Įvairių medžiagų sąveika interjero dizaine: nuo žakardo iki betono

Nepriklausomai nuo to, ar butą nuspręsite įrengti patys, ar šią užduotį patikėsite interjero dizaineriams ir kitiems specialistams, dekoratyvinių audinių tema bus viena svarbiausių temų. Tinkamų medžiagų pasirinkimas – labai svarbus klausimas, todėl reikia skirti tam pakankamai dėmesio. Atsižvelgiant į norimą pasiekti efektą, turėtumėte atsiminti keletą pagrindinių taisyklių. Visų pirma, rinkitės tokias medžiagas, jų spalvas ir tekstūras, kad neužgožtumėte interjero, ypač kai kalbame apie mažą ar tamsią erdvę.

Skirtingų interjero dizainų galia

Tam tikrų medžiagų pagalba galite pakeisti kone visą erdvės vaizdą, sugaišdami palyginti mažai laiko, darbo ir pinigų. Tai labai gerai matyti vasaros ir žiemos interjero dizaino stilių pavyzdyje. Pirmajame dominuoja šviesios, pastelinės spalvos medžiagos, lietuvių taip mėgiamas linas (skirtingų lino pasirinkimų rasite čia: https://www.have.lt/poliesteris/lino-audiniai) ir kitos medžiagos, kurios apšviečia patalpą ir praleidžia daug saulės šviesos. 

Erdvios švelnių, lengvų spalvų užuolaidos, gėlėtos lovatiesės – tai elementai, nuostabiai praskaidrinsiantys kambarį, suteiks atmosferai lengvumo jausmą ir pagerins gyventojų nuotaiką. 

Rudeniui ar žiemai puikiai tiks sodresnių spalvų dekoratyviniai audiniai, tamsesni ir sunkesni. Sofos apmušalų keitimas, pūkuotos vilnos antklodė ar austinė vilnonė antklodė, pakabinamos veliūrinės užuolaidos interjerą pakeis tarsi burtų lazdele. Svetainė ar miegamasis taps itin jaukia erdve, iš kurios nesinori kišti nosį į žvarbų lauką. Tokios medžiagos kaip tvirtas ir standus žakardas bus tobulas pasirinkimas tokio tipo interjero dizainui. 

Žakardas – kas tai? Šis audinys yra universalus ir puikiai pritaikomas tokiems daiktams gaminti kaip užuolaidos, baldų apmušalai, lovų užtiesalai ir pan. Daugelis žakaridnių audinių yra standūs, tvirti, todėl vizualiai pridės taip reikiamo sunkumo rudens ar žiemos sezono interjero dizainui.

Audinio tipas, kurį norime įtraukti į interjero stilių, priklauso nuo kelių veiksnių. Dirbant su paprastomis sienomis galima sau suteikti daugiau kūrybinės laisvės, tačiau su specifinės faktūros sienomis (plyta, akmuo, medis, PVC plokštės, plytelės, gipso kartonas, betonas ir kt.) privalote laikytis tam tikrų taisyklių. Be kita ko, geriau rinktis dekoratyvinius audinius be pernelyg akį rėžiančių motyvų. Priešingu atveju sulauksime perteklinio vaizdo ir chaoso efekto, kuris ilgainiui vargins akis ir neleis ilsėtis nuosavame bute.

Jau keletą sezonų iš eilės vis populiarėja jau anksčiau čia minėtas dekoratyvinis betonas. Kasmet auga industrinio stiliaus mėgėjų susidomėjimas šia medžiaga. Dažniausiai jis yra naudojamas išorės ir vidaus sienų apdailai. Jį labai mėgsta neapdorotų, sterilių patalpų gerbėjai, kurie šią medžiagą noriai derina su metalu ar stiklu. Moderniame bute, su klasikos prieskoniu, architektūrinis betonas puikiai derės, pavyzdžiui, su medžiu.

Kaip išsirinkti tinkamą dekoratyvinį betoną?

Nusprendus pirkti dekoratyvinį betoną sienų apdailai, verta pagalvoti, kokiomis sąlygomis jis bus naudojamas ir kokį vaidmenį atliks. Vienos rūšies dekoratyvinį betoną parinkite terasai, kitos rūšies – svetainei. Dekoratyvinio betono rūšis taip pat priklauso nuo sienos matmenų, jos storio, surinkimo būdo ir, galiausiai, laukiamo vizualinio efekto ir galutinio rezultato.

Išsirinkti tobulą sienų apdailos medžiagą nėra lengva, ypač šiais laikais, kai pasirinkimo apimtys kasdien vis plečiasi. Norintys turėti sieną ar interjero dizaino elementus iš šios medžiagos gali rinktis spalvotą architektūrinį betoną arba konstrukcinį betoną. 

