Fotografai vestuvėms Vilniuje. Kurį išsirinkti?

Vestuvės – vienas gražiausių ir laukiamiausių momentų tiek vyro, tiek ir moters gyvenime. Ši šventė yra tokia stebukliga, kad norisi ją įamžinti ne tik atmintyje, bet ir turėti daiktiškų įrodymų – nuotraukas. Nuotraukos yra svarbios tiek šeimą sukūrusiems žmonėms, tiek jų tėvams, giminaičiams, draugams, esamiems ir būsimiems vaikučiams. Tačiau, visi susiduria su viena problema, kurį fotografą išsirinkti: ar pakviestą į vestuves dėdę Joną, ar nusamdyti profesionalą? Dėdei Jonui, žinoma, mokėti nereikės, tačiau ar nuotraukos kokybe pasižymės, čia tai klausimas. Tačiau, iš draugų esate girdėję, kad profesionalūs fotografai „ima“ nemažus pinigus. Čia ir vėl iškyla dilema: kaip išsirinkti jums tinkantį ir patinkantį, vertą, mokantį įamžinti gražias akimirkas, nuoširdų fotografą?
Žmonės, gyvenantys sostinėje, turbūt internete ieško vestuvių fotografų, fotografuojančių taip pat šiose apylinkėse. Google paieškos laukelyje įsivedę frazę „fotografai vestuvėms Vilniuje“ rasite tikrai nemažai variantų, tad kurį fotografą pasirinkti, kokius kriterijus jam taikyti?
Svarbiausia peržiūrėti kuo daugiau fotografų darytų nuotraukų ir išsirinkti jums arčiausiai širdies esančias, jūsų skonį atitinkančias fotografijas. Būtinai susitikite su fotografu prieš vestuves, kadangi jisai dalyvaus visoje šventėje, bus pačiomis slapčiausiomis, nuoširdžiausiomis ir jautriausiomis akimirkomis. Fotografas turi patikti ir tikti ne vien kaip profesionalas, darantis gražias nuotraukas, bet kaip ir žmogus, prie kurio galite jaustis atsipalaidavęs, būti savimi.
Tinkamai pasirinkę fotografą, žinosite, kad profesionalumas ir šiltumas – garantuotas. Prieš vestuves reikia pasišnekėti su fotografu apie savo lūkesčius, planus, aptarti kokios bus vestuvės, kokių nuotraukų tikitės. Ieškokite žmogaus per pažįstamus, klauskite draugų, domėkitės internete, jeigu ieškote dirbančio Vilniuje, paieškos sistemoje įsiveskite fotografai vestuvėms Vilniuje. Profesionalas, dirbantis Vilniuje, tikrai turės pasiūlymų, kokiose vietose galėtų vykti fotosesija, kur nuotraukos atrodytų natūralios ir atskleidžiančios ką tik susituokusios poros bendrus interesus ir pabrėžiančios jų išskirtinumą ir unikalumą.


Vestuvių fotografas

vestuviu fotografasPrieš keliolika metų užfiksuota akimirka buvo prabanga, o fotografai būdavo privilegijuoti menininkai, galintys leisti sau įpirkti fotoaparatą. Tačiau dabar, pigių technologijų ir išmaniųjų telefonų dėka kiekvienas iš mūsų gali pasijausti jei ne profesionalai, tai bent jau kaip mėgėjai fotografai. Tačiau ką turėtų žinoti žmogus, norintis tapti profesionalu? Ką pavyzdžiui turėtų žinoti būsimasis vestuvių fotografas?

Tiems, kurie dar tik planuoja savo ateitį sieti su vedybų šventės įamžinimu, pravartu būtų susipažinti su kasdienybe, kurioje gyvena profesionalus vestuvių fotografas. Priešingai daugumos nuomonei, šie menininkai toli gražu neleidžia didžiosios laiko dalies vien fotografuodami. Juk ši sritis yra ne tik menas, bet ir verslas. Dažniausiai žmonės tuokiasi tik vieną savaitės dieną – šeštadienį, tad iš pirmo žvilgsnio pagalvotumėte, jog tai vienintelė darbo diena. Iš tiesų ši diena yra vienintelė savaitėje, kai vestuvių fotografas fotografuoja. Jei planuojate šią karjerą, turėtumėte žinoti, jog didžioji dalis darbų jūsų laukia kitomis savaitės dienomis.

