KADA PRIREIKIA ĮRIŠIMO APARATO?

Įrišimo aparatai yra reikalingi tada, kai darbe dažnai arba nuolat tenka įrišti dokumentus. Todėl šios prekės tikrai negalima pavadinti kasdienine. Jei perkate tokį aparatą, atkreipkite dėmesį į tai, kad su juo būtų paprasta ir patogu dirbti. Jei tinkamai pasirinksite šį įrenginį, tai akivaizdžiai palengvinsite jūsų laukiantį darbo procesą.

Į ką pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį perkant įrišimo aparatą?

Kaip teigia įrišimo specialistai, pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į tai, iš ko yra pagamintas patsai aparato rėmas. Laimėsite, jei pasirinksite tokį aparatą, kurio korpusas bus suformuotas iš pačios aukščiausios kokybės plastiko, nes toks įrenginys bus lengvas ir patogus dirbti. Kaip mano ekspertai, toks aparatas gana ilgai ir patikimai gali ištarnauti. Po to verta pasidomėti, koks yra šio aparato galingumas. Kuo daugiau dokumentų per mėnesį jums reikia įrišti, tuo didesnio galingumo aparatas yra reikalingesnis. Be to, reikia žinoti, jog įrišimo aparatai būna trijų tipų – spiraliniai, terminiai ir kanaliniai. Ir kiekvienas iš jų pasižymi išskirtinėmis savybėmis.

Kuo pasižymi spiraliniai aparatai?

Spiraliniai aparatai dokumentus riša plastikinėmis arba metalinėmis spiralėmis. Šiuo metu populiariausi yra tie aparatai, kurie naudoja plastiko spirales, nes jos yra labai patvarios ir žymiai lengvesnės už metalines spirales. Be to jomis surišti dokumentai atrodo estetiškiau. Kita vertus, šis aparatas, prieš įverdamas į dokumentus spiralę, juose išmuša skylutes, todėl jei dažnai toks dokumentas bus vartomas, jis gali greitai plyšti. Bet jeigu dokumento ilgaamžiškumas nėra svarbus, tada tinka ir spiralinis jo įrišimas.

Kaip veikia terminiai ir kanaliniai dokumentų įrišimo aparatai?

Jeigu dokumentų įrišimui naudojamas terminis įrišimo aparatas, tai reiškia, kad šie bus klijuojami kaip ir knyga. Aišku, toks įrišimas yra tvirtesnis ir ištarnauja ilgesnį laiką. Šiuo būdu įrišti dokumentai vartosi lengvai. O kanalinis dokumentų įrišimo aparatas itin tinka tada, kai rišami senų, archyvinių dokumentų lapai, kurie gali būti susilankstę arba užsirietusiais kampais. Tada lapų nereikia smarkiai sulyginti, gana ir to, kad juos sudėsite į kanalinį viršelį ir suspausite metaline rankena. Tačiau vis dėlto įrišimo aparatai su plastikinėmis spiralėmis yra patys paklausiausi, tad praktiški vartotojai juos ir renkasi.

Kur geriausia pirkti dokumentų įrišimo aparatus?

Jei jūsų biurui reikia dokumentų įrišimo aparato, nedvejodami pirkite jį internetu virtualioje kanceliarinių prekių parduotuvėje, nes taip pirkdami ne tik sutaupysite savo brangų laiką, bet ir pinigus. Be to, pirkinys po apmokėjimo per siuntų tarnybą iškeliaus tiesiai pas jus, jūsų nurodytu adresu.


KODĖL VERTA KLIAUTIS PERSONALO ATRANKOS AGENTŪROS PASLAUGOMIS, IEŠKANT GERIAUSIŲ VADOVŲ?

Darbuotojų paieška Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste gali būti paprasta ir lengva, jeigu į pagalbą pasitelksite kompetentingus, didžiulę patirtį turinčius personalo atrankos specialistus iš išorės. Šių specialistų pagalba yra itin vertinga ieškant įvairių specializacijų bei gebėjimų specialistų, tačiau šįkart trumpai pakalbėsime apie tai, kaip personalo atrankos agentūra gali Jums padėti rasti tinkamiausius vadovus.

Ar būna tobulų vadovų?

Išgirdus tokį klausimą, greičiausiai, norisi atsakyti, kad tokių vadovų nebūna, tačiau Emplonet. lt vadovų atranka gali padėti Jums atrasti pačius geriausius ir labiausiai atitinkančius būtent Jūsų organizacijos poreikius vadovus. Kiekviena organizacija turi kiek kitokią idealau vadovo viziją, tačiau esminės savybės, kurių pageidaujama iš vadovų, paparstai yra tos pačios – profesionalumas, atsparumas stresui, kūrybiškumas, nuoseklumas, gebėjimas suburti bei motyvuoti komandą ir t. t.

