Kelių dienų žygis baidarėmis

Baidarių nuomaBaidarių nuoma įprasta Lietuvoje vienai dienai, retkarčiais dviems. Tokios trukmės pramogų pilnai pakanka norintiems atsipalaiduoti po darbo savaitės ar tiesiog gerai praleisti laiką gamtoje, tačiau norintys daugiau nuotykių, „ekstrymo” ar išmėginti savo jėgas išgyvenant gamtoje, turėtų rinktis net kelias dienas trunkančias pramogas baidarėmis.

Leidžiantis į tokį žygį reikia pasirūpinti tinkamomis priemonės. Čia neužteks vien tik susitarti ir pasirūpinti baidarių nuoma, bet kartu reikės ir įsigyti ar taip pat išsinuomoti hermetinį maišą, didesnės talpos kuprinę ar kitą daiktams transportuoti tinkamą krepšį, maisto ruošimo įrangą (pvz. primusą ir jam tinkamą puodą), palapinę, miegmaišį ir dar visokiausių smulkmenų. Tokie daiktai neprapuola juos įsigijus, jei, žinoma, esate linkę keliauti, planuojate tą daryti ir ateityje.

Taip pat labai svarbu leidžiantis į kelių dienų žygį gerai suplanuoti savo maršrutą. Maršruto planavimas apima ne tik planuojamo kelio braižymą žemėlapį ar kompiuterio ekrane, bet taip pat ir nakvynei tinkamų vietų, alternatyvų joms, jei kartais nebūtų vietos palapinei, numatymą. Reikia pagalvoti ir apie tai, kad maršrute būtų tinkamų vietų kelionei baigti anksčiau laiko, o tokiomis vietomis dėl visa ko reikėtų pasidalinti ir su Jums baidares išnuomojusiu asmeniu, kad esant reikalui jis galėtų Jus nesunkiai jas rasti ir pasiekti.

Kelių dienų trukmės žygio metu verta pasirūpinti ne tik maisto produktais, bet ir tinkamu geriamojo vandens kiekiu. Siūloma skaičiuoti, jog vienam žmogui reikės 3 litrų geriamojo vandens, ypač jei diena nusimato šiltesnė. Atkreipkite dėmesį, kad alkoholiniai gėrimai nėra puikus geriamojo vandens pakeitimas, o tik didesnė rizika nelaimėms. Daugiau vandens reikės jei imsite daug sausų, sūrių užkandžių, kiek mažiau gali reikėti jei kelionės maisto racione vyraus vaisiai, daržovės, sriubos. Žinoma, daugeliu atvejų baidarių nuoma siejasi su ne itin sveikais užkandžiais, kurių nereikia ruošti, tačiau jei kelionė truks bent tris dienai tikrai norėsis ko nors šilto ir šiek tiek sveikesnio.

Leidžiantis į tokias keliones būtų idealu jei kompanijoje būtų bent keli patyrę keliautojai, taip pat nors pora patyrusių plaukikų. Tokios kelionės bus saugesnės, įdomesnės, o nepatyrusiems keliautojams labai naudingos. Žinoma, savotiškai įdomu, be galo naudinga keliauti ir be patyrusių keliautojų, tačiau tokiu atveju yra didelė rizika.


Plaukiant pavasarį reikia nepamiršti arbatos!

Ar kada esate plaukę baidarėmis pavasarį? Nesiginčysime ir pripažinsime, baidarių nuoma ne vasaros sezono metu – retas reiškinys, ypač tarp ne profesionalių plaukikų ar turistų – entuziastų, nežiūrinčių į orą. Visgi, irkluoti baidarę pavasarį, kuomet tirpsta sniegas ir pakyla vandens lygis – vienas malonumas. Tačiau reikia žinoti keletą dalykų.

Sraunios upės dar sraunesnės

Pirmas dalykas, kurį būtina suprasti – seklios upės taps vandeningos, o sraunios tik dar sraunesnėmis. Taigi, jei nesate puikūs irkluotojai, ne visuomet pavyksta suvaldyti baidarę ar per paskutinį sezoną ne kartą iš jos išvirtote – rinkitės pačias sekliausias upes. Priešingu atveju galite peršalti ar pritraukti kitokių bėdų.

