Kaip išsirinkti batus pagal progas?

Galima rinktis iš daugybės skirtingų tipų ir stilių moteriškų batų. Dėl to dažnai labai sunku apsispręsti, ką pirkti, ypač kai vyksta batų išpardavimas internetu. Juk reikia kažko patogaus, stilingo ir tvirto. Be to, kad galima rinktis iš daugybės porų, o batus reikia derinti ir pagal progą. Metodas, kuris veikia vienoje situacijoje, gali netikti kitoje. Yra keletas taisyklių, kurių reikia laikytis, tačiau jos nėra iškaltos akmenyje… 

Štai keli patarimai, padėsiantys nustatyti, kokie batai tinka konkrečiai progai

Bėgimo bateliai. Pradėjus tvarkyti reikalus reikia kažko, kas būtų patogu ir gali laikyti savo kokybę ilgai. Jei norite tinkamai ir patogiai naudoti savo dienos laiką, galite rinktis bėgimo ir sportinius batelius: https://www.batuskveras.lt/3-batai-moterims svetainėje galite rinktis iš daugybės variantų visokiausių batų. Tokio tipo batai suteiks jums daug paramos ir dienos pabaigoje jums nereikės kentėti skausmo. Jei vis tiek norite išlikti stilingi, visada galite pasirinkti patogių plokščiapadžių batų porą.

Esant šaltam orui, kokius batus pasirinkti?

Jūsų pagrindinis rūpestis žiemą yra būti kuo šilčiau. Todėl reikia turėti batus su gera vidine izoliacija. Esant galimybei, taip pat rekomenduojama įsigyti batus, kurie būtų atsparūs vandeniui arba neleidžia sušlapti kojoms. Tokiose situacijose Timberland batai yra vienas geriausių pasirinkimų. Jie gali sušildyti kojų pirštus net ir blogiausiu oru. Jei reikia prabangesnių batų, vertėtų pagalvoti apie įvairaus stiliaus batus. Kad būtų kuo šilčiau, rinkitės batus, kurie siektų blauzdos vidurį ar aukščiau. Stenkitės avėti kuo lengvesnę avalynę ar batus. Pvz. žygis snieglentėmis yra labai aerobinė veikla, kurios metu išsiskiria šiluma, todėl papildoma izoliacija, kurią suteikia kai kurie žieminiai batai, gali būti nereikalinga, atsižvelgiant į jūsų kūno temperatūrą.

Jei jūsų kojos šąla, tvirtas nailono viršus yra šiltas ir tinkamas pasirinkimas. Taip pat galite rasti batus, kurie sušildo, arba sluoksniuoti apavus, rinktis kartu ir šiltas kojines. Kiekvienas žmogus turi skirtingus poreikius. Todėl stenkitės įsigyti lengviausius batus, kurie atitiktų jūsų specifinius poreikius, neapsunkindami jūsų kojų.

Įsitikinkite, kad batai yra atsparūs vandeniui

Ieškodami naujų žieminių batų, įsitikinkite, kad jie yra atsparūs vandeniui. Šlapios kojos yra paskutinis dalykas, kurį norite gauti žiemą.  Kad kojos nesušlaptų, ieškokite vandeniui atsparių batų su vandeniui atsparia membrana, kuri gali sugerti vandenį. Nailono ir sintetinių batų batviršiai paprastai džiūsta greičiau nei oda.

Aukštakulniai batai dažniausiai naudojami tokiuose renginiuose kaip vakarienės, kokteilių vakarėliai ar banketai

Jie atrodo elegantiškai ir suteikia jums reikalingos jėgos, ypač kai dėvite ilgą sijoną. Tačiau jei nenorite avėti aukštakulnių, yra ir kitų variantų. Aukštakulniai gali būti sunkūs jūsų kojoms. Patogesnis variantas – batai su pleištais. Jų kulnai yra stipresni ir gali būti geriau subalansuoti. Tokiai veiklai vis dažniau pasirenkami ir išskirtiniai plokščiapadžiai batai. 

Tendencijos keičiasi, todėl nereikia laikytis to paties stiliaus kiekvienoje situacijoje. Dabar yra daugiau moteriškos avalynės pasirinkimų. Renkantis bet kokią avalynę, svarbiausia turėtų būti pėdų patogumas, o stilius turėtų sekti iš paskos. Juk tai tavo pasirinkimas.


Platus kosmetikos pasirinkimas virtualiose prekybos vietose

Kosmetikos priemonių rinka kiekvieną dieną pasipildo vis naujais gaminiais. Tačiau tikrai jie ne iš karto pasiekia parduotuvių lentynas. Tuo tarpu internetinės parduotuvės skuba kuo greičiau savo klientus nudžiuginti naujienomis. Tai visai nestebina. Šiandien kosmetika internetu pigiau, greičiau ir efektyviau. Juolab, kad apsipirkti galima nė neišėjus iš namų, patogiai sėdint ant sofos su puodeliu arbatos rankose. 

