Kaip išvengti kraustymosi „malonumų“ (II)?

Pirmoje straipsnio dalyje pateikėme kelis patarimus, kaip kraustytis kuo efektyviau. Taigi reikėtų apsvarstyti, ar kraustysitės patys, ar samdysite perkraustymo įmones ar rinksitės dalines paslaugas, pavyzdžiui, nuomositės mikroautobusą arba pasitelksite kelis pagalbininkus. Kad kraustymasis netaptų varginantis, reikia apžiūrėti turimus daiktus ir nuspręsti, kurių atsisakyti, taip pat susidaryti preliminarų sąrašą, kokiu būdu kokie daiktai ir kaip bus pakuojami. Kas dar aktualu?

perkraustymo paslaugos

Įvertinkite turimų didelių baldų, daiktų dydį, durų pločius ir kt.

Jei pianiną į namus kadaise įnešėte lengvai, tai dar nereiškia, kad jį taip pat lengvai ir išnešite. Galbūt buvo keistos durys, pritaikant siauresnes, tad baldą išnešti pasirodys ne taip paprasta? Situacijos be išeities nėra, tačiau tam prireiks laiko – gali tekti arba naudoti kėlimo techniką, arba ardyti duris, tad tai geriau numatyti iš anksto. Gal prireiks specialios technikos, o gal meistrų pagalbos – apie tai nepagalvojus per vieną dieną galite ir nepersikraustyti. Nors perkraustymo paslaugos Vilniuje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste teikiamos ir savaitgalį, tačiau kraustymosi datą reikia suderinti iš anksto. Tai netrukus ir aptarsime.

Data ir aplinkybės: iš anksto numatykite, kada kraustysitės

Įvertinkite visus veiksnius ir pasirinkite tinkamiausią dieną kraustymuisi. Geriau kraustytis ne žiemą, bet pavasarį ar rudenį, šiltesniu oru. Pavyzdžiui, didelis šaltis kenkia ir kambarinėms gėlėms, ir baldams, ir muzikos instrumentams. Kraustytis reikėtų tada, kai naujosios patalpos visiškai įrengtos. Svarbu suplanuoti, kaip prie objektų privažiuoti kuo arčiau. Optimaliausias laikas kreiptis į įmonę, kurios pagrindinė veikla – kraustymo paslaugos, yra likus maždaug savaitei iki pervežimo darbų.

Tačiau labai daug ką lemia ir turimų daiktų kiekis. Pavyzdžiui, kelis baldus ir kelias dėžes daiktų turintis studentas į perkraustymo įmonę gali kreiptis ir iš vakaro, tuo tarpu didelė, daug įrangos turinti įmonė paslaugas turėtų užsisakyti iki kraustymosi likus bent 2 savaitėms, geriausia – ir dar anksčiau. Beje, įmonės, teikiančios perkraustymo paslaugas, jas įkainoja valandiniu tarifu, tad smulkius darbelius, pavyzdžiui, smulkių suvenyrų pakavimą, galima patiems nudirbti iš anksto – sutaupysite laiko ir pinigų.


Kodėl verčiau rinktis perkraustymo automobilį nei nuosavo automobilio bagažinę?

perkraustymo paslaugosPersikraustymas į naują būstą kelia dvejopas emocijas: iš vienos pusės, persikraustymas malonus, nes aplinkos pakeitimas visada šiek tiek jaudinantis ir įdomus, nekantriai laukiama kulminacijos ir įkurtuvių. Tačiau kai balba pasisuka link konkrečių darbų – daiktų pakavimo, pakrovimo bei pervežimo, šypseną veide pakeičia susirūpinimas „o kaip mes viską spėsime ir sutalpinsime?“. Dažniausiai pradžioje dar naiviai viliamasi viską persivežti savomis jėgomis, tačiau įpusėjus persikraustymui paaiškėja, jog ne veltui visiems besikraustantiems yra siūlomos perkraustymo paslaugos. Tad pasidomėkime kuo pasižymi perkraustymo automobilis, jog juo geriau pervežti daiktus nei nuosavo automobilio bagažinėje?

