Ką daryti sugedus telefonui?

Ar kada nors teko patirti telefono gedimus? Nesijauskite vieni! Kaip ir bet kurie kiti įrenginiai, taip ir išmanieji telefonai, gali būti pažeisti dėl natūralaus nusidėvėjimo ar po tam tikrų įvykių. Yra keletas požymių, aiškiai rodančių, kad jau pats laikas kreiptis į telefonų taisyklą. Kai savo mobiliajame telefone aptinkate kažką neįprasto arba pastebite, kad jis pradėjo netinkamai veikti, greičiausiai atėjo metas apsilankyti pas profesionalius telefonų meistrus.

Dažnai žmonės nepaiso įvairių smulkių telefonų gedimų ir toliau jais naudojasi, kol galiausiai jau būna per vėlu kreiptis į meistrus ir tenka ieškoti kito įrenginio. Kad taip nenutiktų, net ir esant smulkiems pažeidimams, pavyzdžiui, ekrano įtrūkimams ar pastebėjus, kad prietaisas stringa ir lėčiau veikia, tikrai verta kreiptis į telefonų taisyklą. Paprastai remonto kaina bus mažesnė nei naujo prietaiso pirkimas. Rekomenduojama rezervuoti laiką pas meistrus ir taip nelaukti eilėse.

Ženklai, rodantys, kad jūsų telefonui reikalingas taisymas:

1.  Vandens žala. Jeigu ant telefono pateko daug vandens ir jis nebuvo tinkamai išdžiovintas, pastebėsite, kad jo korpusas išsipūtė arba prietaisas tiesiog nustojo veikti. Telefoną, kuris patyrę vandens žalą, galima išgelbėti tik tuo atveju, jeigu juo pasirūpinama iškart po skysčių patekimo. Visais kitais atvejais, tikėtina, kad telefonui reikės pakeisti labai daug komponentų, o tai ne visada naudinga finansiniu atžvilgiu.

2.  Įskilęs ekranas. Pažeistas telefono ekranas gadina bendrą vaizdo matomumą ir įtakoja jutiklinio ekrano funkcijas. Sunkesniais atvejais net gali dingti dalis vaizdo ant ekrano. Tokiais atvejais reikia keisti ekraną nauju.

3.  Sugedęs garsiakalbis. Kai taip nutinka tampa nepatogu kalbėtis, nes garsai būna pernelyg tylūs, iškraipyti arba tampa net neįmanoma susikalbėti su pašnekovu.

4.  Atminties trūkumas. Tą galima suprasti, jei telefonas pradeda strigti ir per lėtai veikti. Galima tiesiog ištrinti kai kurias nenaudojamas programas, bet verčiau jau kreiptis į meistrus ir pasiteirauti, ar įmanoma įdiegti naują vidinį atminties modulį.

5.  Trumpas baterijos veikimo laikas. Galima keisti bateriją arba tiesiog įsigyti naują telefoną.6.Sugedusi kamera. Neryškios nuotraukos ir netinkamas fokusavimas – požymiai, kad telefono kamera genda. Kartais pakanka tik tinkamai ją išvalyti.


TRUMPAI APIE TRĄŠAS

Kiekvienas normalus sodininkas ir daržininkas, apsilankęs fizinėje arba elektroninėje parduotuvėje, prekiaujančioje sėklomis, trąšomis ir kitais geram derliui būtinais atributais, dažniausiai žino, ko ieško. Jie žino, kokios daržovių, gėlių, vejos sėklos atsodinimui ir kt. jiems yra geriausios, kokias trąšas rinktis ir pan. Pradedantiesiems sodininkams ir daržininkams sunkiau: asortimentas platus, entuziazmas pradėti didžiulis, o žinių kol kas dar trūksta. Šiandien nekalbėsime apie sėklų pasirinkimą, tačiau aptarsime kitą labai svarbų klausimą, t. y. trąšų pasirinkimą.

Trąšų rūšys

Pažintį su trąšomis pradėsime nuo jų rūšių. Įprastai trąšos yra skirstomos į universalias, kompleksine, organines bei mineralines trąšas. Visos šios trąšos yra veiksmingos, augalams reikalingos, tačiau jos dažniausiai yra naudojamos skirtingiems augalams, skirtingu laiku ir skirtingu dažniu.

Organinės trąšos

Mėšlas, kompostas, durpės, žuvų liekanos ir pan. – tai natūralios trąšos, kurias vienija bendras organinių trąšų pavadinimas. Šios trąšos dažniausiai yra sudarytos iš vieno ingrediento, veikia lėčiau nei cheminės trąšos, nes dirvožemis jas pasisavina lėčiau. Palaipsniui įsisavinamos organinės trąšos natūraliai atnaujina dirvožemį bei pagerina jo būklę. Šiai rūšiai priskiriamos trąšos taip pat prisideda prie augalų sveikatos bei didina jų derlingumą. Naudojant natūralios kilmės trąšas pastebimas ženkliai spartesnis jomis tręštų augalų prigijimas bei įsišaknijimas.

