Patarimai plaunant automobilį

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Nėra geresnio jausmo nei vairuoti profesionaliai išvalytą automobilį. Valymo specialistai geba greitai nuvalyti ne tik išorę, bet ir išvalyti dulkes, nešvarumus ar blogą kvapą iš transporto priemonės salono. Vis dėlto, ypač greitas gyvenimo ritmas dažnai pakiša koją randant laiko automobilio valymui. Profesionalios paslaugos nemažai kainuoja, todėl daugelis esame pagalvoję kaip savo automobilį galėtume nuplauti ne ką prasčiau nei plovyklų darbuotojai. Naudojant tinkamas valymo priemones ir įrankius jūsų automobilis atrodys nepriekaištingai, o tai padės išvengti greito jo nusidėvėjimo. Nuolat palaikydami transporto priemonės švarą galėsite išlaikyti savo automobilio prekinę išvaizdą ilgą laiką. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai bus naudingi kiekvienam, kuris nori savo automobilio švara rūpintis pats.

Valymo priemonės

Norėdami kokybiškai išvalyti savo transporto priemonė privalote įsigyti profesionalias valymo priemones. Daugelis daro klaidą manydami, kad valymui pakanka paprasto muilo ir vandens. Namuose pagaminti valymo mišiniai dažnai yra mažai veiksmingi, o kartais net gali pažeisti automobilio salono medžiagų spalvą. Dėl šios priežasties, profesionalų sukurtos valymo priemonės padės efektyviai nuvalyti visus nešvarumus nebraižant automobilio ir nepakenkiant dažų sluoksniui. Naudodami chemines valymo priemonės dėvėkite pirštines, kad išvengtume odos išsausėjimo. Patariama įsigyti minkštą plovimą kempinę, mikropluošto šluosčių, specialų valymo skystį. Automobilio plovimui naudokite žarną su kintamais antgaliais – taip valymo procesas truks trumpiau. Taip pat svarbu nepamiršti priemonių automobilio vidaus valymui. Galite investuoti į nedidelį rankinį siurblį. Jis yra ypač manevringas ir lengvas, todėl galėsite pašalinti dulkes iš sunkiai prieinamų vietų. Atlikdami automobilio salono valymą nepamirškite pasirūpinti ir automobilyje esančiu šaldytuvu. Vis daugiau žmonių nusprendžia automobilyje įmontuoti specialius šaldytus, kuriuose galime laikyti gėrimus ar užkandžius kelionių metu. Daugiau apie automobilinius šaldytuvus galite sužinoti čia.

Pasirinkite tinkamą laiką automobilio plovimui

Daugelis daro klaidą manydami, kad geriausia automobilį plauti šiltą, saulėtą dieną. Profesionalai įspėja, kad plauti transporto priemonę veikiant tiesioginiams saulės spinduliams nėra gera mintis. Vanduo ir valymo priemonės veikiamos saulės labai greitai išdžiūsta, todėl ant transporto priemonės paviršiau gali likti dėmių. Jos ypač matomos ant durelių stiklo ar veidrodėlių, o tai gali pabloginti matomumą vairuojant. Dėl šios priežasties, automobilio plovimui verčiau rinkitės vėsesnę dieną. Automobilį plaukite erdvioje vietoje, kad galėtume pilnai atidaryti visas dureles ir bagažinę. Atliekant automobilio salono valymą ypač svarbu jį tinkamai išvėdinti, kad būtų pašalinami visi nemalonųs kvapai. Valydami automobilio vidų nepamirškite, kad automobiliniai kilimėliai pagaminti iš gumos ne tik renka purvą, bet ir sugeria nemalonius kvapus. Dėl šios priežasties gerai išplaukite kilimėlius ir leiskite jiems pilnai išdžiūti prieš dėdami juos atgal į mašiną.

Papildoma priežiūra

Siekiant, kad mašina atrodytų lyg iš salono svarbu atlikti tam tikrus žingsnius po jos plovimo, kurie suteikia blizgesio. Transporto priemonės poliravimas suteiks jūsų automobiliui ypač daug žvilgesio. Įsigykite specialią įrangą, kuri leis šį procesą atlikti tiesiog savo namų kieme. Taip pat, patartina naudoti apsauginį vašką. Specialus automobilių vaškas sukuria apsauginę plėvelę, kuri saugo nuo UV spindulių. Taip būsite tikri, kad jūsų automobilis ilgiau išlaikys savo spalvą.