Atminkite, kad tai jūsų laisvė rinktis. Svarbiausia, neperžengti ribų, nes pernelyg apkrautos erdvės kels stresą ir tikrai nesijausite jose patenkinamai.


KOKYBIŠKI INDAI IR KASDIENAI, IR ŠVENTINIAM STALUI

Kokybiški, ilgaamžiai, subtilūs bei elegantiški indai visada yra madingi ir lengvai priderinami tiek kasdieniame gyvenime, tiek švenčių metu. Žinoma, yra manančių, kad indai yra tik daiktai, į kuriuos neverta investuoti, tačiau tokiai nuomonei norisi prieštarauti. Jaukumas, gera emocija ir malonumas, kurį jaučiame valgydami iš mėgiamų indų, yra neįkainojamas.


Populiariausios medžiagos indų gamybai


Indai yra gaminami iš įvairių, skirtingomis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Patvarūs, nebrangūs, nereiklūs indai, kuriuos galima ne tik plauti indaplovėje, bet ir šildyti mikrobangų krosnelėje, yra gaminami iš keramikos. Tokie indai itin dažnai yra pasirenkami kasdieniniam naudojimui, tačiau jų rafinuotas dizainas leidžia juos naudoti ir ypatingesnėms progoms.


Jo didenybė porcelianas – tai dar viena medžiaga, iš kurios yra gaminami indai. Tikriausiai nėra žmogaus, kurio akies nepatrauktų porcelianinė desertinė lėkštė, iš šios medžiagos pagamintas puodukas, ar dubenėlis. Grožis ir elegancija, sklindanti nuo porcelianinių indų, išskiria juos iš kitų, o jais dekoruotiems stalams suteikia prabangos įspūdį. Sakoma, kad net maisto, valgomo iš porcelianinių indų, ar arbatos, geriamos iš porcelianinio puoduko, skonis yra geresnis. Pažymėtina, kad porcelianiniai indai yra pakankamai tvirti, kad atlaikytų temperatūros pokyčius. Jie taip pat yra pakankamai atsparūs pažeidimams stalo įrankiais.


Majolika bei fajansas yra trapesnės porceliano rūšys, iš kurių pagaminti indai išskirtinai gražūs, tačiau dėl savo trapumo nėra tinkami kasdieniniam naudojimui. Fajanso indai neblunka, todėl jų spalvos išlieka ilgus metus. O štai iš majolikos pagaminti indai yra atsparūs trinčiai bei karščio poveikiui.
Stiklas taip pat yra naudojamas indų gamybai. Specialistai, atsižvelgdami į stiklo, iš kurio yra pagaminti indai, grūdinimo laipsnį, visus stiklinius indus skirsto į negrūdinto stiklo, grūdinto stiklo bei pilnai grūdinto stiklo indus. Pastaroji rūšis – patvariausia ir geriausiai vertinama.


Easy Life indai – subtilus akcentas kiekvienam pietų stalui


Visi, kas domisi stalo dekoravimu arba ieško subtilių indų savo namams, be abejo yra girdėję apie Easy Life indus. Easy Life indai – tai subtilūs, išskirtinai dekoruoti indai, perteikiantys itališką nuotaiką bei puikiai tinkantys tiek tada, kai ieškote išskirtinių interjero detalių, tiek tada, kai norite gražių, funkcionalių bei praktiškų indų kasdieniam naudojimui. Visos šio gamintojo lėkštės, dubenėliai, puodeliai, birių produktų ir kiti indai pasižymi aukšta kokybe, elegantišku dizainu bei subtiliu dekoru.
Ar indai, kuriuos naudojame kasdien, tinka ir šventiniam stalui dekoruoti?
Kokybiški, subtilaus dizaino ir dekoro indai yra puikus pasirinkimas tiek kiekvienai dienai, tiek šventiniam stalui, t. y., norint sukurti skirtingus stalo įvaizdžius, nėra būtina pirkti vis naujus indus, nes kuo puikiausiai tiks ir tie, kuriuos naudojate kasdien. Kaip atrodys Jūsų stalas, priklauso tik tai nuo Jūsų išmonės ir tos dienos nuotaikos: parinkus atitinkamus stalo įrankius bei gėrimams skirtus indus kasdien naudojami indai „pražys“ visai kitomis spalvomis, o Jūsų šventinis stalas atrodys kerinčiai. Pažymėtina, kad skirtingų atspalvių, formų bei dizainų indai gali būti derinami tarpusavyje. Tokiu būdu galima sukurti unikalius ir nepamirštamus derinius, geriausiai atliepiančius tos dienos nuotaiką.