Organinės trąšos – tobulas anglies dioksido šaltinis. Dėka šių trąšų pastebimai gerėja naudingųjų medžiagų įsisavinimas per augalų lapus. Mėšlas, kompostas, durpės, žuvų liekanos ir kt. organinės trąšos yra „maistas“ ne tik augalams, bet ir dirvožemyje gyvenantiems mikroorganizmams, kurie gerina agrofizines bei agrochemines dirvožemio savybes.

Mineralinės trąšos

Mineralinės trąšos yra praturtintos azotu, fosforu ir kaliu, kalciu, magniu ir kitais mikroelementais. Elementų skaičius, sudarantis mineralines trąšas, nulemia jų rūšį. Paprastosios mineralinės trąšos yra sudarytos iš vieno augalams skirto mitybos elemento, o sudėtinės mineralinės trąšos – susidedančios iš dviejų arba daugiau elementų. Mineralinės trąšos taip pat yra skirstomos į pagrindines, mikroelementų bei polimikroelementų trąšas. Šios trąšos taip pat yra skirstomos ir pagal veikliąją medžiagą – azoto, fosforo, kalio, magnio, sieros ir kt. trąšos. Pagrindiniam bei papildomam tręšimui naudojamos mineralinės trąšos būna granulių, kristalų, miltelių ir kt. formų.

Universalios trąšos

Universalios trąšos yra praturtintos mikroelementais, kurie suteikia augalams atsparumo įvairiems pažeidimams, neigiamam aplinkos poveikiui ir t. t. Gėlių, daržovių bei kitų rūšių augalų priežiūrai subalansuotos universalios trąšos taip pat užtikrina, kad jais patręšti augalai ilgiau išliks dekoratyvūs ir kt. Būtina akcentuoti, kad universalios trąšos yra bene populiariausia trąšų rūšis, kuri idealiai tinka ir neseniai pasodintiems, ir žydintiems, ir tik žiedus sukrovusiems augalams tręšti.

Kompleksinės trąšos

Į sudėtines, kombinuotąsias ir trąšų mišinius skirstomos kompleksinės trąšos yra praturtintos tokiais augalams būtinais elementais, kaip kalis, fosforas, azotas ir pan. Šios rūšies trąšos yra skirtos uogų bei vaismedžių tręšimui. Tiek skystos, tiek granuliuotos kompleksinės trąšos padeda augalams sutvirtėti, gerina derlių ir t. t.Domitės trąšų asortimentu ir norite daugiau sužinoti apie įvairių rūšių trąšas? Jums pats laikas apsilankyti internetinėje svetainėje, kurią rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/trasos-augalu-prieziurai.


Ar svarbus grūdų drėgmės matuoklis žemės ūkio darbuose?

Kad ir kokie žemės ūkio darbai bus atliekami, svarbu, kad jų metu būtų naudojama moderni įranga, kuri gali užtikrinti, kad rezultatas ne tik bus, tačiau ir pasiekta kokybė – pati geriausia. Viena tokių sistemų yra grūdų drėgmės matuoklis.

Auginantys agrarinės kultūros augalus puikiai žino, kad ši, gana paprasta technika, padeda užtikrinti, kad bus pasiektas didesnis derliaus kiekis. Juolab, visų darbų atlikimas bus kur kas greitesnis ir pasiekti rezultatai – kur kas geresni.

Įranga, kuri gali padėti išsaugoti grūdus

Grūdų sandėliavimo darbai yra neatsiejami nuo tinkamo mikroklimato, kuris atitinka tam tikro augalo poreikius. Natūralu, kad tik apgalvota drėgmė, kuri tenkina augalą – gali užtikrinti, kad vaisius kuo ilgiau laikysis. O kuo jis ilgiau išlieka geros kokybės – tuo ilgiau gali būti naudojamas, tad ir parduodamas.

Daugeliui iki šiol atrodė, kad tokia įranga yra prieinama tik dideliam ūkiui. Džiugu, kad vis daugiau smulkių bei vidutinių ūkininkų taip pat renkasi tokias įrangas, kurios dirba ne tik našiau, tačiau taip pat ir nekainuoja labai daug. 

Galiausiai, matoma, kad įvairios technikos gali padėti ūkiui daugiau uždirbti. Tai skatina į jas investuoti, kadangi nauda – atsiperka. Ir dažniausiai kur kas greičiau nei yra tikimasi.

Pranašumai, kurie skatina įsigyti

Drėgmės matuoklių galimybės tikrai gana plačios. Žinoma, jos kinta priklausomai nuo pasirinktos įrangos. Dėl to renkantis reikia daugiau dėmesio skirti funkcijoms. Taip pat dažniausiai sutinkama mokėti daugiau, tačiau gauti sistemą, kuri veiks ne tik našiau, tačiau ir turės daugiau galimybių. O kokie pagrindiniai inovatyvių drėgnomačių privalumai?