Kodėl verta pirkti kosmetiką internetu?

Pirkdami kosmetiką fizinėje parduotuvėje jūs turėsite galimybę perskaityti prekės etiketę. Tokią galimybę jums suteiks ir apsipirkimas internetu. Skirtumas tas, jog internetinėje parduotuvėje paprastai prie prekės aprašo galima rasti išsamų tekstą apie gaminio  panaudojimo, derinimo su kitomis kosmetikos priemonėmis galimybes. Tai vadinama prekės kategorijų aprašymu. Vadinasi  jums  suteikiama itin išsami informacija.  

Kita labai svarbi priežastis pirkti virtualioje erdvėje – kosmetika internetu visuomet pigiau. Ir ne tik dėl taikomų nuolaidų ar akcijų. Kainų palyginimo platformose nesunkiai atrasite, kurioje parduotuvėje jūsų pageidaujama priemonė kainuoja mažiausiai. Tik įsivaizduokite kiek sugaištumėte laiko vaikščiodamos po įvairias parduotuves ir ieškodamos pigiausio varianto. 

Dar vienas internetinės prekybos privalumas – filtrai. Atsidarę parduotuvės puslapį rasite filtrus, į kuriuos suvedus prekės pageidaujamas savybes, sakykim, kainą, prekės ženklą, spalvą, jums iš karto bus pateikiamos atrinktos prekės. Patogu tiesa? Šiandien, kai gyvenimas lekia beprotišku greičiu, laiko taupymas yra ne mažiau aktualus nei mažesnių išlaidų pasirinkimas. 

Į ką atkreipti dėmesį perkant kosmetiką?

Rinkdamiesi kosmetiką nesivadovaukite vien tik jos pateikiamomis teigiamomis savybėmis. Įvertinkite savo odos tipą ir jos jautrumą įvairioms medžiagoms. Jeigu turite itin jautrią odą tuomet, be abejonės, žiūrėkite tik į ekologiškus gaminius. Taigi, pasikartosime – itin atidžiai skaitykite sudėtį ir visą pateiktą informaciją apie norimą kosmetikos priemonę. 

Antras dalykas – nepamirškite stebėti prekės galiojimo laiko. Net ir pati tinkamiausia kosmetikos priemonė su jau pasibaigusiu ar besibaigiančiu galiojimu jums tikrai gali atnešti nemažai žalos. Tuomet tik beliks stebėtis, kodėl taip puikiai tikęs šampūnas ar veido kremas dabar sukelia niežulį ar kitokį diskomfortą. 

Galiausiai – nepirkite to, ko nereikia vien tik dėl siūlomos žemos kainos. Tikriausiai nutiks taip, jog tokia prekė stovės nenaudojama tol, kol pasibaigs jos galiojimo laikas. Galbūt verta tuos papildomus pinigus investuoti į itin kokybišką ir šiuo metu jums labai reikalingą kosmetikos priemonę? 

Jeigu kosmetiką naudojate nuolatos ir jūsų gyvenimo kasdienybė – dažnos kelionės, atkreipkite dėmesį į kosmetikos rinkinius. Tokie rinkiniai padės sutaupyti, o reikiamus produktus visuomet turėsite po ranka.


KĄ TURĖTUMĖTE ŽINOTI APIE PILVO PLASTIKĄ BEI RIEBALŲ NUSIURBIMĄ?

Sakoma, kad praktiškai nėra žmogaus, kuris visu šimtu procentų būtų patenkintas savo išvaizda, todėl natūralu, kad ieškome būdų, kaip tai pagerinti. Sportas, sveika mityba, sveikas gyvenimo būdas, pakankamas geriamojo vandens kiekis ir t. t. – vienos pagrindinių priemonių, kurios ne tik būtinos tam, kad būtume sveiki, bet ir tam, kad mėgautumėmės patinkančiu vaizdu veidrodyje. Žinoma, ne visada to pakanka, todėl nejučiomis imame svarstyti ir kitus variantus. Prisipažinkite, kad tikrai ne kartą paieškos langelyje vedėte frazes „pilvo plastika kaina“ arba „riebalų nusiurbimas kaina“.

Koks pilvo plastikos tikslas?

Pilvo plastikos (abdominoplastikos) tikslas yra atkurti estetinę išvaizdą pilvo srityje, taip pašalinant psichologinį diskomfortą, kylantį žmogui dėl to, kad pilvo srities vaizdo negalima pagerinti jokiais sporto pratimais ar tinkama mityba.

Kada gali būti atliekama pilvo plastika?

