Elektroninės svarstyklės

Taigi, nutariau laikytis dietos tokios, kokią rekomenduoja sena ir įžymi dietų specialistė – Alma. Ji sako, valgai ir lieknėji, tačiau tam reikalingas nuoseklumas ir elektronines svarstykles, su kuriomis be vargo būtų galima pasverti kiekvieną produktą. Iš tiesų, jaučiuosi labai maloniai, kad perskaičiusi jos knygą (Apie sveiką mitybą) galiu suvokti, kaip būtent funkcionuoja mano kūnas, kas kaip ir kada jame veikai, ką daryti, kad elektronines ar mechaninės svarstykles veiktų kuo geriau ir rodytų tik džiuginantį mano kūno masės svorį. Taigi, pirmiausiai – pasiruošimas didžiajai dietai.

Apsipirkimas

Mano sąrašas prieš einant į parduotuvę neilgas. Jame yra elektronines svarstykles, centimetrinė juostelė, naujas sąsiuvinis, į kurį viską rašysiu, keletas sveikesnių maisto produktų. Taigi, pirmiausiai nutariau, kad reikia tikslaus svorio matuoklio. Tas, su kuriomis sveriuosi pati, turiu – labai kokybiškas ir geras elekronines svarstykles buvau gavusi dovanų išleistuvių proga, suprask, kaip užuominą, kad turėčiau laikytis dietos. Tąsyk, žinoma, buvo nemalonu, įsižeidžiau, svarstykles priminė apie mano svorio problemą, kamavusią visą gyvenimą. Tačiau vėliau nutariau imtis kažkokių veiksmų ir tiesiog nusprendžiau pradėti mankštintis, pirkau kelias elektronines prekes skirtas mankštai, tačiau nelabai patiko. Žodžiu, daug ką išbandžiau, galų gale – suradau Almos klubą ir manau, man jis padės.

Šįkart man reikalingos elektronines svarstykles, su kuriomis galėčiau sverti maistą. Iš tiesų, tai svarbus dalykas, skaičiuojant kalorijas. Tačiau išsirinkti, kurios yra geriausios elektroninės svarstyklės, nėra taip lengva. Prašau, kad padėtų paslaugusis personalas, tada šiek tiek pasvarstau ir pati, galų gale perku tai, kas atrodo už visai prieinamą kainą ir neblogos kokybės. Mąstau, gal kitą kartą reikėtų užsisakyti elektronines svarstykles internetu, taip daro daug žmonių, ir paprastai lieka visai patenkinti.

Pirmos dienos

Na ką gi, lieknėjimas prasideda, nuo šiol geriausia mano draugė – elektronines svarstykles maistui. Nusistačiau sau ribą, kiek galima suvalgyti maisto, ir kiek nevalia. Taigi, ponia Alma siūlo lieknėti labai apribojus maistą, tik iki 800 kilo kalorijų per dieną, bet man atrodo, tai per daug, nenoriu tokių drastiškų pasikeitimų, tokio šoko, todėl renkuosi pradžiai 1200 kilo kalorijų, tai mane tenkina. Bandau pusryčiams atriboti 400 kalorijų maisto. Nežinau, kaip kitiems,bet man pusryčiai – labai svarbu. Galiu atsisakyti vakarienės, bet pusryčius visada pavalgysiu.

Sveriu varškę ir duoną, svarstau, ar tai tikrai ne kažkokios elektronines svarstykles zvejybai – gal suklydau, gal tiesiog susimaišiau ir kažką ne taip padariau? Bet pasirodo tai – puikios svarstyklės, tik reikia mokėtis jomis naudotis. Džiaugiuosi, kad buvo elektroninės svarstyklės akcija parduodamos, antraip gal būčiau įsigijusi kokias prastesnes.

Taigi, paaiškėja, kad mano pusryčiai yra gana sotūs – svarbiausia yra neprisiryti paskui kokių nors nesąmonių, neužkandžiauti. Dar truputį vėliau matau, kad galbūt pusryčiai ir nebuvo taip taikliai parinkti. Ar tik nebus taip, kad reikėtų valgyti tiesiog visokias košes. Mat elektroninės svarstyklės Philips gali pasverti labai nemažai kruopų – ir su jomis galiu išsiversti per visą dieną. Tačiau, kaip paaiškėja, jos negali prisverti itin daug varškės. Atrodė, kad jos daug, tačiau elektronines mini svarstykles neparodė man, jog greitai dings sotumo jausmas. Taip, kitą kartą valgysiu pipirus, nes Aštrus maistas prailgina gyvenimą

Kitas mano pirkinys, tikiuosi, bus elektroninės svarstyklės – kūno riebalų analizatorius, su kuriomis galėsiu sverti tiesiog gramas į gramą. Tačiau tai jau kaip ir azartas – tada tiesiog galėsiu net ir prieskonius pasverti ir pamatuoti, bus įdomu.


