Kaip išsirinkti geriausią begrūdį katėms skirtą pašarą?

Specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse galime rasti tikrai nemažą siūlomo kačių pašaro pasirinkimą, todėl gana dažnai pasvarstoma, kuris jų galėtų būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Begrūdis kačių maistas yra skirtingų rūšių, todėl išrinkti geriausią pašarą bus paprasčiau, jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais.

Pašaro sudėtis

Renkant tinkamiausią pašarą augintiniui visada yra svarbu atsižvelgti į jo sudėtį. Svarbu yra tai, kad pašaro ingredientai būtų kuo natūralesni, įsitikinkite, kad pašare yra pakankamai didelis kiekis mėsos, ir, žinoma, parinkite jūsų katei labiausiai patinkantį pašaro skonį. Vienos katės tiesiog dievina maistą su vištiena, kitos negali atsispirti antienai, dar kitos – lašišai, ir t.t.

Individualūs katės poreikiai

Atsižvelkite ir į tai, ar pašaras atitinka individualius jūsų augintinės poreikius. Vertėtų atsižvelgti į tai, kokio amžiaus katėms yra skirtas pašaras, ar pašaras pritaikytas sterilizuotoms katėms, ir t.t. Begrūdis maistas taip pat gali atlikti ir tam tikras papildomas funkcijas, pavyzdžiui, gerinti žarnyno veiklą.

Pašaro kaina

Begrūdžio katėms skirto pašaro kaina gali labai varijuoti, todėl naudinga iš anksto įsivertinti, kokią pinigų sumą galite skirti savo augintinės maistui. Jei pašarą pirksite internetu, tokiu atveju turėsite galimybę pasirinkti tam tikrą kainų intervalą, ir tai jums padės kur kas greičiau rasti jūsų lūkesčius atitinkantį maistą.

Jei nusprendėte pakeisti augintinio pašarą nauju, vertėtų nepamiršti, kad tą reikia daryti palengva, ir pirmas savaites maistą maišyti su įprastu katės pašaru.


Ką svarbu žinoti, jei šunį šeriate sausu maistu?

Šunų šėrimas sausu maistu šiandien yra pats populiariausias. Toks šėrimo būdas yra labai paprastas, patogus ir nereikalaujantis didelių išlaidų. Taip pat svarbu ir tai, kad šėrimas kokybišku sausu maistu užtikrina visavertę augintinio mitybą, todėl netenka rūpintis specialiais papildais. Jei nusprendėte savo augintinį šerti sausu maistu, būtina atminti keletą svarbiausių šėrimo taisyklių: jei jų laikysitės, jūsų šuo bus sveikas ir energingas.

Stebėkite, ar parinktas pašaras jūsų augintiniui tinka

Jei jūsų šuo yra žvalus, jo kailis blizga, o išmatų konsistencija yra optimali, galite būti ramūs, kad augintiniui maistas tikrai tinka. Jei pakeitę pašarą pastebite, kad išmatų kiekis tapo labai didelis, gali būti, pašaras nėra pakankamai gerai įsisavinamas. Jei po kelių savaičių situacija nesikeičia, vertėtų susirūpinti. Visada puikiu pasirinkimu gali būti begrūdis sausas maistas šunims, kurio didelį pasirinkimą galite rasti čia: https://evet.lt/category/maistas-sunims?maisto-rusis4=begrudis.

Pašaras turi būti normuojamas

Net ir tuomet, jei jūsų augintinis nuolatos atrodo alkanas, nereikėtų pamiršti, kad pašarą būtina normuoti. Augintinis galės greičiau pajusti sotumą, jei sausą pašarą sušersite iš lėto valgymo dubenėlio, interaktyvaus žaislo ar uostymo kilimėlio. Taip pat leiskite šuniui maistą užsidirbti: jei jį šersite iš rankų už atliktas komandas, tikėtina, kad valgydamas lėčiau jis greičiau pajus sotumą.

Taip pat vertėtų nepamiršti, kad šuo visada privalo turėti šviežio vandens. Stebėkite, ar augintinis jo išlaka pakankamai: 1 kg augintinio kūno svoriui per parą turi tekti 40-60 ml vandens.