Pilvo plastika, kaip ir kitos operacijos, gali būti atliekama tada, kai neturite sveikatos sutrikimų, galinčių daryti įtaką operacijos rezultatams arba kelti pavojų jūsų sveikatai ar net gyvybei. Pilvo plastika nėra atliekama itin didelį viršsvorį turintiems asmenims ir moterims, kurios artimiausiu metu planuoja nėštumą arba laukiasi.

Kokias problemas gali padėti išspręsti pilvo plastika?

Viena iš problemų, kurią gali padėti išspręsti pilvo plastika, tai – prasiskyrusių pilvo raumenų sutvarkymas. Klaidingai manoma, kad prasiskyrę pilvo raumenys (diastazė) yra tik estetinė problema. Daugeliu atveju didelio laipsnio diastazė gali sąlygoti netaisyklingą laikyseną, juosmeninės nugaros dalies skausmus, o gimdžiusioms moterims gali būti priežastimi, lemiančia vidurių užkietėjimą, šlapimo nelaikymą, lytinio gyvenimo problemas ir t. t. Kita problema, kurią padeda išspręsti pilvo plastika, tai – kūno kontūro atstatymas. Kūno kontūras keičiasi su amžiumi, taip pat dėl akivaizdžių svorio svyravimų ir pokyčių, nėštumo ir t. t. Pilvo plastika gali būti atliekama kartu su riebalų nusiurbimu, t. y., procedūra, kuri taip pat padeda dailinti kūno kontūrą bei atkurti pageidaujamas kūno linijas, nusiurbiant riebalus nuo juosmens, nugaros, pilvo, šlaunų ir kitų kūno vietų. Būtina paminėti ir tą faktą, kad pilvo sienos plastika yra, praktiškai, vienintelis įmanomas sprendimas, norint efektyviai pašalinti odos ir riebalų perteklių nuo pilvo zonos, bei sutvarkyti pilvo raumenis.

Ar pilvo plastika bei riebalų nusiurbimas yra efektyvi lieknėjimo priemonė?


Pirmiausia, reikėtų pažymėti, kad riebalų nusiurbimas ir pilvo plastika nėra priemonė, padėsianti atsikratyti viršsvorio. Plastinės chirurgijos gydytojai nuolat kalba apie tai, kad nei riebalų nusiurbimas, nei pilvo plastika nepadės numesti nepageidaujamų kilogramų, bet pastebimai padailins jūsų kūno formas. Žinoma, pašalinus odos ir riebalų perteklių palengvėsite keletu kilogramų, bet neturėtumėte tikėtis, kad jūsų kūno svoris drastiškai pasikeis. Pažymėtina, kad riebalų nusiurbimo procedūros metu didžiausiais nusiurbiamų riebalų kiekis apie 4 litrai t. y., ne daugiau kaip 5–7 proc. bendros kūno masės.


Kodėl svarbu miegoti ant kokybiško čiužinio?

Miegamasis – vienas iš svarbiausių kambarių namuose, skirtas poilsiui ir miegui. Lova – šio kambario karalienė, o geras čiužinys yra neatsiejama jos dalis. Nuo čiužinio priklauso miego kokybė, o kokybiškas miegas – raktas ir kelias į gerą savijautą bei sveikatą. Žinoma, čiužinių būna įvairiausių dydžių ir tipų, o tinkamo pasirinkimas tikrai priklauso nuo turimų poreikių bei norų. Tiesa yra ta, kad daugelis žmonių apie čiužinio svarbą net nesusimąsto, nekreipia dėmesio, o susidurdami su skausmais, nuovargiu, net nepagalvoja, kad dėl visko gali būti kaltas prastas čiužinys. Tačiau, dar prieš įsigyjant naują čiužinį, labai svarbu žinoti, kokią naudą suteikia jo kokybė. Šiame straipsnyje aptarsime tai, kodėl labai svarbu miegoti ant kokybiško ir tinkamo čiužinio. 

Kokybiškas čiužinys – kokybiško miego garantas 

Visų pirma, reikėtų pradėti nuo paties reikšmingiausio kokybiškų čiužinių privalumo – garantuoto puikaus miego. Tinkamas, kokybiškas ir pagal poreikius bei norus pasirinktas čiužinys garantuos puikią atramą nugarai, kaklui ar net gali padėti sumažinti raumenų įtampą bei skausmus. Jei miegodami ant turimo čiužinio atsikeliate labiau pavargę nei pailsėję, greičiausiai, atėjo metas naujo čiužinio paieškoms. Juk kokybiškas miegas – geros savijautos ir sveikatos paslaptis. 