Dantų plombavimas: viskas, ką reikia žinoti apie procedūros trukmę

Dantų plombavimas – tai bene pati populiariausia paslauga, kurią siūlo odontologijos klinikos. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, jog net tais atvejais, kuomet kalbame apie populiarias paslaugas, yra daug klausimų, į kuriuos yra būtina žinoti atsakymus. Vienas iš dalykų, kuris taip  pat negali nelikti nepaminėtas  tuomet, kai pokalbio tema yra dantų plombavimas, tai – šios procedūros trukmė. Taigi, viskas, ką  reikia žinoti apie dantų plombavimo trukmę, jau bus pateikta netrukus.

Na, o prieš pradedant pažintį su svarbiausia informacija, dėmesį verta atkreipti į tai, jog šios procedūros trukmė dažniausiai yra individuali, tačiau yra veiksnių, į kuriuos atsižvelgus,  galima sužinoti tikslesnę šios procedūros trukmę.

Vienas svarbiausių dalykų, į kurį yra būtina atsižvelgti, siekiant suprasti, kiek gali trukti dantų plombavimas, yra plombos dydis. Savaime suprantama,  kuo didesnės plombos reikia, tuo ilgiau truks dantų plombavimas. Ne ką mažiau svarbūs yra ir kiti akcentai – vienas iš jų plombos buvimas: jei dantyje dar yra senoji plomba, tokiu atveju procedūra bus šiek tiek ilgesnė, kadangi pirmiausia teks pašalinti jau esamą plombą.

Keliomis minutėmis procedūra gali būti ilgesnė ir dėl šių veiksnių: vaistų suleidimo bei gręžimo. Kai kuriais atvejais jau atlikus plombavimą yra būtina šlifuoti dantį.  Jei taip nutiks ir jūsų atveju, tuomet procedūra pailgės ir dar keliomis akimirkomis. Na, o žinant šias detales, nesunku apskaičiuoti ir preliminarų  dantų plombavimo trukmės laiką: pavyzdžiui, jei pirmiausia tenka pašalinti jau esamą plombą, po to – suleisti vaistų bei gręžti bei valyti dantį ir tik po to dėti plombos, kuri pagal savo dydį yra priskiriama vidutinio dydžio plomboms, o vėliau – būtina šlifuoti dantį, tokiu atveju procedūra gali užtrukti maždaug 50 minučių.

Na, o tuo atveju, jei plombos, kurią reiktų pašalinti, jau nebėra, pacientas nepageidauja, jog būtų leidžiami vaistai,  o plomba pagal dydį yra priskiriama mažiausioms, tokiu atveju dantų plombavimas gali turkti vos 20 minučių. Taigi, belieka tik  įvertinti savo situaciją ir sužinoti, kiek jūsų atveju gali trukti dantų plombavimas.


3 blogi įpročiai, kurie neleidžia tau sulieknėti

Nori sulieknėti iki vasaros, iki draugės (ar savo) vestuvių ar iki gimtadienio, tai pradėti reikia ne nuo pirmadienio, o nuo dabar pat! Yra nemažai būdų kaip sulieknėti, tačiau blogiausia, jog visus rezultatus nustelbia tam tikri blogi įpročiai, kurie numestus kilogramus „prilipdo“ atgal. Kokie tie įpročiai?

los.lt-8

Kaloringa kava pakeliui į darbą

Šiuo metu madinga su kolegomis pirmą kartą pasisveikinti kavinėje ar degalinėje. Ten įsigyjamas pirmas puodelis kavos, kuris išgeriamas pakeliui į darbą. Ši skubančių žmonių mada ne tik pakėlė kavos pardavimus, paskatino bendrauti kavomanus, tačiau ir nepastebimai pridėjo papildomų kilogramų. Neseniai atlikti tyrimai parodė, jog populiariausiose kavos gali būti net po 9 šaukštelius cukraus. Ar įsivaizduojate, jog jūs savarankiškai, niekeno neverčiami susipiltumėte 9 šaukštelius cukraus į puodelį? Tačiau cukrus pasislėpęs po įvairiais skoniais, tose kavinėse neatrodo toks saldus. Visgi jis daro savo juodą darbą – didina suvartojamų kalorijų kiekį.

