Nauji plaukimo maršrutai Kaune. Ar Vilnius nusileis?

Kaune šį sezoną atsiras nauji maršrutai plaukiojantiems laivu. Laivas „Kaunas” miesto gyventojos ir svečius plukdys Nemunu nuo pro Kauno pilį, Neries ir Nemuno santaką, Žalgirio arena. Tas pats laivas plauks ir į Kačerginę, po kurią siūloma keleiviams pasivaikščioti. Tai įdomūs maršrutai, kurie papildys ir taip ganėtinai aktyvų (kaip Lietuvoje) upinės laivybos gyvenimą. Tuo tarpu ar Vilnius nusileis Kaunui, ar irgi pasiūlys ką nors norintiems su miestu susipažinti laivu?

Šiuo metu laivo nuoma Vilniuje siūloma daugiausiai pagal išankstinį užsakymą, o reguliarių maršrutų nėra, nors ir vis bandoma juos kurti. Deja, tik plaukiojančių nesurenkama, kad tai būdų naudinga laivų savininkams. Visgi, per pastaruosius metus atsirado Neryje ne vienas mažas laivelis, kuriame 10-15 žmonių gali švęsti savo šventes ar tiesiog gerai praleisti laiką besižvalgant į  Vilniaus vaizdus.

Akivaizdu, kad upinė laivyba kur kas gyvesni laikinojoje sostinė ir šioje vietoje Vilnius nori nenori turi nusileisti net dvi didžiausias upes savo teritorijoje turinčiam Kaunui. Koją Vilniui kiša daugybė dalykų, tarp kurių vienas pagrindinių – nedidelis Neries gylys ir ten esančios šiukšlės. Dažnas kapitonas keiksnoja šiukšlintojus, nes vos ne po kiekvieno plaukimo tenka remontuoti laivus. Vieniems nuostoliai nedideli, kiti patiria ir rimtesnės žalos, ypač, jei plaukia link Kernavės ir atgal. Tokia kelionė labai įdomi žmonėms, bet ją pasiūlyti drįsta ne visi laivo nuoma užsiimantys verslininkai.

Dažniausiai Vilniuje laivai plaukioja atkarpoje tarp Baltojo tilto pievelės ir Valakupių, kiek rečiau kyla Nerimi aukščiau ar leidžiasi į priešingą pusę – pro Vingio parką. Minėta atkarpa yra labiausiai pritaikyta laivybai, nors ir ne pati švariausia.

Ateityje, tikimasi, laivyba Vilniuje stiprės, nes valdžia ruošiasi (jei situacijos nepakeis rinkimai) investuoti į krantinės tvarkymą, o tai sukurtų kur kas patrauklesnį Neries, kaip laivybai ir kitoms pramogoms tinkamos, upės vaizdą, paskatintų žmones dažniau naudotis laivo nuoma, o verslininkams tai būtų puiki paskata pagalvoti ir apie reguliarių plaukimų organizavimą vasaros sezono metu.


Nenuvalkiotas bernvakaris – iššūkis jo organizatoriui

Teko garbė organizuoti bernvakarį? Būsimas jaunikis ar jo draugai mano, kad būtent Tu esi tas žmogus, kuris gali sugalvoti kažką nerealaus? Tau pasisekė, nors Tu galbūti galvoji ir kitaip. Iš tiesų, sugalvoti nenuvalkiotą, išskirtinį bernvakarį tikrai nėra labai lengva misiją, kurią galėtum viens du ir suplanuot. Taigi pasiruošk šiek tiek pasukti galvą, o mes tau pabandysime padėti.

Visų pirma, turėtum kaip nors išsiaiškinti, galbūt šios šventės kaltininkas turi kokių nors slaptų, o gal ir ne visai slaptų, pageidavimų. Nors tai pavyksta retai, pabandyti tikrai verta, tokiu atveju bent jau jaunikis per savo bernvakarį jausis laimingas ir patenkintas. Jei norų iškvosti nepavyksta, teks sukti galvą labiau pačiam. Limuzinų nuoma, striptizo šokėjos, „pasitūsinimas” klube paskutinį kartą kabinant panas – visa tai beprotiškai nuvalkiota ir nebeįdomu, todėl reikia ko nors, kas dar nėra taip populiaru, tačiau ne ką mažiau smagu, o tuo pat metu būtų netikėta.

Vienas iš būdų vilniečiams ar svečiams – laivo nuoma. Tai galimybė pramogauti Vilniaus senamiestyje neinant į jokį klubą, neužsidarant kavinės ar baro rūsyje, o plaukiojant Nerimi gryname ore bei tuo pat metu kaip reikiant pasilinksminant faktiškai be jokių praeivių – juk upe niekas nevaikšto!

