Traškūs vafliai senoje vaflinėje

vafliaiKas jum primena vaikystę? Aš niekaip negalėjau prisiminti jokių mėsiškų patiekalų. Turbūt todėl, kad vaikai dažniausiai tokių ir nemėgsta… Prisimenu saldžius dalykus – sausainiai, tortai ir žinoma vafliai. O pavasariški vafliai, be abejo asocijuojasi su velykomis.

Mama visada juos kepdavo. Patiekalai velykoms tai tarsi pavasario pasaka, kuria kasmet priburdavo mamos ir močiūtės rankos. https://valgo.me/receptai/

Skanūs, traškūs ir greit nuo stalo dingstantys vafliai:
200 g. sviesto
4 kiaušinių
1 puodelio miltų
2 šaukštų grietinės
Žiupsnelis druskos
Nepilno puodelio cukraus (mėgstantys saldumą gali dėti daugiau)

Sviestą išlydyti ir sumaišyti su cukrumi. Truputį atvėsinti ir supilti išplaktus kiaušinius. Įmaišyti miltus, druską, įdėti grietinės ir viską gerai išmaišyti iki vienalytės masės. Tešla turi būti panaši kaip ir blynams. Įkaitinti vaflinę (ar ji gerai įkaitusi patikrinti su mažu tešlos kiekiu) ir pilti po didelį šaukštą. Tokioje vaflinėje vafliai kepa labai greitai, todėl atsargiai – nesudeginkite, dažnai tikrinkite kaip jis kepa.

Išėmę vaflį greit susukite ir dėkite į lėkštę. Iš tokio kiekio gavosi maždaug 25 vafliai.

Ar gali būti skaniau?


Mac and cheese

kaip-virti-kukuruzusDaugiau niekada savaitės termino darbų neatlikinėsiu per porą dienų. Tada žmonės galvoja, kad neturiu ką veikti ir užkrauna jų dar daugiau. Dėl to nuplaukė mano kelionė į Apuolę ir gražus paskutinis rudens savaitgalis…

Šiandiena vyko mano taip nemėgiamas apsipirkinėjimas. Pagaliau įsigijau knygą „Rankų darbo muilas“, tad galbūt vieną dieną mano puoduose virs ne tik maistas. Taip pat parasiau Kiek virti kukurūzus. Tuo pačiu pasigirsiu ir pasibėdavosiu- nusipirkau kepimo formą. Viskas būtų gerai, bet ji netelpa į mano kepimo puodą. Ir tieeek nedaug trūksta, kad tilptų, na nors apsibliauk.

Šiaip ar taip pirkinį reikėjo išbandyti. Parduotuvėje prigriebiau vokinio sūrio ir galvojau daryti mac and cheese. Kai juos gaminau pirmą kartą, kepti jų nereikėjo. Dabar susiradusi receptą pamačiau, kad visur rašoma apie apkepą. Na, jei apkepas tai apkepas.

4-6porcijoms reikės:
~200g makaronų formos (dėkit daugiau, kai išviriau kažkaip mažoka pasirodė jų man)
150g sūrio (pirkau vokinį, bet šiam receptui gali būt bet koks, tik kad tarkuotas)
4 šaukštai miltų
4 šaukštai sviesto
1 stiklinė pieno
1 stiklinė half and half (pusė pieno- pusė grietinėlės. Grietinėlės neturėjau, tai nepilnoj stiklinėj pieno ištirpinau gerą šaukštą kaimiškos macnos grietinės)
½ šaukštelio garstyčių (miltelių)
1 šaukštelis druskos
Žiupsnelis pipirų
Žiupsnelis čiobrelių (nebūtina, nebent kaip aš jų dedate visur ir visada)

Makaronus išverdame pagal instrukcijas, nukošiame, perliejame šaltu vandeniu ir paliekame.

Keptuvėje ant žemos ugnies ištirpiname sviestą, sudedame miltus ir maišome kol mūsų masė pradeda gražiai burbuliuoti.

Sudedame prieskonius, pilame pieną, half and half ir gerai maišome. Masė turi būti vientisa, ir su laiku tirštėti. Tada sudedame sūrį ir nuolat maišom, kad lydydamasis sūris gerai pasiskirstytų.