Dujiniai katilai – komfortas ir laiko taupymas

Turintys nuosavą namą, turi pasirūpinti ir tuo, kaip jį apšildyti. Ne paslaptis, kad šiandien egzistuoja ypač daug namų šildymo galimybių. Taigi, labai svarbu atsakingai įvertinti visas jas ir rinktis tinkamiausią. Katilai dujiniai yra pats geriausias pasirinkimas dėl daugelio priežasčių. Tad pats metas sužinoti priežastis, kodėl savo namams turėtumėte pasirinkti būtent šį įrenginį. 

Namai yra ta vieta, kurioje noriai leidžiame savo laiką, tačiau taip pat puikiai suprantame, kad gyvenimas tampa kur kas spalvingesniu bei įdomesniu, jei laiką leidžiame ir už namų ribų. Todėl daugelis žmonių mielai renkasi pačias įvairiais išvykas, keliones, kurios praturtina gyvenimą. Ir visa tai yra puiku, tačiau tuomet iškyla kitas klausimas: o kas pasirūpins namais, jei nuspręsite iš jų išvykti ilgesniam laikui? Gera žinia ta, kad dėl to nekils jokių nesklandumų, jei visada rinksitės sumanius sprendimus  savo namams. Vienas tokių ir yra dujiniai katilai, jie tikrai užtikrins jums laisvę bei nepriklausomybę, kadangi jus tikrai nereikės skirti daug savo laiko bei energijos namų šildymo procesui bei reguliavimui. 

Tačiau ir – dar ne viskas. Nereikia pamiršti, kad pasirinkusiems dujinius  šildymo katilus, nebetenka rūpintis ir kuru. Tai – atneša ypač daug įvairių privalumų. Visų pirma, jūs prisidedate prie gamtos išsaugojimo, kadangi galite atsisakyti kietojo kuro – malkų. Taip pat jums nebereikės eikvoti daugybės fizinių jėgų, kad atliktumėte kuro paruošimo darbus, pavyzdžiui, nebereikia malkų pjaustyti, kapoti ir t.t. Taip pat nebelieka ir su sandėliavimu susijusių rūpesčių – jums tiesiog nebereikia skirti vietos namų erdvėje malkų laikymui. Na, ir, žinoma, taip pat svarbu pabrėžti, kad dujinis katilas neretai tampa ir kur kas mažesnes išlaidas užtikrinančiu pasirinkimu. 

Tačiau net ir tai – dar ne viskas. Ne paslaptis, kad namai yra priežiūros reikalaujanti erdvė. Tačiau kiekvienas iš mūsų norime, kad tos priežiūros reikėtų kuo mažiau ir, kad kuo daugiau laiko turėtume kitoms veikloms. Belieka tik pridurti, kad namai tikrai nereikalaus daug priežiūros, jei tik patys priimsite tinkamus sprendimus, pavyzdžiui, pasirinksite tinkamus gaminius. Na, o dujinis šildymo yra puikus to pavyzdys – priežiūros šis įrenginys pareikalaus tikrai labai mažai, tereikia vos vieną kartą metuose atlikti profilaktikos darbus.

Taigi, kaip matyti, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl turėtumėte rinktis dujinį katilą. Visų pirma, toks pasirinkimas jums leis atsisakyti kietojo kuro, tad prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Taip pat svarbu pabrėžti, kad nebeliks ir daug fizinių jėgų pareikalaujančių darbų, tarkime malko pjaustymo ar kapojimo; nebereikės ir papildomos erdvės, kad galėtumėte tas malkas sandėliuoti. Na, ir, žinoma taip pat svarbu pabrėžti, kad toks pasirinkimas jums suteiks ypač daug laisvės- jums nereikės skirti daug laiko namų šildymo procesui bei jo kontrolei, o profilaktinės priežiūros darbus reikės atlikti tik kartą per metus. 

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad šie įrenginiai yra įvairių modelių, galingumo, komplektacijos. Kondensaciniai, momentiniai, turintys integruotus šilumokaičius arba papildomą vandens talpa – galimi taip pat. Taigi, pasirinkimas yra  iš tiesų labai didelis, tad galite būti tikri – rasite tokį, kuris geriausiai pateisins jūsų šeimos poreikius namams.


Koks yra optimalus drėgmės lygis namuose

Ar žinojote, kad žmogaus organizmui įtaką daro ne tik tai, kad patalpose oras gali būti per vėsus arba per karštas, tačiau taip pat ir didelis sausumas arba drėgmė – tokia pati didelė problema. Tai, jog tinkamas namų mikroklimatas apima ne tik temperatūrą, tačiau ir drėgmės lygį – vis dažniau kalba medikai, kurie teigia, kad per didelė arba per maža drėgmė gali būti daugelio ligų priežastis. Tad užtikrinti optimalų jos kiekį – būtina.

Užtikrinus tinkamą drėgmės lygį namuose – gali kur kas labiau pagerėti gyvenimo kokybė. Nors įrenginys, kuris matuoja ir drėkina arba sausina orą – gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau jo reikšmė – pajuntama greitai ir, tikėtina, kad tik į gerą pusę.

