Įvairių medžiagų sąveika interjero dizaine: nuo žakardo iki betono

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Nepriklausomai nuo to, ar butą nuspręsite įrengti patys, ar šią užduotį patikėsite interjero dizaineriams ir kitiems specialistams, dekoratyvinių audinių tema bus viena svarbiausių temų. Tinkamų medžiagų pasirinkimas – labai svarbus klausimas, todėl reikia skirti tam pakankamai dėmesio. Atsižvelgiant į norimą pasiekti efektą, turėtumėte atsiminti keletą pagrindinių taisyklių. Visų pirma, rinkitės tokias medžiagas, jų spalvas ir tekstūras, kad neužgožtumėte interjero, ypač kai kalbame apie mažą ar tamsią erdvę.

Skirtingų interjero dizainų galia

Tam tikrų medžiagų pagalba galite pakeisti kone visą erdvės vaizdą, sugaišdami palyginti mažai laiko, darbo ir pinigų. Tai labai gerai matyti vasaros ir žiemos interjero dizaino stilių pavyzdyje. Pirmajame dominuoja šviesios, pastelinės spalvos medžiagos, lietuvių taip mėgiamas linas (skirtingų lino pasirinkimų rasite čia: https://www.have.lt/poliesteris/lino-audiniai) ir kitos medžiagos, kurios apšviečia patalpą ir praleidžia daug saulės šviesos. 

Erdvios švelnių, lengvų spalvų užuolaidos, gėlėtos lovatiesės – tai elementai, nuostabiai praskaidrinsiantys kambarį, suteiks atmosferai lengvumo jausmą ir pagerins gyventojų nuotaiką. 

Rudeniui ar žiemai puikiai tiks sodresnių spalvų dekoratyviniai audiniai, tamsesni ir sunkesni. Sofos apmušalų keitimas, pūkuotos vilnos antklodė ar austinė vilnonė antklodė, pakabinamos veliūrinės užuolaidos interjerą pakeis tarsi burtų lazdele. Svetainė ar miegamasis taps itin jaukia erdve, iš kurios nesinori kišti nosį į žvarbų lauką. Tokios medžiagos kaip tvirtas ir standus žakardas bus tobulas pasirinkimas tokio tipo interjero dizainui. 

Žakardas – kas tai? Šis audinys yra universalus ir puikiai pritaikomas tokiems daiktams gaminti kaip užuolaidos, baldų apmušalai, lovų užtiesalai ir pan. Daugelis žakaridnių audinių yra standūs, tvirti, todėl vizualiai pridės taip reikiamo sunkumo rudens ar žiemos sezono interjero dizainui.

Audinio tipas, kurį norime įtraukti į interjero stilių, priklauso nuo kelių veiksnių. Dirbant su paprastomis sienomis galima sau suteikti daugiau kūrybinės laisvės, tačiau su specifinės faktūros sienomis (plyta, akmuo, medis, PVC plokštės, plytelės, gipso kartonas, betonas ir kt.) privalote laikytis tam tikrų taisyklių. Be kita ko, geriau rinktis dekoratyvinius audinius be pernelyg akį rėžiančių motyvų. Priešingu atveju sulauksime perteklinio vaizdo ir chaoso efekto, kuris ilgainiui vargins akis ir neleis ilsėtis nuosavame bute.

Jau keletą sezonų iš eilės vis populiarėja jau anksčiau čia minėtas dekoratyvinis betonas. Kasmet auga industrinio stiliaus mėgėjų susidomėjimas šia medžiaga. Dažniausiai jis yra naudojamas išorės ir vidaus sienų apdailai. Jį labai mėgsta neapdorotų, sterilių patalpų gerbėjai, kurie šią medžiagą noriai derina su metalu ar stiklu. Moderniame bute, su klasikos prieskoniu, architektūrinis betonas puikiai derės, pavyzdžiui, su medžiu.

Kaip išsirinkti tinkamą dekoratyvinį betoną?

Nusprendus pirkti dekoratyvinį betoną sienų apdailai, verta pagalvoti, kokiomis sąlygomis jis bus naudojamas ir kokį vaidmenį atliks. Vienos rūšies dekoratyvinį betoną parinkite terasai, kitos rūšies – svetainei. Dekoratyvinio betono rūšis taip pat priklauso nuo sienos matmenų, jos storio, surinkimo būdo ir, galiausiai, laukiamo vizualinio efekto ir galutinio rezultato.

Išsirinkti tobulą sienų apdailos medžiagą nėra lengva, ypač šiais laikais, kai pasirinkimo apimtys kasdien vis plečiasi. Norintys turėti sieną ar interjero dizaino elementus iš šios medžiagos gali rinktis spalvotą architektūrinį betoną arba konstrukcinį betoną. 

Atminkite, kad tai jūsų laisvė rinktis. Svarbiausia, neperžengti ribų, nes pernelyg apkrautos erdvės kels stresą ir tikrai nesijausite jose patenkinamai.