Ar pirmos kartos Volvo XC90 vis dar vertas jūsų dėmesio?

Jeigu ieškote prabangaus naudoto visureigio iki 10 tūkst. eurų, pirmos kartos Volvo XC90 tikrai turėtų būti tarp svarstomų variantų. Tai tvirtas, komfortiškas ir gana patikimas visureigis, kuris puikiai susitvarko ir su prastomis eismo sąlygomis. Negana to, Volvo visada daug dėmesio skiria saugumui, todėl ir XC90 bandymų metu gavo aukščiausius saugumo įvertinimus.

O ar vis dar verta pirkti beveik 20 metų amžiaus prabangų visureigį?

Išlaikymas brangesnis nei įprasto automobilio

Lyginant su įprastais automobiliais, visureigiai yra didesni, sunkesni, jiems reikalingi galingesni varikliai, sudėtingesnės transmisijos ir t.t. Net Volvo XC90 ratlankiai turi būti tvirtesni, kad dvi tonas sveriantis visureigis būtų saugus ir stabilus.

Degalų sąnaudos taip pat yra žymiai didesnės. Visureigiai yra sunkūs, naudoja plačias padangas, o jų aerodinamika prasta. Todėl degalų sąnaudos gali būti kone perpus didesnės. Jeigu tikitės ekonomijos, turėtumėte rinktis mažesnį krosoverį su priekinių varomųjų ratų konfigūracija.

Vienas geriausių prabangių visureigių

Pagrindiniai šio modelio konkurentai yra Volkswagen Touareg ir BMW X5. Abu pastarieji modeliai turi niuansų, kaip nepatikimos pavarų dėžės, prastas pravažumas ir t.t. Labai lengva susivilioti ir tokiais visureigiais kaip Range Rover arba Mercedes ML, bet jie visada reikalavo ypatingos priežiūros, kuri laikui bėgant darosi vis sudėtingesnė.

Volvo XC90 puikiai suderinta ergonomika, prabanga ir patikimumas. Problemos juose nėra dažnos, o detalių kaina palanki vairuotojams. Štai į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis šį visureigį:

  • Ar veikia visų varančiųjų ratų sistema? Šiuose modeliuose naudojama Haldex visų varomųjų ratų sistema yra silpnoji visureigio vieta. Jai sugedus, lieka tik priekiniai varantys ratai.
  • Pavaros turi junginėtis sklandžiai. Automatinės pavarų dėžės yra sudėtingos, o senesniuose automobiliuose jos genda ganėtinai dažnai. Jeigu dėžė automatinė, įsitikinkite, kad pavaros jungiamos laiku ir švelniai.
  • Dyzelinio variklio veikimas turi būti tolygus. Jeigu ieškote dyzelinio varianto, variklis turi veikti sklandžiai ir tolygiai, kad išvengtumėte kuro purkštukų gedimo.
  • Įsitikinkite, kad Volvo XC90 padangos nusidėvėjusios tolygiai. Jeigu automobilis buvo patekęs į eismo įvykį, galėjo būti pažeista jo geometrija. Vienas pagrindinių šios problemos ženklų yra netolygus padangų dėvėjimasis.

Pirkdami naudotą visureigį, ypatingai senesnį nei 10 metų, turėtumėte daug dėmesio skirti jo patikimumui. Taip pat rekomenduojame vengti 2.9 L variklių, kadangi juose įmontuotos dvi turbinos ir variklio priežiūra yra brangi.

Patikimesnis už naująjį XC90

Antros kartos Volvo XC90 debiutavo 2015 metais. Automobilis gavo daug pagyrų dėl inovatyvaus dizaino ir ergonomikos. Tačiau, lyginant su ankstesniu modeliu, šis siūlomas tik su 2.0 L varikliais. Toks variklis yra kiek per mažas dideliam visureigiui, todėl jų resursas neprilygsta ankstesniems penkių ar netgi aštuonių cilindrų varikliams.

Neretai naujieji XC90 visureigiai kenčia nuo pavarų dėžės gedimų, kartais prasisunkia alyva pro reduktorius, pasitaiko variklių turbinų gedimų (kai kurie varikliai turi net po dvi turbinas). Galiausiai, labai dažni yra multimedijos programinės įrangos gedimai. Moderniuose automobiliuose įprasta daugybę funkcijų valdyti multimedijoje, todėl neretai pasitaiko programinės įrangos nestabilumai – stringa arba neveikia funkcijos, įranga veikia netinkamai. Dažniausiai tokios problemos išsprendžiamos atsisiunčiant programinės įrangos atnaujinimus.