Kokia turėtų būti optimali drėgmė patalpose?

Jeigu norite gerai jaustis – tokiu atveju Lietuvos nacionalinis visuomenės ir sveikatos centras rekomenduoja patalpose laikyti drėgmę, kuri svyruoja nuo 40 iki 60 procentų. Optimalus variantas yra 50 procentų, kurie atitinka žmogaus organizmo poreikius. Kai yra per sausa arba per drėgna – dažniausiai žmogus jaučiasi blogai.

Optimalaus drėgmės kiekio palaikymas yra svarbus visiems asmenims, tačiau ypač – kūdikiams, vaikams, taip pat, būsimoms mamoms, galiausiai, senyvo amžiaus asmenims bei tiems, kurie turi alergijų.

Patalpų drėgmės lygio nustatymas

Jeigu norite tiksliai sužinoti – koks yra drėgmės kiekis Jūsų namuose – tam reikalingas specialus prietaisas higrometras. 

Žinoma, kartais organizmas geriausiai išduoda, kad namų patalpoje drėgmė yra netinkama. Tai yra labai sausa oda arba pelėsis bei daugelis kitų smulkmenų, kurios turėtų paskatinti žmones susimąstyti.

Sauso oro patalpose požymiai

Ryškiausi per daug sausą patalpos orą išduodantys požymiai:

 • Išsausėja viršutinio kvėpavimo takų gleivinė.
 • Padažnėja susirgimai peršalimo ligomis.
 • Pradeda perštėti akis.
 • Skauda gerklę.
 • Išsausėja oda.
 • Sunku miegoti.
 • Dažnai skauda galvą.
 • Padidėja statinis elektros krūvis ir tai matyti liečiant drabužius, plaukus.
 • Ir kiti požymiai.

Per drėgno oro patalpose požymiai

Tai, kad namuose yra per daug drėgmės, labiausiai išduoda:

 • Atsiradęs pelėsis.
 • Galvos skausmas.
 • Dažnas peršalimas.
 • Kylančios alergijos.
 • Ir t.t.

Ką daryti, jeigu patalpose – per sausa?

Jeigu patalpoje yra labai sausa – tokiu atveju geriausia drėgmės lygį kelti su specialiais oro drėkintuvais. Būtina reguliariai vėdinti patalpas. Labai gerai, kai padaromas skersvėjis, kuris ne tik suteikia patalpai daugiau drėgmės, tačiau taip pat ir pašalina bet kokius nemalonius kvapus. Dubuo su vandeniu arba drėgni rankšluosčiai – taip pat nebloga drėgmės kėlėjo alternatyva. Žalieji augalai, kuriuos reikia dažnai laistyti – gali pakelti kambario drėgmės lygį: dracenos, vėzdūnės, fikusai, monsteros ir t.t.

Ką daryti, jeigu patalpose – per drėgna?

Jeigu patalpose yra per daug drėgna – tokiu atveju labai pagelbės oro sausintuvas. Drėgnumas dažniausiai kaupiasi ir tada, kai patalpos yra prastai vėdinamos, tad siūlome tai daryti dažniau. Oro kondicionieriai/šilumos siurbliai oras-oras turi drėgmės surinkimo funkciją, kuri efektyviai šalina drėgmę iš patalpų. Žinoma, drėgnumas atsiranda ir dėl to, kad namai per minimaliai šildomi, tad reikalingos geros šildymo sistemos, pavyzdžiui, šilumos siurbliai oras-oras. Jeigu namuose yra per drėgna dėl tam tikrų techninių būsto defektų – reikia juos sutvarkyti.Labai didelę teigiamą įtaką turi oro kondicionieriai. Įsigykite juos patikimose prekybos vietose ir sukurkite tokią namų aplinką, kurioje gerai jausis ir kūnas, ir siela. Detaliau susipažinti su smulkmenomis galima internetu ir apsispręsti – dažniausiai tampa paprasta.


KOKIĄ LIETAUS NUVEDIMO SISTEMĄ PASIRINKTI?

Kokybiška lietaus nuvedimo sistema yra itin svarbi pastatų konstrukcijos dalis, montuojama tam, kad būtų galima surinkti lietaus ir sniego tirpsmo vandenį bei tikslingai jį nukreipti numatyta linkme. Lietaus ar sniego tirpsmo vanduo gali ženkliai sutrumpinti pastato fasado, jo cokolio bei nuogrindos tarnavimo laiką, o štai tvarkinga lietaus nuvedimo sistema šią problemą efektyviai išsprendžia.