Organizacijos poreikių identifikavimas – pirmasis vadovų paieškos bei atrankos žingsnis

Kaip jau buvo minėta, kiekvienai organizacijai yra būtinas geriausias vadovas, o koks jis turėtų būti, galima išsiaiškinti produktyvaus pokalbio su organizacijos atstovais metu. Organizacijos poreikių bei lūkesčių, susijusių su būsimu vadovu ar vadovais, identifikavimas yra labai svarbus procesas, nuo kurio didele dalimi priklauso viso paieškos bei atrankos proceso sėkmė.

Vadovų paieškos bei atrankos specifika priklauso nuo konkretaus projekto

Personalo atrankos agentūros specialistai atrankos metodus bei priemones, kurios bus naudojamos ieškant bei pritraukiant kandidatus vadovų pozicijoms užimti, kiekvienu atveju parenka individualiai, nes juos nulemia būsimo darbdavio poreikiai ir lūkesčiai, projekto sudėtingumas bei atrankos specifika. 

Pasyvių kandidatų paieškai ir pritraukimui – „galvų medžioklė“

„Galvų medžioklės“ metodas dažniausiai yra taikomas tada, kai į organizacijas siekiama pritraukti itin aukštos kvalifikacijos specialistus bei vadovus, apie kurių paiešką bei atranką šiuo metu kalbame. Taikant šį paieškos bei atrankos metodą, yra pasitelkiamos visos įmanomos priemonės nuo duomenų bazių, socialinių tinklų iki pažinčių ir tiesioginio kontaktavimo su specialistais, kuriuos siekiama sudominti siūloma darbo vieta. Pažymėtina, kad talentų „medžioklė“ nuo paieškos pradžios iki kandidatų kvietimo vadovauti komandai vidutiniškai trunka apie 2 mėnesius. „Galvų medžioklę“ visais atvejais patartina patikėti personalo atrankos agentūrai, kad galėtumėte išvengti interesų konflikto bei grėsmės Jūsų kaip darbdavio įvaizdžiui.

Kandidatų užimti vadovaujamas pareigas vertinimas

Atliktų organizacijos deleguotų užduočių rezultatai yra viena iš dedamųjų dalių, padedančių išsiaiškinti, ar pritraukti kandidatai galėtų vadovauti suburtai komandai taip, kaip iš jos tikisi organizacijų savininkai. Ši dedamoji yra svarbi, tačiau tikrai ne vienintelė. Potencialūs vadovai taip pat yra vertinami panaudojant standartizuotus, vadovaujančioms pareigoms pritaikytus specializuotus psichologinius testus.

Kalbant apie vadovų vertinimą panaudojant testus, norėtųsi išskirti Tripod asmenybės savybių (MPI) bei protinių gebėjimų (MMAS) testus. Šie testai padeda įvertinti, ar kandidatai, pretenduojantys į įvairių grandžių vadovų pozicijas, yra atsparūs stresui, ir kaip jie reaguoja stresinėse situacijose. Tripod testai taip pat padeda objektyviai įvertinti, ar kandidatas yra aktyvi, bendraujanti bei tolerantiška asmenybė, gebanti nuosekliai bei tikslingai siekti tikslų bei prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų. Tripod protinių gebėjimų testai padeda įvertinti, kaip potencialus vadovas geba mokytis bei įsisavinti naujus dalykus, kaip tiksliai ir ar tiksliai atlieka užduotis, ir kaip sprendžia sudėtingus klausimus.


Online pažintys lietuviams, gyvenantiems užsienyje

Lietuviams, kurie gyvena užsienyje, tikrai pravartu žinoti, kaip susipažinti su kitais tautiečiais internetu. Tam yra skirtos pažintys online, kur ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys lietuviai ir lietuvės gali susipažinti su tautiečiais. Tam, kad susirasti naujų draugų ir galbūt net antrą pusę būtų lengviau, apžvelgsime kaip pradėti savo kelią internetinių pažinčių pasaulyje, jeigu esate lietuviai, gyvenantys užsienyje.

Registracija

Kelias į pažintis visada prasideda nuo registracijos ir anketos susikūrimo. Jums reikėtų rasti portalus, platformas ir programėles, kur yra daugiausiai aktyvių narių. Jeigu norite įdomesnių pažinčių, galite orientuotis į portalus suaugusiems.

Registruojantis reikia nurodyti pagrindinę informaciją ir patvirtinti paskyros sukūrimą. Viskas trunka vos keletą minučių ir galutinis rezultatas – puikiai veikianti anketa. Rekomenduojame skirti laiko išsamiam anketos užpildymui – įkelkite bent 2-3 savo nuotraukas, pažymėkite kuo daugiau punktų apie save. Jeigu registruojatės portale, kuriame pažintys suaugusiems, nuotraukose galite užtušuoti savo veidą arba jį iškirpti.