Pirmos kartos Volvo XC90 kaina prasideda nuo 4 tūkst. eurų, o antros kartos – nuo 20 tūkst. eurų. Kainų skirtumas milžiniškas, todėl pirmos kartos modelis puikiai tiks ieškantiems nebrangaus, bet saugaus ir komfortiškos visureigio.


Patarimai plaunant automobilį

Nėra geresnio jausmo nei vairuoti profesionaliai išvalytą automobilį. Valymo specialistai geba greitai nuvalyti ne tik išorę, bet ir išvalyti dulkes, nešvarumus ar blogą kvapą iš transporto priemonės salono. Vis dėlto, ypač greitas gyvenimo ritmas dažnai pakiša koją randant laiko automobilio valymui. Profesionalios paslaugos nemažai kainuoja, todėl daugelis esame pagalvoję kaip savo automobilį galėtume nuplauti ne ką prasčiau nei plovyklų darbuotojai. Naudojant tinkamas valymo priemones ir įrankius jūsų automobilis atrodys nepriekaištingai, o tai padės išvengti greito jo nusidėvėjimo. Nuolat palaikydami transporto priemonės švarą galėsite išlaikyti savo automobilio prekinę išvaizdą ilgą laiką. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai bus naudingi kiekvienam, kuris nori savo automobilio švara rūpintis pats.

Valymo priemonės

Norėdami kokybiškai išvalyti savo transporto priemonė privalote įsigyti profesionalias valymo priemones. Daugelis daro klaidą manydami, kad valymui pakanka paprasto muilo ir vandens. Namuose pagaminti valymo mišiniai dažnai yra mažai veiksmingi, o kartais net gali pažeisti automobilio salono medžiagų spalvą. Dėl šios priežasties, profesionalų sukurtos valymo priemonės padės efektyviai nuvalyti visus nešvarumus nebraižant automobilio ir nepakenkiant dažų sluoksniui. Naudodami chemines valymo priemonės dėvėkite pirštines, kad išvengtume odos išsausėjimo. Patariama įsigyti minkštą plovimą kempinę, mikropluošto šluosčių, specialų valymo skystį. Automobilio plovimui naudokite žarną su kintamais antgaliais – taip valymo procesas truks trumpiau. Taip pat svarbu nepamiršti priemonių automobilio vidaus valymui. Galite investuoti į nedidelį rankinį siurblį. Jis yra ypač manevringas ir lengvas, todėl galėsite pašalinti dulkes iš sunkiai prieinamų vietų. Atlikdami automobilio salono valymą nepamirškite pasirūpinti ir automobilyje esančiu šaldytuvu. Vis daugiau žmonių nusprendžia automobilyje įmontuoti specialius šaldytus, kuriuose galime laikyti gėrimus ar užkandžius kelionių metu. Daugiau apie automobilinius šaldytuvus galite sužinoti čia.

Pasirinkite tinkamą laiką automobilio plovimui

Daugelis daro klaidą manydami, kad geriausia automobilį plauti šiltą, saulėtą dieną. Profesionalai įspėja, kad plauti transporto priemonę veikiant tiesioginiams saulės spinduliams nėra gera mintis. Vanduo ir valymo priemonės veikiamos saulės labai greitai išdžiūsta, todėl ant transporto priemonės paviršiau gali likti dėmių. Jos ypač matomos ant durelių stiklo ar veidrodėlių, o tai gali pabloginti matomumą vairuojant. Dėl šios priežasties, automobilio plovimui verčiau rinkitės vėsesnę dieną. Automobilį plaukite erdvioje vietoje, kad galėtume pilnai atidaryti visas dureles ir bagažinę. Atliekant automobilio salono valymą ypač svarbu jį tinkamai išvėdinti, kad būtų pašalinami visi nemalonųs kvapai. Valydami automobilio vidų nepamirškite, kad automobiliniai kilimėliai pagaminti iš gumos ne tik renka purvą, bet ir sugeria nemalonius kvapus. Dėl šios priežasties gerai išplaukite kilimėlius ir leiskite jiems pilnai išdžiūti prieš dėdami juos atgal į mašiną.