Iš išorės pervežimo automobiliai niekuo neišsiskiria. Tai tik mažesni ar didesni sunkvežimiai bei mikroautobusai su logotipu bei telefonu kur kreiptis norint perkraustymo paslaugų. Tačiau visa esmė ir privalumai slepiasi automobilio viduje. Automobilis pritaikytas įvairių gabaritų daiktų pervežimui. Juokaujama, jog tai automobiliai „minkštomis sienomis“. Išties juose specialia medžiaga padengtos sienos, taip apsaugant daiktus nuo nepageidaujamo daužymosi ar subraižymo. Be to, krovininiame automobilyje yra specialūs diržais prie sienų ar grindų, kuriais tvirtinami pakrauti daiktai. Taip sukrauti ir sutvirtinti baldai bei daiktų prikrautos dėžės stovi stabiliai ir mažėja rizika, jog ant posūkio kokia nors dėžė su indais nuslys, nukris ir suduš.

Naudojantis perkraustymo ir pervežimo paslaugomis neverta bijoti, jog užsisakysite per didelį ar per mažą automobilį. Pageidaujant specialistai gali atvykti pas jus į namus ir įvertinti daiktų kiekį bei patarti ne tik koks automobilis jums tiks, bet ir kaip supakuoti daiktus, kad kuo paprasčiau būtų juos pakrauti į krovininį automobilį. Tuo tarpu jei pasirinktumėte savo automobilio bagažinę, nesvarbu kokia talpni ji būtų, vis tiek tektų važiuoti bent kelis kartus, o baldai, tokie kaip sofa, lova ar spinta tikrai netilps. Geriau ramiai įvertinkite vargą kiekvieną kart važiuojant savo automobiliu, kuro kainą ir nervų ląsteles – įsitikinsite, jog daug patogiau viską pervežti vieną kartą su tinkamai perkraustymui pritaikyti automobiliu.

Beje, perkraustymo paslaugos Vilniuje, tai ne tik daiktų pervežimas iš taško A į tašką B. Tai ir daiktų pakrovimas bei iškrovimas, o pageidaujant už papildomą mokestį ir daiktų pakavimas. Pastaroji paslauga itin populiari, nes kiekvienas žino, kiek laiko išties atima tinkamas baldų parengimas pervežimui ar indų supakavimas – juk nesinori naujame būste išpakuoti šukių krūvos.


Internetu parduodama buitinė technika: ką reikėtų žinoti?

skalbimo mašinų remontasPlanuojate pirkti buitinę techniką ir ieškote optimaliausio sprendimo? Įsigykite šaldytuvą, indaplovę, skalbyklę, viryklę ar kitą įrangą internetu! Elektroninėse parduotuvėse stambioji buitinė technika kainuoja kur kas pigiau, be to, pirkėjus žavi itin patogios pristatymo sąlygos. Tiesa, siekdami išvengti nemalonių staigmenų, privalote vadovautis laiko patikrintomis taisyklėmis, t. y. išsirinkite patikimą įmonę, pasidomėkite pirkimo ir grąžinimo sąlygomis, be to, objektyviai įvertinkite jums teikiamas garantijas, ypač ieškodami naujos skalbyklės. Ilgametę darbo patirtį turintys meistrai tvirtina, kad skalbimo mašinų taisymas Vilniuje yra viena dažniausių remonto paslaugų.

Pirmasis jūsų darbas – išsirinkti patikimą ir visus jūsų lūkesčius atitinkančią įmonę. Venkite prastesnį vardą turinčių arba nežinomų elektroninių parduotuvių. Paprastai jos siūlo gana mažas kainas, tačiau neteikia ilgalaikių garantijų. Pastaroji turėtų atlikti svarbiausią vaidmenį, ieškant patikimos technikos. Nepamirškite, kad ne tik skalbimo mašinų remontas Vilniuje, bet ir visi kiti buitinės technikos remonto darbai pareikalaus papildomų išlaidų. Siekdami išvengti minėtųjų rūpesčių, gerai pagalvokite, ar pirkimo metu sutaupę kelis litus iš tiesų išlošite.