Ką daryti? Tikrai nereikia atsisakyti kavos, tiesiog pereikite nuo skoninių kavų su įvairiais priedais (sirupais), prie paprastų ir tradicinių ekspreso, late, kapučino – suvartojamų kalorijų skaičius kaip mat nukris.

Sėdimas darbas ir sportas du kart per savaitę

Aišku, gerai jau vien tai, kad lankotės sporto klube. Tačiau sėdimas darbas ir mažas judėjimas verčia kūna sustingi ir pora kartų per savaitę yra tarsi lašas jūroje. Todėl dirbant sėdimą darbą, mažai judant reikia sporto klube lankytis kasdien. Taip pat, net dirbant sėdimą darbą, įmanoma „neapsamanoti“ ir išlikti aktyviems. Gudrybės paprastos. Pirma, darbe kas 30 min reikia atsistoti ir nueiti bent 50 žingsnių (tualetas, kopijavimo aparatas), tam itin praverčia priminimas laikrodyje ar kompiuteryje. Jei į darbą ir iš jo važiuojate autobusu, išlipkite stotele anksčiau ir truputį paeikite. Tai bus papildomos 5 minutės, tačiau toks pasivaikščiojimas kasdien leis sudeginti nemažai papildomų kalorijų.

Negeriate vandens

Netroškina – toks pasiteisinimas skamba dažniausiai. Blogiausia, jog netroškina, tačiau kyla alkis. Mokslininkai yra įrodę, kad organizmas dažnai siunčia klaidingus signalus. Žmogus jaučiasi alkanas, tačiau iš tikro yra ištroškęs. Bei užkandoje nėra vandens, organizmas vėl jaučiasi alkanas ir taip užsisuka užkandžiavimo ratas. Kad to būtų galima išvengti reikėtų kasdien  išgerti apie 2 litrus vandens. Žinoma, ne vienu kartu, o paskirsčius tolygiai per dieną.

 


Erzina svoris? Išeičių tūkstančiai

Dažną žmogų, ypač dailiosios lyties atstoves, erzina matomi skaičiukai ant kilogramų, sunkiai užsisegančios sagos ar ankšta suknelė. Tuomet imama galvoti, kaip numesti svorio ir džiaugtis savo naujomis formomis, patinkančiais drabužiais.

Viena iš išeičių – rinktis griežtas dietas. Dietos padeda numesti svorio, bet vien to tikrai nepakanka. Po alinančių dietų būtina tinkamai maitintis, aktyviai gyventi, atsisakyti to, kas kenkia Jūsų figūrai. Taigi, ištvėrus sunkius dietos išbandymus tenka ir toliau gyventi ribojant save, kontroliuojant ir ieškant dar daugiau sprendimų. Be viso to, kai kurios dietos gali būti netgi žalingos Jūsų organizmui, todėl vertėtų gerai pasidomėti ir įvertinti, ar ne per didelė rizika.

Kitas būdas – mitybos sistema. Tai kur kas geriau ir netgi rekomenduojama visiems, kuriems rūpi tiek svoris, tiek ir sveikata. Mitybos sistemos yra paremtos ne konkrečiais produktais, bet jų visuma, derinimu tarpusavyje ir tam tikromis valgymo taisyklėmis. Tai leidžia žmonėms pažinti ir savo organizmą, ir susitvarkyti kai kurias paprastesnes sveikatos problemas, pavyzdžiui, pilvo pūtimą ar vidurių kietėjimą. Laikytis mitybos sistemos kur kas paprasčiau nei griežtos dietos, tačiau ir rezultatai pastebimi ne iš karto, tad jei galvojate kaip numesti svorio greitai – mitybos sistema turėtų būti tik kaip papildoma funkcija.