Plastikinės ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos – pagrindinės lietaus nuvedimo sistemų rūšys

         Lietaus nuvedimo sistemų gamybai yra naudojamos įvairios medžiagos kaip, pavyzdžiui, plastikas (PVC), aliuminis, varis, lakštinis plienas, titano cinkas. Kiekviena gamybos medžiaga pasižymi specifinėmis savybėmis, nuo kurių taip pat priklauso ir visos lietaus nuvedimo sistemos savybės. Lietuvoje populiariausios yra iš plastiko bei lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos.

Kuo plastikinės ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos skiriasi viena nuo kitos?

           Žinoma, akivaizdžiausias jų skirtumas yra gamybos medžiaga. Šios dvi sistemos skiriasi ir kitomis savo savybėmis. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos gali būti naudojamos visų tipų stogų konstrukcijoms. Pakankamai nesunkiai sumontuojama plastikinė lietaus nuvedimo sistema yra pigesnė, nes, palyginus su iš lakštinio pieno pagaminta lietaus nuvedimo sistema, nėra tokia ilgaamžė. Ekspertai pažymi, kad šios rūšies lietaus nuvedimo sistemos yra jautrios oro sąlygoms. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos, esant aukštai oro temperatūrai, plečiasi, o šaltyje – traukiasi, o tai gali sąlygoti šios sistemos nesandarumą. Iš plastiko pagaminta lietaus nuvedimo sistema yra atspari druskingam orui, jos taip pat neveikia ir korozija. Ši lietaus nuvedimo sistema yra labai „tyli“, t. y., lyjant lietui nesigirdi jokio nepageidautino triukšmo. Kalbant apie iš lakštinio plieno pagamintas lietaus nuvedimo sistemas, būtina paminėti, kad jos puikiai tinka keramikinių, betoninių, bituminių čerpių, skardos ir kt. stogams. Šios rūšies lietas nuvedimo sistema pasižymi itin stipria konstrukcija bei atsparumu lauko ir oro sąlygoms, kas sąlygoją didelį iš lakštinio plieno pagamintos sistemos patvarumą ir ilgaamžiškumą. Ekspertų teigimu, iš lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos praktiškai tarnauja iki 100 metų. Iš lakštinio plieno pagamintas lietaus nuvedimo sistemos dalis, t. y. metalinius latakus, lietvamzdžius, piltuvus, alkūnes ir kitus būtinus elementus įsigykite pas mus.

Į ką atsižvelgti, renkantis lietaus nuvedimo sistemas?

           Renkantis lietaus nuvedimo sistemas, reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų. Pirmasis iš jų – lietaus nuvedimo sistemos pagaminimo medžiaga. Kaip jau žinote, nuo gamybos medžiagos priklauso lietaus nuvedimo sistemos savybės, todėl šiam kriterijui skirkite bene didžiausią dėmesį. Kitas kriterijus – tai estetinės savybės. Lietaus nuvedimo sistema turėtų būti derinama prie namo stogo arba kitų eksterjero detalių. Tokiu būdu „neišdarkysite“ bendro pastato eksterjero vaizdo.

Kokia yra lietaus nuvedimo sistemos įrengimo eiga?

                 Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte atlikti, yra stogo, ant kurio ruošiamasi montuoti lataką, krašto ilgio matavimas. Antrasis žingsnis – latako pakilimo ir nuolydžio formavimas. Pažymėtina, kad tam, jog latake neužsilaikytų vanduo, įrengiant latakus, ties centrine dalimi reikėtų suformuoti minimalų pakilimą, o ties kraštais – nuolydį. Trečiasis žingsnis – latakų santakos ir lietvamzdžių montavimo darbai. Šie elementai yra montuojami pastato kraštuose.


Kodėl namuose verta turėti siurblį robotą?

Palyginti ne taip seniai mūsų šalies prekybos vietose atsiradę siurbliai robotai iš pradžių buvo prabangos prekė. Per gana trumpą laiką ji pelnė naudotojų simpatijas dėl plataus savo privalumų spektro, o šiandien dar džiugina ir kur kas palankesnės kainos, todėl šį namų pagalbininką gali įsigyti daugelis. Jei dar dvejojate, pateikiame kelis aspektus, kurie galbūt padės apsispręsti.

Efektyvus laiko taupymas

Gerai žinote, kad nors siurbimui skiriamas laikas priklauso nuo siurbiamo ploto, visgi šiam darbui, tikėtina, sugaištate nemažai savo laiko. Taigi galimybė dirbti kitus darbus ar tiesiog ilsėtis ir tuo metu mėgautis tvarka namuose tikrai vilioja, tiesa? Būtent tokį privalumą dovanos siurblys robotas – kol jis rūpinsis grindų švara, Jūs galėsite atlikti kitus darbus ar tiesiog mėgautis poilsiu, skirti laiko sau, šeimai.