  • Tikslumas. Sistemos veikia labai tiksliai. Jos gali net tik 0,01 procento nurodyti drėgmės lygį patalpose ir tuo pačiu padėti ūkininkui priimti teisingą sprendimą.
  • Lengvas panaudojimas. Daugeliui atrodo, kad tokia sistema bus lepi arba jos naudojimo galimybės labai sudėtingos. Tikrai ne. Dažniausiai reikia, kad pardavėjai kartą parodytų kaip ja naudotis ir nuo šiol sistema veiks našiai be trikdžių bei reikalingų korekcijų. 
  • Sistemos pritaikymas pagal grūdų tipą. Galiausiai, tokios sistemos dažniausiai yra daugiafunkcinės. Tai leidžia be jokio vargo tinkamai sekti kelių skirtingų augalų derliaus pokyčius ir laikymo sąlygas. 

Yra ir daugiau, nes aptarėme pačius svarbiausius. Faktas, kad jie padeda labai pagerinti grūdų derliaus laikymo sąlygas ir tuo pačiu kuo ilgesnį laiko tarpą juos išlaikyti siekiant parduoti arba panaudoti maksimumą.

Kiek kainuoja grūdų drėgmės matuoklis?

Kainos yra labai įvairios ir dažniausiai kinta priklausomai nuo to – kokia įranga bus naudojama. Dėl to siūlome per daug netaupyti ir pirkti tokią, kuri turi platesnes galimybes. Galiausiai, galima įsigyti su akcija ir tuo pačiu išsimokėtinai. Tai leis Jums rasti ko ieškote ir kas Jums tarnaus daug metų.

Inovatyvus į geros kokybės įrangą galėsite padėti savo ūkiui plėstis kur kas labiau. Džiugu, kad vis daugiau žemdirbių tai supranta. Ir ne tik tie, kurie yra dideli, tačiau ir mažesni ūkiai, kurie dažniausiai taip pat noriai renkasi technologijas našiam darbų atlikimui.


KADA PRIREIKIA ĮRIŠIMO APARATO?

Įrišimo aparatai yra reikalingi tada, kai darbe dažnai arba nuolat tenka įrišti dokumentus. Todėl šios prekės tikrai negalima pavadinti kasdienine. Jei perkate tokį aparatą, atkreipkite dėmesį į tai, kad su juo būtų paprasta ir patogu dirbti. Jei tinkamai pasirinksite šį įrenginį, tai akivaizdžiai palengvinsite jūsų laukiantį darbo procesą.

Į ką pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį perkant įrišimo aparatą?

Kaip teigia įrišimo specialistai, pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į tai, iš ko yra pagamintas patsai aparato rėmas. Laimėsite, jei pasirinksite tokį aparatą, kurio korpusas bus suformuotas iš pačios aukščiausios kokybės plastiko, nes toks įrenginys bus lengvas ir patogus dirbti. Kaip mano ekspertai, toks aparatas gana ilgai ir patikimai gali ištarnauti. Po to verta pasidomėti, koks yra šio aparato galingumas. Kuo daugiau dokumentų per mėnesį jums reikia įrišti, tuo didesnio galingumo aparatas yra reikalingesnis. Be to, reikia žinoti, jog įrišimo aparatai būna trijų tipų – spiraliniai, terminiai ir kanaliniai. Ir kiekvienas iš jų pasižymi išskirtinėmis savybėmis.

Kuo pasižymi spiraliniai aparatai?

Spiraliniai aparatai dokumentus riša plastikinėmis arba metalinėmis spiralėmis. Šiuo metu populiariausi yra tie aparatai, kurie naudoja plastiko spirales, nes jos yra labai patvarios ir žymiai lengvesnės už metalines spirales. Be to jomis surišti dokumentai atrodo estetiškiau. Kita vertus, šis aparatas, prieš įverdamas į dokumentus spiralę, juose išmuša skylutes, todėl jei dažnai toks dokumentas bus vartomas, jis gali greitai plyšti. Bet jeigu dokumento ilgaamžiškumas nėra svarbus, tada tinka ir spiralinis jo įrišimas.

Kaip veikia terminiai ir kanaliniai dokumentų įrišimo aparatai?

Jeigu dokumentų įrišimui naudojamas terminis įrišimo aparatas, tai reiškia, kad šie bus klijuojami kaip ir knyga. Aišku, toks įrišimas yra tvirtesnis ir ištarnauja ilgesnį laiką. Šiuo būdu įrišti dokumentai vartosi lengvai. O kanalinis dokumentų įrišimo aparatas itin tinka tada, kai rišami senų, archyvinių dokumentų lapai, kurie gali būti susilankstę arba užsirietusiais kampais. Tada lapų nereikia smarkiai sulyginti, gana ir to, kad juos sudėsite į kanalinį viršelį ir suspausite metaline rankena. Tačiau vis dėlto įrišimo aparatai su plastikinėmis spiralėmis yra patys paklausiausi, tad praktiški vartotojai juos ir renkasi.