Dar vienas labai svarbus dalykas – fizinis aktyvumas. Tiek dirbantiems sėdimą, tiek iš pirmo žvilgsnio ir gana aktyvų sunkų fizinė darbą būtina judėti, mankštintis. „Ofisinio“ darbo žmonėms lyg ir viskas aišku, kodėl reikia judėti, tačiau fizinį darbą dirbantys asmenys dažnai nesupranta poreikių, o jis gana paprastas – dirbdami judinate tik tam tikrą raumenų grupę, nedirba visas organizmas, o sportuodami, mankštindamiesi lengvai, nepertemdami išjudinate ir kitus, be šoko pailsinate ir tuos, kurie dirba aktyviai darbo metu.

Sporto klubas yra gerai, tačiau nemažai veiklos yra ir gamtoje: važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, baidarių nuoma ir kitos veiklos puikiai tinka galvojantiems kaip numesti svorio ar norintiems, kad toks klausimas niekada nekiltų. Kombinuokite aktyvumą su sveika mityba, jei labai reikia pagalvokite apie kokią nors dietą ir paisykite visų nurodymų – taip pasieksite geriausių rezultatų.


Barzdaskutė ar įprastas skustuvas?

Barzdaskute

Viena iš vyrų savaitinės rutinos dalių yra barzdos ir ūsų skutimas. Net ir tie vyrai, kurie augina barzdą ar ūsus, turi praleisti dalį laiko, gražindami ir puoselėdami augančius barzdos plaukus. Tačiau, ką reikėtų pasirinkti? Dalis vyrų naudojasi elektrine barzdaskute, o kiti įprastais skustuvais. Kokie yra pastarųjų pliusai ir minusai?

Pliusai:

 • Įprasti skustuvai barzdą nuskuta švariausiai, todėl galima skustis šiek tiek rečiau.
 • Skustuvų peiliukai yra pigiai ir lengvai pakeičiami.
 • Tai yra pigiausias skutimosi būdas.
 • Su jais lengva keliauti, nes jie užima ypač mažai vietos, o taip pat nereikalauja elektros lizdo tam, kad būtų įmanoma nusiskusti.

Minusai:

 • Skutimasis su įprastu skustuvu užtrunka ilgiau. Taip yra todėl, kad reikia naudoti papildomus produktus, skutimosi putas, vandenį ir losjoną po skutimosi.
 • Skutimosi peiliukai susidėvi greitai ir juos reikia keisti po keturių ar penkių skutimųsi.
 • Skutantis įprastu skustuvu dažnai įsipjaunama ar įsibrėžiama. Taip pat padidėja galimybė įaugusiems plaukams, nes gali tekti skustuvu perbraukti per tą pačią veido vietą kelis kartus.
 • Jei jūsų oda yra ypač jautri, tuomet didėlė tikimybė, kad po skutimosi įprastu skustuvu jus išbers, net jei ir naudosite visas priemonės, kurios skirtos tam išvengti.
 • Per ilgą laiką jūs peiliukams ir kitoms priemonėms galite išleisti žymiai daugiau pinigų, nei kainuoja elektrinė barzdaskutė.

Kitas pasirinkimas yra dvigubos arba viengubos geležtės, tačiau nevienkartiniai skustuvai. Nors jie nėra pigūs, tačiau ilgainiui tai yra pats pigiausias skutimosi būdas, jei skustuvas yra tinkamai prižiūrimas. Tačiau skutantis su tokiu skustuvu įsipjovimo rizika yra dar didesnė, todėl daugelis vyrų atsisako skustis tokiu skustuvu. Tuo pačiu kaip ir elektrinės barzdaskutės, tokie skustuvai neskuta taip arti, todėl tai nėra pats „švariausias“ skutimosi būdas. Jei jums svarbus patogumas, greitis ir ekonomiškumas, tokiu atveju geriausias variantas yra kokybiška, ergonomiška, o svarbiausia jums tinkanti elektrinė barzdaskutė. Jei ja rūpinsitės, ji tarnaus ilgai (kai, kurios barzdaskutėms garantija yra suteikiama iki septynerių metų), o skutimasis su ja bus greitas, patogus ir svarbiausia nekels jokių nemalonių odos dirginimų.


Kodėl verta rinktis dantų implantus?