Ką rašyti savo anketoje?

Daugumą mūsų naujos pažintys gali gluminti. Dėl to verta iš anksto pagalvoti arba neskubant skirti laiko savo anketos paruošimui. Juk norite, kad kuo daugiau žmonių susidomėtų, tiesa ir taip pat norite, kad į jus dėmesį atkreiptų tie, kurie jumis susidomėtų dėl to, kokie esate iš tiesų, o ne tik dėl paviršutiniškų tikslų.

·        Anketoje nurodykite savo ūgį (moterims labai svarbus vyrų ūgis)

·        Moterims rekomenduojama nurodyti tikrąjį savo amžių (dažnai jos linkusios save „pajauninti“ 1-3 metais)

·        Nebijokite aprašyti savo hobių, darbo ar pagrindinių charakterio bruožų. Rekomenduojame viską sutalpinti į 140 simbolių aprašymą ir nenaudoti neigiamos kalbos (pvz., „nemėgstu“, „nenoriu“, „neieškau“ ir panašių žodžių nevartokite).

Pagal bendras tendencijas, moterims, kurios nori daugiau vyrų dėmesio, verta įsikelti daugiau savo nuotraukų, o vyrams, norintiems moterų dėmesio – turėti bent 2-3 nuotraukas ir daugiau laiko skirti profilio aprašymo kūrimui, gerai gramatikai.

Kaip pasiruošti susitikimams?

Kuomet anketa jau sukurta ir norite bendrauti su kitais nariais, pats laikas ruoštis ir susitikimams. Bendraudami su kitais žmonėmis stenkitės duoti tiek, kiek gaunate, tačiau tuo pat metu nebijokite inicijuoti pokalbį, pasimatymą.

Susitikimams pasiruoškite iš anksto bei žinokite, ko tikėtis. Retai kada įmanoma pasimatymą suplanuoti tai pačiai dienai ar tą pačią valandą, tačiau rytojui ar tai pačiai savaitei susitarti tikrai turėtų pavykti.

·        Neikite į pasimatymus su žmonėmis, šalia kurių nesijausite saugiai arba, jeigu jaučiate spaudimą taip daryti, nors patys to nenorite.

·        Stenkitės pasimatymui pasirinkti smagias, bet neutralias erdves. Geriausia susitikti viešoje vietoje.

·        Jeigu ryšitės santykiams per pirmus susitikimus, visuomet naudokite atitinkamas apsisaugojimo priemones.

·        Pasiruoškite 1-2 kūrybingus išsisukimus iš nepatogių padėčių, jeigu pasimatymas pasisuktų nesmagia linkme, kad galėtumėte greitai pasišalinti namo.

·        Pasimatymui skirkite bent 1,5-2 valandas savo laiko.

Trumpas apibendrinimas

Taigi, kaip matote pažintys lietuviams gyvenantiems užsienyje tikrai yra populiarios. Yra portalų, kur nesunku užsiregistruoti, susipažinti ir pabendrauti. Straipsnyje apžvelgėme populiariausias detales bei pasidalinome patarimais, kaip lengviau įsilieti į šias bendruomenes bei smagiai praleisti laiką!


Finansų krizės pasekmės

Turbūt vienintelis dalykas, dėl ko profesionalai sutarė (na, ir kas jau yra beveik faktas / https://lv-bank.eu) – tai jau netik finansų krizė, tai jau liečia ir tikrąją ekonomiką. Tačiau prognozės, kada blogiausia bus praeityje išsiskyrė – vieni sakė, kad jau 2009 pabaigoje galima laukti pagerėjimo , kiti sakė – gal dar anksčiau, vos tik investuotojai atgaus pasitikėjimą vieni kitais, ir vėl plūstels į rinkas, treti, kaip pvz Boston Consulting Group CEO, sakė – čia prireiks ne 2, o minimum 5 metų, kol viskas sugrįš į savo vietas.