Kur geriausia pirkti dokumentų įrišimo aparatus?

Jei jūsų biurui reikia dokumentų įrišimo aparato, nedvejodami pirkite jį internetu virtualioje kanceliarinių prekių parduotuvėje, nes taip pirkdami ne tik sutaupysite savo brangų laiką, bet ir pinigus. Be to, pirkinys po apmokėjimo per siuntų tarnybą iškeliaus tiesiai pas jus, jūsų nurodytu adresu.


KODĖL VERTA KLIAUTIS PERSONALO ATRANKOS AGENTŪROS PASLAUGOMIS, IEŠKANT GERIAUSIŲ VADOVŲ?

Darbuotojų paieška Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste gali būti paprasta ir lengva, jeigu į pagalbą pasitelksite kompetentingus, didžiulę patirtį turinčius personalo atrankos specialistus iš išorės. Šių specialistų pagalba yra itin vertinga ieškant įvairių specializacijų bei gebėjimų specialistų, tačiau šįkart trumpai pakalbėsime apie tai, kaip personalo atrankos agentūra gali Jums padėti rasti tinkamiausius vadovus.

Ar būna tobulų vadovų?

Išgirdus tokį klausimą, greičiausiai, norisi atsakyti, kad tokių vadovų nebūna, tačiau Emplonet. lt vadovų atranka gali padėti Jums atrasti pačius geriausius ir labiausiai atitinkančius būtent Jūsų organizacijos poreikius vadovus. Kiekviena organizacija turi kiek kitokią idealau vadovo viziją, tačiau esminės savybės, kurių pageidaujama iš vadovų, paparstai yra tos pačios – profesionalumas, atsparumas stresui, kūrybiškumas, nuoseklumas, gebėjimas suburti bei motyvuoti komandą ir t. t.

Organizacijos poreikių identifikavimas – pirmasis vadovų paieškos bei atrankos žingsnis

Kaip jau buvo minėta, kiekvienai organizacijai yra būtinas geriausias vadovas, o koks jis turėtų būti, galima išsiaiškinti produktyvaus pokalbio su organizacijos atstovais metu. Organizacijos poreikių bei lūkesčių, susijusių su būsimu vadovu ar vadovais, identifikavimas yra labai svarbus procesas, nuo kurio didele dalimi priklauso viso paieškos bei atrankos proceso sėkmė.

Vadovų paieškos bei atrankos specifika priklauso nuo konkretaus projekto

Personalo atrankos agentūros specialistai atrankos metodus bei priemones, kurios bus naudojamos ieškant bei pritraukiant kandidatus vadovų pozicijoms užimti, kiekvienu atveju parenka individualiai, nes juos nulemia būsimo darbdavio poreikiai ir lūkesčiai, projekto sudėtingumas bei atrankos specifika. 

Pasyvių kandidatų paieškai ir pritraukimui – „galvų medžioklė“

„Galvų medžioklės“ metodas dažniausiai yra taikomas tada, kai į organizacijas siekiama pritraukti itin aukštos kvalifikacijos specialistus bei vadovus, apie kurių paiešką bei atranką šiuo metu kalbame. Taikant šį paieškos bei atrankos metodą, yra pasitelkiamos visos įmanomos priemonės nuo duomenų bazių, socialinių tinklų iki pažinčių ir tiesioginio kontaktavimo su specialistais, kuriuos siekiama sudominti siūloma darbo vieta. Pažymėtina, kad talentų „medžioklė“ nuo paieškos pradžios iki kandidatų kvietimo vadovauti komandai vidutiniškai trunka apie 2 mėnesius. „Galvų medžioklę“ visais atvejais patartina patikėti personalo atrankos agentūrai, kad galėtumėte išvengti interesų konflikto bei grėsmės Jūsų kaip darbdavio įvaizdžiui.

Kandidatų užimti vadovaujamas pareigas vertinimas

Atliktų organizacijos deleguotų užduočių rezultatai yra viena iš dedamųjų dalių, padedančių išsiaiškinti, ar pritraukti kandidatai galėtų vadovauti suburtai komandai taip, kaip iš jos tikisi organizacijų savininkai. Ši dedamoji yra svarbi, tačiau tikrai ne vienintelė. Potencialūs vadovai taip pat yra vertinami panaudojant standartizuotus, vadovaujančioms pareigoms pritaikytus specializuotus psichologinius testus.