Papildoma priežiūra

Siekiant, kad mašina atrodytų lyg iš salono svarbu atlikti tam tikrus žingsnius po jos plovimo, kurie suteikia blizgesio. Transporto priemonės poliravimas suteiks jūsų automobiliui ypač daug žvilgesio. Įsigykite specialią įrangą, kuri leis šį procesą atlikti tiesiog savo namų kieme. Taip pat, patartina naudoti apsauginį vašką. Specialus automobilių vaškas sukuria apsauginę plėvelę, kuri saugo nuo UV spindulių. Taip būsite tikri, kad jūsų automobilis ilgiau išlaikys savo spalvą.


Ar normalu, kad akumuliatorius išsikrauna? Kada reikėtų galvoti apie naują?

Automobiliuose apstu įvairių elektros sistemų, kurioms reikalinga elektros energija. Tokios smulkmenos kaip skydelio apšvietimas ar įvairūs davikliai daug energijos nenaudoja, tačiau starteris ar galinga garso aparatūra akumuliatorių gali iškrauti vos per keletą minučių. Automobiliuose dar naudojamas ir generatorius, kuris palaiko normalią akumuliatoriaus įkrovą kai variklis užvestas.

Tačiau, anksčiau ar vėliau, kiekvienas vairuotojas susiduria su išsikraunančiu akumuliatoriumi. Tai tikrai nėra normalu, o sprendimų šiai problemai yra įvairių.

Kodėl akumuliatorius išsikrauna?

Jeigu ryte bandydami pasukti raktelį nesulaukiate jokio atsako iš automobilio, viena iš to priežasčių gali būti išsikrovęs akumuliatorius. Tačiau, labai svarbu nustatyti išsikrovimo priežastį.

Labai dažnai problema slypi pačiame automobilyje. Nusitrynę laidai, prasiskverbusi drėgmė arba programiniai gedimai gali sukelti trumpą sujungimą arba neišjungti tam tikrų elektros prietaisų net ir užrakinus automobilį. Galiausiai, galbūt tiesiog pamiršote išjungti salono apšvietimą arba palikote įjungtus gabaritus? Bet kokiu atveju, pabandykite nakčiai atjungti akumuliatorių, o prijungti jį tik ryte prieš automobilio užvedimą – jei automobilis užsives, tai akumuliatorius turėtų būti tvarkingas, o jūs turėtumėte kreiptis į autoelektriką.

Tinkamai prižiūrimas akumuliatorius turėtų tarnauti apie penkis metus. Dažnai iškraunamas, didelius šalčius patiriantis ir nuolat naudojamas akumuliatorius gali atlaikyti tik vos 2-3 metus. Laikui bėgant, akumuliatorius nebesuteikia gamintojo deklaruojamų ypatybių ir jį tenka keisti.

Kaip prailginti akumuliatoriaus tarnavimo laikotarpį?

Baisiausi akumuliatorių žudikai yra iškrovimas bei žema temperatūra. Miestų vairuotojai nuolat važinėja tik trumpus atstumus ir neleidžia akumuliatoriui tinkamai įsikrauti. Pravartu namuose turėti nuosavą akumuliatorių pakrovėją. Akumuliatorių krovimas turėtų būti atliekamas bent kartą per keletą savaičių, dar dažniau žiemos metu. Taip nuolat bus palaikoma optimali įkrova ir išsaugomas ilgaamžiškumas.

Kaip išsirinkti naują akumuliatorių?

Naują akumuliatorių būtina rinktis pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Jas galite rasti vartotojo vadove, tačiau pardavėjai taip pat padės šiuo klausimu. Būtina žinoti tikslius matmenis, akumuliatoriaus talpą bei startinę srovę. Išvenkite nemalonių problemų pasirūpinę akumuliatoriumi anksčiau!
Transporto priemonės kėbulo defektus pašalinkite kaip įmanoma greičiau

Turint transporto priemonę, labai svarbu ją reguliariai ir tinkamai prižiūrėti. Tai padeda užtikrinti ilgesnį automobilio tarnavimo laiką ir geresnę jo prekinę išvaizdą. Tačiau deja, bet nemaža dalis automobilių savininkų savo automobiliui neskiria pakankamo dėmesio, o susidūrę su vienokiais ar kitokiais smulkiais gedimais, automobilį eksploatuoja toliau, kol galiausiai techniniai gedimai tampa kur kas rimtesni ir reikalaujantys dar didesnių investicijų.