Žinoma, laivas riboto dydžio, tačiau juk dažniausiai pramogos bernvakariui organizuojamos galvojant apie 10 žmonių ar net mažiau. Taigi, laivo nuoma, kuriame telpa 12 žmonių, tikrai pilnai patenkins vietos klausimu įprasto dydžio bernvakarį. Žinoma, jei nesiruošiate pernelyg plačiai šokti, šokinėti ar kaip kitaip išsilieti. Visais kitais atvejais laive vietos pakaks ne tik Jums, bet ir Jūsų vaišėms, nes čia net pora patogių staliukų.

Nenorintiems tokios puikios pramogos bernvakariui kurią siūlo laivo nuoma galima rinktis ką nors kito. Vienas iš įdomesnių dalykų – šratasvydis. Tai gal kiek ir panašu į dažasvydį, tačiau skirti subtilesniems, pamąstyti mėgstantiems žmonėms, kurių tikslas ne „pasipyškint”, o pasiekt pergalę savo protu. Ar tai tikrai puikiai tinka bernvakariui sunku pasakyti, nes visų norai skirtingi. Bet jei Jūs esate tie, kuriems reikia ko nors įdomaus, o ne tik atpalaiduojančio – šratasvydis ar kitaip airsoft puikiai tam tiks.

Be laivo nuomos, šratasvydžio kuo puikiausiai tinka ir pasisėdėjimas pirtyje, geras atšventimas sodyboje. Tačiau dažniau nuomojama sodyba vestuvėms, o ne bernvakariams. Žinoma, jei vestuvėms sodybos neužsisakėte, tai puiki proga tą padaryti prieš vestuves, ypač jei žinote, kad po vestuvių Jūsų jaunikį bus vis sunkiau prikviesti į pirtelę ar kur prie ežeriuko. Na, o jei sodyba vestuvėms užsakyta, galbūt verčiau tuomet lėkti kur į mišką, kur organizuojami žygiai pelkėmis?

Žygiai pelkėmis tai savotiškas išbandymas, o ne tik nerealiai smagi pramogą. Dėl to tokią pramogą siūloma išmėginti tuomet, kai jokios kitos bernvakario pramogos nebedomina ar atrodo pernelyg ramios.


Poilsis ant vandens – garantuota atgaiva

Baidariu nuoma Prognozuojami karščiai lietuvius gena prie įvairių vandens telkinių. Vieni stengiasi kaip įmanoma greičiau pasiekti Baltijos jūros paplūdimius Palangoje, Neringoje ar kitose vietose, kiti renkasi Aukštaitijos ar kitų regionų ežerus, dar kiti tiesiog mėgaujasi šaltu dušu kiekvieną dieną, jei nepavyksta ištrūkti į gamtą. Tačiau rekomenduojama ne tik maudytis ežeruose ar jūroje, bet taip pat ir būti prie vandens – tą kuo puikiausiai įgyvendinti gali padėti baidarių nuoma.

Baidarių nuoma Žeimenos, Lakajos, Merkio ar Ūlos upėmis vilioja ne tik tuos, kurie nori atsikvėpti nuo karščio, bet ir tuos, kurie siekia aktyviai leisti savo laisvą laiką, nori įkvėpti gryno oro ir pasidžiaugti žaliuojančia gamta. Deja, ne visi turi laiko ir galimybių nuvykti iki tolėliau nuo didžiųjų miestų esančių upių, tad tenka ieškoti alternatyvų. Vis tiek norintiems irkluoti baidares gali padėti baidarių nuoma Vilniuje.

Baidarių nuoma Vilniuje – tai galimybė pajusti gamtą ir mėgautis plaukimu baidarėmis bei vandens gaiva niekur toli nevažiuojant, pradedant savo kelionę vos šiek tiek nutolus nuo miesto centro ir baigiant prie vienu iš Vilniaus simbolių laikomo Baltojo tilto. Galima pradėti ir nuo šio taško ar kelionę pratęsti iki Kernavės (tai jau ne vienos dienos plaukimas), tad plaukiant baidarėmis galima aplankyti net dvi Lietuvos sostines: esamą bei istorinę.

Tačiau didesnėms plaukiančiųjų grupės, norinčioms ne tik plaukti, bet ir paiškylauti ar pasistačius palapinę miške pernakvoti, siūloma pavažiuoti kiek toliau, pasirinkti įdomesnę, mažiau keliautojų pritraukiančią upę ir plaukti ja. Tarp tokių upių Mera, Kiauna ir kitos Aukštaitijos bei kitų regionų upės.

Šiek tiek pritingintiems, manantiems, kad karštą dieną sunku irkluoti padėti gali laivas. Laivo nuoma suteikia galimybę pabūti ant vandens, pabendrauti su draugų kompanija ir nevarginti savęs mosikuojant irklais. Toks sprendimas labai puikus tiems, kurie plaukia su mažamečiais vaikais, senoliais ar neseniai buvo patyrę kokią nors traumą. Žinoma, laivo nuoma ir baidarių nuoma – du skirtingi dalykai, tačiau abu jie puikiai tinka vasaros dienoms ant vandens paviršiaus praleisti.