Privalumas, jei namuose yra vaikų

Siurblys robotas savo privalumais džiugins tada, jei namuose turite vaikų ar besišeriančių augintinių. Tokiu atveju namus siurbti reikia kasdien, o laiko tam stokojama. Tad be Jūsų pastangų veikiantis siurblys bus puikus pasirinkimas.

Paprastumas ir komfortas

Siurbliai robotai veikia labai paprastai, jų nereikia stumdyti taip, kaip įprastų siurblių, todėl garantuojamas maksimalus patogumas. Nustatykite parametrus ir viskas – tai visa, ką Jums reikia padaryti. E. parduotuvėje https://www.bite.lt/aksesuarai/siurbliai-robotai rasite ir išskirtinėmis savybėmis pasižyminčių išmaniųjų siurblių robotų, kurie stebins savo funkcionalumu, juos galėsite valdyti per mobiliąją programėlę, kas garantuos dar didesnį patogumą.

Ryte – tvarkingi namai

Šie siurbliai yra išmanūs, išsikraunant baterijoms ar baigę darbą jie patys grįžta į savo krovimo stotelę. Tad daugeliui patinka tai, jog siurblį robotą galima įjungti prieš einant miegoti, o ryte džiaugtis švariais namais.


Gera vieta – geri namai

Vieta yra vienas svarbiausių dalykų, renkantis naują gyvenamąją vietą. Kaune esama vienuolikos savivaldybių. Visos jos skiriasi ne tik atstumu iki miesto centro, bet ir kitokiomis unikaliomis ypatybėmis. Nauji butai Kaune siūlomi įvairiose miesto dalyse. Vis dėlto šiuo metu pastebima tendencija: ypač daug naujų butų laukia savųjų šeimininkų Dainavoje, Aleksote ir Žaliakalnyje. Tačiau kas žinoma apie šiuos Kauno mikrorajonus? https://www.kambariokai.eu/buto-pardavimo-planas/ Dažniausiai tokios žinios yra fragmentiškos. O juk nuo mikrorajono ypatybių priklauso pasitenkinimas gyvenamąja vieta.

Baltų galios beieškant

Dainava, kaip byloja istorija, yra baltų genčių vietovė. Šioje vietoje, dabar besisiejančioje su Dzūkija, kadaise gyveno dainuviai, jotvingiai, sūduviai ir kitos gentys. Tai – tarsi baltų galios centras. Todėl nenuostabu, kad šiuo vardu pavadinamos miestų dalys. Nauji butai Kaune, Dainavoje, pirkėjams šiandien siūlomi kone dažniausiai. Šis laikinosios sostinės mikrorajonas pradėtas statyti dar 1963-iaisiais metais. Šiuo metu tai – viena didžiausių miesto seniūnijų.

Naujakuriai mielai renkasi šį Kauno mikrorajoną dėl unikalių privalumų. Dainavoje plyti du parkai, tenkinantys gamtos mėgėjų poreikius. Taip pat čia gausu mokyklų ir darželių, tad tai – puiki vieta jaunoms šeimoms įsikurti. Be to, šiame mikrorajone yra daugybė prekybos, verslo ir pramogų centrų. Todėl šį mikrorajoną galima rinktis ir kaip esantį netoli darbovietės. Šioje Kauno vietoje nesunku rasti ir poilsio, ir aktyvios veiklos zonų. Ko gero, tai pagrindinės priežastys, dėl kurių šis mikrorajonas yra toks mėgiamas.

Ten, kur miestas – kaip ant delno

Ar žinojote, kad Aleksotas kadaise buvo žinomas kaip Svibrigala? Nors šiai Kauno vietovei jau daugybė šimtmečių, Aleksotas įprastąjį pavadinimą įgavo tik XVI amžiuje. Nuo garsiosios apžvalgos aikštelės į miestą gali pažvelgti daugybė žmonių. Čia atsiveria nuostabus vaizdas tiek į upes, tiek į Senamiestį ir kitas Kauno miesto dalis. Todėl tie, kuriems aktualūs nauji butai Kaune, mielai domisi galimybe gyventi būtent čia. Aleksotas įdomus ne vien natūralios gamtos mėgėjams (čia kalvas puošia daugybė medžių). Šiame mikrorajone galima susipažinti su aviacija, stiklo gamybos ypatybėmis. Be to, atstumas iki centro nuo Aleksoto itin nedidelis. Todėl tai – puikus variantas, norintiems suderinti gamtos žavesį su aktyviu miesto gyvenimu.