Makaronus sudedame į kepimo indą, užpilame padažu ir šauname į orkaitę 25-30 minučių. Tuo tarpu puolame šveisti keptuvių, nes sūrio padažas labai labai LABAI greitai tirštėja.

Apkepas tikrai skanus. Kitą kartą galbūt įdėsiu trinto česnako ar čili padažo su česnakais… Pasigendu čia aštrumo.


Vyno ekspertų vertinimai ir čempionatai: ką verta žinoti besidomintiems vynu

Vienas iš svariausių argumentų pasirenkant vyną yra ekspertų vertinimai ir apdovanojimai. Tuo įsitikino MB „Vyno guru”, atlikusi klientų apklausą. Tyrimo rezultatai rodo, kad 24% pirkėjų svarbiausias būtent ekspertų vertinimas bei įteikti medaliai, antroje vietoje (22%) pagal svarbumą renkantis vyną – mėgstama vynuogių veislė, šalis, regionas, gamintojas, o trečioje (16%) – kitų pirkėjų atsiliepimai bei rekomendacijos. Šiame straipsnyje norime apžvelgti, kokie tie yra ekspertų vertinimai, kas juos atlieka, kas per čempionatai vyksta ir kokios yra apdovanojimų sistemos.

Vyno ekspertai.

Patys įtakingiausi pasaulinio lygio vyno vertintojai, kuriuos verta įsiminti, yra trys:

 1. Robertas Parkeris, žurnalas „The wine advocate”,
 2. Žurnalas „The wine spectator”,
 3. Žurnalas bei tinklalapis „Wine enthusiast”.

Žurnalą „The wine advocate“ 1978 m. pradėjo leisti amerikietis, neabejotinai garsiausias vyno kritikas R. Parkeris, kurio komandoje dirba profesionalūs ekspertai. Šiomis dienomis R. Parkerio 100 balų vyno vertinimo sistema gali sukurti milžinišką pridėtinę vertę vyno prekės ženklui arba jį visiškai sužlugdyti…

Vertinimo skalė pagal. R. Parkerį:

 • 96–100 – ypatingas
 • 90–95 – išsiskiriantis
 • 80–89 – nuo virš vidutinio iki labai gero
 • 70–79 – vidutinis
 • 60–69 – žemiau vidutinio
 • 50–59 – nepriimtinas

„The wine spectator“ – amerikiečių žurnalas, pradėtas leisti 1976m., specializuojasi straipsniais apie degustacijas, pramonės naujienas, vyno profilius. Vyno entuziastai kiekvienais metais nekantriai laukia žurnalo skelbiamų vynų „Top 100“ bei „Metų vyno“. Geriausių vardų rinkimuose dalyvauja garsūs kritikai, kurių išragautų vynų skaičiai matuojami šimtais, o kartais viršija ir 1000.

Vertinimo skalė pagal „The wine spectator“:

 • 95–100 – aukščiausios klasės: puikus
 • 90–94 – išsiskiriantis: išsiskiriančių savybių ir stiliaus
 • 85–89 – labai geras: vynas su ypatingomis savybėmis
 • 80–84 – geras: solidaus skonio, gerai pagamintas vynas
 • 75–79 – vidutiniškas
 • 50–74 – nerekomenduojamas

„Wine enthusiast”, taip pat amerikiečių žurnalas ir tinklapis, kuriuose visapusiškai profesionalūs redaktoriai ir žurnalistai rašo apie vyną, kitus alkoholinius gėrimus, maistą bei keliones. Pradėtas leisti 1988m.

Vertinimo skalė pagal „”Wine enthusiast”:

 • 98–100 – aukščiausios klasės
 • 94–97 – nuostabus
 • 90–93 – puikus
 • 87–89 – labai geras
 • 83–86 – geras
 • 80–82 – priimtinas

Lietuvoje taip pat atliekami alternatyvūs vertinimai – portalas Vynai.com suburia nepriklausomus žurnalistus, kurie periodiškai vertina Lietuvos gamintojų bei importuotojų patiekimus vynus 100 balų sistemoje.