Kalbant apie vadovų vertinimą panaudojant testus, norėtųsi išskirti Tripod asmenybės savybių (MPI) bei protinių gebėjimų (MMAS) testus. Šie testai padeda įvertinti, ar kandidatai, pretenduojantys į įvairių grandžių vadovų pozicijas, yra atsparūs stresui, ir kaip jie reaguoja stresinėse situacijose. Tripod testai taip pat padeda objektyviai įvertinti, ar kandidatas yra aktyvi, bendraujanti bei tolerantiška asmenybė, gebanti nuosekliai bei tikslingai siekti tikslų bei prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų. Tripod protinių gebėjimų testai padeda įvertinti, kaip potencialus vadovas geba mokytis bei įsisavinti naujus dalykus, kaip tiksliai ir ar tiksliai atlieka užduotis, ir kaip sprendžia sudėtingus klausimus.


Online pažintys lietuviams, gyvenantiems užsienyje

Lietuviams, kurie gyvena užsienyje, tikrai pravartu žinoti, kaip susipažinti su kitais tautiečiais internetu. Tam yra skirtos pažintys online, kur ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje gyvenantys lietuviai ir lietuvės gali susipažinti su tautiečiais. Tam, kad susirasti naujų draugų ir galbūt net antrą pusę būtų lengviau, apžvelgsime kaip pradėti savo kelią internetinių pažinčių pasaulyje, jeigu esate lietuviai, gyvenantys užsienyje.

Registracija

Kelias į pažintis visada prasideda nuo registracijos ir anketos susikūrimo. Jums reikėtų rasti portalus, platformas ir programėles, kur yra daugiausiai aktyvių narių. Jeigu norite įdomesnių pažinčių, galite orientuotis į portalus suaugusiems.

Registruojantis reikia nurodyti pagrindinę informaciją ir patvirtinti paskyros sukūrimą. Viskas trunka vos keletą minučių ir galutinis rezultatas – puikiai veikianti anketa. Rekomenduojame skirti laiko išsamiam anketos užpildymui – įkelkite bent 2-3 savo nuotraukas, pažymėkite kuo daugiau punktų apie save. Jeigu registruojatės portale, kuriame pažintys suaugusiems, nuotraukose galite užtušuoti savo veidą arba jį iškirpti.

Ką rašyti savo anketoje?

Daugumą mūsų naujos pažintys gali gluminti. Dėl to verta iš anksto pagalvoti arba neskubant skirti laiko savo anketos paruošimui. Juk norite, kad kuo daugiau žmonių susidomėtų, tiesa ir taip pat norite, kad į jus dėmesį atkreiptų tie, kurie jumis susidomėtų dėl to, kokie esate iš tiesų, o ne tik dėl paviršutiniškų tikslų.

·        Anketoje nurodykite savo ūgį (moterims labai svarbus vyrų ūgis)

·        Moterims rekomenduojama nurodyti tikrąjį savo amžių (dažnai jos linkusios save „pajauninti“ 1-3 metais)

·        Nebijokite aprašyti savo hobių, darbo ar pagrindinių charakterio bruožų. Rekomenduojame viską sutalpinti į 140 simbolių aprašymą ir nenaudoti neigiamos kalbos (pvz., „nemėgstu“, „nenoriu“, „neieškau“ ir panašių žodžių nevartokite).

Pagal bendras tendencijas, moterims, kurios nori daugiau vyrų dėmesio, verta įsikelti daugiau savo nuotraukų, o vyrams, norintiems moterų dėmesio – turėti bent 2-3 nuotraukas ir daugiau laiko skirti profilio aprašymo kūrimui, gerai gramatikai.

Kaip pasiruošti susitikimams?

Kuomet anketa jau sukurta ir norite bendrauti su kitais nariais, pats laikas ruoštis ir susitikimams. Bendraudami su kitais žmonėmis stenkitės duoti tiek, kiek gaunate, tačiau tuo pat metu nebijokite inicijuoti pokalbį, pasimatymą.

Susitikimams pasiruoškite iš anksto bei žinokite, ko tikėtis. Retai kada įmanoma pasimatymą suplanuoti tai pačiai dienai ar tą pačią valandą, tačiau rytojui ar tai pačiai savaitei susitarti tikrai turėtų pavykti.

·        Neikite į pasimatymus su žmonėmis, šalia kurių nesijausite saugiai arba, jeigu jaučiate spaudimą taip daryti, nors patys to nenorite.

·        Stenkitės pasimatymui pasirinkti smagias, bet neutralias erdves. Geriausia susitikti viešoje vietoje.

·        Jeigu ryšitės santykiams per pirmus susitikimus, visuomet naudokite atitinkamas apsisaugojimo priemones.

·        Pasiruoškite 1-2 kūrybingus išsisukimus iš nepatogių padėčių, jeigu pasimatymas pasisuktų nesmagia linkme, kad galėtumėte greitai pasišalinti namo.

·        Pasimatymui skirkite bent 1,5-2 valandas savo laiko.

Trumpas apibendrinimas

Taigi, kaip matote pažintys lietuviams gyvenantiems užsienyje tikrai yra populiarios. Yra portalų, kur nesunku užsiregistruoti, susipažinti ir pabendrauti. Straipsnyje apžvelgėme populiariausias detales bei pasidalinome patarimais, kaip lengviau įsilieti į šias bendruomenes bei smagiai praleisti laiką!


