Fotografai vestuvėms Vilniuje. Kurį išsirinkti?

Vestuvės – vienas gražiausių ir laukiamiausių momentų tiek vyro, tiek ir moters gyvenime. Ši šventė yra tokia stebukliga, kad norisi ją įamžinti ne tik atmintyje, bet ir turėti daiktiškų įrodymų – nuotraukas. Nuotraukos yra svarbios tiek šeimą sukūrusiems žmonėms, tiek jų tėvams, giminaičiams, draugams, esamiems ir būsimiems vaikučiams. Tačiau, visi susiduria su viena problema, kurį fotografą išsirinkti: ar pakviestą į vestuves dėdę Joną, ar nusamdyti profesionalą? Dėdei Jonui, žinoma, mokėti nereikės, tačiau ar nuotraukos kokybe pasižymės, čia tai klausimas. Tačiau, iš draugų esate girdėję, kad profesionalūs fotografai „ima“ nemažus pinigus. Čia ir vėl iškyla dilema: kaip išsirinkti jums tinkantį ir patinkantį, vertą, mokantį įamžinti gražias akimirkas, nuoširdų fotografą?
Žmonės, gyvenantys sostinėje, turbūt internete ieško vestuvių fotografų, fotografuojančių taip pat šiose apylinkėse. Google paieškos laukelyje įsivedę frazę „fotografai vestuvėms Vilniuje“ rasite tikrai nemažai variantų, tad kurį fotografą pasirinkti, kokius kriterijus jam taikyti?
Svarbiausia peržiūrėti kuo daugiau fotografų darytų nuotraukų ir išsirinkti jums arčiausiai širdies esančias, jūsų skonį atitinkančias fotografijas. Būtinai susitikite su fotografu prieš vestuves, kadangi jisai dalyvaus visoje šventėje, bus pačiomis slapčiausiomis, nuoširdžiausiomis ir jautriausiomis akimirkomis. Fotografas turi patikti ir tikti ne vien kaip profesionalas, darantis gražias nuotraukas, bet kaip ir žmogus, prie kurio galite jaustis atsipalaidavęs, būti savimi.
Tinkamai pasirinkę fotografą, žinosite, kad profesionalumas ir šiltumas – garantuotas. Prieš vestuves reikia pasišnekėti su fotografu apie savo lūkesčius, planus, aptarti kokios bus vestuvės, kokių nuotraukų tikitės. Ieškokite žmogaus per pažįstamus, klauskite draugų, domėkitės internete, jeigu ieškote dirbančio Vilniuje, paieškos sistemoje įsiveskite fotografai vestuvėms Vilniuje. Profesionalas, dirbantis Vilniuje, tikrai turės pasiūlymų, kokiose vietose galėtų vykti fotosesija, kur nuotraukos atrodytų natūralios ir atskleidžiančios ką tik susituokusios poros bendrus interesus ir pabrėžiančios jų išskirtinumą ir unikalumą.


Patarimai vestuvių fotografui. Kaip ieškoti klientų?

Vestuvių fotografų teikiančiu savo paslaugas yra nemažai. Jų atsiranda vis daugiau. Išsiskirti esant tokioje konkurencingoje sferoje nėra lengva. Ypač jeigu įvertinti tam tikrą visų vestuvių panašumą.

Žinoma, kai kurie užsakymais apkrauti keliems mėnesiams į priekį ir jiems šis straipsnis visiškai bevertis. Tarkim, kad jūsų teikiamos fotografijos paslaugos dar neišpopuliarėjo. To priežastimi gali būti ne tik patirties ar apdovanojimų stoka, bet ir marketingo ar reklamos žinių trūkumas.

Ką daryti šiuo atveju? Išmokti kaip tinkamai pateikti save arba Jus „suės“!

Parodykite save. Skirkitės nuo kitų. Paaiškinkite kuo Jus geresni už kitus, kuo Jus galite būti naudingesni klientui. Nereikia jokių stebuklų. Užtenka tiesiog pasakyti. Pasakyti aiškiai, didelėmis raidėmis, raiškiu šriftu baltame fone: „Aš vestuvių fotografas!“.

Pagalvokite, ko iš tikro reikia Jūsų klientui. Paaiškinkite ką jis gaus jei kreipsis į Jus. Atminkite, jis niekada nesupras, kad teikiamos fotografijos paslaugos yra sudėtingas darbas. Jis turi savo gyvenimą, savo darbą, kompetenciją. Jis negali galvoti kaip Jūs. Paaiškinkite „ant pirštų“. Žinoma, kartais fotografą kviečia į vestuves tik todėl, kad „visi taip daro“, „kaip gi be jo?“. Kitais atvejais žmonės nori išsaugoti atminimus apie jiems svarbią dieną ir matyti save labai gražiais. Jie nori išvengti problemų ir gauti kokybišką produktą. Todėl papasakokite jiems apie tai savo tinklapyje, soc. tinklų puslapyje.