Vyno čempionatai.

Reikšmingiausi ir prestižiškiausi vyno konkursai, vykstantys pasauliniu mastu :

 1. International wine challenge
 2. Decanter world wine awards

 

International wine challenge (IWC) startavo 1984 m. ir šiuo metu tvirtai pozicionuojamas kaip vienas labiausiai gerbiamų aklos degustacijos vynų konkursų pasaulyje. Per pastaruosius 30 metų IWC ženkliai išaugo, įtraukdamas kiekvieną tolimiausią žemės kampelį. Konkursui teisėjauja didžiulė tarptautinių vyno ekspertų (profesionalių degustuotojų,  gamintojų, technologų, pirkėjų, žurnalistų ir kt.) komanda, kuri du kartus per metus susirenka Londone. Kruopštaus ir itin griežto teisėjavimo metu kiekvieną, medalį gavusį, vyną tris kartus ragauja po 10 skirtingų vyno vertintojų.

Yra šios medalių rūšys: Trofėjus, Aukso, Sidabro ir Bronzos. Negavusiems medalių, bet vertiems dėmesio vynams, gali būti suteikiami Pagyrimo (angl. „Commended“) bei Didelės vertės (angl. „Great value“) apdovanojimai.

 

Decanter world wine awards (DWWA) – tarptautinis vyno konkursas, kurį 2004m. pradėjo organizuoti Didžiosios Britanijos vyno žurnalas „Decanter“. Kiekvienais metais šimtai vynų pateikiami DWWA peržiūrai, kurie pirmiausiai turi pereiti pirminį vertinimo žingsnį, kad galėtų rungtis tolesniuose, oficialiuose, etapuose.

Vynai vertinami keliais pjūviais, vadovaujant regioniniams ir vyno kategorijų specialistams. Teisėjų komandą sudaro šimtai skirtingų disciplinų ekspertų: vyno gamintojų, mažmenininkų, žurnalistų.

Medaliai skirstomi į aukso, sidabro ir bronzos, taip pat suteikiami regiono masto bei tarptautinio masto prizai. Teisėjai taip pat skiria „pagyrimo“ apdovanojimus vynams, kurie medalių negavo, tačiau neabejotinai yra verti paminėjimo, o prekybininkai juos lentynose gali pažymėti šviesiai mėlynos spalvos lipdukais.

 

Lietuvoje taip pat kasmet vyksta vyno čempionatas, kurį organizuoja Lietuvos somelje asociacija. Vyną čempionatui teikia Lietuvos importuotojai. Dažniausiai tai naujausio derliaus šalies parduotuvėse parduodami vynai. Pagal nusistovėjusią tvarką jie vertinami dviem etapais: pirmajame etape dalyvauja visi pateikti vynai, jie vertinami aklai pagal 100 balų sistemą. Tie vynai, kurie gauna 89 ir daugiau balų, patenka į finalinį etapą ir degustuojami dar kartą. Vynai, kurie pirmajame etape pelno 88 balus, apdovanojami sidabro medaliais, o vynai, gavę 87 ir 86 balus, – bronzos. Pirmajame etape 89 balus pelnę vynai finale gali laimėti ir aukso medalius, jei antrą kartą bus įvertinti 90 ar daugiau balų.

Yra ir kitokių, ne 100 balų vyno vertinimo sistemų. Pavyzdžiui, Prancūzijoje įtakingas vyno gidas Gault & Millau, rašantis apie vyną, restoranus ir viešbučius, naudoja 20 balų sistemą, o Italijoje „Gambero Rosso“ vyno ir maisto žurnalas vyną vertina gan keistą 4 balų sistemą. Taigi panašu, kad norintiems gilintis į vyno vertinimo peripetijas, ribų nėra, tačiau esminiai, pagrindiniai vertintojai bei konkursai yra tik keli, kuriuos ir išvardijome šiame straipsnyje.

Internetinė gero vyno parduotuvė Vyno guru savo asortimente turi eilę vynų, pelniusių aukščiausius apdovanojimus, minimus šiame straipsnyje. 