Finansų krizės pasekmės

Turbūt vienintelis dalykas, dėl ko profesionalai sutarė (na, ir kas jau yra beveik faktas / https://lv-bank.eu) – tai jau netik finansų krizė, tai jau liečia ir tikrąją ekonomiką. Tačiau prognozės, kada blogiausia bus praeityje išsiskyrė – vieni sakė, kad jau 2009 pabaigoje galima laukti pagerėjimo , kiti sakė – gal dar anksčiau, vos tik investuotojai atgaus pasitikėjimą vieni kitais, ir vėl plūstels į rinkas, treti, kaip pvz Boston Consulting Group CEO, sakė – čia prireiks ne 2, o minimum 5 metų, kol viskas sugrįš į savo vietas.

Pačiame bankų sektoriuje artimiausiu metu dar nieko gero nežadama. Pirma, tai ne visi nuostoliai jau nurašyti, nes dar dabar nėra aišku, kiek verti kai kurie instrumentai. Tad 700 JAV milijardų, skirtų gelbėti rinkas gali būti ir ne pabaiga. Kaip pastarųjų dienų naujienos parodė, dar ne visi bankai surankiojo visus galus – penktadienį pagalbos paprašė Bank of America, kuris iki tol buvo tas bankas, kuris galėjo sau leisti gelbėti kitus, nuostolius gerokai padidino Deutsche Bank. Dėl šitų priežasčių tarpbankinė pinigų rinka gali dar ir neatsigauti – kol neaišku, kokią tikimybę bankrutuoti bankas, kuriam tu skolini, tol tu esi labai nelinkęs skolinti. Tad paskolos čia tikrai negausi. Be to, dauguma bankų stengiasi didintis savo kapitalo rezervus, kurie per paskutinius metus buvo sumažėję iki 4-5% (equity/assets), o dabar ir 13% neatrodo labai daug. Kadangi dabar išleisti naujų akcijų beveik neįmanoma, bankams belieka pardavinėti savo turtą, taip sukuriant dar didesnę pasiūlą rinkose, dėl ko jos krenta dar žemyn. Gam keistos investicijos gaunasi. Šis kapitalo auginimo procesas, pasak daugumos, dar turėtų užsitęsti. Taip pat artimiausiu metu nematysim bankų spekuliacijų savu kapitalu (prop. trading), didesnę konsolidaciją rinkoje, grįžimą prie tradicinių veiklos modelių, ir, galbūt, vadinamųjų „bad banks” atsiradimą – https://lv-bank.eu/paskolos-ir-ju-tipai/

Didesnis bankų reguliavimas irgi turbūt laukia priešakyje. Dauguma pasiūlymų buvo maždaug tokie: skatinti kotracikliškus kapitalo rezervus (t.y. aukštą gerais laikais, ir žemą – blogais laikais), tarptautinį reguliavimą; keisti atlyginimų struktūras, kad šios daugiau dėmesio kreiptų į ilgalaikius rezultatus (t.y. panaikinti option’ų schemas, išmokamoms akcijoms taikyti ilgesnį užšaldymo periodą, naudoti tik kartu ir riziką įvertinančius rodiklius veiklai įvertinti, neapriboti downside’o). Daug kas kalbėjo apie naujus modelius, kurie geriau įvertintų mažai tikėtinų įvykių (vadinamųjų “Black Swans”) riziką, ir bankas žinotų ne tik tai, kas gali įvykti su jo turtu 95% laiko, bet ir tai, kas būna tuose likusiuose 5%, kurie įvertintų likvidumo riziką. Tiesa, Harrison Hong pastebėjimas irgi buvo labai įdomus – pasak jo, naujų reguliavimo taisyklių gal ne tiek ir reikia. Daug svarbiau, kad jau esamų būtų laikomąsi. Bet paklausius Vokietijos finansinių institucijų reguliuotojo, panašu, kad greičiau jau bus „daugiau, vadinasi, geriau”.

KPMG atliko bankų apklausą, kurioje klausė, kas, pačių bankų nuomone, buvo krizės priežastys, ir kas turėtų ateityje keistis. Populiariausi atsakymai – rizikos valdymo kultūros ir priežiūros trūkumas, neteisingi (arba pagrįsti neteisingom prielaidom) modeliai, visi su rizika susiję dalykai buvo tarp svarbiausių priežasčių, ir jie jau dabar įgauna daug daugiau svarbos, ir būtent šia kryptimi patys bankai ir draudimas dirbs ateityje, kad tokios situacijos nepasikartotų. Tiesa, pati svarbiausia priežastis, pasak bankų, buvo atlyginimai ir sąlygos, kurios leido neatsakingai elgtis. Tačiau jų sąraše dalykų, kurie bus keičiami nėra. Bent jau ne iš bankų pusės.