Pačiame bankų sektoriuje artimiausiu metu dar nieko gero nežadama. Pirma, tai ne visi nuostoliai jau nurašyti, nes dar dabar nėra aišku, kiek verti kai kurie instrumentai. Tad 700 JAV milijardų, skirtų gelbėti rinkas gali būti ir ne pabaiga. Kaip pastarųjų dienų naujienos parodė, dar ne visi bankai surankiojo visus galus – penktadienį pagalbos paprašė Bank of America, kuris iki tol buvo tas bankas, kuris galėjo sau leisti gelbėti kitus, nuostolius gerokai padidino Deutsche Bank. Dėl šitų priežasčių tarpbankinė pinigų rinka gali dar ir neatsigauti – kol neaišku, kokią tikimybę bankrutuoti bankas, kuriam tu skolini, tol tu esi labai nelinkęs skolinti. Tad paskolos čia tikrai negausi. Be to, dauguma bankų stengiasi didintis savo kapitalo rezervus, kurie per paskutinius metus buvo sumažėję iki 4-5% (equity/assets), o dabar ir 13% neatrodo labai daug. Kadangi dabar išleisti naujų akcijų beveik neįmanoma, bankams belieka pardavinėti savo turtą, taip sukuriant dar didesnę pasiūlą rinkose, dėl ko jos krenta dar žemyn. Gam keistos investicijos gaunasi. Šis kapitalo auginimo procesas, pasak daugumos, dar turėtų užsitęsti. Taip pat artimiausiu metu nematysim bankų spekuliacijų savu kapitalu (prop. trading), didesnę konsolidaciją rinkoje, grįžimą prie tradicinių veiklos modelių, ir, galbūt, vadinamųjų „bad banks” atsiradimą – https://lv-bank.eu/paskolos-ir-ju-tipai/

Didesnis bankų reguliavimas irgi turbūt laukia priešakyje. Dauguma pasiūlymų buvo maždaug tokie: skatinti kotracikliškus kapitalo rezervus (t.y. aukštą gerais laikais, ir žemą – blogais laikais), tarptautinį reguliavimą; keisti atlyginimų struktūras, kad šios daugiau dėmesio kreiptų į ilgalaikius rezultatus (t.y. panaikinti option’ų schemas, išmokamoms akcijoms taikyti ilgesnį užšaldymo periodą, naudoti tik kartu ir riziką įvertinančius rodiklius veiklai įvertinti, neapriboti downside’o). Daug kas kalbėjo apie naujus modelius, kurie geriau įvertintų mažai tikėtinų įvykių (vadinamųjų “Black Swans”) riziką, ir bankas žinotų ne tik tai, kas gali įvykti su jo turtu 95% laiko, bet ir tai, kas būna tuose likusiuose 5%, kurie įvertintų likvidumo riziką. Tiesa, Harrison Hong pastebėjimas irgi buvo labai įdomus – pasak jo, naujų reguliavimo taisyklių gal ne tiek ir reikia. Daug svarbiau, kad jau esamų būtų laikomąsi. Bet paklausius Vokietijos finansinių institucijų reguliuotojo, panašu, kad greičiau jau bus „daugiau, vadinasi, geriau”.

KPMG atliko bankų apklausą, kurioje klausė, kas, pačių bankų nuomone, buvo krizės priežastys, ir kas turėtų ateityje keistis. Populiariausi atsakymai – rizikos valdymo kultūros ir priežiūros trūkumas, neteisingi (arba pagrįsti neteisingom prielaidom) modeliai, visi su rizika susiję dalykai buvo tarp svarbiausių priežasčių, ir jie jau dabar įgauna daug daugiau svarbos, ir būtent šia kryptimi patys bankai ir draudimas dirbs ateityje, kad tokios situacijos nepasikartotų. Tiesa, pati svarbiausia priežastis, pasak bankų, buvo atlyginimai ir sąlygos, kurios leido neatsakingai elgtis. Tačiau jų sąraše dalykų, kurie bus keičiami nėra. Bent jau ne iš bankų pusės.

Galiausiai, keli kalbėtojai pastebėjo, kad valstybių į rinkas pilami pinigai turės neigiamų efektų. Pirma, tai dalinai nacionalizuotiems bankams bus labai sunku išpirkti akcijas iš valstybės – tiesiog artimiausiu metu tam nenusimato geros sąlygos. Tad valstybė greitai savo pinigų neatgaus. Antra, tokia pinių masė nori nenori sukels infliaciją. Nors dabar bijoma defliacijos, ateityje infliacija gali siekti ir 7-8%. Tiesa, taip manė tikrai ne visi. O net jei taip ir nutiktų – bent jau mes tai pripratę.
Paslaugų skelbimai naudingi tiek ieškančiam, tiek siūlančiam paslaugas

Paslaugu skelbimai

Šiandieniame pasaulyje mes susiduriame su neįtikėtinai greitu gyvenimo tempu. Dar blogiau yra tai, kad besistengdami viską suspėti, dažnai nespėjame atlikti atrodytų net ir paprastų darbų, kuriuos mokame. Tačiau tai yra natūralu, gyvename kapitalistiniame pasaulyje, kuriame po industrinės revoliucijos, įsivyravo darbų pasidalijimas. Tai reiškia labai paprastą dalyką, kad jūs dirbate tai ką mokate geriausiai ir net, jei kiti darbai jums neatrodo sunkūs ir jūs savo buityje juos galėtumėte nusidirbti, paprasčiau ir patogiau yra juos perleisti kam nors kitam.