Kokybiškas čiužinys gerina laikysena 

Žmonės miegodami pakeičia daugybę gulėjimo pozicijų, kartais net nesuvokdami ir to nejausdami. Tačiau, prastas čiužinys, ne tik nesuteiks tam patogaus pagrindo, bet ir gali pakenkti laikysenai. Tad, pasirinkdami ne tik kokybišką, bet ir sau tinkamą čiužinį, galėsite palaikyti ar net pagerinti savo laikysena. Pavyzdžiui, žmonės, kurie dažniausiai miega ant šono, yra labiau linkę susidurti su nugaros skausmais, kadangi, šoninė gulėjimo poza suteikia įtampą nugarai, kaklui. Taip pat, ši poza gali sukelti įtampą rankoms, pečiams ar net trikdyti kraujotaką. Dėka kokybiškų, šiuo atveju, viskoelastinių poroloninių čiužinių, šių problemų galima išvengti. Toks čiužinys, tiems, kurie miega ant šono, suteiks tinkamą atramą kūnui, užkirs kelią skausmams ir diskomfortui.

Teigiama įtaka emocinei sveikatai

Prastas čiužinys tikrai gali turėti įtakos blogam miegui ir poilsiui. Labai svarbu pabrėžti, kad kelios bemiegės naktys ir nuolatinis miegojimas ant nepatogaus ir diskomfortą keliančio čiužinio gali nuvesti iki miego trūkumo. Na, o miego trūkumas tikrai neteikia naudos mūsų emocinei, psichologinei sveikatai. Dėl to, gali suprastėti dėmesingumas ir dėmesio koncentracija, padažnėti nuotaikų kaitos, atsirasti irzlumas. Taip pat, prastas miegas gali turėti įtakos nerimo ar net depresijos susirgimams. Miegodami ant kokybiško čiužinio, galėsite būti garantuoti, kad su tokiais sveikatos negalavimais susidurti neteks.

Miegas be trukdžių 

Daugelis žmonių miega labai jautriai. Juos blaško ir veikia net menkiausi garsai, o ką jau kalbėti apie šalia lovoje besivartantį ir nuolat judantį partnerį. Prastas čiužinys, lems tai, kad visi, šalia gulinčio žmogaus, judesiai bus juntami. Na, o jautriai miegančiam žmogui tai gali reikšti bemiegę naktį. Pasirinkdami kokybišką ir gerą čiužinį, galėsite būti garantuoti, kad to patirti neteks. Dauguma, šiuolaikinių, modernių ir aukšta kokybe pasižyminčių čiužinių turi puikią ypatybę, kuri neperduoda judesių iš vienos čiužinio pusės į kitą. Tad, net labai besivartantis partneris, gulintis šalia, jūsų neišbudins.

Skirtingi čiužinių tipai patenkins skirtingus poreikius 

Kadangi, čiužiniai gali būti ne tik įvairiausių dydžių, bet ir tipų, drįstame teigti, kad pasirinkti tikrai bus ką. Skirtingi čiužinių tipai pasižymi skirtingomis ypatybėmis, privalumais ir trūkumais. Vieni čiužiniai gali būti užpildomi sintetiniais užpildais, pavyzdžiui, viskoelastiniu porolonu, lateksu,  kiti, gali būti ir klasikiniai – spyruokliniai. Čiužinio tipas turėtų būti pasirenkamas pagal turimus poreikius. Tiesa, labai svarbu pabrėžti, kad poroloniniai čiužiniai yra hipoalerginiai, todėl, puikiai tiks tiems, kurie susiduria su alergijomis dulkėms ar dulkių erkutėms. Priešingi jiems – lateksiniai čiužiniai, jie netiks alergiškiems žmonėms. Tad, renkantis labai svarbu į tai atkreipti dėmesį. Pasirinkdami atsakingai, galėsite būti garantuoti, kad miegosite ant kokybiško, gerą miegą ir poilsį užtikrinančio čiužinio. 

Platus ir įvairus, kokybiškų čiužinių pasirinkimas internetu, tik elektroninėje svetainėje – varle.lt. Geriausius ir patogiausius čiužinius pasirinkti galite čia, už pačias draugiškiausias kainas! Linkime jaukaus, patogaus ir kokybiško miego!
Elektroninės svarstyklės

Taigi, nutariau laikytis dietos tokios, kokią rekomenduoja sena ir įžymi dietų specialistė – Alma. Ji sako, valgai ir lieknėji, tačiau tam reikalingas nuoseklumas ir elektronines svarstykles, su kuriomis be vargo būtų galima pasverti kiekvieną produktą. Iš tiesų, jaučiuosi labai maloniai, kad perskaičiusi jos knygą (Apie sveiką mitybą) galiu suvokti, kaip būtent funkcionuoja mano kūnas, kas kaip ir kada jame veikai, ką daryti, kad elektronines ar mechaninės svarstykles veiktų kuo geriau ir rodytų tik džiuginantį mano kūno masės svorį. Taigi, pirmiausiai – pasiruošimas didžiajai dietai.

