įdomu būtų pajodinėti žirgu, kaip iš senų vaikystės pasakų. Šią paslaugą teikia Trakuose ir Anykščiuose. Nepraleiskite šios galimybės, nes žiemą darytos nuotraukos jodinėjant žirgais būna iš tiesų įspūdingos.

Žiemą gausu pramogų patalpose – prekybos centrai, koncertai, spektakliai. Žinoma daugiausia pramogų patalpose rasite didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, galbūt Klaipėdoje, o mažesnių miestelių gyventojams teks džiaugtis sniego pramogomis!

Vasarą pramogų yra devynios galybės, pradedant labas nuotykių parke Vilniuje, one nuotykių parke Druskininkuose, lokės pėda, kuriuose galėsite karstytis medžiais, persikelti per Nerį ir Nemuną, patirti neišdildomų įspūdžių ir adrenalino antplūdį.

Vasarą taip pat galima jodinėti, važinėtis kartingais, maudytis prie jūros, keliauti po įvairias lankytinas Lietuvos vietas – stelmužės ąžuolas, nacionaliniai parkai, aplankyti kurortus.

Turbūt populiariausias kurortas Lietuvoje – Palanga, vasarą nerasi vietos kur pasitiesti rankšluosčio paplūdimyje. Palangoje galima pasinerti ne tik į naktinių pramogų siautulį, bet ir aplankyti tokias vietas kaip pajūrio regioninį parką, gintaro muziejų, pamatyti daugybę skuptūrų – „Eglė žalčių karalienė“, „Šaulys“, „Tau, Birute“. Jeigu išalkote Palangoje galite skaniai pavalgyti ir atsigerti alaus kavinėje Juozo HBH.

Palangoje didžioji dalis lietuvių jau yra atostogavusi, o jeigu jūs dar ne, jau turite kur praleisti ateinančias vasaros atostogas! Juk saulė ir jūra – maloniausias dalykas.
Kaip sužinoti ar tikrai rytoj lis?

Orai Kaune

Gyvename šalyje, kurioje orai keičiasi tiesiog akimirksniu. Jei ryte yra šiltas ir gražus oras, per pietus jau gali užklupti smarki liūtis. Pavasarį ir rudenį gamta ypač mėgsta krėsti pokštus. Todėl yra privalu domėtis orų prognozėmis, kad gamtos išdaigos nesugadintų jūsų planų ir nuotaikos. Kiekviename mieste orai gali visiškai skirtis. Jei, pavyzdžiui, orai Kaune primena vasarą, bet kuriame kitame Lietuvos mieste gali vyrauti visai kitokia temperatūra.

Orų tinklalapiai dažnai būna nepastovūs, kaip ir pats Lietuvos klimatas. Taigi, kaip nepasimesti informacijos gausoje ir sužinoti tikslią prognozę dienai, savaitei, mėnesiui, o kartais net ir visam pusmečiui? Štai keli patarimai:

  1. Orų prognozė dienai dažnai būna patikima ir įprastai meteorologinę informaciją teikiantys tinklalapiai rodo panašius duomenis. Tačiau net ir čia galima rasti nesutapimų. Tokiu atveju reikėtų ieškoti tinklalapių, kurie nesiremia iš užsienio gaunamais rodmenimis. Reikėtų rinktis Lietuvos hidrometeorologinių stočių informaciją platinančius tinklalapius. Juk užsienio hidrometeorologijos stotys negali taip gerai nustatyti dabartinės situacijos, kaip tai gali padaryti lietuviškos. Žinoma, reikia atidžiai pasirinkti regioną ir remtis ta orų prognoze, kurią pateikia konkretaus regiono hidrometeorologijos stotis. Pavyzdžiui, Klaipėdoje esanti stotis tiksliau gali nustatyti prognozę šioje teritorijoje, nei nustatyti, kokie bus orai Kaune artimiausią parą. Visą informaciją galima rasti internete, tik reikia tuo domėtis.
  2. Savaitinė ar mėnesinė orų prognozės dažnai gali būti klaidingos. Vis dar galima sakyti, kad geriau remtis Lietuvos hidrometeorologine informacija, tačiau kartais užsienio meteorologai geriau nustato, kokie orai ateinančią savaitę ar mėnesį laukia įvairių pasaulio šalių. Savaitės prognozė gali būti reali, bet mėnesio prognoze nereikėtų visiškai pasitikėti. Viskas gali pasikeisti bet kurią akimirką, tačiau, net ir tokia informacija padeda planuoti keliones ir kitus svarbius įvykius. Reikėtų peržvelgti bent kelis tinklalapius ir palyginti teikiamą informaciją. Net jei prognozės nebus visiškai vienodos, galima bandyti rasti sąlyčio taškus ir taip apytiksliai numanyti, kokie orai laukia artimiausiu metu.
  3. Orų prognozė pusmečiui ir daugiau įprastai būna labai abstrakti ir tikėtis, kad tikrai tomis dienomis vyraus tokie orai, kokie yra parašyti, deja, sunku. Šios prognozės dažnai yra pateikiamos remiantis pasaulinių hidrometeorologijos stočių informacija, kuriose renkami duomenys, stebimas oro masių judėjimas ir kiti orus lemiantys veiksniai. Dažniausia tai yra stotys, kuriose naudojama pati moderniausia technika ir dirba geriausi specialistai. Tačiau net ir tai negali garantuoti, kad viskas bus taip, kaip planuojama.