Kaip žinia, teisingas kompozicijos parinkimas ir fotosesija – tai tik ledkalnio viršūnė, kurią visi mato. Iš tiesų, toli gražu ne visos nuotraukos būna pavykusios. Tam, kad fotografai turėtų ką parodyti, jie padaro kur kas daugiau nuotraukų, nei jūs įsivaizuojate. Tačiau juo daugiau nuotraukų padaroma, juo ilgiau užtrunka tinkamų parinkimas, o nepavykusius kadrus tenka ištrinti. Kai lieka tik tinkamos fotografijos, tai dar toli gražu nėra darbo pabaiga. Jei būsite profesionalus vestuvių fotografas, jums teks išmokti naudotis programine įranga, skirta nuotraukų retušavimui, koregavimui. Šios programos yra sudėtingos, todėl maždaug trečdalį viso darbo laiko turėsite skirti nuotraukų parinkimui ir jų koregavimui.

fotografaiKiekvienas vestuvių fotografas žino, jog neatsiejama šio darbo dalis įrangos priežiūra. Aukštos kokybės fotoaparatą galima lyginti su kompiuteriu ar automobiliu. Visa naudojama įranga anksčiau ar vėliau genda. Taip pat nemažą dalį laiko suryja nuotraukų ryškinimas. Ką jau kalbėti apie kitus šio darbo aspektus. Vestuvių fotografas gerą vardą turi ne tik užsitarnauti, bet ir jį reklamuoti, ieškoti klientų ir bendrauti su jais. Šis darbas yra tiek pat svarbus, kiek ir pats fotografavimas, todėl ir laiko tam skirti turėsite nemažai.

Apibendrinus galima teigti, jog vestuvių fotografas – specealybė reikalaujanti daugybės laiko. Ir tai tikrai nebus vien tik šventės momentų įamžinimas. Jei ateityje norite būti vestuvių fotografas, neabejotinai turėtumėte atkreipti dėmesį ir į kitus šios specealybės aspektus, bei jiems pasiruošti.


Vestuvių fotografas – paslauga, leisianti užfiksuoti gražiausias akimirkas

Vestuvės – be jokių abejonių, pati gražiausia šventė ne tik jaunavedžiams, tačiau ir artimiesiems. Dažniausiai, tą dieną žmonės būna apimti neišpasakytos euforijos bei laimės – vaizdai, kurie kinta prieš akis yra neįkainojami. Įamžinti laimę, mano manymu, yra neįtikėtinai svarbu, kadangi tokie įvykiai prabėga akimirksniu, tad, suprantama, juos pagauti būtina – dėl šios priežasties, jau tapo įprasta samdyti fotografą. Šiame straipsnyje norėčiau pašnekėti apie tai, kodėl vestuvių fotografas yra idealistinė išeitis, siekiant užfiksuoti gražiausias akimirkas bei kodėl, iš viso, pastarąjį verta samdytis.
Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, jog vestuvių fotografas beatodariškai mėgsta savo veiklą. Būtent fotografai į darbą eina, tarytum, į šventę – turiu omeny tai, jog tokie asmenys vienu metu gali užsiimti mėgstama veikla ir tuo pačiu gauti visai neblogas pajamas. Natūraliai peršasi mintis, jog vestuvių fotografas priims Jus ištiestomis rankomis – pripažinkime, gauti darbo užsakymus jiems turėtų būti vienas malonumas.
Visų antra, norėčiau pabrėžti kodėl pastarąjį verta samdytis. Pradėkime nuo to, dar kartelį pasikartojant, vestuvės – viena iš svarbiausių švenčių žmogaus gyvenime. Tokios progos, be jokių abejonių, vienokiu ar kitokiu būdu privalo būti įamžintos. Labai dažnai nutinka taip, jog taupesni asmenys, vietoj to, jog samdytųsi fotografą, paprašo artimųjų, jog jie kartas nuo karto padarytų vieną, kitą nuotrauką. Sutikime, jog tai nėra gerai – galėčiau įvardyti net kelias priežastis kodėl: visų pirma, apsunkinate ir užkeliate nemažą naštai paprastam žmogui, visų antra, yra tikėtina, jog notraukų bus nedaug ir, nepaisant to, tos pačios bus pakankamai nekokybiškos – pripažinkime, jog vestuvių fotografai turi išpuoselėtą darbo patirtį, kuria nepasižymi paprasti asmenys. Tiesiog, reikėtų suvokti, kad vestuvių fotografas suteiks Jums atsiminimų vaizdiniu formatu, kurie jūsų gyvenimo prisiminimus grąžins su neįtikėtinomis emocijomis. Manau, jog po daugelio metų bus vienas malonumas atsiversti seną nuotraukų albumą ir prisiminti jaunystę.
Taip pat, kadangi, jog žinau, kad pinigėlių klausimas žmonėms visada buvo aktualus, norėčiau įvardyti, ar pateikiami įkainiai dideli? Tiesą sakant, jie nėra tokie milžiniški, kaip daugelis žmonių sako. Žinoma, už profesionalią darbo kokybę mokėti reikia, tačiau, žvelgiant į tai, jog turėsite neįtikėtiną atsiminimų rinkinį – pinigai tampa ko ne „nevertinga“ medžiaga.
Reziume peršasi savaime – vestuvių fotografai puikiai įamžins gražiausią Jūsų šventę, dalinai atribos jus nuo rūpesčių (bent jau dalinių) ir tokiu būdu suteiks Jums džiaugsmo. Pasikartosiu, nepagailėkite pinigų šiam ceremonijos elementui, jeigu būtų galima taip išsireikšti – juk, iš esmės, pinigai yra tik laikinas dalykas, o prisiminimai – amžini.