Kebulo remonto darbaiBūtent todėl, kai pastebime automobilio gedimus, turėtume neatidėlioti ir kaip įmanoma greičiau išspręsti visas technines problemas. Tai ypač aktualu kalbant apie automobilio kėbulą. Jis nuolatos yra veikiamos įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, kurie turi labai didelės įtakos greitesniam jo nusidėvėjimui ir pažeidimui. Be to, kadangi gyvename Lietuvoje, kurioje kasmet yra labai akivaizdžiai išreikšti visi keturi metų laikai, leidžiantys susidurti su nuolatiniais temperatūrų ir slėgio pokyčiais, lietumi, vėjais ir kitais nuo mūsų nepriklausančiais aplinkos veiksniais – transporto priemonių kėbulas tampa dar labiau pažeidžiamas.

Ką jau kalbėti apie tai, kad mūsų šalyje kasdien įvyksta daugybė autoįvykių, kuriuose gerokai pažeidžiamos transporto priemonės. Tai taip pat nulemia ir automobilių kėbulo remonto darbų būtinybę. Žinoma, galite sakyti, kad tokiais atvejais kur kas geriau įsigyti visiškai naujas detales, kuriomis būtų pakeistos autoįvykyje sugadintos techninės dalys, tačiau tokį sprendimą priima tikrai ne kiekvienas – tai reikalauja didžiulių investicijų, todėl tokiais atvejais kur kas dažniau vykdomi profesionalūs kebulo remonto darbai.

Ilgametę patirtį turinčių kėbulo remonto darbų specialistų rankomis ir jų naudojama modernia bei technologiškai pažangia įranga, gali būti pašalinami netgi labai rimti transporto priemonės kėbulo pažeidimai. Todėl vos tik susidūrus su minėto pobūdžio problemomis, nereikėtų manyti, kad teks visiškai pakeisti visą automobilio kėbulą.

Be abejo, kėbulo remonto darbai yra aktualūs ir tuomet, kai transporto priemonės kėbulas ima rudyti, yra subraižytas ar nuo jo nusitrynę dažai. Įprastai tokius kėbulo defektus taip pat derėtų išspręsti kaip įmanoma greičiau – nelaukiant, kol problema taps labai akivaizdžiai pastebima ir pažeidusi dar didesnę automobilio kėbulo dalį. Todėl, kaip jau supratote, visais šiais atvejais verta kreiptis į kėbulo remonto paslaugas teikiančius profesionalus, kurie užtikrins nepriekaištingą atliktų darbų kokybę.
Apynaujis automobilis lizingu ar senas, bet grynais?

Kuomet senas automobilis nebetenkina Jūsų poreikių ar dažniau verčia lankytis autoservise nei saugiai nuveža į darbą ar kitą reikiamą vietą, kyla noras jį pakeisti kitu, tačiau kartu iškyla ir klausimas, rinktinis apynaujį, naują automobilį lizingu ar verčiau įsigyti senesnį, bet susimokėti iš santaupų ir pamiršti.

Lizingas leidžia įsigyti apynauję transporto priemonę

Lizingo galimybės labai aiškios – neturint pakankamai santaupų, tačiau turint stabilias pajamas galima įsigyti pakankamai naują ar visai naują automobilį salone. Pradinis įnašas gali būti simbolinis (išimtinais atvejais jo visai gali nebūtų), todėl  net ir turint labai ribotą santaupų kiekį galima pasinaudoti lizingu ir turėti padorių metų automobilį. Pavyzdžiui Mogo LT suteikia net iki 90% automobilio vertės, tad, kitaip tariant, Jums tereikia turėti 10 proc. automobilio kainos. Pavyzdžiui, perkant 12000 eurų kainuojantį automobilį Jums reikia būti sutaupius ne mažiau kaip 1200 eurų – tiek dažnas lietuvis gali sau leisti perkant automobilį grynais.