Dantu protezavimas

Ko žmonės labiausiai gėdijasi kritiškai pažvelgdami į savo išvaizdą? Ne vienas atsakys, jog dantų. Šiais grožio kulto laikais tampa ypač svarbu būti gražiu – daugelis tiki, jog gražiems žmonėms labiau sekasi. Bet kartais net ir gražūs žmonės kenčia dėl tam tikrų dantų problemų. Jos gali būti pačios įvairiausios – nuo netinkamai prižiūrėtų dantų, dantenų problemos ar tam tikrų dantų neturėjimas – dažnai pasitaiko atvejų, kuomet žmogus dantų netenka ne autoavarijos metu, bet maudydamasis su draugais prie ežero ar net muštynių metu! Bedančiu būti nesinori, todėl kuo pakeisti dantį?

Dantu protezavimas kasmet tampa vis populiaresne alternatyva norintiems turėti ilgalaikius dantų pakaitalus. Implantai ne tik pataiso sąkandį, bet ir pagerina kasdienį gyvenimą atliekant pačius paprasčiausius dalykus – kandant kietą maistą ar geriant šaltus gėrimus.

Gali pasirodyti, jog dantų implantai yra labai brangūs, todėl neretai pigesni atrodo dantų protezai. Manote, jog juos naudojant gyvenimo kokybė nesumažėja? Gali būti, jog kas nors džiaugiasi besinaudodamas jais, bet vertėtų nepamiršti, jog protezai reikalauja ypatingos priežiūros, o paties jie ne visada patogūs. Kone kiekvieną kartą tektų priklijuoti specialiai tam pagamintais klijais apatinius dantis, kad jie tvirtai laikytų. Dažnas bijo nusišypsoti, nes gali netyčia iškristi viršutiniai dantys. Valgymas tampa taip pat ne itin malonus – dirbtinių dantų turėtojai skundžiasi, kad maisto likučiai pasislepia po protezais ir taip sudaro nemalonius pojūčius. Su dantų implantais viskas žymiai paprasčiau – kadangi jie įstatomi į tuščias ertmes dažnas netgi pamiršta, jog jie yra ir laisvai atlieka įprastus kasdienius reikalus – valgo be baimės ar plačiai šypsosi artimiesiems.

Kai kurie žmonės neretai prisipažįsta, jog imti protezus iš burnos vakare ir įsidėti juos atgal ryte nėra itin malonu – priešingai, netgi bjauru! Keista yra tai, jog tokiu gyvenimišku dalyku dar kažkas bjaurisi, bet verta nepamiršti to, jog kiekvienas žmogus nusipelnė gyventi patogiai – kam tada bjaurėtis tuo, ką kiekvieną dieną naudoji?

Žmonės nori būti gražūs, todėl nenuostabu, jog dantų implantų poreikis tik augs. Danties ar keleto dantų netekimas gali būti labai skaudus žmogui, todėl negalima pasirinkti lengvesnio, neretai finansine prasme lengvesnio kelio – tik profesionalus gydymas leis džiaugtis gražia šypsena.


Daug argano aliejaus panaudojimo galimybių

Argano aliejus

Argano aliejaus populiarumas yra neginčijamas. Šalto spaudimo būdu iš Maroke augančių argano medžių išgaunamas argano aliejus gali būti naudojamas tiek kosmetikos rinkoje, tiek ir kulinarijoje tam, kad būtų gerinama odos ir bendra sveikatos būklė.

Odos problemų gydymas

Argano aliejus puikiai kovoja su tam tikromis dermatito formomis, taip pat padeda atstatyti pažeistas odos ląsteles ir naikina randus. Taipogi, antioksidantai ir sočiosios rūgštys, esančios argano aliejaus sudėtyje, gali būti naudojamos gydant aknės problemą ir jos sukeltus odos pakitimus.

Stabdo priešlaikinį senėjimą

Šio aliejaus sudėtyje yra apytiksliai 80 proc. sočiųjų rūgščių. Būtent šios medžiagos yra neįtikėtinai puikios kovojant prieš priešlaikinį senėjimą. Reguliarus argano aliejaus naudojimas padeda sumažinti ir kai kuriais atvejais net visiškai pašalinti odos raukšles. Be to, jis šalina dėl senėjimo atsirandančias odos dėmeles, atstato jos elastingumą ir pagerina odos ląstelių atsinaujinimo procesus.

Apsaugo nuo neigiamų aplinkos veiksnių

Antioksidantai, esantys argano aliejaus sudėtyje, apsaugo mūsų odą, plaukus ir nagus nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių, gydo išsausėjusią odą ir skatina ląstelių atsinaujinimą.