Apsipirkimas

Mano sąrašas prieš einant į parduotuvę neilgas. Jame yra elektronines svarstykles, centimetrinė juostelė, naujas sąsiuvinis, į kurį viską rašysiu, keletas sveikesnių maisto produktų. Taigi, pirmiausiai nutariau, kad reikia tikslaus svorio matuoklio. Tas, su kuriomis sveriuosi pati, turiu – labai kokybiškas ir geras elekronines svarstykles buvau gavusi dovanų išleistuvių proga, suprask, kaip užuominą, kad turėčiau laikytis dietos. Tąsyk, žinoma, buvo nemalonu, įsižeidžiau, svarstykles priminė apie mano svorio problemą, kamavusią visą gyvenimą. Tačiau vėliau nutariau imtis kažkokių veiksmų ir tiesiog nusprendžiau pradėti mankštintis, pirkau kelias elektronines prekes skirtas mankštai, tačiau nelabai patiko. Žodžiu, daug ką išbandžiau, galų gale – suradau Almos klubą ir manau, man jis padės.

Šįkart man reikalingos elektronines svarstykles, su kuriomis galėčiau sverti maistą. Iš tiesų, tai svarbus dalykas, skaičiuojant kalorijas. Tačiau išsirinkti, kurios yra geriausios elektroninės svarstyklės, nėra taip lengva. Prašau, kad padėtų paslaugusis personalas, tada šiek tiek pasvarstau ir pati, galų gale perku tai, kas atrodo už visai prieinamą kainą ir neblogos kokybės. Mąstau, gal kitą kartą reikėtų užsisakyti elektronines svarstykles internetu, taip daro daug žmonių, ir paprastai lieka visai patenkinti.

Pirmos dienos

Na ką gi, lieknėjimas prasideda, nuo šiol geriausia mano draugė – elektronines svarstykles maistui. Nusistačiau sau ribą, kiek galima suvalgyti maisto, ir kiek nevalia. Taigi, ponia Alma siūlo lieknėti labai apribojus maistą, tik iki 800 kilo kalorijų per dieną, bet man atrodo, tai per daug, nenoriu tokių drastiškų pasikeitimų, tokio šoko, todėl renkuosi pradžiai 1200 kilo kalorijų, tai mane tenkina. Bandau pusryčiams atriboti 400 kalorijų maisto. Nežinau, kaip kitiems,bet man pusryčiai – labai svarbu. Galiu atsisakyti vakarienės, bet pusryčius visada pavalgysiu.

Sveriu varškę ir duoną, svarstau, ar tai tikrai ne kažkokios elektronines svarstykles zvejybai – gal suklydau, gal tiesiog susimaišiau ir kažką ne taip padariau? Bet pasirodo tai – puikios svarstyklės, tik reikia mokėtis jomis naudotis. Džiaugiuosi, kad buvo elektroninės svarstyklės akcija parduodamos, antraip gal būčiau įsigijusi kokias prastesnes.

Taigi, paaiškėja, kad mano pusryčiai yra gana sotūs – svarbiausia yra neprisiryti paskui kokių nors nesąmonių, neužkandžiauti. Dar truputį vėliau matau, kad galbūt pusryčiai ir nebuvo taip taikliai parinkti. Ar tik nebus taip, kad reikėtų valgyti tiesiog visokias košes. Mat elektroninės svarstyklės Philips gali pasverti labai nemažai kruopų – ir su jomis galiu išsiversti per visą dieną. Tačiau, kaip paaiškėja, jos negali prisverti itin daug varškės. Atrodė, kad jos daug, tačiau elektronines mini svarstykles neparodė man, jog greitai dings sotumo jausmas. Taip, kitą kartą valgysiu pipirus, nes Aštrus maistas prailgina gyvenimą

Kitas mano pirkinys, tikiuosi, bus elektroninės svarstyklės – kūno riebalų analizatorius, su kuriomis galėsiu sverti tiesiog gramas į gramą. Tačiau tai jau kaip ir azartas – tada tiesiog galėsiu net ir prieskonius pasverti ir pamatuoti, bus įdomu.
Dantų plombavimas: viskas, ką reikia žinoti apie procedūros trukmę

Dantų plombavimas – tai bene pati populiariausia paslauga, kurią siūlo odontologijos klinikos. Vis dėlto, dėmesį verta atkreipti į tai, jog net tais atvejais, kuomet kalbame apie populiarias paslaugas, yra daug klausimų, į kuriuos yra būtina žinoti atsakymus. Vienas iš dalykų, kuris taip  pat negali nelikti nepaminėtas  tuomet, kai pokalbio tema yra dantų plombavimas, tai – šios procedūros trukmė. Taigi, viskas, ką  reikia žinoti apie dantų plombavimo trukmę, jau bus pateikta netrukus.

Na, o prieš pradedant pažintį su svarbiausia informacija, dėmesį verta atkreipti į tai, jog šios procedūros trukmė dažniausiai yra individuali, tačiau yra veiksnių, į kuriuos atsižvelgus,  galima sužinoti tikslesnę šios procedūros trukmę.

