4 svarbiausi kriterijai, į kuriuos vertėtų atsižvelgti renkantis šunims skirtą pašarą

Dažnam šunų augintojui kyla klausimas, koks sausas šunų maistas geriausias – juk parduotuvių lentynos tiesiog linksta nuo prekių gausos. Atsakymas yra gana paprastas: geriausias pašaras yra toks, kuris tinka jūsų augintiniui, todėl ieškant tinkamiausio maisto naudinga atsižvelgti į 4 svarbiausius kriterijus.

Augintinio amžius

Tai, kas tinka jauniems šuniukams, tikrai netiks senyvo amžiaus šuniui. Sausas pašaras yra kuriamas taip, kad būtų patenkinami tam tikro amžiaus šunų poreikiai: pavyzdžiui, jaunų šuniukų pašaras yra kaloringesnis, jame yra daugiau baltymų ir augančiam organizmui reikalingų medžiagų. Būtent todėl atsižvelkite į savo augintinio amžių, ir rinkitės jam pritaikytą pašarą.

Sauso maisto granulių dydis

Mažiems šuniukams bus per sunku sukramtyti dideles granules, o dideliems šunims smulkios granulės bus per mažos. Sausas pašaras yra pritaikomas mažiems, vidutinio dydžio arba dideliems šunims, todėl į tai būtina atsižvelgti renkantis pašarą.

Specifiniai poreikiai

Įvertinkite tai, ar jūsų šuo turi tam tikrų specifinių poreikių: galbūt jis yra alergiškas tam tikriems maisto produktams, galbūt jis turi antsvorio, ir jam reikia specialios dietos, ir t.t.

Pašaro sudėtis

Didžiąją sauso pašaro sudėties dalį turėtų sudaryti mėsa, todėl  visada analizuokite pašaro sudėtį, ir venkite tokio maisto, kurio sudėties pagrindas yra grūdai. Gyvūninės kilmės maisto produktai yra kur kas geriau įsisavinami, be to, jų maistinė vertė yra aukštesnė.