Pokerio pamokos internete

Jeigu planuojate užsiimti profesionaliu pokeriu, turite suvokti, kad jums bus reikalingas ne tik žinių bagažas, bet ir nemaža pinigų suma. Aišku, ją galite padidinti žaisdami, tačiau nepamirškite, kad net ir šiame azartiniame žaidime labai dažnai pasitaiko nesėkmių, dėl kurių kalti dažniausiai lieka patys žaidėjai. Dabar įvairios pokerio pamokos internete yra vedamos pačių žaidėjų, tačiau negalvokite, kad šie mokymai padės jums lengvai laimėti. Mokymų esmė yra suteikti kuo daugiau žinių, kurias  galėtumėte pritaikyti žaidime. Tos žinios negarantuoja, kad jūs laimėsite, nes laimėjimus garantuoja būtent pasiruošimas ir strategijos laikymasis.

Prieš pradedant žaisti pokerį, turite žinoti ir šio žaidimo galimas pasekmes. Ne, tai nėra laimėjimai – nuostoliai laukia kiekvieno, kuris žais neatsakingai, nepagalvotai ir be jokio plano. Todėl pokerio profesionalai ir akcentuoja, jog kiekvienas žaidėjas turi pradėti nuo strategijos kūrimo. Ją sudaro būtent taisyklės, kurių laikymasis padeda išvengti žaibiškų pralaimėjimų. Nenustebkite, kad apsišvietę, jūs vis tiek pralaimėsite. Kelias iki profesionalo yra labai ilgas ir kiekvienas save profesionalu vadinti gali tik tada, kai žaidžiama reguliariai ir į pliusą. Jeigu kas antrą kartą jūs laimite, jūs savęs profesionalu laikyti negalite. Mėgėjų yra daug, o pradedančių – dar daugiau, todėl siūlytume pirmiausia pradėti nuo žinių kaupimo. Tai liečia abejas žaidėjų kategorijas.

Pokerio pamokos internete dažnai būna nemokamos, tačiau geriausias informacijos šaltinis visada bus apmokestintas kažkokiu tai mokesčiu. Aiškiau kalbant, geriausios pamokos yra mokamos, nes jas veda profesionalūs žaidėjai. Internete tų pamokų yra daug, tačiau sunkiausia yra atsirinkti kuo tikėti, o kuo ne. Dag žaidėjų varto kiekvieną pokerio puslapį iš eilės – tai naudos neatneš. Jums reikia ieškoti geriausius atsiliepimus turinčių kursų, nes tik juose kažko išmoksite. Neretai kai kurie žmonės tiesiog perkopijuoja informaciją ir ją perparduoda dar pigiau. Taip elgtis nereikėtų – tai yra neteisėta. Pirmiausia, ieškokite meistrų, kurie jau turi nemažus laimėjimus. Yra internete specialūs sąrašai bei programos, kurios padės nustatyti žaidėjo kompetenciją – jeigu mokytojas visada laimi nemažas sumas, tai jo mokymai jums tikrai pravers.


Greitas kreditas imamas net ir brangioms prekėms įsigyti

Lietuvoje daugelį pirkinių įprasta pirkti lizingo būdu, tačiau norint patenkinti savo poreikius, ne visada pardavėjai suteikia galimybę išsvajotą prekę ar paslaugą pirkti išsimokėtinai. Greitas kreditas yra imamas būtent tada kai siekiama išsisukti iš tokių situacijų. Pasiskolinti reikiamu metu galima gana nemažas sumas, tačiau aišku – ne kiekvienas kreditorius skolina pinigus apskritą parą. Kreditai internetu yra populiarūs įvairių pirkinių pirkimo metu, todėl galime apžvelgti ką gi galima įsigyti už dažniausiai siūlomas paskolos sumas.

