Neįprastos medžiagos dovanų pakavimui

Žinia, artėjant didžiosioms šventėms dovanos neišvengiamos, o dovanas dažnai tenka pakuoti. Aišku, visada galima pasirinkti jau visiems atsibodusias dovanų dėžutes iš prekybos centrų, tačiau visada dovaną galima supakuoti ir pačiam arba kreiptis į profesionalius dovanų pakuotojus, kurių galima nesunkiai rasti daugumoje prekybos ir paslaugų centrų. Šiuo metu taip pat populiarėja dovanų pakavimas, kuomet dovanos yra paimamos iš įmonių, supakuojamos ir pristatomos į pasirinktą vietą.

dovanos

Dovanas pakuoti apsimoka

Mokykloje pradinukus mokė dovanų apdengimo popierių pasigaminti, nusipiešti ir apsidekoruoti patiems, tačiau tai atima daug laiko, ypač, kai reikia tuo guašu ar akvarele dažytu popieriumi aptraukti dovanos dėžutę, tai šis būdas turėjo naudos tik pažymiui gauti. Tai apsimoka tik tuo atveju jei tikrai mokate kokybiškai supakuoti dovanas.

Tačiau tai pameta mintį, kad, iš esmės bet kokia lanksti ir plokščia medžiaga gali būti skirta dovanai supakuoti. Tad šįkart susitelksime ties aptraukimo medžiagomis, nes išrinei tūrinei dekoracijai šalia ar vietoje kaspino galima naudoti iš tikrųjų bet ką. Svarbu suderinti spalvas ir galima prie dovanos prisukti nors ir medinį šaukštą.

Nebenaudojamos kelnės. Daugelis mūsų namuose turime nebenaudojamų džinsų ar paprastų kelnių, kurias laikas išmesti. Tačiau ne visi pastebi, kad kelnių medžiaga yra ne visur susidevėjusi ir nedidelei dovanai galima panaudoti mažiau „nunešiotus” plotus, dažnausiai jie būna ties blauzdomis. Kadangi šiuolaikinių džinsų ir kitų kelnių medžiaga plona, tai aptraukti dovaną bus gana lengva, taip pat galite kombinuoti kelių spalvų džinsus ir juos naudoti dovanėlės apdengimui.

Kitas kiek neįprastas būdas yra senų žurnalų viršeliai arba jų koliažas. Dovana bus spalvinga ir vargu ar dvi vienodas įmanoma padaryti. Žurnalų turime visi, gana daug ir vieno žurnalo puslapių užtektų supakuoti bet kokią dovaną. Taip pat panašiai galima naudoti ir laikraščius, tačiau laikraščiais aptrauktos dovanos retai kada atrodo gražiai, tokiu atveju geriau taip dekoruoti vieną sienelę ar mažą plotą. Kad ji būtų labiau aplikacija, nei paviršiaus medžiaga.

Seni tapetai. Žinoma, jeigu jie gražūs ir vienam žmogui ar šeimai nedovanosite dovanų iš vienų tapetų. Tiesa, ne visi tapetai yra tinkamo storio, tai lengviau būtų formuoti dovanas iš popierinių tapetų arba dažomųjų lubų tapetų, nei tapetų flizelino pagrindu ar vinilinių tapetų.

Baldinė plėvelė. Rečiau namuose pasitaikanti medžiaga, tačiau dekoratyvinių plėvelių galima nesunkiai rasti bet kurioje statybinių ir apdailos medžiagų parduotuvėje. Ir ne visos jos atrodo kaip baldų paviršius, tarp vienspalvių ar medžio imitacijos spalvų visada galima rasti ir spalvingų ir ryškių plėvelių. Taigi, kieto paviršiaus dovanos dėžutę galima nesunkiai aptraukti tokia plėvele.

Aišku, būdų galima prigalvoti ir daugiau, svarbu tik rasti lanksčią ir lengvai formuojamą medžiagą, kita, tik Jūsų fantazija ir jos pritaikymas praktikoje.


Kokius kiemo vartus pasirinkti: stumdomus ar atveriamus?

Stumdomi kiemo vartai turi ir privalumų ir trūkūmų lygiai taip pat kaip ir atveriami. Sprendžiant kurie vartai tinka būtent jums, reikia atsižvelgti bent į keletą faktorių, pvz. kiek vietos yra kieme, koks norimas saugumo lygis ir žinoma kiek pinigų norite išleisti.

Biudžetas

Dažniausiai stumdomi kiemo vartai yra šiek tiek brangesni nei atveriami. Nors jie būna ir tokio pačio dydžio, pagaminti iš tų pačių medžiagų, tačiau montavimas ir papildomi montavimo darbai pakelia stumdomų vartų kainą. Stumdomiems kiemo vartams reikalingi bėgeliai ir ritinėliai, o atveriamiems vartams, dažniausiai užtenka 2 vyrių. Vartų automatika ir stumdomiems ar atveriamiems vartams, kainuoja panašiai.

Priežiūra

Atveriami vartai nereikalauja beveik jokios priežiūros, nebent ten yra sumontuota vartų automatika, taigi nerimauti tektų tik dėl automatinių pavarų mechaninės ar elektrinės dalies. Stumdomi vartai, bet kuriuo atveju reikalauja priežiūros. Reikia prižiūrėti ar bėgelis yra švarus. Reikia išvalyti ten patekusius lapus, smėlį, įvairias kitokias šiukšles, nes kitu atveju, vartai gali strigti, sustoti, stumdomi naudojant tik didelę jėgą. Kad viso to išvengti, užtenka profilaktiškai, kai vartai yra atidaryti, nušluoti bėgelį ir panaikinti ten įkritusias šiukšles.

Turimos vietos klausimas

Stumdomi vartai nereikalauja daug vietos, tačiau reikia žinoti, kad sklypo plotis, turi būti mažiausiai 2 kartus didesnis negu įvažiavimas, kad vartai galėtų pilnai darinėtis. Jei šalia įvažiavimo yra tvora, kaip ir viskas gerai, tačiau šalia tvoros, negali būti nei krūmų, nei medžių, nei kitokių objektų, kurie trukdytų vartams nuslinkti. Jei vis dėlto jų yra, teks šiuos augalus ar objektus perkelti.

Priešingai, nei stumdomi vartai, atveriamiems vartams reikalinga kur kas didesnė erdvė. Jei jūsų įvažiavimas yra apie 4 metrus ar mažiau, rekomenduojami vienos varčios vartai. Taigi jums bus reikalinga 4 metrų erdvė tik vienoje pusėje, kad vartai galėtų pilnai atsidaryti. Su vienvieriais vartais jūs gausite daugiau erdvės automobiliams parkuoti, nes juos galėsite statyti iškart įvažiavę pro vartus (netrukdys viena varčia). Jei norite, kad vartai atsidarytų į išorę, turite įvertinti, ar jie netrukdys automobilių judėjimui. Jei visgi jūsų įvažiavimas didesnis nei 4 metrai, rekomenduojama gaminti ir montuoti dvivierius vartus. Tačiau tai užims abi įvažiavimo puses.

Kiekvienas atvejis yra unikalus, todėl įvertinkite savo poreikius ir pasirinkite teisingai.