Vienas svarbiausių dalykų, į kurį yra būtina atsižvelgti, siekiant suprasti, kiek gali trukti dantų plombavimas, yra plombos dydis. Savaime suprantama,  kuo didesnės plombos reikia, tuo ilgiau truks dantų plombavimas. Ne ką mažiau svarbūs yra ir kiti akcentai – vienas iš jų plombos buvimas: jei dantyje dar yra senoji plomba, tokiu atveju procedūra bus šiek tiek ilgesnė, kadangi pirmiausia teks pašalinti jau esamą plombą.

Keliomis minutėmis procedūra gali būti ilgesnė ir dėl šių veiksnių: vaistų suleidimo bei gręžimo. Kai kuriais atvejais jau atlikus plombavimą yra būtina šlifuoti dantį.  Jei taip nutiks ir jūsų atveju, tuomet procedūra pailgės ir dar keliomis akimirkomis. Na, o žinant šias detales, nesunku apskaičiuoti ir preliminarų  dantų plombavimo trukmės laiką: pavyzdžiui, jei pirmiausia tenka pašalinti jau esamą plombą, po to – suleisti vaistų bei gręžti bei valyti dantį ir tik po to dėti plombos, kuri pagal savo dydį yra priskiriama vidutinio dydžio plomboms, o vėliau – būtina šlifuoti dantį, tokiu atveju procedūra gali užtrukti maždaug 50 minučių.

Na, o tuo atveju, jei plombos, kurią reiktų pašalinti, jau nebėra, pacientas nepageidauja, jog būtų leidžiami vaistai,  o plomba pagal dydį yra priskiriama mažiausioms, tokiu atveju dantų plombavimas gali turkti vos 20 minučių. Taigi, belieka tik  įvertinti savo situaciją ir sužinoti, kiek jūsų atveju gali trukti dantų plombavimas.
3 blogi įpročiai, kurie neleidžia tau sulieknėti

Nori sulieknėti iki vasaros, iki draugės (ar savo) vestuvių ar iki gimtadienio, tai pradėti reikia ne nuo pirmadienio, o nuo dabar pat! Yra nemažai būdų kaip sulieknėti, tačiau blogiausia, jog visus rezultatus nustelbia tam tikri blogi įpročiai, kurie numestus kilogramus „prilipdo“ atgal. Kokie tie įpročiai?

los.lt-8

Kaloringa kava pakeliui į darbą

Šiuo metu madinga su kolegomis pirmą kartą pasisveikinti kavinėje ar degalinėje. Ten įsigyjamas pirmas puodelis kavos, kuris išgeriamas pakeliui į darbą. Ši skubančių žmonių mada ne tik pakėlė kavos pardavimus, paskatino bendrauti kavomanus, tačiau ir nepastebimai pridėjo papildomų kilogramų. Neseniai atlikti tyrimai parodė, jog populiariausiose kavos gali būti net po 9 šaukštelius cukraus. Ar įsivaizduojate, jog jūs savarankiškai, niekeno neverčiami susipiltumėte 9 šaukštelius cukraus į puodelį? Tačiau cukrus pasislėpęs po įvairiais skoniais, tose kavinėse neatrodo toks saldus. Visgi jis daro savo juodą darbą – didina suvartojamų kalorijų kiekį.

Ką daryti? Tikrai nereikia atsisakyti kavos, tiesiog pereikite nuo skoninių kavų su įvairiais priedais (sirupais), prie paprastų ir tradicinių ekspreso, late, kapučino – suvartojamų kalorijų skaičius kaip mat nukris.

Sėdimas darbas ir sportas du kart per savaitę

Aišku, gerai jau vien tai, kad lankotės sporto klube. Tačiau sėdimas darbas ir mažas judėjimas verčia kūna sustingi ir pora kartų per savaitę yra tarsi lašas jūroje. Todėl dirbant sėdimą darbą, mažai judant reikia sporto klube lankytis kasdien. Taip pat, net dirbant sėdimą darbą, įmanoma „neapsamanoti“ ir išlikti aktyviems. Gudrybės paprastos. Pirma, darbe kas 30 min reikia atsistoti ir nueiti bent 50 žingsnių (tualetas, kopijavimo aparatas), tam itin praverčia priminimas laikrodyje ar kompiuteryje. Jei į darbą ir iš jo važiuojate autobusu, išlipkite stotele anksčiau ir truputį paeikite. Tai bus papildomos 5 minutės, tačiau toks pasivaikščiojimas kasdien leis sudeginti nemažai papildomų kalorijų.