Nepamirškite arbatos

Jei besinaudodami baidarių nuoma vasarą apie arbatą net negalvojate, plaukdami pavasarį jos pamiršti negalite – tai puikus šildantis gėrimas, kuris ypatingai pravers jei sušlapsite (išvirsite iš baidarės ar užklups lietus). Žinoma, tam bus reikalingas termosas, kad ji neatšaltų. Įvairių skonių arbatos, kurias pasiruošia kartu plaukiantys kolegos padeda ne tik sušilti, bet ir priverčia pailsėti, pabendrauti, užkandžiauti, o kartais ir skatina užmegzti naujas pažintis, praplėsti savo žinias. Atgavę jėgų ar pasibaigus arbatai galite tęsti kelionę baidarėmis.

Ilgiau nei dieną – tik profesionalams

Tik patyrusiems keliautojams, turistams, turintiems tinkamų žinių, galima leistis į pavasario kelionę baidarėmis ilgiau nei vienai dienai. Nakvynė palapinėse esant šaltam orui (naktimis kartais būna ir neigiama temperatūra) reikalinga ištvermė, pasirengimas ir geri turistiniai reikmenys, kuriuos įsigyti dėl vieno karto per metus – didelė prabanga. Taigi, tik tam apsirūpinę ir pasirengę žmonės gali mėginti baidarių nuomą pavasarį paversti kelių dienų pramoga. Na, o jei mokate greitai išsivirti arbatos ant laužo, gebate apsirengti šiltai ir puikiai miegate net vėsioje temperatūroje, turite draugų, kurie yra patyrę keliautojai ir su leistųsi su Jumis į tokią avantiūrą – kvieskite juos ir keliaukite kartu, taip pradėsite savo, kaip patyrusio keliautojo, karjerą, o kartu ir turėsite gerą patarėją, galintį pagelbėti ar pamokyti.

Baidarių nuoma žiemos pabaigoje ar pavasarį – įdomi pramoga, tačiau sudėtingesnė ir reikalaujanti daugiau žinių nei vasarą, kuomet išvirsti iš baidarės ne tik nebaisu, bet ir malonu, nes tai puiki atgaiva.


Baidarės Vilniuje: kiek kainuoja paslauga?

Nors baidarių nuomos paslauga šiandien jau galima pasinaudoti daugelyje mūsų šalies miestų, dėmesį verta atkreipti  į tai, jog daugiausia žmonių, kuriems yra reikalinga ši paslauga, gyvena Vilniuje. Galime tik nuspėti, dėl kokių priežasčių susiklostė  tokia situacija:  galbūt šiame mieste gyvena daugiausiai plaukiojimo baidarėmis entuziastų, o galbūt todėl, jog Vilnius – pats didžiausias mūsų šalies miestas ir jame gyvena daugiausiai žmonių, todėl natūralu, jog esant tokiam dideliam žmonių skaičiui, netrūksta ir tų, kuriems patinka plaukioti baidarėmis. Kaip ten bebūtų, reikia pasakyti, jog vienas aktualiausių dalykų yra paslaugos kaina. Tad ką reikia žinoti apie baidarių nuomos paslaugos kainą šiame mieste? Jei norite sužinoti, skaitykite toliau.

Taigi, kiek kainuoja baidarės Vilniuje? Atsakyti į šį klausimą, galima greitai bei paprastai: kiek kainuoja baidarės Vilniuje, priklauso nuo kelių svarbių dalykų. Vis dėlto, galima išskirti vieną bendrą bruožą – baidarės Vilniuje bus tikrai nežymiai brangesnės nei baidarės Anykščiuose, Biržuose ar kitame mažesniame šalies mieste. Tai ypač pravartu atsiminti visiems, kurie nori sutaupyti.