Mažina cholesterolio lygį

Jei argano aliejus pasitelkiamas mityboje, tuomet galima efektyviai sumažinti blogojo cholesterolio lygį kraujyje. Šis aliejus blokuoja į organizmą patenkančio blogo cholesterolio įsisavinimą.

Priešuždegiminė priemonė

Flovanoidai, aptinkami argano aliejuje, turi galingų priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti gydant tiek išorines, tiek ir vidines problemas. Jei jaučiate raumenų ir sąnarių patinimą, kelis argano aliejaus lašus galite įmasažuoti į konkrečią kūno vietą, tuomet šis aliejus greitai įsiskverbs pro odą ir atliks reikiamą darbą.

Gerina virškinimą

Reguliarus argano aliejaus naudojimas maisto gamyboje gali pagerinti virškinamojo trakto veiklą. Geresnis virškinimas reiškia didesnę energiją, mažesnį alkį, greitesnį svorio metimą ir puikesnę savijautą.

Stiprina nagus

Naudojant ant rankų ir kojų nagų, šis aliejus padeda juos sustiprinti, pagerina jų būklę ir padidina vitamino E kiekį. Antibakterinės ir priešuždegiminės argano aliejaus savybės taip pat leidžia efektyviau kovoti su nagų ir odos infekcijomis.

Ir tai nėra vienintelės teigiamos savybės. Tereikia bent kartą įsigyti šio natūralaus argano aliejaus ir visomis teigiamomis jo savybėmis įsitikinti savo akimis.


Rožių eterinis aliejus ir odos priežiūra

Rožių eterinis aliejusŠiandien rožių eterinis aliejus yra vienas iš populiariausių eterinių aliejų pasaulyje. Jis labai plačiai naudojamas sveikatingumo ir grožio puoselėjimo tikslais. Nemaža dalis grožio specialistų naudoja šį eterinį aliejų daugelio odos procedūrų metu. Šis aliejus yra išgaunamas iš įvairiausių rūšių rožių žiedlapių. Dvi dažniausiai naudojamos rožių rūšys yra „rosa centifolia“ ir „rosa damascene“.

Eteriniai aliejai yra išgaunami dviem būdais: distiliavimu garais ir tirpinimu. Daugiausiai rožių aliejaus pagaminama Irane, Bulgarijoje, Kinijoje, Turkijoje ir Maroke. Šis eterinis aliejus pasižymi keliomis savybėmis, kurios paverčia jį labai puikia natūralia kosmetine priemone, tinkančia odos priežiūrai. Kaip ir dauguma eterinių aliejų, rožių aliejus taip pat naudojamas sumaišius jį su įprastiniu aliejumi tam, kad būtų galima sulaukti geriausio rezultato. Jis taipogi gali būti maišomas su jazminų, pelargonijų, palmarosa ir gvazdikų aliejais, tokiu būdu padidinant jo kosmetinę vertę.

Kelios savybės, dėl kurių rožių aliejus plačiai naudojamas grožio puoselėjimui:

Antibakterinė priemonė: rožių eterinis aliejus puikiai kovoja su bakterijomis. Jis dažnai pasitelkiamas gydant odos, akių ir į įvairias žaizdas patekusias infekcijas. Šis aliejus neturi jokio pašalinio poveikio. Kadangi jis sukuria šaldomą efektą, oda tampa ne tokia dirgli ir pradingsta niežėjimas, kurį gali sukelti patekusi infekcija. Aliejus tepamas išoriškai ant pažeistos vietos. Reguliarus rožių eterinio aliejaus naudojimas sprendžiant tokias problemas, sukuria teigiamus rezultatus. Be abejo, kad visuomet rekomenduojama pasikonsultuoti su šios srities specialistais.

Nepamainoma priemonė odai: rožių eterinis aliejus gali pagelbėti visiems, kurie daug dėmesio skiria savo grožio puoselėjimui. Neretai jo įlašinama į vonios vandenį tam, kad nuramintų žmogaus kūną. Šio aliejaus dėka oda tampa tinkamai sudrėkinta. Rožių aliejus taip pat maišomas su veido kaukėmis, masažiniais ir kūno kremais. Reguliariai naudojant rožių aliejų, galima atsikratyti odos dėmelių, dėl aknės atsiradusių randelių ir odos nelygumų. Ką jau kalbėti apie tai, kad šis aliejus yra vienas saugiausių ir efektyviausių priemonių, skatinančių plaukų augimą, apsaugančių nuo plaukų slinkimo ir sustiprinančių plaukų sveikatą.