Pavyzdžiui, jei jūs esate informacinių technologijų specialistas, tai dar nereiškia, kad jūs nemokėtumėte susitaisyti savo automobilio arba pasidaryti remonto savo namuose. Tačiau laikas, kurį skirtumėte tam atlikti jums yra per daug svarbus ir brangus. Nes tam, kad susitaisytumėte sugedusį automobilį, jūs turėsite aukoti arba savo darbo laiką, arba laiką praleidžiamą su šeima. Todėl verta samdyti profesionalus, kurie jums automobilį sutaisys greičiau nei jūs tai pasidarytumėte. Dar svarbiau yra tai, kad toks sprendimas yra ir efektyvesnis. Pavyzdžiui, jums automobilio taisymas užtruktų dvi valandas, kvalifikuotam meistrui tai užtruktų vos valandą arba dar mažiau. Tačiau jūs per tą valandą užsidirbsite tiek pat, kiek reikės sumokėti už automobilio taisymą, o per dvi valandas, net dvigubai daugiau. Matematika paprasta, jums tiesiog neapsimoka gaišti savo laiko automobilio taisymui.

Jūs žinoma galite sakyti, kad automobilį taisytumėte po darbo, o tai reiškia, kad tuo metu pinigų vis tiek neuždirbtumėte. Tačiau, tokią situaciją galima pakeisti, jei norite uždirbi pinigų ir po darbo, tuomet jums reikalingi jūsų paslaugu skelbimai. Meistro savo automobilio taisymui tikriausiai ieškotumėte internete. Suradę autoserviso skelbimą, pasiskambintumėte ir susitartumėte dėl jums reikalingų paslaugų. Lygiai taip pat būdamas informacinių technologijų specialistas, jūs galite pasiūlyti savo paslaugas ir įkelti skelbimą į skelbimų tinklalapį. Tokiu būdu jūs užtikrinsite, kad laikas, kurį būtumėt skyręs automobilio taisymui, jums atneš žymiai didesnę naudą dirbant. Dar svarbiau yra tai, kad dirbsite tą darbą, kuris jums teikia malonumo ir kurį jūs atliekate puikiai.
Jūsų persikėlimas gali būti paprastesnis

Perkraustymo paslaugos Vilniuje

Ruošiatės kraustytis? Bandote sudaryti būtiniausių užduočių sąrašą, tačiau jis su kiekviena diena tik didėja ir sunkėja? Su tokia situacija susiduria kiekvienas, kuris nusprendžia kraustytis pasikliaudamas tik savo jėgomis. Tačiau tai tikrai nėra sprendimas, kuris leistų sutaupyti ir išvengti daugybės pastangų skyrimo. Jei norime perkraustymo užduotis atlikti patys, tuomet turime susitaikyti, kad turėsime praleisti ne vieną dieną, išeikvosime labai daug energijos, fizinių jėgų ir, žinoma, patirsime daug papildomų išlaidų.

Kai yra tiek daug rūpesčių, kodėl gi visų jų sprendimo nepatikėti į profesionalų rankas? Kodėl turime vargintis ir gaišti savo laiką, jei profesionalūs perkraustymo paslaugų teikėjai kuo puikiausiai įgyvendina kiekvieną net ir pačią sudėtingiausia perkraustymo užduotį.

Galbūt iki šiol manėte, kad perkraustymo paslaugos Vilniuje jums atsieis pernelyg daug? Jei taip, tuomet skubame jus nuraminti. Šių paslaugų teikėjų taikomi įkainiai yra nedideli ir labai konkurencingi. Dabartinėje rinkoje yra ne viena dešimtis perkraustymo paslaugų teikėjų, todėl jų konkuravimas tarpusavyje sukuria puikias sąlygas vartotojams. Tai reiškia, kad nesunku rasti profesionalias paslaugas žemomis kainomis.

Be abejo, didelis šių paslaugų teikėjų pasirinkimas jums taip pat gali sukelti daug klausimų, tačiau į juos nesunkiai rasite visus atsakymus, jei nieko nelaukus peržvelgsite perkraustymo paslaugų bendrovių internetinius tinklalapius. Įprastai, jei bendrovė veikia jau ne vienerius metus ir turi puikią specialistų komandą, savo tinklalapyje pateikia daug naudingos informacijos vartotojams. Tai padeda susidaryti aiškesnį vaizdą, kokiomis paslaugomis galima pasinaudoti. Ką jau kalbėti apie tai, kad visuomet pateikiami ir šių paslaugų įkainiai, leidžiantys lengviau įvertinti būsimą kainą.

