Kaip išvengti kraustymosi „malonumų“ (II)?

Pirmoje straipsnio dalyje pateikėme kelis patarimus, kaip kraustytis kuo efektyviau. Taigi reikėtų apsvarstyti, ar kraustysitės patys, ar samdysite perkraustymo įmones ar rinksitės dalines paslaugas, pavyzdžiui, nuomositės mikroautobusą arba pasitelksite kelis pagalbininkus. Kad kraustymasis netaptų varginantis, reikia apžiūrėti turimus daiktus ir nuspręsti, kurių atsisakyti, taip pat susidaryti preliminarų sąrašą, kokiu būdu kokie daiktai ir kaip bus pakuojami. Kas dar aktualu?

perkraustymo paslaugos

Įvertinkite turimų didelių baldų, daiktų dydį, durų pločius ir kt.

Jei pianiną į namus kadaise įnešėte lengvai, tai dar nereiškia, kad jį taip pat lengvai ir išnešite. Galbūt buvo keistos durys, pritaikant siauresnes, tad baldą išnešti pasirodys ne taip paprasta? Situacijos be išeities nėra, tačiau tam prireiks laiko – gali tekti arba naudoti kėlimo techniką, arba ardyti duris, tad tai geriau numatyti iš anksto. Gal prireiks specialios technikos, o gal meistrų pagalbos – apie tai nepagalvojus per vieną dieną galite ir nepersikraustyti. Nors perkraustymo paslaugos Vilniuje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste teikiamos ir savaitgalį, tačiau kraustymosi datą reikia suderinti iš anksto. Tai netrukus ir aptarsime.

Data ir aplinkybės: iš anksto numatykite, kada kraustysitės

Įvertinkite visus veiksnius ir pasirinkite tinkamiausią dieną kraustymuisi. Geriau kraustytis ne žiemą, bet pavasarį ar rudenį, šiltesniu oru. Pavyzdžiui, didelis šaltis kenkia ir kambarinėms gėlėms, ir baldams, ir muzikos instrumentams. Kraustytis reikėtų tada, kai naujosios patalpos visiškai įrengtos. Svarbu suplanuoti, kaip prie objektų privažiuoti kuo arčiau. Optimaliausias laikas kreiptis į įmonę, kurios pagrindinė veikla – kraustymo paslaugos, yra likus maždaug savaitei iki pervežimo darbų.

Tačiau labai daug ką lemia ir turimų daiktų kiekis. Pavyzdžiui, kelis baldus ir kelias dėžes daiktų turintis studentas į perkraustymo įmonę gali kreiptis ir iš vakaro, tuo tarpu didelė, daug įrangos turinti įmonė paslaugas turėtų užsisakyti iki kraustymosi likus bent 2 savaitėms, geriausia – ir dar anksčiau. Beje, įmonės, teikiančios perkraustymo paslaugas, jas įkainoja valandiniu tarifu, tad smulkius darbelius, pavyzdžiui, smulkių suvenyrų pakavimą, galima patiems nudirbti iš anksto – sutaupysite laiko ir pinigų.


Keli faktoriai nuo kurių gali priklausyti perkraustymo paslaugų kaina

Perkraustymo paslaugos gali būti itin naudingos, jei kada nors teks kraustytis į naują būstą ar keisite savo verslo perkraustymo paslaugospatalpas. Tokiu atveju, Jums tereikės susisiekti su perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės vadybininku, nurodyti daiktų paėmimo ir pristatymo vietą, ir laukti, kol Jūsų daiktai bus pervežti. Ši paslauga taupo Jūsų laiką, pinigus, Jums nebebūtina visko kontroliuoti ar patiems rūpintis, jog vežami trapūs daiktai nesudužtų. Visgi, perkraustymo kaip ir bet kokios kitos paslaugos turi atitinkamą kainą, todėl pabandykime įvardinti kelis mažai kam žinomus faktorius, nuo ko gali pabrangti baldų ir daiktų perkraustymai.

Pirmas mažai kam žinomas faktorius, kuris nulemia didesnę perkraustymo paslaugų kainą yra paros laikas arba pasirinkta mėnesio diena, kada norima pergabenti daiktus. Kiekviename mėnesyje yra dienos, ar paroje yra metas, kuriuo perkraustymo įmonės turi daugiausiai darbo, dažniausiai tai savaitgaliai arba savaitės vidurys. Trečiadienis – ta diena, kai padidėja ne tik prekybos centrų apyvarta, bet ir paslaugų teikėjai sulaukia daugiau užsakymų, todėl tikėtina, jog norėdami baldus pervežti trečiadienį, už šias paslaugas sumokėsite brangiau, nei pirmadienį, antradienį, ketvirtadienį ar penktadienį. Įmonės taip pat būna labai užimtos atėjus savaitgaliui, nes dalis žmonių, turi laisvo laiko priimti perkraustymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojus tik per išeigines, kitomis dienomis jie dirba arba yra kitaip užimti.