Taigi šie būdai padės objektyviau įvertinti orų prognozės tikslumą ir planuoti veiklą. Svarbu būti pasiruošusiam gamtos krečiamiems pokštams ir išmokti mėgautis bet kokiu oru.
Erzina svoris? Išeičių tūkstančiai

Dažną žmogų, ypač dailiosios lyties atstoves, erzina matomi skaičiukai ant kilogramų, sunkiai užsisegančios sagos ar ankšta suknelė. Tuomet imama galvoti, kaip numesti svorio ir džiaugtis savo naujomis formomis, patinkančiais drabužiais.

Viena iš išeičių – rinktis griežtas dietas. Dietos padeda numesti svorio, bet vien to tikrai nepakanka. Po alinančių dietų būtina tinkamai maitintis, aktyviai gyventi, atsisakyti to, kas kenkia Jūsų figūrai. Taigi, ištvėrus sunkius dietos išbandymus tenka ir toliau gyventi ribojant save, kontroliuojant ir ieškant dar daugiau sprendimų. Be viso to, kai kurios dietos gali būti netgi žalingos Jūsų organizmui, todėl vertėtų gerai pasidomėti ir įvertinti, ar ne per didelė rizika.

Kitas būdas – mitybos sistema. Tai kur kas geriau ir netgi rekomenduojama visiems, kuriems rūpi tiek svoris, tiek ir sveikata. Mitybos sistemos yra paremtos ne konkrečiais produktais, bet jų visuma, derinimu tarpusavyje ir tam tikromis valgymo taisyklėmis. Tai leidžia žmonėms pažinti ir savo organizmą, ir susitvarkyti kai kurias paprastesnes sveikatos problemas, pavyzdžiui, pilvo pūtimą ar vidurių kietėjimą. Laikytis mitybos sistemos kur kas paprasčiau nei griežtos dietos, tačiau ir rezultatai pastebimi ne iš karto, tad jei galvojate kaip numesti svorio greitai – mitybos sistema turėtų būti tik kaip papildoma funkcija.

Dar vienas labai svarbus dalykas – fizinis aktyvumas. Tiek dirbantiems sėdimą, tiek iš pirmo žvilgsnio ir gana aktyvų sunkų fizinė darbą būtina judėti, mankštintis. „Ofisinio” darbo žmonėms lyg ir viskas aišku, kodėl reikia judėti, tačiau fizinį darbą dirbantys asmenys dažnai nesupranta poreikių, o jis gana paprastas – dirbdami judinate tik tam tikrą raumenų grupę, nedirba visas organizmas, o sportuodami, mankštindamiesi lengvai, nepertemdami išjudinate ir kitus, be šoko pailsinate ir tuos, kurie dirba aktyviai darbo metu.

Sporto klubas yra gerai, tačiau nemažai veiklos yra ir gamtoje: važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, baidarių nuoma ir kitos veiklos puikiai tinka galvojantiems kaip numesti svorio ar norintiems, kad toks klausimas niekada nekiltų. Kombinuokite aktyvumą su sveika mityba, jei labai reikia pagalvokite apie kokią nors dietą ir paisykite visų nurodymų – taip pasieksite geriausių rezultatų.
Ne visi žaidimai tinkami vaikams

Žaidimai dažniausiai siejami su vaikais, tačiau toli gražu ne visi jie skirti vaikams ar net jiems nėra tinkami. Tarp tokių žaidimų labai daug žaidžiami kortomis. Vienas iš jų – kortų žaidimas akis.