Negeriate vandens

Netroškina – toks pasiteisinimas skamba dažniausiai. Blogiausia, jog netroškina, tačiau kyla alkis. Mokslininkai yra įrodę, kad organizmas dažnai siunčia klaidingus signalus. Žmogus jaučiasi alkanas, tačiau iš tikro yra ištroškęs. Bei užkandoje nėra vandens, organizmas vėl jaučiasi alkanas ir taip užsisuka užkandžiavimo ratas. Kad to būtų galima išvengti reikėtų kasdien  išgerti apie 2 litrus vandens. Žinoma, ne vienu kartu, o paskirsčius tolygiai per dieną.

 
Erzina svoris? Išeičių tūkstančiai

Dažną žmogų, ypač dailiosios lyties atstoves, erzina matomi skaičiukai ant kilogramų, sunkiai užsisegančios sagos ar ankšta suknelė. Tuomet imama galvoti, kaip numesti svorio ir džiaugtis savo naujomis formomis, patinkančiais drabužiais.

Viena iš išeičių – rinktis griežtas dietas. Dietos padeda numesti svorio, bet vien to tikrai nepakanka. Po alinančių dietų būtina tinkamai maitintis, aktyviai gyventi, atsisakyti to, kas kenkia Jūsų figūrai. Taigi, ištvėrus sunkius dietos išbandymus tenka ir toliau gyventi ribojant save, kontroliuojant ir ieškant dar daugiau sprendimų. Be viso to, kai kurios dietos gali būti netgi žalingos Jūsų organizmui, todėl vertėtų gerai pasidomėti ir įvertinti, ar ne per didelė rizika.

Kitas būdas – mitybos sistema. Tai kur kas geriau ir netgi rekomenduojama visiems, kuriems rūpi tiek svoris, tiek ir sveikata. Mitybos sistemos yra paremtos ne konkrečiais produktais, bet jų visuma, derinimu tarpusavyje ir tam tikromis valgymo taisyklėmis. Tai leidžia žmonėms pažinti ir savo organizmą, ir susitvarkyti kai kurias paprastesnes sveikatos problemas, pavyzdžiui, pilvo pūtimą ar vidurių kietėjimą. Laikytis mitybos sistemos kur kas paprasčiau nei griežtos dietos, tačiau ir rezultatai pastebimi ne iš karto, tad jei galvojate kaip numesti svorio greitai – mitybos sistema turėtų būti tik kaip papildoma funkcija.

Dar vienas labai svarbus dalykas – fizinis aktyvumas. Tiek dirbantiems sėdimą, tiek iš pirmo žvilgsnio ir gana aktyvų sunkų fizinė darbą būtina judėti, mankštintis. „Ofisinio“ darbo žmonėms lyg ir viskas aišku, kodėl reikia judėti, tačiau fizinį darbą dirbantys asmenys dažnai nesupranta poreikių, o jis gana paprastas – dirbdami judinate tik tam tikrą raumenų grupę, nedirba visas organizmas, o sportuodami, mankštindamiesi lengvai, nepertemdami išjudinate ir kitus, be šoko pailsinate ir tuos, kurie dirba aktyviai darbo metu.

Sporto klubas yra gerai, tačiau nemažai veiklos yra ir gamtoje: važinėjimas dviračiu, bėgiojimas, baidarių nuoma ir kitos veiklos puikiai tinka galvojantiems kaip numesti svorio ar norintiems, kad toks klausimas niekada nekiltų. Kombinuokite aktyvumą su sveika mityba, jei labai reikia pagalvokite apie kokią nors dietą ir paisykite visų nurodymų – taip pasieksite geriausių rezultatų.
Barzdaskutė ar įprastas skustuvas?

Barzdaskute

Viena iš vyrų savaitinės rutinos dalių yra barzdos ir ūsų skutimas. Net ir tie vyrai, kurie augina barzdą ar ūsus, turi praleisti dalį laiko, gražindami ir puoselėdami augančius barzdos plaukus. Tačiau, ką reikėtų pasirinkti? Dalis vyrų naudojasi elektrine barzdaskute, o kiti įprastais skustuvais. Kokie yra pastarųjų pliusai ir minusai?

Pliusai:

  • Įprasti skustuvai barzdą nuskuta švariausiai, todėl galima skustis šiek tiek rečiau.
  • Skustuvų peiliukai yra pigiai ir lengvai pakeičiami.
  • Tai yra pigiausias skutimosi būdas.
  • Su jais lengva keliauti, nes jie užima ypač mažai vietos, o taip pat nereikalauja elektros lizdo tam, kad būtų įmanoma nusiskusti.