Sumokėjai ir pamiršai

Rinktis grynus pravertu tiems, kurie nėra garantuoti dėl savo pajamų tvarumo, dirba sezoninius darbus ar pan. Sumokėjote už automobilį ir jis Jūsų – nebesate niekam skolingi. Žinoma, jei Jūsų santaupos vos 2-3 tūkstančiai eurų, įsigysite tikrai gerokai prastesnį, senesnį, mažiau komfortišką automobilį nei minėtame Mogo LT pavyzdyje.

Kasmėnesinės įmokos: trumpiau ir daugiau ar mažiau ir ilgiau

Kuomet Jūsų pajamos didesnės nei minimalūs poreikiai norint gauti finansavimą, galima rinktis – mokėti didesnes įmokas, bet trumpesnį laiko tarpą arba mokėti po mažiau, tačiau ilgėliau.

Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savo žavesio, tačiau ne visuomet tinka abu. Pavyzdžiui, jei Jūsų pajamos didelės, tačiau turite ir kitų įsipareigojimų (nebūtinai tokių, kuriuos vertina Mogo LT ar kitas kredito davėjas, pavyzdžiui, kasdieninė kelionė į darbą, kuris nuo namų nutolęs per 100 km), Jums verčiau mokėti ilgėliau, bet mažesnėmis įmokos, tuo atveju jei gaunate papildomų pajamų, tokių kaip autoriniai atlyginimai ar pajamos iš verslo liudijimo – galima svarstyti ir didesnes įmokas trumpesniam laikui, taip greičiau išsimokėsite lizingą.

Pasirinkti lizingą ar mokėjimą iš karto turėtumėte Jūs patys, įvertindami kuo daugiau už ir prieš. Tokiu būdu tikrai neprašausite pro šalį.
Automobilių nuoma vestuvėms – neįkainojamas pasirinkimas

Automobiliu nuoma vestuvems

Šiandieniniais laikais automobiliu nuoma vestuvems yra neįkainojamas pasirinkimas. Tai neatsiejama kiekvienų gražių ir labai puikiai suplanuotų vestuvių dalis. Jei anuomet didžiausias dėmesys būdavo skiriamas tik nuotakos suknelei ir vestuvių vietai, tai šiandieninė situacija yra radikaliai pasikeitusi. Kiekvieni būsimi jaunavedžiai, kurie nori suplanuoti nepamirštamas savo vestuves, kaip įmanydami stengiasi pasirūpinti kuo didesne gausa užduočių, galinčių prisidėti prie bendros teigiamos ir įsimintos vestuvių atmosferos kūrimo.

Automobilių nuoma vestuvėms suteikia norimą žavesį ir reikiamą stilių. Tai tobulas sprendimas, jei norima užtikrinti sklandžią ir komfortišką nuotakos, jaunikio, pamergių ir pabrolių bei kitų svarbiausių vestuvių svečių kelionę. Kaip žinia, vestuvių dieną neretai iškyla įvairių nenumatytų situacijų, kurias reikia išspręsti akimirksniu. Todėl tokiais atvejais išnuomoti automobiliai, kuriuos vairuoja profesionalūs asmeniniai vairuotojai, gali praversti kuo puikiausiai.

Suprantama, kad vestuvių diena yra pati svarbiausia kiekvienų jaunavedžių gyvenime. Šią dieną viskas atrodo stebuklinga ir ypatinga. Norisi išsiskirti, būti stilingais ir įsimintinais. Jei pasirinksite pačios prabangiausios ir naujausios klasės automobilius, akimirksniu savo vestuvėms suteiksite norimą žavesį. Tokie automobiliai kels nuostabą ne tik jums, tačiau ir jūsų vestuvių svečiams, kurie matys jus atvykstant į vestuvių ceremonijos vietą.

Žinoma, automobilių nuoma vestuvėms naudojamasi ne tik tam, kad būtų galima sklandžiai ir komfortiškai atvykti į bažnyčią ar metrikacijos įstaigą. Įprastai išnuomotais automobiliais keliaujama ir į tolimesnę šventės vietą, o kartais jie išsinuomojami ir ne vienai parai, t.y. tiek dienų, kiek vyks vestuvės.

Nepamirškite, kad atsižvelgiant į jūsų vestuvių tematiką, gali būti pasirinkti ir jums tinkamiausi automobiliai. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie jų dekoravimą, kuris gali gerokai pakoreguoti pasirinktų automobilių išvaizdą tam, kad jie kuo tobuliau derėtų prie bendros vestuvių atmosferos, taip pat ją papildydami.