Akimi Lietuvoje vadinamas žaidimas, kurį plačiame pasaulyje kortų mėgėjai geriau žino BlackJack vardu. Šis žaidimas žaidžiamas draugų kompanijose, išvykų metu, tačiau daugiausiai jo partijų sužaidžiama kazino.

BlackJack kazino žaidžiamas prie specialių stalų. Dažniausiai žaidžia kazino atstovas (vadinamas bankas / namai / kazino), kuris dalija kortas, ir nuo 1 iki 7 žaidėjų kaip Jūs. Žaidėjai tarpusavyje nekonkuruoja, tikslas yra nugalėti banką. Kitaip tariant, surinkti daugiau nei bankas, tačiau neviršyti 21 akies.

Tai įdomus, tačiau nelengvas žaidimas, nors taisyklės ir gana aiškios. Gausu įvairiausių strategijų, kurios didina tikimybę laimėti prieš kazino, tačiau niekas neužtikrina šimtaprocentinės pergalės, nebent mokate labai gerai prisivilioti sėkmę. Visgi, patyrę žaidėjai kur kas dažniau džiaugiasi pergale nei tie, kurie prie BlackJack kazino stalo sėdo pirmąjį kartą.

Šis žaidimas labai populiarus tiek realiuose kazino namuose, tiek ir casino internete, tačiau vis rečiau kortų žaidimas akis žaidžiamas draugų būryje. To priežastis paprasta – didelę įtaką padarė išmanieji įrenginiai, kurie kur kas labiau pagyviną žaidimą, paverčia jį įdomesniu ir leidžia žaisti ne tik su draugais, bet ir tūkstančiais kilometrų nutolusiais kitais žaidėjais. Kiek tai gerai, o kiek blogai daug laiko jau diskutuoja psichologai, psichiatrai ir kiti mokslininkai bei specialistai, tačiau žmonėms tai patinka ir jie žaidžia virtualiai daugiu nei realiai.

Tokie kortų žaidimai laikomi labiau ne žaidimais, o azartiniais lošimais, todėl jie ne tik nėra skirti vaikams, bet vaikams netgi draudžiama juos žaisti. Tai iš tiesų geras sprendimas, nes įsisukus į azarto liūną nesunku prarasti didelę sumą pinigų, o vaikiškas smalsumas bei negebėjimas vertinti pasekmių gali pridaryti tikrai nemažai bėdos.

Tuo tarpu jei Jums patinka azartiniai kortų žaidimai, BlackJack turėtų būti šių žaidimų viršūnėje, nes tai iš tiesų patrauklus ir įdomus žaidimas, kuriame dalyvauja ne tik sėkmė, bet ir Jūsų mąstymas, gebėjimas vertinti situaciją čia ir dabar.
Artėjanti vasara ir vaikams skirtos stovyklos

Vaikų vasaros stovyklos

Laikas lekia labai greitai. Nespėsite pastebėti, kaip už lango bus vasara ir jūsų vaikams prasidės vasaros atostogos. Tuomet daugumai tėvelių kyla vienas ir tas pats klausimas – kaip užimti savo vaikus ir kokiu būdu praturtinti jų laisvalaikį? Tai padaryti gali padėti vaikų vasaros stovyklos, kuriose vaikai praleidžia turiningą laiką, susipažįsta su bendraamžiais ir įgyja daug naujos naudingos patirties.

Įprastai vaikų vasaros stovyklos yra sudarytos iš tam tikrų aktyvių veiklų, kuriose persipina sportas, bendravimas ir įvairios edukacinės priemonės. Tokių stovyklų organizatoriai yra patyrę profesionalūs pedagogai, kurie nuolatos lavina vaikus, stengiasi jų laisvalaikį paversti labai produktyviu, suteikia jiems daug naujų žinių ir leidžia praplėsti savo akiratį. Be to, vasaros stovyklose vaikai yra visiškai saugūs. Tai reiškia, kad jų neįtakoja jokie neigiami pašaliniai veiksniai, kurie yra būdingi laisvalaikiui, kurį kai kurie vaikai praleidžia savo kieme.

Kadangi kiekviena vasaros stovykla yra skirtinga, tėveliai turi labai platų pasirinkimą. Be abejo, sprendimas turėtų būti priimamas kartu su vaiku. Jei jūsų vaikas su džiaugsmu sutiks keliauti į tam tikros tematikos vasaros stovyklą, galėsite būti tikri, kad jis joje jausis labai jaukiai, komfortiškai ir smagiai. Todėl labai svarbu, kad stovykla atitiktų jūsų vaiko poreikius, amžių ir pomėgius.

