Geros naujienos airiško viskio mylėtojams

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Prieš pradedant kalbėti apie airišką viskį turime susipažinti ir su šalimi, kuri yra jo gimtinė. Airija – tai yra sala žiūrint į vakarus nuo Didžiosios Britanijos krantų ir yra padalinta į dvi dalis: tai Airijos respublika, kuri yra nepriklausoma valstybė,  ir Šiaurės Airija, kuri yra Didžiosios Britanijos dalis. Šiame straipsnyje kalbėdami apie airišką viskį, mes turėsime omeny gėrimus, pagamintus Airijos respublikoje.

Viskis – tai yra gėrimas, kuris dažniausiai siejamas su Airija. Iki šių dienų ginčijamasi ir dar vis nesutariama, kuri šalis pirmiau – Airija ar Škotija pagamino distiliuotą spiritą iš miežių salyklo, nors kaip ir vyrauja bendras sutarimas, kad visgi pirmoji viskį pristatė Airija Škotijai, o ne atvirkščiai.

Airiški viskiai yra paprastai distiliuojami tris kartus, kaip palyginimui, Škotijoje labiau įprasta technologija distiliuoti viskius du kartus.  Pagal teisinį reglamentavimą airiškas viskis privalo būti pagamintas Airijoje ir brandintas medinėse statinėse ne trumpiau kaip tris metus.  Airiškas viskis iš kitų viskių išsiskiria savo šiek tiek aštroku charakteriu. Tik keletas airiškų viskių yra gaminami naudojant durpėmis kūrenamą ugnį, dėl ko  jie neturi „dūminio“ charakterio, kuriuo itin pasižymi jų škotiški pusbroliai Ailos saloje, esančioje už 50 mylių (80 kilometrų), besidriekiančių per Airijos jūrą.

Labai populiarus yra maišytas („blended“) viskis, kuris yra gaminamas iš salyklinių ir nesalyklinių grūdų.  Maišyti viskiai dažniausiai yra pigesni, taigi labiau vartotojui prieinami negu vieno salyklo ar vieno grūdo viskiai, tačiau jie nepasižymi unikalumu. Kita vertus, jie taip pat yra lankstesni kalbant apie technologinį metodą, kuris leidžia gamintojams sukurti nuoseklų „naminį stilių“.  Ir nors maišyti viskiai laikomi mažiau ekskliuzyviniai negu vieno salyklo viskiai ir todėl mažiau panašūs į aukštas kainas diktuojančius, visgi keletas geriausiai žinomų ir brangiausių pasaulyje viskių yra būtent maišyti.  „Johnnie Walker“ prekės ženklas puikiai tai įrodo, kurio „Blue Label Whisky“ kainuoja šimtus dolerių už butelį, o jo „Black“ ir  „Red“ etikėtės figūruoja tarp pačių žymiausių viskių pasaulyje.

TEELING Small Batch Irish Whiskey viskis yra puikus maišyto airiško viskio pavyzdys. Tai populiariausias ir ypatingo skonio airiškas maišytas viskis. Viskis saldaus, džiovintų žolelių skonio, turintis prieskonių, cinamono gaidų. Šis viskis pelnęs aukščiausių apdovanojimų įvairiuose pasaulinio lygio viskio konkursuose. Tai yra naujiena Lietuvos rinkoje. Šio ir kitų viskių galima įsigyti internetu parduotuvėje Vyno guru.Parašykite komentarą