Taigi, kaip jau supratote, planuojat tobulas ir sklandžias vestuves, būtinai iš anksto pasirūpinkite automobilių nuoma. Nepalikite šių užduočių sprendimo paskutinei savaitei. Kuo anksčiau visą tai išspręsite, tuo užtikrinčiau galėsite jaustis – reikiami automobiliai bus rezervuoti ir tinkamai bei laiku dekoruoti.
Viena iš didžiausių rinkų Lietuvoje

Auto pervezimas i RusijaAr žinote, kokia yra viena iš didžiausių rinkų mūsų šalyje? Turbūt ne vienam į galvą šauna transporto priemonės. Jei taip, tuomet jūs esate visiškai teisūs. Automobiliai ir jų dalys Lietuvoje turi labai didelę paklausą vartotojų tarpe, o tai reiškia, kad automobilių pardavėjai bando kaip įmanoma labiau patenkinti vis augančio vartotojų skaičiaus poreikius.

Šios rinkos svarba labai gerai atsispindi ir jos dalyvių elgsenoje. Kadangi nuolatos bandoma rasti dar efektyvesnių verslo vystymo būdų ir siekiama skverbtis į naujas rinkas, nemaža dalis žmonių dalį savo veiklos sieja su Rusija. Dėl šios priežasties labai dažnai yra vykdomas auto pervezimas i Rusija, kurioje automobiliai yra parduodami šios šalies gyventojams.

Žinoma, galite sakyti, kad būdami pirkėjais, jūs niekada nesate linkę pirkti naudotų automobilių, nes nesate tikri dėl jų techninės būklės ir praeityje buvusių bėdų ar patirtų avarijų. Tačiau toks požiūris labai greitai kinta. Kur kas daugiau vartotojų mato daug teigiamų šio pasirinkimo pusių.

Tikrai ne visuomet parduodamas naudotas automobilis yra techniškai netvarkingas. Transporto priemonės kasdien yra parduodamos dėl pačių įvairiausių priežasčių. Vieni nori atsinaujinti, kiti bando rasti didesnį ir erdvesnį automobilį, o tretiems jų eksploatuojamos transporto priemonės kaštai yra pernelyg dideli. Priežasčių yra begalė ir, kaip matote, jos tikrai nėra siejamos su dideliais techniniais gedimais, kurie pareikalautų didelių investicijų.

Neretai, įsigijus naudotą, tačiau labai gerai prižiūrėtą automobilį, jis tarnauja daugybę metų. Suprantama, kad bėgant laikui reikia pakeisti vienas ar kitas detales, tačiau tai būna natūralios eksploatacinės išlaidos, kurių negalima išvengti ir turint visiškai naują transporto priemonę. Juolab, kad jei automobilių dalys Lietuvoje perkamos ne iš gamintojų, sutaupome nepalyginti daugiau pinigų, o rezultatas yra bene toks pats.

Todėl nuo šiol rinkitės tik pačius efektyviausius sprendimus. Jei savo automobilį naudojame kiekvieną dieną, turime rasti būdus, kurie padėtų sutaupyti ir naudojimąsi mūsų transporto priemone paverstų labai praktišku bei nereikalaujančiu didelių išlaidų. Tai padaryti labai nesudėtinga, jei pasitelkiame minėtas priemones.
Starterių remontas – automobilių remonto paslauga, kurios populiarumas išauga žiemą

autoservisasAtėjus šaltajam metų laikui, vis sunkiau užvesti automobilį. Tad jei anksčiau išbėgdavote į kiemą, sėsdavote į automobilį ir iškart išvažiuodavote, žiemą viskas ne taip paprasta ir greita. Kartais tenka gerokai pavargti, kol automobilis užsiveda, tenka nuo ledo ir sniego išvaduoti langus, luktelėti, kol automobilio sistemos įšyla. Taip pat tam, kad automobilis užsivestų, visa užvedimo sistema turi būti reguliariai prižiūrima ir remontuojama. Vienas esminių jos elementų – taip vadinamasis starteris. O kuo patys galime pasirūpinti iš anksto? Ko reikia, kad automobilis užsivestų be kaprizų?