Pavyzdžiui, jei jūsų vaikas yra labai aktyvus ir sportiškas, o jo mėgstamiausia sporto šaka yra krepšinis arba futbolas, tuomet galite pasirinkti atitinkamą sporto šaką propaguojančią vaikų vasaros stovyklą, kurioje bus lavinami vaikų sportiniai gabumai. Žinoma, negalima pamiršti, kad net ir sporto stovyklose nėra pamirštamos įvairios edukacinės priemonės, kurios padeda vaikams kaupti naudingas žinias, galinčias praversti tolimesniame gyvenime.

Taigi, jei nusprendėte ateinančią vasarą savo vaikus išleisti į stovyklą, dabar yra tinkamiausias metas pradėti stovyklos pasirinkimą. Tai galite padaryti naudodamiesi internetu. Apsilankykite internetiniuose tinklalapiuose, kuriuose yra publikuojama informacija apie įvairias vasaros stovyklas. Tuomet pasirinkite jūsų ir jūsų vaiko skonį geriausiai atitinkančią stovyklą. Galiausiai beliks susisiekti su jų organizatoriais ir išsiaiškinti visą tolimesnę reikiamą informaciją.
Aksesuarai, kuriuos turėtų turėti kiekvienas vyras

vyraiVyrai ne taip sureikšmina aksesuarus ir papuošalus, tačiau ir jiems kartais reikia pasipuošti. Noras susijęs ir su statusu, ir su asmeninėmis savybėmis, galbūt ir su užimamomis pareigomis. Tad peržvelkime stilingų vyriškių spintas ir pasidomėkite, be kokių aksesuarų ir papuošalų jie neišsiverčia.

Laikrodis

Laikrodžių būna pačių įvairiausių – sportinio stiliaus, kasdieninio, prabangūs laikrodžiai. Daugelis vyrų, laiko laikrodį privalomu aksesuaru. Žinoma, itin išpopuliarėjus mobiliesiems telefonams, kurie puikiausiai atlieka ir laikrodžio vaidmenį, laikrodžiai nebėra būtinybė. Dabar tai labiau stiliaus detalė. Itin didelę reikšmę turi laikrodžio apyrankė – metalinė laikoma kasdieninė, praktiška, tuo tarpu odinės apyrankės yra vertinamos labiau kaip prabangesnės, kaip labiau stilingos.

Apyrankės

Yra vyrų, kurie nemėgsta laikrodžių, nes iš praeities prisimena kaip šie draskė marškinių rankogalius. Tačiau noras turėti ką nors ant riešo išliko. Tad vyriškos odinės apyrankės šiuo metu itin populiarus vyriškas papuošalas, kuriuo mielai puošiasi tiek jaunimas, tiek vyresni vyrai.

Diržas

Vyrų aprangos žinovai teigia – net jei tau nekrenta kelnės, diržas vis tiek privalomas. Odinis kelnių diržas, nesvarbu ar dėvimas ant kostiuminių kelnių ar su džinsais, yra itin stilingas aksesuaras, suteikiantis subtilų prieskonį vyro aprangai. Geriausia rinktis odinį diržą, priklausomai nuo aprangos, dažniausiai rekomenduojamas rudos arba juodos odos kelnių diržas. Pagal klasikinį etiketą, kelnių diržo spalva turėt derėti su batų odos spalva.

Geri odiniai batai

Pagal vyro batus galima nuspręsti kiek jis uždirba ir ar yra rūpestingas. Vyras neturėtų gailėti pinigų geriems batams. Tačiau net jei dėvi itin patogius, nors jau senus batus, šie turėtų būti prižiūrėti – nesuplyšę, kruopščiai nuvalyti. Purvini, nuklišę, nuplyšę batai – blogas tonas tiek vyrui dėvinčiam kostiumą, tiek sportinius treningus. Anot daugelio apklausų – moterys itin dažnai vertina vyrus būtent pagal jų batus.

Kaklaraištis

Jei gyvenimo būdas ar darbas lemia tai, kad bent kartą per mėnesį tenka eiti į oficialius priėmimus, susitikimus, renginius ar šventes, tuomet reikėtų įsigyti ir bent vieną kostiumą ir kelis kaklaraiščius. Bent kelių, universalių spalvų, kuriuos galima būtų derinti su skirtingų spalvų marškiniais bei pagal sezonus. Arba netgi susiderinti su lydimos damos suknelės spalva. Kaklaraiščius gali pakeisti ir peteliškės – tai taip pat ne ką mažiau žaismingas aksesuaras.