Tikriausiai Jūsų tinklapį arbą grupę soc. tinkluose pasirinks iš kelių dešimčių Jūsų konkurentų. Todėl ten esančiam atliktų darbų portfolio atitenka svarbus vaidmuo. Tačiau negalima nekreipti dėmesio ir į kitus faktorius. Pavadinimas: geriausia yra pavadinime paminėti apie tai jog Jūs esate fotografas arba vestuvių fotografas. Kažkam to užtenka ir skaityti ilgus tekstus žmogus nenori. Antraštės, tai vienintelis tekstas kurį perskaitys dauguma puslapio lankytojų, todėl jos turi būti informatyvios. Jose reikia suformuoti pagrindinį ypatumą, unikalumą. Net jeigu unikalumas visai neunikalus. Būtina aiški puslapio struktūra ir meniu. Tinklapio dizainas turi būti patogus, racionalus ir malonus. Jis atspindi skonį, logiką, jo kūrėjo mąstyseną. Jeigu lankytojui patiko kaip sukurtas tinklapis jis pasiliks jame ilgam. Svečio lojalumą šiame etape reikia griebti ir vesti toliau, užsakymo formavimui.


Profesionalaus fotografo paieška

Kaip nebūna vienodų snaigių, taip ir žmonės yra be galo individualūs. Mes visi matome gyvenimą savaip, teikiam pirmenybę įvairiems dalykams, savaip vertinam gyvenimo momentus.

Kiekviena šeima turi unikalią istoriją, kuri verta profesionalaus šeimos fotografo dėmesio, juk nepakartojami laimingi momentai praeina ir „prisiliesti“ prie jų galima tik vartant šeimos albumą.

Kaip ir bet koks meno kūrinys, fotografijos paslaugos neša savyje autoriaus asmenybės antspaudą, įkūnija jo pasaulio supratimą. Būtent todėl svarbu surasti artimą jūsų sielai fotografą. Kaip gi tarp daugelio jų atpažinti tą fotomenininką, kuris galės taikliai pagauti ir meistriškai įamžinti Jūsų šeimos įvykius?

fotografijos paslaugosProfesionalus fotografas turi individualų stilių, kuris visada suranda kaip šalininkus, taip ir priešininkus, todėl verta atsiminti, kad vienu iš svarbiausių sėkmės sąlygų yra Jūsų ir fotografo grožio supratimo sutapimas. Suprasti kaip Jums artima fotografo maniera padės jo portfolio.

Atliktų darbų galerijas fotografai kaip įprasta talpina savo tinklapiuose, blogose, specializuotuose interneto resursuose ir socialiniuose tinkluose. Prieš pasirenkant pasižiūrėkite ne tik atskiras nuotraukas, bet ir serijas pateiktas jo tinklapyje. Jeigu tokių nerandate, būtinai paprašykite jas pateikti. Tai padės Jums suformuoti nuomonę apie fotografo meistriškumą. Suprasite ar aprašytos fotografijos paslaugos tikrai atitinka fotografo darbus.

Menininko portfolio, patalpintas specializuotose tinklapiuose dažnai susideda iš vienetinių, parodomųjų autoriaus darbų. Jie gali neatspindėti pilno paveikslo ir fotosesijos realizacijos, kas gali tapti priežastimi pervertintų lūkesčių ir nusivylimo po darbų atlikimo.

Peržiūrėdami nuotraukas, Jūs iš karto suprasite, ar verta patikėti tokį atsakingą darbą. Jeigu kadrai sužavi savo stiliumi, idėjos originalumu ir apdorojimo maniera, reiškia, tai autorius kurio akimis verta pažvelgti į Jus ir Jūsų šventės dalyvius.

Vaiko ar šeimos fotosesija puikai tiks, jeigu tarp fotografo ir modelių atsiras pasitikėjimas ir draugiški santykiai. Vaikų fotografas turi būti ir psichologu. Gebėjimas surasti kontaktą darbe su mažyliais ypatingai svarbus, juk jie iš karto apstebi netikrus jausmus ir atsiveria tik nuoširdiems, draugiškiems žmonėms. Dirbkite tik su tuo fotografu kuri malonus jums, su kuriuo greitai rasite bendrą kalbą jau pirmajame numatomų darbų aptarimo etape.