Fotografai vestuvėms Vilniuje. Kurį išsirinkti?

Vestuvės – vienas gražiausių ir laukiamiausių momentų tiek vyro, tiek ir moters gyvenime. Ši šventė yra tokia stebukliga, kad norisi ją įamžinti ne tik atmintyje, bet ir turėti daiktiškų įrodymų – nuotraukas. Nuotraukos yra svarbios tiek šeimą sukūrusiems žmonėms, tiek jų tėvams, giminaičiams, draugams, esamiems ir būsimiems vaikučiams. Tačiau, visi susiduria su viena problema, kurį fotografą išsirinkti: ar pakviestą į vestuves dėdę Joną, ar nusamdyti profesionalą? Dėdei Jonui, žinoma, mokėti nereikės, tačiau ar nuotraukos kokybe pasižymės, čia tai klausimas. Tačiau, iš draugų esate girdėję, kad profesionalūs fotografai „ima“ nemažus pinigus. Čia ir vėl iškyla dilema: kaip išsirinkti jums tinkantį ir patinkantį, vertą, mokantį įamžinti gražias akimirkas, nuoširdų fotografą?
Žmonės, gyvenantys sostinėje, turbūt internete ieško vestuvių fotografų, fotografuojančių taip pat šiose apylinkėse. Google paieškos laukelyje įsivedę frazę „fotografai vestuvėms Vilniuje“ rasite tikrai nemažai variantų, tad kurį fotografą pasirinkti, kokius kriterijus jam taikyti?
Svarbiausia peržiūrėti kuo daugiau fotografų darytų nuotraukų ir išsirinkti jums arčiausiai širdies esančias, jūsų skonį atitinkančias fotografijas. Būtinai susitikite su fotografu prieš vestuves, kadangi jisai dalyvaus visoje šventėje, bus pačiomis slapčiausiomis, nuoširdžiausiomis ir jautriausiomis akimirkomis. Fotografas turi patikti ir tikti ne vien kaip profesionalas, darantis gražias nuotraukas, bet kaip ir žmogus, prie kurio galite jaustis atsipalaidavęs, būti savimi.
Tinkamai pasirinkę fotografą, žinosite, kad profesionalumas ir šiltumas – garantuotas. Prieš vestuves reikia pasišnekėti su fotografu apie savo lūkesčius, planus, aptarti kokios bus vestuvės, kokių nuotraukų tikitės. Ieškokite žmogaus per pažįstamus, klauskite draugų, domėkitės internete, jeigu ieškote dirbančio Vilniuje, paieškos sistemoje įsiveskite fotografai vestuvėms Vilniuje. Profesionalas, dirbantis Vilniuje, tikrai turės pasiūlymų, kokiose vietose galėtų vykti fotosesija, kur nuotraukos atrodytų natūralios ir atskleidžiančios ką tik susituokusios poros bendrus interesus ir pabrėžiančios jų išskirtinumą ir unikalumą.


Krikštynų fotografija: ką reikėtų žinoti?

Nuostabi šventė yra Jūsų vaiko krikštynos. Dažnai tėveliai ir kiti artimi žmonės neriasi iš kailio, kad tik ši šventė taptų kuo nuostabesnė ir įsimintinesnė tiek jiems, tiek jų vaikams ir svečiams. Vienas iš darbų – rasti krikštynų fotografija užsiimantį specialistą, kuris galėtų suteikti aukštos kokybės paslaugas. Tad ką gi reikėtų žinoti renkantis fotografą?

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į jo paslaugų pasiūlą. Jei fotografas nesiūlo krikštynų fotografijos paslaugų, tikėtina, jog jis neturi didelio noro fotografuoti vaikų krikštynas. Žinoma, tai gali būti netiesa, tačiau dažnai pasitaikantis atvejis, mat fotografai linkę akcentuoti tai, ką labiau linkę daryti.

Fotonuotraukų galerijos fotografo svetainėje taip pat gali padėti išsirinkti. Jei įvykusių krikštynų nuotraukos patinka – rinkitės fotografą nesukdami sau galvos. Be to, nesunkiai pamatysite, ar fotografas iš tiesų moka dirbti su vietoje nenustygstančiais vaikais. Atrodytų mažai kuo skiriasi vestuvių fotografavimas ir krikštynų fotografija, tačiau iš tiesų skirtumas labai didelis ir ne visi šios srities specialistai yra vienodai gabūs abejoms fotografijos sritims.

Renkantis krikštynų fotografą reikėtų įvertinti ir tai, ką jis siūlo už sutartą įkainį. Vieni gali pasiūlyti tam tikrą fotografimo laiką šventės metu, kiti papildomai įtraukia fotosesiją Jūsų pasirinktoje vietoje, kiti už nuotraukų retušavimą prašo papildomai, o dar kiti į kainą įtraukia ir fotofilmą ar net fotoknygą – tai gali paaiškinti, kodėl taip stipriai skiriasi fotografų paslaugų kainos.

Išsirinkti gerą fotografą krikštynoms nėra labai lengva, tačiau ir nebus labai sunku, jei rinkdamiesi paisysite minėtų patarimų ir atsižvelgsite į kitas „smulkmenas”, kurios galutiniame rezultate gali reikšti labai daug. Visuomet siūlome rinktis atidžiai, pabendrauti su fotografu ir išsiaiškinti, ką jis gali, ką siūlo, ką pataria. Dažniausiai lemiamas sprendimas būna priimamas po susitikimo ir detalių aptarimo.