Na, o dabar – informacija skirta tiems, kurie siekia sužinoti tikslesnę sumą, kiek kainuoja baidarės Vilniuje. Savaime suprantama, tuo atveju, jei norite sužinoti pačią tiksliausią  sumą, geriausia būtų  užsukti į vieną iš įmonių, nuomojančių baidares ir pasiteirauti ten dirbančių darbuotojų. Na, o jei tokios galimybės kol kas neturite, atminkite keletą paprastų dalykų: baidarės Vilniuje bus tikrai brangesnės, jei jas norėsite išsinuomoti vasaros mėnesiais. Taip pat žinokite ir tai, jog kuo ilgesnė bus baidarių nuomos trukmė, tuo daugiau teks mokėti.

Na, o pabaigai – dar vienas lengvas bei greitas būdas sužinoti, kiek kainuoja baidarės Vilniuje: tiesiog užsukite į įmonių, esančių Vilniuje bei nuomojančių baidares, internetinius puslapius, ir patikrinkite, kokie įkainiai yra taikomi. Tiesa, reikia pasakyti ir tai, jog toks metodas yra ypač naudingas ir tuomet, kai nežinote, kokią įmonę pasirinkti ir nežinote, kurioje iš jų yra palankiausios kainos.

Žinant bendras tendencijas, susijusias su baidarių kainomis Vilniuje, bus kur kas lengviau planuoti savo atostogas.


Nuostabi Lietuvos gamta įamžinta fotogalerijoje

baidares--Jus domina graži Lietuvos gamta ir norite ją aplankyti? Be jokios abejonės, Žemaitija turi tikrai nemažai gamtos slėpinių, tad kai tik turėsite laisvo laiko, užsukite čia ir pasigrožėkite ne tik nuostabiais gamtos paminklais sausumoje – užsisakykite baidares ir pasiplaukiokite kartu su visa savo šeima arba draugais. Dabar, dažniausiai baidarės yra užsakomos plaukti Jūros upe. Ši upė yra labai graži savo slėniu, taip pat pamatysite, jog šalia yra daug piliakalnių, ąžuolų ir kitų labai gražių bei išskirtinių medžių. Keliautojai labai mėgsta šią upę todėl, kad ja plaukti yra labai malonu. Nors vietomis Jūros upė yra gana vangi ir ji tikrai puikiai tinka jau įgudusiems keliautojams, visgi, naujokai taip pat dažnai renkasi Jūros upę, kadangi ji yra gana universali ir yra nemažai puikių maršrutų, idealiai pritaikytų ir pirmą kartą keliaujantiems.

Jeigu norite dar neužsisakę baidarių jau įsitikinti, kad tai labai graži upė, tuomet pasinaudokite baidarių fotogalerija – dabar internete yra įdėta įdomi aukštos kokybės fotogalerija, kurioje pamatysite daug laimingų žmonių, linksmai bekeliaujančių baidarėmis ir taip linksmai bei prasmingai praleidžiančių savo atostogas. Be abejo, jūs taip pat galite būti vienas iš jų – tereikia rezervuoti norimą laiką ir atvykti prie Jūros upės.

Jeigu baidarių pramogos jums jau nėra jokia naujiena, tuomet turbūt norėsite pamėginti ir kitas Žemaitijos upes. Pavyzdžiui, daugelis patyrusių keliautojų labai gerai vertina Akmenos upę, kuri yra puikiai pritaikyta jau patyrusiems ir ekstremalių pojūčių belaukiantiems plaukiotojams. Visą Akmenos upę galima praplaukti pavasario pradžioje ir labai lietingą rudenį – taigi, ši upė skirta pramogauti ir tada, kai nėra visiškai šilta, tad jeigu mėgstate susilieti su gamta ne tik vasarą, galite išmėginti baidarių nuomą Akmenos upėje ir rudenį. Kad įsitikintumėte, jog ši upė yra išskirtinė savo grožiu, galite peržvelgti tai, ką jums pasiūlys baidarių fotogalerija internete. Taip pat, turėsite galimybę ir patys užsisakyti profesionalias fotografo paslaugas, kai atvyksite į Žemaitiją plaukioti su baidarėmis.