Mobilieji telefonai yra pagrindinės prekės, kurias žmonės perka skolindamiesi iš greitųjų kreditų bendrovių. Tai yra labai puikus pasirinkimas, nes svarbiausia tai, kad ne visos lizingo bendrovės nustato asmenims palankias palūkanas. Kai kuriose bendrovėse greitas kreditas yra suteikiamas net keliems metams, o didžiausias privalumas yra tas, kad viena kita kredito bendrovės siūlo mažesnes palūkanas negu lizingo įmonės. Tai yra elementari priežastis kodėl dažnai greitųjų kreditų bendrovės yra pasirenkamos vartotojų – ne visos lizingo įmonės gali pasiūlyti prekę už palankią kainą. Kreditus imantys, ir už juos perkantys išmaniuosius telefonus, dažniausiai išsisuka nuo didelių palūkanų.

Be telefonų, dažnai yra ieškoma ir buitinės technikos. Ne paslaptis, kad už kelis šimtus eurų galima įsigyti kokybišką televizorių, o jį galime rašyti į antrą vietą pagal pirkinius su greitaisiais kreditais. Taip, yra kredito teikėjų, kurie televizoriui išsigyti paskolins net kelis šimtus eurų. Dabar skolinimosi sumos pranoksta lūkesčius ir nebėra tokios mažos kaip buvo anksčiau. Skolindamiesi buitinės technikos įsigijimui, dauguma žmonių vėl gi – sutaupo nemažas sumas, nes palūkanos daug mažesnės.

Net ir kelionėms užsisakyti dažnai pritrūkstama pinigų, todėl greitas kreditas net ir šiam tikslui vis dažniau yra imamas keliauninkų. Įprasta matyti, kad daug žmonių gaudo pigių kelionių bilietus, bet galiausiai vis tiek pritrūksta kelių eurų. Mažoms sumoms gauti reikiamu metu ko gero nerastumėte geresnės alternatyvos nei kreditai. Gauti mažas sumas yra taip paprasta, kad net nesinori skolintis iš artimiausių žmonių. Taip pat nedidelės paskolos sumos yra lengviau gaunamos, nes čia lengviau yra įvertinti kliento mokumo galimybes.


Geros naujienos airiško viskio mylėtojams

Prieš pradedant kalbėti apie airišką viskį turime susipažinti ir su šalimi, kuri yra jo gimtinė. Airija – tai yra sala žiūrint į vakarus nuo Didžiosios Britanijos krantų ir yra padalinta į dvi dalis: tai Airijos respublika, kuri yra nepriklausoma valstybė,  ir Šiaurės Airija, kuri yra Didžiosios Britanijos dalis. Šiame straipsnyje kalbėdami apie airišką viskį, mes turėsime omeny gėrimus, pagamintus Airijos respublikoje.

Viskis – tai yra gėrimas, kuris dažniausiai siejamas su Airija. Iki šių dienų ginčijamasi ir dar vis nesutariama, kuri šalis pirmiau – Airija ar Škotija pagamino distiliuotą spiritą iš miežių salyklo, nors kaip ir vyrauja bendras sutarimas, kad visgi pirmoji viskį pristatė Airija Škotijai, o ne atvirkščiai.

Airiški viskiai yra paprastai distiliuojami tris kartus, kaip palyginimui, Škotijoje labiau įprasta technologija distiliuoti viskius du kartus.  Pagal teisinį reglamentavimą airiškas viskis privalo būti pagamintas Airijoje ir brandintas medinėse statinėse ne trumpiau kaip tris metus.  Airiškas viskis iš kitų viskių išsiskiria savo šiek tiek aštroku charakteriu. Tik keletas airiškų viskių yra gaminami naudojant durpėmis kūrenamą ugnį, dėl ko  jie neturi „dūminio“ charakterio, kuriuo itin pasižymi jų škotiški pusbroliai Ailos saloje, esančioje už 50 mylių (80 kilometrų), besidriekiančių per Airijos jūrą.