Astrigentas: rožių aliejus yra puikus astrigentas ir nuostabus toneris. Jis sumažina ir sutraukia odos poras, todėl jos atrodo sveikos ir lygios. Be to, šis aliejus padeda sumažinti odos įlinkimus, linijas ir raukšles. Reguliarus šio aliejaus naudojimas stabdo odos senėjimo procesą, todėl oda atrodo šviesesnė, sveikesnė ir gražesnė.

Nepaisant jau paminėtų rožių eterinio aliejaus teigiamų savybių, jis taip pat pasižymi labai maloniu kvapu, kuris dar labiau sustiprina teigiamus pojūčius. Taigi, tokie eteriniai aliejai neabejotinai yra vieni geriausių grožio priežiūros pagalbininkų.


Kodėl į savo mitybos racioną verta įtraukti obuolius

Pyragas su obuoliais

Obuoliai yra vieni iš tų vaisių, kuriuos galime be jokio vargo įsigyti visais metų laikais, o ypač didele jų gausa galime mėgautis rudenį, todėl turėtume pasirūpinti reguliariu ir pakankamu jų vartojimu. Obuolių nauda mūsų sveikatai yra didžiulė.

Pavasarį obelys pasidengia nuostabiai atrodančiais baltais žiedais, kuriuos numeta pavasario pabaigoje ir tuomet prasideda vaisių formavimasis. Obuoliai pilnai susiformuoja rudenį. Nors iki šiol daugelis žmonių obuolius tiesiogiai sieja su Amerika, tačiau iš tiesų jų ištakos yra Azijoje.

Kaip žinia, dabar obelys yra auginamos įvairiose pasaulio šalyse, o jų rūšių yra daugiau nei 7500. Žinoma, turėjo praeiti labai daug laiko, kol buvo išvesta tiek daug skirtingų obelų, tačiau tai buvo verta. Juk ne veltui šiandien pyragas su obuoliais yra toks populiarus ir daugelio mėgstamas desertas, kuriam kaskart galime naudoti vis kitokias obuolių rūšis.

Kadangi šie vaisiai skaičiuoja ne vieną savo gyvavimo tūkstantmetį, apie juos verta pateikti keletą įdomių faktų:

 • Archeologai rado įrodymų apie tai, kad obuoliai buvo auginami ir valgomi dar prieš 6500 m. pr. Kr.
 • Pasaulyje auga 7500 skirtingų obelų rūšių (vien Amerikoje jų yra apytiksliai 2500).
 • Kinija yra didžiausia obuolių tiekėja pasaulyje.
 • Obuolys yra oficialus Vakarų Virdžinijos, Niujorko, Rod Ailendo ir Vašingtono vaisius.
 • Sunkiausias obuolys svėrė net 1,5 kg.
 • Vidutiniškai per metus žmogus suvalgo 65 obuolius.

Viename vidutinio dydžio obuolyje yra apytiksliai 65 kalorijos. Obuoliuose yra daug vitamino C, kalcio ir geležies. Tai reiškia, kad reguliarus obuolių vartojimas suteikia jūsų organizmui reikiamų vitaminų, mineralų ir stiprina kraują. Obuolių žievelėje yra pektinų, kurie padeda iš organizmo pašalinti toksinus. Neretai obuoliai gali būti pasitelkiami ir įvairių ligų gydymui bei prevencijai. Viena iš ligų yra astma. Tyrimai parodė, kad astma sirgę vaikai, kurie kasdien gėrė obuolių sultis, rečiau patirdavo astmos priepuolius.

Kai obuoliai pasižymi milžiniška gausa privalumų, būtų netikslinga jų neįtraukti į savo kasdienės mitybos racioną. Jei nenorite apsiriboti vien tik neapdorotais obuoliais – retkarčiais kepamas pyragas su obuoliais ar natūralios obuolių sultys galės tapti puikia alternatyva.


Kaip pasirinkti odontologijos kliniką?

