Kelių dienų žygis baidarėmis

Baidarių nuomaBaidarių nuoma įprasta Lietuvoje vienai dienai, retkarčiais dviems. Tokios trukmės pramogų pilnai pakanka norintiems atsipalaiduoti po darbo savaitės ar tiesiog gerai praleisti laiką gamtoje, tačiau norintys daugiau nuotykių, „ekstrymo” ar išmėginti savo jėgas išgyvenant gamtoje, turėtų rinktis net kelias dienas trunkančias pramogas baidarėmis.

Leidžiantis į tokį žygį reikia pasirūpinti tinkamomis priemonės. Čia neužteks vien tik susitarti ir pasirūpinti baidarių nuoma, bet kartu reikės ir įsigyti ar taip pat išsinuomoti hermetinį maišą, didesnės talpos kuprinę ar kitą daiktams transportuoti tinkamą krepšį, maisto ruošimo įrangą (pvz. primusą ir jam tinkamą puodą), palapinę, miegmaišį ir dar visokiausių smulkmenų. Tokie daiktai neprapuola juos įsigijus, jei, žinoma, esate linkę keliauti, planuojate tą daryti ir ateityje.

Taip pat labai svarbu leidžiantis į kelių dienų žygį gerai suplanuoti savo maršrutą. Maršruto planavimas apima ne tik planuojamo kelio braižymą žemėlapį ar kompiuterio ekrane, bet taip pat ir nakvynei tinkamų vietų, alternatyvų joms, jei kartais nebūtų vietos palapinei, numatymą. Reikia pagalvoti ir apie tai, kad maršrute būtų tinkamų vietų kelionei baigti anksčiau laiko, o tokiomis vietomis dėl visa ko reikėtų pasidalinti ir su Jums baidares išnuomojusiu asmeniu, kad esant reikalui jis galėtų Jus nesunkiai jas rasti ir pasiekti.

Kelių dienų trukmės žygio metu verta pasirūpinti ne tik maisto produktais, bet ir tinkamu geriamojo vandens kiekiu. Siūloma skaičiuoti, jog vienam žmogui reikės 3 litrų geriamojo vandens, ypač jei diena nusimato šiltesnė. Atkreipkite dėmesį, kad alkoholiniai gėrimai nėra puikus geriamojo vandens pakeitimas, o tik didesnė rizika nelaimėms. Daugiau vandens reikės jei imsite daug sausų, sūrių užkandžių, kiek mažiau gali reikėti jei kelionės maisto racione vyraus vaisiai, daržovės, sriubos. Žinoma, daugeliu atvejų baidarių nuoma siejasi su ne itin sveikais užkandžiais, kurių nereikia ruošti, tačiau jei kelionė truks bent tris dienai tikrai norėsis ko nors šilto ir šiek tiek sveikesnio.

Leidžiantis į tokias keliones būtų idealu jei kompanijoje būtų bent keli patyrę keliautojai, taip pat nors pora patyrusių plaukikų. Tokios kelionės bus saugesnės, įdomesnės, o nepatyrusiems keliautojams labai naudingos. Žinoma, savotiškai įdomu, be galo naudinga keliauti ir be patyrusių keliautojų, tačiau tokiu atveju yra didelė rizika.