Šalia svarbių kelių

Žaliakalnis – taip pat vienas didžiausių Kauno mikrorajonų. Tačiau tai yra kone prestižiškiausia vieta gyventi visoje laikinojoje sostinėje. Nauji butai Kaune, Žaliakalnyje, yra itin patrauklūs. Čia, kur kadaise ošė lapuočių miškas, ėmė tiestis visai Lietuvai svarbūs keliai. Šalia jų ir kalno šlaituose  pamažu ėmė kurtis žmonės. Namų vis daugėjo, jie jungėsi į vieną darnų miesto organizmą. Galų gale šią gyvenvietę pripažino valdžia. Šiuo metu Žaliakalnis yra unikalus senoviniais mediniais namukais, inteligentiškais gyventojais, itin patogia infrastruktūra, tiksliu geometrišku planu, žaluma (čia daugybė medžių ir sodų), mažu atstumu iki Kauno centro. Žaliakalnyje yra visko, ko gali prireikti tiek jaunam, tiek vyresniam miesto gyventojui.

Taigi, Kaune esama labai skirtingų, tačiau patrauklių mikrorajonų. Nauji butai arba namai Kaune vilioja išmėginti gyvenimą tiek miegamuosiuose, tiek arčiau centro esančiuose mikrorajonuose. Čia kiekvienas gali rasti tai, kas jų namus paverstų vieta, kurios palikti nesinorėtų niekuomet. O padėti apsispręsti dėl asmeniškiausios Kauno vietos – namų – gali netgi nedidelės žinios apie dominančias miesto dalis.
Virtuvės dizainas

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai gali būti prie vienos sienos, prie dviejų sienų, būti „U“ formos ir/ar turėti sukurtą baldų salą (kai baldai neliečia sienos, atitraukti nuo kitų). Vaikai virtuvėje Visais atvejais svarbu atsižvelgti į pradinius virtuvės elementus:

 • Dažniausi darbo centrai – šaldytuvas, viryklė, plautuvė – turi šalia turėti tuščius darbo paviršius, laisvą stalviršį. Taip pat svarbu įvertinti atstumą nuo tolimiausio iki artimiausio darbo centro.
 • Įvertinti patalpos vėdinimą: ar langas yra toli nuo kepimo paviršiaus, orkaitės ir mikrobangų krosnelės. Tada atitinkamai rinktis gartraukio rūšį ir galingumą.
 • Apšvietimas. Net ir galingas patalpos apšvietimas nepadaro virtuvės darbastalių tinkamai apšviestų, Jums būnant virtuvėje atsiranda šešėliai. Tad reikia pasirūpinti  apšvietimu po pakabinamomis spintelėmis, kaip halogenais, dienos šviesos lempa, ksenonų ar fluorasenciniu apšvietimu.
 • Smulkmenos, kurios taip pat reikalauja dėmesio: tinkama vieta šiukšliadėžės spintelei ir jos dydis. Tas pats ir indų džiovyklai.

Kiekviena virtuvė yra atskiras meno kūrinys, kiekviena reikalauja savitų sprendimų. Tiesiog prašome kūrimo procese neskubėti, atpalaiduoti kūrybiškumą ir leisti įvertinti kiekvieną smulkmeną.

Projektai sukurti su baldams ir interjerui skirta trimačio 3D vaizdo programa. Iš pradžių atkuriama Jūsų virtuvės patalpa, sužymimi elektros, vandens ir kiti išvedimai. Tuomet prasideda įdomusis virtuvės baldų planavimas, kuris užbaigiamas atitinkamo dekoro, spalvų parinkimu.
Pamatų pasirinkimas: praktiškos pastabos ruošiantiems statyti namus

Ruošiantis statyti namus yra tiek daug darbų ir sprendimų, jog galva lengvai gali apsisukti. Natūralu, juk namą dažniausiai statome kartą – du gyvenime, tad visos sritys yra naujos, aptariamos pirmą kartą. Todėl praktiškų patarimų, kurie padėtų nukreipti mintis ir darbus tam tikra linkme, tikrai niekada nebus per daug. Šį kartą bus aptariami pamatai, jų pasirinkimas ir svarba visam namo stabilumui.

statybos

Kokių pamatų reikia – palikite spręsti specialistui

Yra skirtingų pamatų rūšių ir jų pagrindinis skirtumas nėra kaina, nors būtent pagal ją daugelis ir nori rinktis pamatus. Deja, toks pasirinkimas gali skaudžiai kainuoti vėliau, jau pastačius namą. Todėl renkantis pamatus namui, reikia ne klausyti draugų ar kaimynų, kurie pasakoja apie stebuklingus, pigiai kainavusius pamatus jų namui, o pamatų parinkimą palikti konstruktoriui. Pamatai parenkami ne pagal namo projektą (nors į tai reikia atsižvelgti), tačiau pagal sklype esantį gruntą, jo tvirtumą ir pastato apkrovas. Tik ištyrus gruntą, jo sudėtį ir savybes galima priimti teisingą sprendimą.