Dantys – vienas svarbiausių organų mūsų kūne. Visgi, dėl skubaus gyvenimo ritmo daugelis žmonių vartoja labai netinkamą maistą ir tuo pačiu netinkamai rūpinasi savo burnos higiena. Atlikti tyrimai rodo, kad daugiau nei trečdalis lietuvių blogai valo dantis ir įpročius perduoda savo vaikams. Statistika kelia siaubą, kuris skatina kuo dažniau lankytis pas odontologą. Vaikai odontologijos klinikoje galės sužinoti, kaip reikia taisyklingai prižiūrėti savo dantis, kad apsilankymai pas dantistą nebūtų labai dažni.odontologijos klinikoje

Net ir tokia paprasta procedūra kaip dantų plombavimas reikalauja, kad įstaiga, į kurią keliaujate, būtų kuo profesionalesnė. Pateiksime kelia patarimus, kurie jums bus naudingi ieškant odontologijos kabineto.

 1. VIETA. Žinoma, kad visada norisi pasirinkti tokią vietą, kuri yra bent jau tame pačiame mieste, kur ir gyvenate. Paprasčiausiai tokiu atveju pavyks sutaupyti nemažai pinigų, kurie būtų išleisti kelionėms į kitą vietą. Odontologijos klinika Kaune mielai priima tiek šio miesto gyventojus, tiek svečius iš rajono bei kitų miestų. Jeigu atstumas jums nėra problema – įvertinkite kuo daugiau kitų veiksnių.
 2. KAINA. Aišku, kad visada norisi sutaupyti, tačiau labai svarbu tai, kad netaupytumėte savo dantų sąskaita. Bent jau preliminariai pasiskaičiuokite kiek skirtingose įstaigoje kainuoja tam tikra paslauga ir tokiu atveju pavyks suvokti, kiek galite skirti. Jeigu vienoje vietoje dantų plombavimas yra 10 eurų, o kitoje – 30, aišku, kad bent jau 20 teks skirti norint gauti geriausią kokybę.
 3. PASLAUGOS. Ne visos įstaigos teikia tokio pat pobūdžio paslaugas. Kol vienos labiau susikoncentruoja ties paprastesnėmis procedūromis, kitos tuo atveju užsiima chirurgija. Dantų plombavimas atliekamas praktiškai visur, tačiau to negalėtume pasakyti apie dantų implantavimą. Taigi, ieškokite atitinkamos vietos.
 4. KOMPETENCIJA. Žinoma, kad norime, jog jums tvarkytų tik tie asmenys, kurie puikiai suvokia, kaip tai reikia daryti. Tokiu atveju natūralu, kad svarbu skirti kuo daugiau laiko geriausio specialisto paieškoms. Pasidomėti kompetencija galite tokiu atveju, jeigu paklausite, ką asmuo yra baigęs ir kokius seminarus yra išklausęs. Galiausiai, galbūt jis turi kokių nors pažymėjimų, kurie gali įrodyti jo gerą darbo kokybę.
 5. DARBO ĮRANGA. Šiuo atveju jums bus sunku suvokti, kokios įstaigos dirba su pačia geriausia darbo įranga. Visgi, beveik visos įstaigos turi internetinius puslapius, kuriuose rašoma tokio tipo informacija. Jeigu jums tai aktualu – susižinokite smulkmenas ir pasiskaitykite detaliau – ar tai tikrai tokio lygio kokybė, kokios jums reikia.
 6. ATSILIEPIMAI. Geriausia yra kaip pažįstami asmenys geba rekomenduoti vieną arba kitą vietą. Tokiu atveju odontologijos įstaigoje jūs jausitės maloniai ir būsite tikras, kad pakliuvote tikrai į labai geras rankas. Jeigu galimybių nėra – skaitykite atsiliepimus internete. Bent maždaug gebėsite suvokti, kokio lygio tai paslaugos.

Logiška, kad visi mes norime, jog suteikiamos paslaugos užtikrintų, kad apsilankymai bus kuo retesni. Svarbiausia, kad kuo labiau prižiūrėsite savo burnos ertmę – tuo rečiau teks lankysis tokiose vietose. Rekomenduojama pasirinkus specialistą visada eiti tik pas jį patį, kadangi jis žino, kokius darbus atliko ir suvokia, kaip būtų galima pasiekti gražesnių dantukų rezultatą.

Jeigu manote, kad jūsų dantų priežiūra ne tokia gera, kokia privalo būti – pasikonsultuokite su profesionalu. Jis jums pateiks kelias patarimus, kurie padės užtikrinti, kad vieno valymo metu pavyks pašalinti mikrobus, kurie gali sukelti labai rimtas burnos ertmės ligas. Kuo daugiau priežiūros – tuo geresnis rezultatas.