Labai populiarus yra maišytas („blended“) viskis, kuris yra gaminamas iš salyklinių ir nesalyklinių grūdų.  Maišyti viskiai dažniausiai yra pigesni, taigi labiau vartotojui prieinami negu vieno salyklo ar vieno grūdo viskiai, tačiau jie nepasižymi unikalumu. Kita vertus, jie taip pat yra lankstesni kalbant apie technologinį metodą, kuris leidžia gamintojams sukurti nuoseklų „naminį stilių“.  Ir nors maišyti viskiai laikomi mažiau ekskliuzyviniai negu vieno salyklo viskiai ir todėl mažiau panašūs į aukštas kainas diktuojančius, visgi keletas geriausiai žinomų ir brangiausių pasaulyje viskių yra būtent maišyti.  „Johnnie Walker“ prekės ženklas puikiai tai įrodo, kurio „Blue Label Whisky“ kainuoja šimtus dolerių už butelį, o jo „Black“ ir  „Red“ etikėtės figūruoja tarp pačių žymiausių viskių pasaulyje.

TEELING Small Batch Irish Whiskey viskis yra puikus maišyto airiško viskio pavyzdys. Tai populiariausias ir ypatingo skonio airiškas maišytas viskis. Viskis saldaus, džiovintų žolelių skonio, turintis prieskonių, cinamono gaidų. Šis viskis pelnęs aukščiausių apdovanojimų įvairiuose pasaulinio lygio viskio konkursuose. Tai yra naujiena Lietuvos rinkoje. Šio ir kitų viskių galima įsigyti internetu parduotuvėje Vyno guru.


Beveik kiekvieną dieną Vilniuje netrūksta nemokamų renginių

Kuomet draugai pakviečia sudalyvauti kokiame nors renginyje, suskubame pasitikrinti savo finansines galimybes, o jei piniginėje ne tiek jau daug pinigų, dažnai dalyvavimo tenka atsisakyti. Siekiant, kad taip nenutiktų reikėtų paieškoti nemokamų renginių, kurie vyksta kone kiekvieną dieną įvairiose sostinės vietose.

Nemokami renginiai Vilniuje šiandien ar rytoj – puiki proga ištrūkti iš namų be didesnių išlaidų, kartu pasikviečiant ir tuos asmenis, kurie nėra linkę išlaidauti pramogoms. Taip galėsite arba labai pigiai (kiek kainuos užkandžiai ar gėrimai) arba visai nemokamai (jei renginys vyksta atviroje vietoje ar renginių salėje) sudalyvauti puikiame renginyje.

Didelę dalį nemokamų sostinės renginių galėsite rasti DayOff.lt portale, kuris specializuojasi Vilniaus miesto pramogų srityje, jas pateikdamas lankytojams, kurie ieško pramogų. Čia yra pateikiami ne tik nemokami renginiai ar pramogos, bet ir mokamo laisvalaikio idėjos, todėl tiek esant prastai finansinei situacijai, tiek ieškant išskirtinių pramogų DayOff gali pagelbėti.

Radus patinkantį renginį reikėtų plačiau pasidomėti apie jį, paskaityti jo aprašymą, o jei yra, ir įvertinimus iš ankstesnių metų ar jei šie vyko ir kitose šalyse, kituose miestuose. Taip bus lengviau susidaryti nuomonę, įvertinti, ar renginys, net jei jis ir nemokamas, vertas Jūsų laiko ir dėmesio. Kadangi nemokami renginiai Vilniuje šiandien ar bet kurią kitą dieną vyksta ne po vieną, palyginti keletą skirtingų tikrai yra naudinga.

Nemokami renginiai būna įvairiausio tipo. Tai gali būti ir kokiai nors progai (dažniausiai valstybinių švenčių) skirtas koncertas, labdaros renginys, kuriame koncertuoja žinomi Lietuvos ar net kitų šalių muzikantai, taip pat vyksta magų, šokėjų ar kitų menininkų pasirodymai, o kartais nemokamai žmonės yra kviečiami pasižiūrėti nekomercinio kino filmo premjeros, degustuoti naujai kuriamą ar pristatomą produktą ir panašiose situacijose, todėl drąsiai galima teigti, kad net ir neturint papildomų pinigų pramogoms galima labai puikiai praleisti laiką kultūriniuose renginiuose Vilniuje, o esant dideliam norui, pramogauti galima net ne vieną kartą per savaitę, tereikia pasidomėti ir žinoti, kokie nemokami renginiai Vilniuje šiandien siūlomi, kurie jų Jums tikrai patrauklūs, o kuriuose gali būti nuobodoka.