Galiausiai, keli kalbėtojai pastebėjo, kad valstybių į rinkas pilami pinigai turės neigiamų efektų. Pirma, tai dalinai nacionalizuotiems bankams bus labai sunku išpirkti akcijas iš valstybės – tiesiog artimiausiu metu tam nenusimato geros sąlygos. Tad valstybė greitai savo pinigų neatgaus. Antra, tokia pinių masė nori nenori sukels infliaciją. Nors dabar bijoma defliacijos, ateityje infliacija gali siekti ir 7-8%. Tiesa, taip manė tikrai ne visi. O net jei taip ir nutiktų – bent jau mes tai pripratę.
Paslaugų skelbimai naudingi tiek ieškančiam, tiek siūlančiam paslaugas

Paslaugu skelbimai

Šiandieniame pasaulyje mes susiduriame su neįtikėtinai greitu gyvenimo tempu. Dar blogiau yra tai, kad besistengdami viską suspėti, dažnai nespėjame atlikti atrodytų net ir paprastų darbų, kuriuos mokame. Tačiau tai yra natūralu, gyvename kapitalistiniame pasaulyje, kuriame po industrinės revoliucijos, įsivyravo darbų pasidalijimas. Tai reiškia labai paprastą dalyką, kad jūs dirbate tai ką mokate geriausiai ir net, jei kiti darbai jums neatrodo sunkūs ir jūs savo buityje juos galėtumėte nusidirbti, paprasčiau ir patogiau yra juos perleisti kam nors kitam.

Pavyzdžiui, jei jūs esate informacinių technologijų specialistas, tai dar nereiškia, kad jūs nemokėtumėte susitaisyti savo automobilio arba pasidaryti remonto savo namuose. Tačiau laikas, kurį skirtumėte tam atlikti jums yra per daug svarbus ir brangus. Nes tam, kad susitaisytumėte sugedusį automobilį, jūs turėsite aukoti arba savo darbo laiką, arba laiką praleidžiamą su šeima. Todėl verta samdyti profesionalus, kurie jums automobilį sutaisys greičiau nei jūs tai pasidarytumėte. Dar svarbiau yra tai, kad toks sprendimas yra ir efektyvesnis. Pavyzdžiui, jums automobilio taisymas užtruktų dvi valandas, kvalifikuotam meistrui tai užtruktų vos valandą arba dar mažiau. Tačiau jūs per tą valandą užsidirbsite tiek pat, kiek reikės sumokėti už automobilio taisymą, o per dvi valandas, net dvigubai daugiau. Matematika paprasta, jums tiesiog neapsimoka gaišti savo laiko automobilio taisymui.

Jūs žinoma galite sakyti, kad automobilį taisytumėte po darbo, o tai reiškia, kad tuo metu pinigų vis tiek neuždirbtumėte. Tačiau, tokią situaciją galima pakeisti, jei norite uždirbi pinigų ir po darbo, tuomet jums reikalingi jūsų paslaugu skelbimai. Meistro savo automobilio taisymui tikriausiai ieškotumėte internete. Suradę autoserviso skelbimą, pasiskambintumėte ir susitartumėte dėl jums reikalingų paslaugų. Lygiai taip pat būdamas informacinių technologijų specialistas, jūs galite pasiūlyti savo paslaugas ir įkelti skelbimą į skelbimų tinklalapį. Tokiu būdu jūs užtikrinsite, kad laikas, kurį būtumėt skyręs automobilio taisymui, jums atneš žymiai didesnę naudą dirbant. Dar svarbiau yra tai, kad dirbsite tą darbą, kuris jums teikia malonumo ir kurį jūs atliekate puikiai.
Jūsų persikėlimas gali būti paprastesnis

Perkraustymo paslaugos Vilniuje

Ruošiatės kraustytis? Bandote sudaryti būtiniausių užduočių sąrašą, tačiau jis su kiekviena diena tik didėja ir sunkėja? Su tokia situacija susiduria kiekvienas, kuris nusprendžia kraustytis pasikliaudamas tik savo jėgomis. Tačiau tai tikrai nėra sprendimas, kuris leistų sutaupyti ir išvengti daugybės pastangų skyrimo. Jei norime perkraustymo užduotis atlikti patys, tuomet turime susitaikyti, kad turėsime praleisti ne vieną dieną, išeikvosime labai daug energijos, fizinių jėgų ir, žinoma, patirsime daug papildomų išlaidų.

Kai yra tiek daug rūpesčių, kodėl gi visų jų sprendimo nepatikėti į profesionalų rankas? Kodėl turime vargintis ir gaišti savo laiką, jei profesionalūs perkraustymo paslaugų teikėjai kuo puikiausiai įgyvendina kiekvieną net ir pačią sudėtingiausia perkraustymo užduotį.