Kita vertus, kad viskas būtų dar paprasčiau, perkraustymo paslaugos Vilniuje siūlo nieko nelaukus susisiekti su šios srities specialistais, kurie įvertins būsimų darbų apimtis ir pateiks jūsų biudžetą puikiai atitinkantį pasiūlymą. Neilgai trukus suprasite, kad tai yra puiki investicija, leidžianti išvengti begalės problemų, kurios kyla persikraustant savo pačių rankomis. Taigi, pats metas pasirinkti tinkamiausius paslaugų teikėjus. Jums nebeteks vargti ir gaišti savo laiko. Operatyvios perkraustymo paslaugos palengvins visą persikėlimo procedūrą.
Buhalterinė apskaita – tai ne tik kompiuterinė programa

Buhalterine apskaita

Šiuolaikinė buhalterine apskaita yra vykdoma profesionalių ir ilgametę patirtį turinčių buhalterių, kurių darbą kaskart efektyvina modernios kompiuterinės programos. Pastarosios priemonės eliminuoja galimybę padaryti bet kokią net ir pačią menkiausią klaidą. Būtent dėl šios priežasties kai kurie pradedantieji verslo atstovai bando sutaupyti ir nesamdo profesionalios buhalterinių paslaugų įmonės specialistų. Deja, bet būtina suprasti, kad vien tik kompiuterinių programų nepakanka.

Į buhalterinę apskaitą visuomet reikėtų žvelgti labai rimtai. Tvarkinga buhalterija yra tikrasis kiekvienos įmonės veidas. Tai būtina suprasti kiekvienam verslo savininkui. Nemanykite, kad tvarkingos ir teisingai tvarkomos buhalterijos reikia tik tam, kad laiku galėtumėte pateikti visas reikiamas deklaracijas valstybinėms šią sritį kontroliuojančioms institucijoms.

Jei pasidomėtumėte daug pasiekusių verslininkų praktika, pastebėtumėte vieną bendrą aspektą – kiekvienas iš jų reguliariai peržiūrėdavo savo verslo finansinius duomenis, kurie būdavo surenkami, susisteminami ir apdorojami profesionalių buhalterių. Tokia informacija padeda įvertinti savo vystomo verslo našumą, plėtros galimybes, padarytas klaidas ir leidžia lengviau kontroliuoti verslui tenkančias išlaidas. Jei finansiniai duomenys vertinami labai atidžiai ir sistemingai, tuomet galima rasti būdų, kaip kuo efektyviau optimizuoti visus savo verslo procesus.

Žinoma, nereikėtų susidaryti klaidingos nuomonės – jums tikrai nėra būtina sukurti papildomą darbo vietą vienam ar net keliems buhalteriams. Šį klausimą galima išspręsti kur kas paprasčiau ir pigiau. Mūsų šalyje veikia labai daug buhalterinių paslaugų įmonių, todėl nesudėtinga peržiūrėti jų teikiamas paslaugas, taikomus įkainius, turimą patirtį ir kitą svarbią informaciją, kuri padėtų apsispręsti, kurios bendrovės paslaugomis būtų verta pasinaudoti.

Jei iki šiol manėte, kad savo įmonės buhalteriją pajėgsite tvarkyti patys, rekomenduojama tokios minties kaip įmanoma greičiau atsisakyti. Ir ne tik todėl, kad gali trūkti reikiamos patirties ir žinių, kurios padėtų nepadaryti daug kainuojančių klaidų, tačiau ir todėl, kad buhalterijos tvarkymas reikalauja daug brangaus laiko, kurio turi tikrai ne kiekvienas verslą vystantis žmogus. Todėl nėra ko abejoti, kad vystant bet kokią komercinę veiklą, kiekvieną procesą ir verslui svarbią užduotį turėtų atlikti tik didelę patirtį turintys konkrečios srities specialistai, kurie visą tai padarytų našiau, greičiau ir kokybiškiau.
Naudingi patarimai kuriantiems verslą

nekilnojamojo turto mokestis

1.       Tegul verslo idėja slepiasi po originaliu įmonės pavadinimu
Įmonės pavadinimas – vienas svarbiausių etapų, kuriant savo verslą. Žinoma, įmonės darbo kokybė labai svarbi, tačiau kiekvienas marketingo specialistas pasakys, kad viskas prasideda nuo tinkamai suformuoto įvaizdžio, todėl rinkdami savo verslui pavadinimą pagalvokite, į kokius klientus orientuojatės, jei jūsų tikslinė grupė – jaunimas, įmonės pavadinimas gali būti šiek tiek „crazy“, o jei įmonės tikslinė grupė – verslo sektorius, galvokite solidesnį variantą. Tiesa, plagiavimas nėra protingas pasirinkimas, įmonės pavadinimas turi būti originalus, kad jūsų nesupainiotų su kita organizacija.