Blogas oras per vestuves – ką daryti?

Blogas oras per vestuves – ką daryti?

Tikriausiai nieko nėra blogiau nuotakai kaip atsikėlus vestuvių rytą praskleisti užuolaidas ir pamatyti bjauraus oro vaizdą. Lietus, apsiniaukęs dangus, vėjas. Vestuvių juk nenukelsi. Nuotakos veidas greitai gali subjurti kaip ir tas blogas oras už lango.

Pateikiame keletą patarimų, kaip „išgyventi“ blogo oro nuotaikas per svarbiausią jūsų gyvenimo šventę.
Visų pirma pozityvus nusiteikimas. Jau planuojant vestuves neatmeskite tokios galimybės kaip prastas oras. Deja gyvename dar tokiais laikais kai nėra galimybės 100 procentų tikslumu pasakyti koks bus oras tokią ar anokią dieną, ypač kai vestuvės pradedamos planuoti prieš metus ar daugiau.

Kad išvengti įvairių bjauraus oro pasekmių iškart pasirūpinkite atsarginiais planais. Pradėkite savo arpranga ir avalyne. Jeigu matote, kad tą dieną numatomas lietus, būtinai įsigykite stilingus botus, ar batelius, tinkančius vaikščioti po balas. Tikrai parduotuvėse rasite netik patogią ir gražią avalynę bet ji bus ir madinga. Internete pilna vestuvių stiliaus botų su kaspinėliais ir elegantiškų. Pasirūpinkite ir apranga. Juk nenorite visą dieną kalenti dantimis iš šalčio, su pamėlusiais pirštais. Žinoma, jūsų kasdieninė striukė čia būtų paskutinis išsigelbėjimas bet galima iš anksto pagalvoti apie elegantišką šiltesnį apdarą, priderintą megztuką, švarkelį, skraistę. Jeigu tą dieną numatomas lietus, būtinai pasitarkite su plaukų stiliste kokia šukuosena ilgiau laikytųsi tokiu oru.

Daugelis nuotakų labiausiai pergyvena dėl prasto oro ne dėlto, kad bus šalta ar sušlaps kojas o dėl to, kaip viskas atrodys nuotraukose. Galime užtikrinti, kad geras vestuvių fotografas nuramins jus sakydamas, kad oras neturi įtakos nuotraukoms. Visi vestuvių fotografai žino, kad ryški saulė yra labai nedėkinga fotografavimui, todėl apniukęs dangus nė kiek nepamaišys nuotraukoms. Beto, kiek vestuvių yra tekę matyti kai lietus pila lyg iš kibiro o nuotaka laiminga taškosi balosi? Sakote ne? Kodėlgi? Toks nuotraukų scenarijus bus netik išskirtinis, orginalus bet ir atspindės tikrąją tos dienos nuotaiką. Didelis vėjas? Kodėl jo neišnaudojus nuotraukose, kai jūsų plaukus taršo vėjo gūsiai o jūs jaukiai glaudžiatės prie mylimojo, jo glėbyje. Nepamirškite, kad rūškanas jūsų veidas ir subjurusi nuotaika, kuri atsirado dėl prasto oro tikrai matysis nuotraukose ir joks fotografas jos neištrins. Vestuvių fotografas pasakys, kad ne oras svarbiausias o būtent jūs ir jūsų emocijos, nuotaika.

Taigi į klausimą, ką daryti kai blogas oras mes atsakome- nieko. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės kiekviena akimirka.