Galbūt iki šiol manėte, kad perkraustymo paslaugos Vilniuje jums atsieis pernelyg daug? Jei taip, tuomet skubame jus nuraminti. Šių paslaugų teikėjų taikomi įkainiai yra nedideli ir labai konkurencingi. Dabartinėje rinkoje yra ne viena dešimtis perkraustymo paslaugų teikėjų, todėl jų konkuravimas tarpusavyje sukuria puikias sąlygas vartotojams. Tai reiškia, kad nesunku rasti profesionalias paslaugas žemomis kainomis.

Be abejo, didelis šių paslaugų teikėjų pasirinkimas jums taip pat gali sukelti daug klausimų, tačiau į juos nesunkiai rasite visus atsakymus, jei nieko nelaukus peržvelgsite perkraustymo paslaugų bendrovių internetinius tinklalapius. Įprastai, jei bendrovė veikia jau ne vienerius metus ir turi puikią specialistų komandą, savo tinklalapyje pateikia daug naudingos informacijos vartotojams. Tai padeda susidaryti aiškesnį vaizdą, kokiomis paslaugomis galima pasinaudoti. Ką jau kalbėti apie tai, kad visuomet pateikiami ir šių paslaugų įkainiai, leidžiantys lengviau įvertinti būsimą kainą.

Kita vertus, kad viskas būtų dar paprasčiau, perkraustymo paslaugos Vilniuje siūlo nieko nelaukus susisiekti su šios srities specialistais, kurie įvertins būsimų darbų apimtis ir pateiks jūsų biudžetą puikiai atitinkantį pasiūlymą. Neilgai trukus suprasite, kad tai yra puiki investicija, leidžianti išvengti begalės problemų, kurios kyla persikraustant savo pačių rankomis. Taigi, pats metas pasirinkti tinkamiausius paslaugų teikėjus. Jums nebeteks vargti ir gaišti savo laiko. Operatyvios perkraustymo paslaugos palengvins visą persikėlimo procedūrą.
Buhalterinė apskaita – tai ne tik kompiuterinė programa

Buhalterine apskaita

Šiuolaikinė buhalterine apskaita yra vykdoma profesionalių ir ilgametę patirtį turinčių buhalterių, kurių darbą kaskart efektyvina modernios kompiuterinės programos. Pastarosios priemonės eliminuoja galimybę padaryti bet kokią net ir pačią menkiausią klaidą. Būtent dėl šios priežasties kai kurie pradedantieji verslo atstovai bando sutaupyti ir nesamdo profesionalios buhalterinių paslaugų įmonės specialistų. Deja, bet būtina suprasti, kad vien tik kompiuterinių programų nepakanka.

Į buhalterinę apskaitą visuomet reikėtų žvelgti labai rimtai. Tvarkinga buhalterija yra tikrasis kiekvienos įmonės veidas. Tai būtina suprasti kiekvienam verslo savininkui. Nemanykite, kad tvarkingos ir teisingai tvarkomos buhalterijos reikia tik tam, kad laiku galėtumėte pateikti visas reikiamas deklaracijas valstybinėms šią sritį kontroliuojančioms institucijoms.

Jei pasidomėtumėte daug pasiekusių verslininkų praktika, pastebėtumėte vieną bendrą aspektą – kiekvienas iš jų reguliariai peržiūrėdavo savo verslo finansinius duomenis, kurie būdavo surenkami, susisteminami ir apdorojami profesionalių buhalterių. Tokia informacija padeda įvertinti savo vystomo verslo našumą, plėtros galimybes, padarytas klaidas ir leidžia lengviau kontroliuoti verslui tenkančias išlaidas. Jei finansiniai duomenys vertinami labai atidžiai ir sistemingai, tuomet galima rasti būdų, kaip kuo efektyviau optimizuoti visus savo verslo procesus.

Žinoma, nereikėtų susidaryti klaidingos nuomonės – jums tikrai nėra būtina sukurti papildomą darbo vietą vienam ar net keliems buhalteriams. Šį klausimą galima išspręsti kur kas paprasčiau ir pigiau. Mūsų šalyje veikia labai daug buhalterinių paslaugų įmonių, todėl nesudėtinga peržiūrėti jų teikiamas paslaugas, taikomus įkainius, turimą patirtį ir kitą svarbią informaciją, kuri padėtų apsispręsti, kurios bendrovės paslaugomis būtų verta pasinaudoti.

Jei iki šiol manėte, kad savo įmonės buhalteriją pajėgsite tvarkyti patys, rekomenduojama tokios minties kaip įmanoma greičiau atsisakyti. Ir ne tik todėl, kad gali trūkti reikiamos patirties ir žinių, kurios padėtų nepadaryti daug kainuojančių klaidų, tačiau ir todėl, kad buhalterijos tvarkymas reikalauja daug brangaus laiko, kurio turi tikrai ne kiekvienas verslą vystantis žmogus. Todėl nėra ko abejoti, kad vystant bet kokią komercinę veiklą, kiekvieną procesą ir verslui svarbią užduotį turėtų atlikti tik didelę patirtį turintys konkrečios srities specialistai, kurie visą tai padarytų našiau, greičiau ir kokybiškiau.