2.       Gerai pagalvokite: geriau steigti įmonę ar įsigyti jau egzistuojančią
Pastaruoju metu vis populiariau yra nesteigti savo įmonės, o įsigyti jau egzistuojančia įmonę, kuri dėl tam tikrų priežasčių nebevykdo jokios realios veiklos. UAB pardavimas dažniausiai žavi jaunus verslininkus, kurie neturi pakankamai lėšų pradiniam įstatiniam įmonės kapitalui, o kai kurie asmenys parduoda įmonę jau su juo. Tiesa, tokios įmonės kaina nėra labai žema, tačiau įkandama. Koks skirtumas tarp įmonės steigimo ir pirkimo? Pastaruoju atveju bus šiek tiek mažiau darbo su popieriais, todėl įmonės veiklą galėsite pradėti vykdyti greičiau. Be to, visada turite galimybę įsigyti įmonę, kuri jau turi pavadinimą ir buveinės adresą, tad dėl to patiems nebereikės sukti galvos.
Tiesa, perkant įmonę reiktų būti atidiems, šiuo metu Lietuvoje yra parduodama nemažai atestuotų įmonių, kuriems keliami išties aukšti darbo ir kokybės reikalavimai, todėl jei versle dar esate naujokas, gerai pasvarstykite ar atestuota įmonė yra jums įkandamas riešutėlis. Gal geriau kelis matus pasidarbuoti savo sferoje ir tada siekti atestato? Visgi, jei kantrybės neturite, visada galite įsigyti jau atestuotą įmonę.

3.       Susiraskite patikus įmonės steigimo partnerius
UAB steigimas reikalauja nemažai žinių ir įgūdžių, todėl profesionali pagalba iš šalies niekada nepamaišys. Susiraskite patikimus įmonės steigimo partnerius, kurie susidoros su visomis biurokratinėmis sienomis už jus. Jie užregistruos jūsų įmonę Registrų centre, padarys antspaudus, atidarys banko sąskaitą ir sutvarkys visus reikalingus dokumentus sklandžiam jūsų verslo startui.

4.       Nepamirkite savo partnerių
Įmonės steigimo partneriai – tai savo amato profesionalai, iš kurių galite nemažai pasimokyti, todėl net ir pradėję savo verslą, nepamirškite palaikyti su jais kontaktų, nes jie visada gali pakonsultuoti ir juridiniais, ir buhalteriniais klausimais.

5.       Formuokite įmonės reputaciją nuo pirmos darbo dienos
Įmonės įvaizdis – svarbi jos sėkmės dalis. Visgi, patyrę ir visko matę verslininkai puikiai žino, kad nėra nieko svarbiau už įmonės reputaciją. Norint sukurti gerą įmonės reputaciją, reikia tikslingai dirbti, todėl apsišarvuokite kantrybe ir pagalvokite, kaip galėtumėte pelnyti klientų, akcininkų ar visuomenės simpatijas.

Svarbu, nekilnojamojo turto mokestis

Tie gyventojai, kurie NT mokestį už 2015 m. jau sumokėjo senąja tvarka (kai NT vertė buvo apskaičiuojama visai šeimai), permoką galės susigrąžinti. Šiemet kiekvienas mokėtojas turi pateikti ne šeimos, o individualią deklaraciją (forma KIT715), nes kiekvienas individualiai taiko neapmokestinamąją vertę. Individuali vertė turėtų būti taikoma ir sutuoktiniams, valdantiems NT bendrąja jungtine nuosavybės teise. Mokesčio tarifas siekia 0,5 proc. vertės, viršijančios 220 tūkst. eurų.
Siekite savo finansinės nepriklausomybės

Buhalterinės paslaugos

Nemaža dalis žmonių nuolatos skundžiasi neturintys pakankamai pinigų, prastai gyvenantys ir negalintys sau leisti net pačių elementariausių pramogų. Tačiau tai yra labai žalingas požiūris. Jei mes nuolatos piktinamės ir kalbame apie tai, kas yra negerai, bet visiškai nebandome spręsti tokios nemalonios padėties, ją pakreipiant priešinga linkme, tuomet negalime tikėtis pasiekti finansinės nepriklausomybės.

Jei pažvelgtume į daug pasiekusius ir labai turtingus žmones, pamatytume, kad jų priimti sprendimai ir požiūris buvo visiškai priešingas nuolat neigiamai mąstantiems žmonėms. Jie buvo užsispyrę, siekiantys savo tikslo, be baimės priimantys iššūkius ir neleidžiantys sau sustoti vietoje. Būtent šios ir nemažai kitų savybių lemia žmonių sėkmę ir finansinių aukštumų pasiekimą.