Kortos: ir pramoga, ir darbas

Pokeris sodyboje

Pokeris baseine

Nuo vaikystės girdime, kad kortos ne vaikų žaidimas. Jas daug kas prarado ir mokykloje, ne itin palankiai į jas žiūrima ir viešoje erdvėje, nes tai – azartinis lošimas. Iš tiesų, apstu kortų žaidimų, kurie visiškai nėra azartiniai, tačiau dažnu atveju ši pramoga tikrai žaidžiama iš pinigų, kurių vieniems sumažėja, kitiems padaugėja.

Vienas populiariausių pasaulyje žaidimų kortomis yra pokeris. Pokeris žaidžiamas įvairiais būdas, organizuojami įvairūs turnyrai, kurie netgi būna ir nemokami. Ypač populiaru šį žaidimą žaisti internetu, tačiau žinant pokerio taisykles puikiai galima žaisti ir vakarėlio metu sodyboje ar namuose. Tereikia turėti kokybiškas kortas, pokerio žetonų (galima naudoti ir pinigus, tačiau su žetonais kur kas paprasčiau) ir, žinoma, tam tinkamą kompaniją. Vertėtų nepamiršti, kad azartiniai lošimai draudžiami viešoje vietoje, taip pat, juose negali dalyvauti nepilnamečiai asmenys. Taigi, kaimo turizmo sodyba tam tinka labiausiai.

Susiradus tinkamą sodybą nuomai, surinkus kompaniją, kuri žino pokerio taisykles, įsigijus pokerio žetonus (šie dažnai parduodami kartu su ganėtinai neblogos kokybės kortomis) galima suorganizuoti puikų kortų vakarėlį, kuriame ne tik gerai praleisite laiką, bet galbūt net pelnysite geriausio žaidėjo titulą.

Jei neturite kompanijos, su kuria sodyboje galėtumėte organizuoti asmeninius pokerio turnyrus ar žaidimas su mėgėjais Jums per lengvas – pokeris gali tapti puikiu papildomu, o pasistengus ir pagrindiniu darbu bei pajamų šaltiniu. Šiam dalykui neužteks, kad žinotumėte, kokios yra pokerio taisyklės. Reikės ir gebėti jomis pasinaudoti įvairiose situacijose, suprasti, kada varžovai pasiduoda blefui, kada patys blefuoja. Taip pat reikia pajusti tą ribą, kuomet pats laikas baigti žaidimą ir atsipūsti. Taigi, profesionalus pokerio žaidimas – sudėtingas darbas, tinkamas ne kiekvienam, bet jei Jūs esate tas, kuris be pokerio neišbūna nei dienos, internetiniuose turnyruose beveik visuomet patenkate prie finalinio stalo, o žaisdami su draugais sodyboje jaučiatės lyg atiminėtumėte saldainį iš vaiko – Jums atviros durys į profesionalaus pokerio žaidėjo gyvenimą.

Nepamirškite, kad tapus profesionaliu pokerio žaidėju Jums atsivers daugybė galimybių, o kartu ir papildomos rizikos, tad visuomet būkite atsargūs, įvertinkite savo galimybes, pasverkite laimės bei profesionalumo santykį, nes azartiniai lošimai gali tapti ne tik puikia pramoga ir darbu, bet ir didžiuliais rūpesčiai.


Suknelės internetu: kokie privalumai?

Vis garsiau ir garsiau yra kalbama apie suknelių pirkimą internetu, o nemaža dalis dailiosios lyties atstovių tai jau yra išbandžiusios praktiškai. Nieko nuostabaus, kodėl toks pasirinkimas tampa vis populiaresniu – pasirodo, jis turi daug puikių privalumų. Kokie jie yra? Būtent apie juos ir pakalbėsime plačiau.