Pirma, jei automobilis neužsikuria, ne visada reikalingas starterių remontas. Kartais tereikia naudoti techniškai tvarkingas akumuliatorių baterijas. Be to, jas būtina iki maksimumo įkrauti. Starteris turi būti eksploatuojamas taip, kaip tai numatė automobilio gamintojas. Kitaip tariant, jis turi būti sutvirtintas numatytais techninėse charakteristikose elementais, turi būti su gamintojo numatytomis apsaugomis, kad į visą sistemą nepatektų purvo, tepalų, skysčių ir kt. medžiagų.

Beje, starterio įjungimų kiekis yra ribotas, taigi pastebėjus, kad automobilis nesikuria, veiksmo negalima kartoti dešimtis kartų, nes starteris gali sugesti nepataisomai. Jeigu automobilio variklio užkurti nepavyksta, starterį reikėtų įjungti ne daugiau negu 3 kartus per 10 sekundžių. Tarp mėginimų įjungti turėtų būti bent vienos minutės pertrauka, kad starteris galėtų „pailsėti“. Jei girdėjote garsą, kad starteris lyg ir veikia, tačiau jei variklio paleisti nepavyko, tuomet galima konstatuoti variklio gedimą. Galima patikrinti, ar „kaltas“ starteris, ar variklis.

Kartais įvairius sistemos kontaktus pažeidžia korozija, sulūžta jungikliai, pažeidžiami laidai, todėl tai lemia įtampos nuostolius. Visa tai galima pastebėti matuojant įtampos kritimą ant starterio grandinės elementų. Atlikus testą, galima priimti konkretų sprendimą: jei testuojant akumuliatorių įtampa nukrinta žemiau nei 9,6 V, tuomet galima įtarti starterio gedimą ir starterių remontas tampa būtinas. Jei įtampa didesnė negu nurodytas skaitmuo, vadinasi, reikia pagalvoti apie naują akumuliatorių. Tad svarbiausia tinkamai ir laiku identifikuoti problemas: tuomet automobilis be vargo užsives ir kelionės bus sklandžios.
Nuosavas automobilis ir „Mogo“ paslaugos

Mogo

Neretai vairuodami senesnių gamybos metų automobilį, svajojame apie naują ir nepriekaištingos būklės transporto priemonę. Su dideliu pavydu nužvelgiame pro šalį pravažiuojančius prabangius automobilius ir užduodame sau nuolatinį klausimą, kaip galima gauti tiek daug pinigų, kad galėtume įsigyti tokią brangę transporto priemonę? Į šį klausimą puikiausią atsakymą žino „Mogo“ bendrovė.

Turbūt nė nereikia klausti, ar esate apie ją girdėję? Akivaizdu, kad šis prekės ženklas mūsų šalyje jau spėjo išpopuliarėti ir tapo vienu žinomiausių automobilių lizingo paslaugų ir paskolų teikėju. Tai reiškia, kad naudojantis „Mogo“ teikiamomis paslaugomis galima ne tik gauti paskolą įkeičiant savo turimą transporto priemonę, bet ir įsigyti naują lizingu suteikiamą automobilį.

Toks paslaugų universalumas yra pravartus daugeliui vartotojų. Pavyzdžiui, jei šiandien turite asmeninę transporto priemonę, tačiau pastaruoju metu jūsų finansinė padėtis nėra pavydėtina ir jūs žinote, kad kreditoriai dėl tokios priežasties gali jus vertinti kaip nepatikimą klientą – automobilio įkeitimas gali būti idealiausia išeitis. Juolab, kad savo transporto priemonę galėsite ir toliau eksploatuoti, o už ją gausite net iki devyniasdešimties procentų jos vertės.

Tai rodo, kad nuosavo automobilio turėjimas teikia ne tik mobilumą ir komfortą, tačiau reikalui esant gali puikiai pasitarnauti ir kaip priemonė sprendžiant finansines problemas, su kuriomis šiomis dienomis susiduria tikrai labai didelė dalis mūsų šalies gyventojų.

Na, o tiems žmonėms, kurie iki šiol naudojasi viešojo transporto paslaugomis, tačiau turi vairuotojo pažymėjimą, rekomenduotume pasidomėti „Mogo“ siūlomomis auto lizingo paslaugomis. Šios paslaugos išspręs komfortiškos kelionės klausimą, todėl jums nebereikės gaišti savo laiko viešajame transporto, kuriuo iki šiol jums teko naudotis.