Namas sėda ne dėl silpno pamato, o dėl grunto

Dažnai esant stipriam namo sėdimui kaltinamas pamatas ir pamatą lieję darbininkai. Tačiau iš tikro kaltas gruntas ir sprendimą kokius pamatus lieti priėmę savininkai, neatlikę grunto tyrimų. Kuo gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, jog namas sės. Tačiau net ir silpnam gruntui yra sprendimas, tereikia pasirinkti tinkamos rūšies pamatus.

Populiariausi juostiniai ir gręžtiniai pamatai

Lietuvoje išskiriami du populiarūs pamatų tipai: juostiniai pamatai ir gręžtiniai pamatai. Juostiniai dažniausiai naudojami sunkiems, masyviems pastatams, statomiems iš mūro su, gelžbetonio perdangomis. Tuo tarpu gręžtiniai pamatai yra greitai įrengiami, nebrangūs ir rekomenduojami išskirtinai lengviems pastatams, pavyzdžiui, karkasiniams, rąstiniams namams.

Netaupykite pamatų sąskaita

Galite taupyti apdailos, tačiau ne pamatų sąskaita. Jei nėra ypatingai ryškaus kainų skirtumo skirtingiems pamatams, rinkitės tvirtesnius. Taip pat nepamirškite, jog pamatų tvirtumą lemia ir betono markė bei armatūra, tad nereikėtų taupyti ir medžiagų sąskaita.
Grindų danga daugiausiai priklauso nuo patalpų paskirties

Grindų dangaKuomet planuojami statybos darbai reikia labai daug ką apgalvoti, nes vėliau jau gali būti per vėlu. Visgi, grindų danga iki galo dažnai nepasirenkama prieš statybas, o nusprendžiama eigoje. Gal ir nekiltų pernelyg didelių problemų dėl to, tačiau pasiliekama per mažai laiko apsisprendimui, gali nelikti laiko laukimui, kol norima grindų danga bus pagaminta, tad renkamasi iš to kas yra.

Kambariuose

Kambariuose norisi šiltos, jaukios grindų dangos, todėl vyrauja medinės parketlentės ar bent jau laminatas. Tokios grindys puikiai tinka namuose ar jaukiuose biuruose, tačiau dažnai jos nėra pritaikytos dideliems žmonių srautams, sunkiems kroviniams. Biurai, prekybinės patalpos tokios grindų dangos vengia ir dėl sudėtingo valymo.

Laiptinės, bendros patalpos

Laiptinės valymasĮvairios bendros patalpos, pavyzdžiui, laiptinės greit apsineša, išsipurvina, todėl grindų danga turi būti ir atspari dėl srauto, ir lengvai valoma. Laiptinių valymas gali būti pigesnis jei parinkta lengvai prižiūrima grindų danga, o jei pasirinksite neapgalvoję už laiptinės priežiūrą gali tekti pakloti gerokai daugiau nei planuojate.

Garažai

Garažuose, sandėliuose ir kitose patalpose, kur vyrauja dideli svoriai, svarbus grindų dangos tvirtumas ir atsparumas. Be to, garaže turi būti tokia danga, kuri atspari skysčiams, purvui, kadangi automobilis švariais ratais būna tik ant konvejerio. Taigi, pagalvokite apie tai įsirenginėdami garažą, sandėliuką ar sandėlį.

Terasos, balkonai

Vasaros terasos, balkonai, lodžijos – smagi vieta leisti šiltas dienas ar vakarus, tačiau grindų danga čia yra viena pirmųjų, kuri susigadina. Dėl to kaltas ne oras ar statybininkai, o tas, kuris parinko grindų dangą. Labai dažnai įsigyjamos lentos ir jos impregnuojamos, tačiau pamirštama papildomai naudoti priemones per laiką. Be to, kur kas atsparesnės yra būtent terasinės lentos, kurios jau paruoštos naudojimui ne itin palankiomis sąlygomis, tačiau taupumo sumetimais dažnai pasirenkamos paprastos lentos ir jos paruošiamos savarankiškai.

Priežiūra

Kad ir kokiose patalpose įrenginėjate grindis, nepamirškite, kad vėliau bus būtina jų priežiūra. Parketas yra šlifuojamas ir vaškuojamas, laminatas yra labai neatsparus drėgmei, todėl turėsite pasirūpinti, kad niekur nesikauptų vandens lašeliai, terasų lentas būtina reguliariai impregnuoti, laiptinių valymas neišvengiamai svarbus, kitaip jau labai greitai neatpažinsite savo laiptinės… Tačiau viską galite labai supaprastinti jei rinksitės tinkamai – vonioje verčiau dėsite plyteles nei laminuotą grindų dangą, laiptinėje pasirūpinsite lengvai valomomis grindimis, teresas iš karto įrengsite kokybiškai, o garaže padarysite skysčių nutekėjimo sistemas. Apgalvokite iš anksto ir bus lengviau vėliau.