Kaip užtikrinti saugią darbo aplinką?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Darbo saugos užtikrinimas turėtų būti vienu iš svarbiausių prioritetų versle. Visai nesvarbu ar valdote milžinišką korporaciją, o galbūt esate startuolio įkūrėjas su vos keliais darbuotojais. Kiekviena įmonė, nepriklausomai nuo jos dydžio ir rūšies privalo užtikrinti, kad darbo metu darbuotojai būtų saugūs. Darbuotojai ne tik privalo žinoti apie galimas grėsmes darbo aplinkoje, bet ir būti susipažinę su pirmosios pagalbos teikimu ir kitomis pagalbos priemonėmis. Imantis prevencinių priemonių nuo nelaimingų atsitikimų darbe sumažinsite kylančią susižeidimų ar galimų mirčių riziką darbo metu. Kasmet fiksuojamas nemenkas susižeidimų darbe skaičius skatina kalbėti apie tai, kaip užtikrinti saugią aplinką visiems darbuotojams. Vis dar gajus mąstymas, kad saugumo reikalavimai turi būti svarbūs tik fizinius darbus atliekantiems darbuotojams, kurie kasdien gali susidurti su įvairiomis traumomis ar sužeidimais. Vis dėlto, apie galimas grėsmes ir nelaimingų atsitikimų prevenciją privalo žinoti kiekvienas darbuotojas. Šiame straipsnyje galite plačiau sužinoti kaip efektyviai užtikrinti saugumą darbo aplinkoje.

Tinkamos uniformos

Tinkamų uniformų naudojimas ypač svarbus įmonėms užsiimančioms statyba, sunkiasvorių daiktų gamybą ar pervežimu ir kitose srityse. Daugelyje pramonės įmonės darbuotojai privalo dėvėti galvos apdangalus ir specialias uniformas, kad apsisaugotų nuo pavojų darbe. Pavyzdžiui ugniagesių uniformos yra kuriamos taip, kad atlaikytų ypač didelę karštį ir apsaugotų gelbėtoją nuo galimo sunkių kritimo. Darbuotojai dirbantys laboratorijose su įvairiomis cheminėmis medžiagomis privalo dėvėti specialius akinius, o nitrilinės pirštinės padeda apsaugoti rankas nuo neigiamo chemikalų poveikio. Ypač svarbu, kad darbdavys ne tik užtikrintų visas reikiamas darbo saugos priemones, bet ir iškomunikuotų darbuotojams būtinybę jas tinkamai naudoti. 

Efektyvi komunikacija su darbuotojais

Vadovo pareiga yra užtikrinti, kad kiekvienas darbuotojas yra susipažinęs su saugos taisyklėmis ir jų nuolat laikosi. Rekomenduojama kartą per mėnesį suorganizuoti susitikimą su visais darbuotojais, kad galėtumėte aptarti saugos taisykles ir galimus pokyčius darbo aplinkoje. Darbuotojų atsiliepimai padeda ne tik įvertinti bendrą dabartinių priemonių kokybę, bet ir atrasti naujų patobulinimų, kurie padėtų darbuotojams jaustis dar geriau ir saugiau.

Priminkite apie galimus pavojus

Visi esame matę specialius ženklus restoranų tualetuose, kurie informuoja kaip taisyklingai plauti rankas, kad pašalintume visas bakterijas. Tokie maži indikatoriai įvairiose darbo vietose gali būti puikus būdus priminti darbuotojams apie saugumo taisykles. Imkitės papildomos iniciatyvos ir kurkite informatyvius ir žaismingus grafikus, kurie į saugumo taisykles leis pažvelgti su šypsena. Darbuotojai yra linkę priimti ir įsisavinti žaismingai pateikiamą informaciją daug greičiau. 

Avarinių ženklų svarba

Kiekviena įmonė reguliariai turėtų supažindinti su evakuacijos schema gaisro ar kitos nelaimės atveju. Evakuacijos pratybos yra puikus būdas leidžiantis susipažinti su svarbiomis procedūromis ir avariniais išėjimais. Kiekvienas darbuotojas privalo žinoti skubios evakuacijos procedūras. Dažniausiai įmonė jas turi aprašiusi dokumentuose, kurie yra laisvai prieinami visiems kolektyvo nariams. Svarbu būti susipažinus su pastato, kuriame vyksta darbas išplanavimu, kad galėtume greitai reaguoti nelaimės atveju.Taigi kiekviena įmonė privalo skirti didelį dėmesį saugios darbo aplinkos kūrimui. Kiekviena saugos priemonė skirta darbui gali padėti apsaugoti kolektyvą nuo baisių nelaimių.