Kaip jau supratote, sukneles internetu yra išties dėmesio vertas, daug privalumų turintis pasirinkimas. Ko gero, vienas svarbiausių dalykų yra tas, jog suknelės internetu padeda sutaupyti. Tačiau įdomiausia tai, jog šio proceso dėka, jūs galite sutaupyti ne tik pinigų (apie ką, ko gero, pagalvojote pirmiausiai), suknelės internetu leidžia sutaupyti ir laiko. Labai dažnai iš įvairių žmonių galima išgirsti, jog laikas bei pinigai yra svarbiausi dalykai, todėl, savaime suprantama, kiekviena galimybė, kuri leidžia jų sutaupyti, labai pradžiugina kiekvieną iš mūsų. Būtent tai leidžia padaryti ir suknelės internetu.

Tačiau kalbant apie tai, kokius privalumus gali suteikti sukneles internetu, negalima nepaminėti ir dar vieno dalyko. Dėmesį reikia atkreipti į tai, jog suknelės internetu sudaro labai didelį visų suknelių paklausos dalį. Dėl šios priežasties drąsiai galima teigti, jog tuo atveju, jei nuspręsite pirkti suknelę internetu, tikrai rasite sau tinkantį drabužį, nepriklausomai nuo to, kokia proga jūsų laukia.

Tačiau tikrai neriekia manyti, jog tai yra visi privalumai, kuriuos turi suknelės internetu – negalima nepaminėti ir dar vieno privalumo – patogumo. Dažna mergina, kad ir kaip mėgtų apsipirkinėti, negali pakęsti laiko gaišimo parduotuvių eilėse ar kelionių iš vieno prekybos centro į kitą. Tačiau gera naujiena yra ta, jog vidų šių nemalonių dalykų galima išvengti – viskas ką reikia daryti, tai čiupti kompiuterį su interneto ryšiu ir apsipirkinėti internetinėse parduotuvėse.

Kaip matyti, pirkti internetu išties verta, kadangi toks pasirinkimas yra išties naudingas pirkėjui: suknelės ne tik kainuoja pigiau, bet ir yra taupomas laikas bei pinigai, o pats apsipirkimo procesas yra kur kas patogesnis. Taigi, jei jūsų naujasis pirkinys bus suknelės, pagalvokite ir apie tokį jų įsigijimo būdą, kuris jums gali būti labai naudingas.


Planšetiniai kompiuteriai ir mūsų mažieji

Planšetiniams kompiuteriams tampant vis populiaresniems, atsiranda skeptikų, kurie teigia, kad šis prietaisas daro neigiama įtaką žmogaus fiziniams ir psichologiniams pojūčiams. Anot jų, planšetiniai kompiuteriai ypač veikia mūsų mažuosius, kurie jau nuo pat mažų dienų perpranta šį prietaisą ir nebenori jo paleisti iš rankų.

Už savo poelgius yra atsakingas pats žmogus, tačiau vaikų auklėjimu turi pasirūpinti tėvai. Todėl, auklėjimas naudojant planšetinį kompiuterį turi neperžengti „absurdiškumo“ ribų. Paklausite, kas yra „absurdiškumo“ riba? Tai, kai tėvai visiškai praranda vaiko kontrolę. O nekontroliuojant vaiko priėjimo prie kompiuterinių ar mobiliųjų prietaisų, galima sulaukti nemalonių pasekmių.

Pasitaiko atvejų, kai 2-3 metų vaikas, nevalgo tol, kol katinas planšetėje nedaro to paties, arba vaikas neina miegoti tol, kol tėvai neleidžia pažaisti „Angry birds“. Kai tėvai praranda vaiko kontrolę ir vaikas diktuoja savo sąlygas, tada planšetinis kompiuteris tikrai gali veikti vaiką neigiamai.

Tačiau yra ir kita – teigiama pusė. Planšetė taip pat gali būti puiki mokymo priemonė. Didžiausiuose išmaniųjų programėlių platinimo platformose apstu programėlių, kurios padės mokytis ne tik Jums, bet ir Jūsų mažiesiems. Be elementariausių programėlių skirtų išmokti abėcėlę ar skaityti, taip pat galite parsisiųsti programėlių, žaidimų, kurie padės lavinti vaiko vaizduote, atmintį, kūrybiškumą, loginį mąstymą ir t.t.

Tinkamai kontroliuojant vaiko laiką praleistą prie planšetės bei turinį, galite turėti puikų pagalbininką auklėjant savo atžalą.