Minusai:

  • Skutimasis su įprastu skustuvu užtrunka ilgiau. Taip yra todėl, kad reikia naudoti papildomus produktus, skutimosi putas, vandenį ir losjoną po skutimosi.
  • Skutimosi peiliukai susidėvi greitai ir juos reikia keisti po keturių ar penkių skutimųsi.
  • Skutantis įprastu skustuvu dažnai įsipjaunama ar įsibrėžiama. Taip pat padidėja galimybė įaugusiems plaukams, nes gali tekti skustuvu perbraukti per tą pačią veido vietą kelis kartus.
  • Jei jūsų oda yra ypač jautri, tuomet didėlė tikimybė, kad po skutimosi įprastu skustuvu jus išbers, net jei ir naudosite visas priemonės, kurios skirtos tam išvengti.
  • Per ilgą laiką jūs peiliukams ir kitoms priemonėms galite išleisti žymiai daugiau pinigų, nei kainuoja elektrinė barzdaskutė.

Kitas pasirinkimas yra dvigubos arba viengubos geležtės, tačiau nevienkartiniai skustuvai. Nors jie nėra pigūs, tačiau ilgainiui tai yra pats pigiausias skutimosi būdas, jei skustuvas yra tinkamai prižiūrimas. Tačiau skutantis su tokiu skustuvu įsipjovimo rizika yra dar didesnė, todėl daugelis vyrų atsisako skustis tokiu skustuvu. Tuo pačiu kaip ir elektrinės barzdaskutės, tokie skustuvai neskuta taip arti, todėl tai nėra pats „švariausias“ skutimosi būdas. Jei jums svarbus patogumas, greitis ir ekonomiškumas, tokiu atveju geriausias variantas yra kokybiška, ergonomiška, o svarbiausia jums tinkanti elektrinė barzdaskutė. Jei ja rūpinsitės, ji tarnaus ilgai (kai, kurios barzdaskutėms garantija yra suteikiama iki septynerių metų), o skutimasis su ja bus greitas, patogus ir svarbiausia nekels jokių nemalonių odos dirginimų.
Kodėl verta rinktis dantų implantus?

Dantu protezavimas

Ko žmonės labiausiai gėdijasi kritiškai pažvelgdami į savo išvaizdą? Ne vienas atsakys, jog dantų. Šiais grožio kulto laikais tampa ypač svarbu būti gražiu – daugelis tiki, jog gražiems žmonėms labiau sekasi. Bet kartais net ir gražūs žmonės kenčia dėl tam tikrų dantų problemų. Jos gali būti pačios įvairiausios – nuo netinkamai prižiūrėtų dantų, dantenų problemos ar tam tikrų dantų neturėjimas – dažnai pasitaiko atvejų, kuomet žmogus dantų netenka ne autoavarijos metu, bet maudydamasis su draugais prie ežero ar net muštynių metu! Bedančiu būti nesinori, todėl kuo pakeisti dantį?

Dantu protezavimas kasmet tampa vis populiaresne alternatyva norintiems turėti ilgalaikius dantų pakaitalus. Implantai ne tik pataiso sąkandį, bet ir pagerina kasdienį gyvenimą atliekant pačius paprasčiausius dalykus – kandant kietą maistą ar geriant šaltus gėrimus.

Gali pasirodyti, jog dantų implantai yra labai brangūs, todėl neretai pigesni atrodo dantų protezai. Manote, jog juos naudojant gyvenimo kokybė nesumažėja? Gali būti, jog kas nors džiaugiasi besinaudodamas jais, bet vertėtų nepamiršti, jog protezai reikalauja ypatingos priežiūros, o paties jie ne visada patogūs. Kone kiekvieną kartą tektų priklijuoti specialiai tam pagamintais klijais apatinius dantis, kad jie tvirtai laikytų. Dažnas bijo nusišypsoti, nes gali netyčia iškristi viršutiniai dantys. Valgymas tampa taip pat ne itin malonus – dirbtinių dantų turėtojai skundžiasi, kad maisto likučiai pasislepia po protezais ir taip sudaro nemalonius pojūčius. Su dantų implantais viskas žymiai paprasčiau – kadangi jie įstatomi į tuščias ertmes dažnas netgi pamiršta, jog jie yra ir laisvai atlieka įprastus kasdienius reikalus – valgo be baimės ar plačiai šypsosi artimiesiems.

Kai kurie žmonės neretai prisipažįsta, jog imti protezus iš burnos vakare ir įsidėti juos atgal ryte nėra itin malonu – priešingai, netgi bjauru! Keista yra tai, jog tokiu gyvenimišku dalyku dar kažkas bjaurisi, bet verta nepamiršti to, jog kiekvienas žmogus nusipelnė gyventi patogiai – kam tada bjaurėtis tuo, ką kiekvieną dieną naudoji?

Žmonės nori būti gražūs, todėl nenuostabu, jog dantų implantų poreikis tik augs. Danties ar keleto dantų netekimas gali būti labai skaudus žmogui, todėl negalima pasirinkti lengvesnio, neretai finansine prasme lengvesnio kelio – tik profesionalus gydymas leis džiaugtis gražia šypsena.