Todėl jei ir jūs šiuo metu esate tokioje padėtyje, kai nežinote, kaip pagerinti savo finansinę padėtį, tačiau to labai norite – pradėkite savo verslą. Pirmiausia galvokite apie tai, kas jums patinka ir kelia didžiausią malonumą. Pastebima, kad didžiausia sėkmė aplanko tuos žmones, kurie verslą vysto tose srityse, kurios jiems yra lyg hobis. Trumpiau tariant, jei užsiimate jums patinkančia veikla, tuomet to nevadinsite darbu ir kiekvienas iššūkis, su kuriuo susidursite, bus priimtas kur kas ramiau ir išspręstas nepalyginti produktyviau ir efektyviau.

Suprantama, kad visų pirma reikės išspręsti įvairius techninius klausimus. Pavyzdžiui, jei verslą norite vystyti laikinojoje sostinėje, tuomet jums greičiausiai bus reikalingas UAB steigimas Kaune. O tuomet, kai jau turėsite savo įmonę, pagalvokite apie prekės ženklą, reklamą, darbuotojus, verslo plėtros galimybes ir kt. Be abejo, taip pat nepamirškite, kad kiekvienam verslui yra reikalingos ir buhalterinės paslaugos. Jei nesate profesionalūs buhalteriai, tuomet produktyviausia būtų pasinaudoti buhalterinių bendrovių paslaugomis.

Visi šie veiksniai turi tiesioginės įtakos ir jūsų būsimo verslo sėkmei. Jei tinkamai pasirūpinsite kiekviena savo verslo sudedamąja dalimi, sulauksite labai puikių rezultatų. Žinoma, pradžioje susidursite su begale įvairių problemų, neaiškumų ir iššūkiais, kurie iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti neįveikiami, tačiau turite nepamiršti, kad su visu tuo susiduria bene kiekvienas pradedantis verslininkas, todėl nenuleiskite rankų ir siekite savo užsibrėžto tikslo.
Nemokamai tik sūris pelėkautuose? Melas!

Dažnai sakoma, kad nemokamai galima tikėtis tik sūrio pelėkautuose. Tai tikrai nėra tiesa, nes yra apstu situacijų, kad vienas gali gauti nemokamai, o kitas iš to gauna kitos naudos – reklamuoja savo produktą, skatina didesnius pardavimus kitų, mokamų prekių ar tiesiog padaro gerą darbą – vietoj to, kad išmestų besibaigiančio galiojimo ar dėl kitų priežasčių netinkamą naudoti / vartoti daiktą, jį atiduoda nemokamai. Viena iš daugiausiai klausimų keliančių sričių – kreditai.

Nemokama paskola kreditų bendrovėje jau nieko nestebina, tačiau dažnam žmogui kyla klausimas, kur slypi nauda bendrovei, kad ji duoda paskolas be palūkanų ir kitų mokesčių. Atsakymas paprastas – tai reklama. Tokiu būdu kreditų bendrovės pritraukia naujų klientų, atkreipia į save dėmesį, didina vardo žinomumą. Atkreipkite dėmesį į tai, kad nemokama paskola siūloma tik pirmą kartą besiskolinantiems asmenims.

Tūkstančiai žmonių jau pasinaudojo nemokama paskola, o gudresni žino, kad tai įmanoma net ne vieną kartą – paprasčiausiai reikia pakeisti kreditų bendrovę (toje pačioje bendrovėje nemokami kreditai kelis kartus nesuteikiami). Tai nėra nelegalu, tačiau dažniausiai tiesiog nepatogu, nes naudotis viena bendrove yra dešimteriopai paprasčiau, patogiau ir greičiau nei kas kartą registruotis naujoje (tapatybės patvirtinimas ir kitos būtinos procedūros).

Nemokama paskola įprastai yra nedidelės apimties, jos grąžinimo terminas ganėtinai trumpas, todėl tai tinka toli gražu ne kiekvienu atveju. Be viso to, labai svarbu paisyti įsipareigojimų, mokėjimus atlikti laiku, kaip nustatyta sutartyje, kadangi vienintelis vėlavimas gali iššaukti didelius finansinius nuostolius – nutraukiama akcija ir tenka sumokėti skirtumą tarp akcinės kainos ir pilnos kredito sumos su visomis palūkanomis ir administraciniais mokesčiai. Konkrečiai taip elgiasi ne visos kreditų bendrovės, tačiau įvairiausias sankcijas taiko bene kiekviena.

Grąžinę laiku nemokamą paskolą jokių problemų nepatirsite, niekas nesugadins Jūsų kredito istorijos (kai kuriais atvejais ji netgi pagerinama), o Jūs būsite išsisukę iš vienos ar kitos finansinės problemos, įsigysite daiktą, kurio troškote, tačiau pritrūkote pinigų būtent tada, kai jam akcija ar jo labai reikėjo.

Situacijų, kuomet kreditai, tiek mokami, tiek ir nemokami, yra naudingi – apstu. Tereikia mokėti išsirinkti ir apskaičiuoti naudos bei nuostolio santykį.