Nėra ko abejoti, kad dabartiniu metu automobilio turėjimas yra tiesiog būtinas. Mums kasdien reikia vykti į darbą, savo vaikus vežti į darželį, mokyklą ir įvairius būrelius, taip pat turime vykti apsipirkti į prekybos centrus ir nuveikti dar daugybę kitų darbų. Kai yra tiek daug užduočių, automobilio pagalba galime viską išspręsti kur kas greičiau, todėl nieko nelaukę pasidomėkite minėtos bendrovės teikiamomis paslaugomis ir sąlygomis.
Diržus ir grandines reikia keisti laiku

Įsigiję naują techniką dažnai net nemąstome apie jos remontus ir kitas eksploatacijos detales, tačiau anksčiau ar vėliau tenka susidurti su vienos ar kitos dalies pakeitimu. Dažniausiai keičiamos tos dalys, kurios susijusios su judėjimu, pavyzdžiui, grandinės, guoliai ir panašiai, tad apie tinkamus modelius Jūsų įrenginiui vertėtų pasidomėti kaip įmanoma anksčiau, nes ne visi lengvai gaunami.

Grandinės ar diržai, skirti judinti skirtingas dalis yra viena iš dažniausiai pasitaikančių dalių įvairiuose varikliuose, įskaitant ir transporto priemones. Nors jų yra visokių ilgių, pločių ir kitokių parametrų, atrasti tinkamą grandinę ar diržą nėra labai sunku. Tereikia žinoti, kur ieškoti. Ant kelio gali užvesti gamintojo rekomendacijos arba prekybos atstovas, iš kurio pirkote įrengimą, tačiau neretai užtenka rasti netoli Jūsų esančią tokių detalių specializuotą parduotuvę – jose pasirinkimas stulbinantis.

Grandinės atlieka dažniausiai panašią ar net tokią pat funkciją kaip ir įvairūs diržai, tačiau skiriasi kai kurios jų savybės. Vieni labiau tinka vieniems įrenginiams, kiti kitiems, skiriasi kaina ir t. t. Deja tik labai retai kada naudotojai gali rinktis, naudoti diržą ar grandinę, nes tai jau būna parinkta gamintojo. Gamintojai dažniausiai ieško optimaliausio sprendimo ir parenka tai, kas geriausiai tinka konkrečiam įrenginiui, nors ne visuomet naudotojai nori su tuo sutikti.

Nepamirškite, kad nutrūkstantys diržai ir veikimo metu lūžtančios grandinės – pavojus visam įrenginiui. Labai daug priklauso nuo jo sandaros, tačiau dažnai sutinkami papildomi gedimai, kurie įvyksta dėl vienintelės smulkmenos – dideliu greičiu dirbančios grandinės ar dirželio sukeliamo trenksmo. Taigi, būkite pasiruošę ir keiskite grandines bei diržus laiku – tai padės Jums nemenkai sutaupyti.

Kas kiek laiko ir kaip keisti grandinę ar diržą priklauso nuo įrenginio, jo gamintojo, modelio bei naudojimo intensyvumo. Šią informaciją turėtumėte rasti savo įrenginio naudotojo vadove arba sužinosite pirkdami grandinę, diržą, atlikdami kitus aptarnavimo darbus. Visuomet verta būti pasiruošus atsarginę detalę – taip būsite tikri, kad laiku galėsite atlikti keitimo darbus ir nereikės ilgam stabdyti darbų, tai ypač aktualu jei Jūsų įrenginys naudojamas nenutrūkstamoje gamyboje.

Daugybė priežasčių yra rūpintis grandinėmis bei diržais laiku, tačiau žmonės vis dar atmestinai į tai žiūri ir dėl to susiduria su įvairiausiais rūpesčiais bei problemomis, kurių išvengti tikrai nesunku. Žinoma, keisti grandinę, diržą ar bet kurią kitą dalį reikia laiko, šiokių tokių žinių ir bent minimalių investicijų  (patys diržai ir grandinės įprastai nėra labai brangūs). Taigi, žmonės, stokojantis vienų ar kitų resursų, tikisi, jog dar galima šiek tiek palaukti ir pakeisti vėliau, bet, deja, viršyti numatyto keitimo termino ar pastebėjus, jog jau laikas keisti (trūkinėjimai, pašaliniai garsai) laukti tikrai nevertėtų.