Siekdami įsigyti kokybišką gaminį, įvertinkite buitinės technikos gamintoją. Daugelis elektroninių parduotuvių už itin patrauklią kainą siūlo garsiųjų gamintojų techniką ir teikia jai bendrovės numatytas garantijas. Vertindami prietaisus, atsižvelkite į jų kainą. Jei galite sau leisti, rekomenduojama pirkti brangiausios kategorijos įrangą, ypač tuo atveju, jei jūsų tikslas – nauja indaplovė. Pigesni modeliai negali užtikrinti pageidaujamos kokybės – konkrečiu atveju didesnė indaplovė sunaudoja beveik tiek pat vandens, tačiau išplautų indų kiekis yra akivaizdžiai didesnis. Apie pigesnius modelius galite pagalvoti tuo atveju, jei ieškote šaldytuvo arba naujos skalbyklės. Dažniausiai ši įranga vertinama programų ir funkcijų skaičiumi, tačiau eiliniam vartotojui daugelis jų yra paprasčiausiai nereikalingos, pvz., papildomo skalavimo funkcija rekomenduojama tik alergiškiems žmonėms, o šaldytuvas su ekranu labiau skirtas pramogoms nei maisto produktų laikymui.

Apsipirkdami internetinėje parduotuvėje, įvertinkite prekių pristatymo ir grąžinimo sąlygas. Buitinė technika sveria ne vieną dešimtį kilogramų, todėl įsitikinkite, kad pirkinys bus saugiai pristatytas prie jūsų namų durų. Tiesa, pristatymas paprastai reikalauja papildomų išlaidų. Pasidomėkite, ar sugedęs arba jūsų lūkesčius neatitinkantis įrenginys gali būti grąžintas parduotuvei. Kiekviena legalią veiklą vykdanti įmonė sutiks priimti netikusią prekę atgal. Jei pasirinkta bendrovė atsisako diskutuoti šiuo klausimu, negaiškite laiko ir ieškokite kitos parduotuvės.


Automobilių remontas – specialistų reikalas

autoservisasPirmasis pasaulyje automobilis užpatentuotas 1886 metais. Kažin ar tuo metu kas nors prognozavo tokį automobilių gausumą, koks yra dabar. Jų gatvėse daugybė. Iš tiesų ne tik gatvėse, bet ir kiemuose, garažuose, remonto dirbtuvėse… Būtent apie pastarąsias ir vertėtų pakalbėti – automobilių remontas svarbus daugumai žmonių.

Automobilių remontas pasižymi didele reikšme. Tai paslauga, kurios prireikia įvairių amžiaus grupių bei skirtingų socialinių sluoksnių atstovams. Net ir tiems, kurie susigaudo mechanikoje, kartas nuo karto tenka apsilankyti servisuose. Šiuolaikinės mašinos prikimštos įvairiausių elektroninių „stebuklų“, tad plaktuko remontui nepakanka. Neretai į pagalbą būtina pasitelkti diagnostinę įrangą, ko namuose paprastai neturima. Negana to, į servisą kreipiamasi ir tuomet, kai tiesiog trūksta vienokių ar kitokių raktų. Tuomet pagalvojama, kad verčiau sumokėti už taisymą nei už naujų įrankių komplektą. O ir laiko bei jėgų sutaupoma.

Kai automobilis sugenda, į remonto dirbtuves kreipiamasi ir tuomet, kai apie mechaniką bei panašius dalykus neturima supratimo. Juk tikrai protingiau nuvaryti mašiną ten, kur dirba specialistai, nei krapštytis patiems, nežinant, kur ką atsukti, ar apskritai nesuvokiant, kurioje vietoje ieškoti problemos. Net jei tokia veikla taupumo sumetimais sumanoma savarankiškai užsiimti, vėliau dažniausiai paaiškėja, jog būtų buvę protingiau remontą patikėti meistrams. Tad geriau mokytis iš svetimų, o ne savų klaidų.

Automobilių remontas susijęs ir su kosmetine puse. Jei transporto priemonė apgadinama (patekus į eismo įvykį ar kur nestipriai barkštelėjus), prireikia žmonių, kurie ištiesintų ir/ar perdažytų vieną ar kitą dalį. Tokioje situacijoje kai kurie vairuotojai yra linkę taupyti ir bandyti kažką daryti savom jėgomis. Bet vėlgi prieiname prie posakio, jog skūpus moka du kartus. Nusipirkus purškiamų dažų ir bandant jais uždažyti pažeistą vietą rezultatas būna prastas. Beje, toks neprofesionalus darbas lemia tai, jog „sutaisytos“ dalys neilgai trukus pradeda rūdyti.

Pastaba, kad darbą reikėtų patikėti profesionalams, galioje daugybėje skirtingų sričių. Kaip nesunku suprasti, automobilių remontas sietinas su tais pačiais principais. Verčiau sumokėti už taisymą, nei nervintis savame garaže ieškant gedimo.