Taip pat norint, jog kraustymo paslaugos Vilniuje būtų suteiktos pigiau, reikia įvertinti paros laiką. Didžiausias įmonių užimtumas yra po pietų ir vakarais, todėl pasirinkus, jog perkraustymo paslaugos būtų atliktos antroje dienos pusėje, konkuruosite su daugiau mokėti galinčiais klientais ir galimai už paslaugas sumokėsite daugiau, nei kitu paros metu.

Daugelis galvoja, jog perkraustymo paslaugų kaina priklauso tik nuo atstumo, kuriuo vežami daiktai ir baldai. Visgi, reikėtų nepamiršti, jog įmonės darbuotojams, taip pat kainuoja atvykti iki pradinio perkraustymo taško, todėl jei esate iš Klaipėdos, o perkraustymo paslaugas užsisakysite iš Vilniuje įsikūrusios įmonės, į paslaugų kainą bus įsiskaičiuotos kuro išlaidos ir darbuotojų sugaištas laikas, kurio prireikė nuvažiuoti 300 km.

Jei Jūsų daiktų perkraustymai neužims viso įmonės transporto, įmonė gali į savo transportą pasikrauti ir kitiems klientams priklausančių daiktų, todėl už kurą ir sugaištą laiką mokėsite per pus su kitu klientu. Tuo tarpu, jei Jūsų daiktai visiškai užims įmonės transportą, už transporto sąnaudas ir darbuotojų sugaištą laiką, mokėsite pats.

Taigi, norėdami geriau įvertinti perkraustymo paslaugų kainą, teisingai įvertinkite pervežamų daiktų kiekį, atstumą, savaitės dieną ir paros metą.


Priežastys lemiančios perkraustymo paslaugų populiarėjimą

perkraustymaiJeigu pastebėjote, per pastaruosius kelis metus, atsirado dešimtys naujų perkraustymo paslaugas teikiančių įmonių. Perkraustymo paslaugos pradėtos teikti kiekviename mieste ir miestelyje. Didėjanti paslaugų pasiūla reiškia, jog taip pat didėja ir paklausa, taigi, jei Jums įdomu kas lėmė tokį staigų vartotojų susidomėjimą šia paslauga, šis straipsnis kaip tik Jums.

Pirmoji ir turbūt pati svarbiausia priežastis, kodėl taip išpopuliarėjo perkraustymo paslaugos yra tai, jog žmonės pasidarė užimtesni, todėl bando būti praktiškais ir ieško, kas neįdomius ir laiką atimančius darbus galėtų atlikti už juos. Perkraustymo paslaugas teikianti įmonė, dirbs ir veš Jūsų daiktus savarankiškai, o Jūs tuo metu galėsite tvarkyti kitus savo reikalus, todėl jei esate užimtas žmogus, naudodamiesi panašiomis paslaugomis sutaupysite nemažai laiko.

Žmonės pasidarė atviresni įvairioms paslaugoms ir pamėgo išnuomotą gyvenimą, todėl nebebijo ir negaili pinigų pirkti įvairiausias paslaugas. Jei anksčiau visi važinėjo tik nuosavais automobiliais, gyveno nuosavuose būstuose, arba pas tėvus, tai dabar daug daugiau žmonių renkasi šiuos dalykus nuomotis, taip tapdami savarankiškesni ir ne tokie priklausomi. Lygiai tas pats galioja ir perkraustymo paslaugoms. Įmonė Jums nuomoja savo darbuotojus ir transportą, todėl kraustant daiktus ir baldus, nebereikia pagalbon kviestis minios draugų, ar ant savo automobilio stogo vežti pririštų sofų, spintų ir stalų.

Perkraustymai Vilniuje ar kitame dideliame Lietuvos mieste, teikiamos itin dažnai, nes tokiuose miestuose gausu studentų ir steigiama naujų verslų. Jaunimas dažniausiai nuomojasi būstus, kuriuos keičia kas metus ar dažniau, todėl jiems nuolatos prireikia kraustytis. Nauji verslai, lygiai taip pat kaip ir studentai, dėl savo nestabilios finansinės padėties linkę nuolatos keisti patalpas, todėl kraustosi itin dažnai.

Na ir paskutinė priežastis, kodėl žmonės drąsiau ir vis dažniau renkasi perkraustymo paslaugas yra gerėjantis pragyvenimo lygis. Jei anksčiau tokios paslaugos būdavo neįkandamos didžiajai daliai vidutines pajamas gaunančių asmenų, tai dabar jos prieinamos bene visiems dirbantiems.

Kaip mobilusis ryšys, internetas ar taksi, kadaise buvo įkandami ir naudojami tik dalies išrinktųjų ir labiausiai pasiturinčių asmenų, šiandien yra prienami visiems, taip ir perkraustymo paslaugos tapo prieinamos bene kiekvienam besikraustančiam.