KODĖL VERTA KLIAUTIS PERSONALO ATRANKOS AGENTŪROS PASLAUGOMIS, IEŠKANT GERIAUSIŲ VADOVŲ?

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Darbuotojų paieška Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ar kitame Lietuvos mieste gali būti paprasta ir lengva, jeigu į pagalbą pasitelksite kompetentingus, didžiulę patirtį turinčius personalo atrankos specialistus iš išorės. Šių specialistų pagalba yra itin vertinga ieškant įvairių specializacijų bei gebėjimų specialistų, tačiau šįkart trumpai pakalbėsime apie tai, kaip personalo atrankos agentūra gali Jums padėti rasti tinkamiausius vadovus.

Ar būna tobulų vadovų?

Išgirdus tokį klausimą, greičiausiai, norisi atsakyti, kad tokių vadovų nebūna, tačiau Emplonet. lt vadovų atranka gali padėti Jums atrasti pačius geriausius ir labiausiai atitinkančius būtent Jūsų organizacijos poreikius vadovus. Kiekviena organizacija turi kiek kitokią idealau vadovo viziją, tačiau esminės savybės, kurių pageidaujama iš vadovų, paparstai yra tos pačios – profesionalumas, atsparumas stresui, kūrybiškumas, nuoseklumas, gebėjimas suburti bei motyvuoti komandą ir t. t.

Organizacijos poreikių identifikavimas – pirmasis vadovų paieškos bei atrankos žingsnis

Kaip jau buvo minėta, kiekvienai organizacijai yra būtinas geriausias vadovas, o koks jis turėtų būti, galima išsiaiškinti produktyvaus pokalbio su organizacijos atstovais metu. Organizacijos poreikių bei lūkesčių, susijusių su būsimu vadovu ar vadovais, identifikavimas yra labai svarbus procesas, nuo kurio didele dalimi priklauso viso paieškos bei atrankos proceso sėkmė.

Vadovų paieškos bei atrankos specifika priklauso nuo konkretaus projekto

Personalo atrankos agentūros specialistai atrankos metodus bei priemones, kurios bus naudojamos ieškant bei pritraukiant kandidatus vadovų pozicijoms užimti, kiekvienu atveju parenka individualiai, nes juos nulemia būsimo darbdavio poreikiai ir lūkesčiai, projekto sudėtingumas bei atrankos specifika. 

Pasyvių kandidatų paieškai ir pritraukimui – „galvų medžioklė“

„Galvų medžioklės“ metodas dažniausiai yra taikomas tada, kai į organizacijas siekiama pritraukti itin aukštos kvalifikacijos specialistus bei vadovus, apie kurių paiešką bei atranką šiuo metu kalbame. Taikant šį paieškos bei atrankos metodą, yra pasitelkiamos visos įmanomos priemonės nuo duomenų bazių, socialinių tinklų iki pažinčių ir tiesioginio kontaktavimo su specialistais, kuriuos siekiama sudominti siūloma darbo vieta. Pažymėtina, kad talentų „medžioklė“ nuo paieškos pradžios iki kandidatų kvietimo vadovauti komandai vidutiniškai trunka apie 2 mėnesius. „Galvų medžioklę“ visais atvejais patartina patikėti personalo atrankos agentūrai, kad galėtumėte išvengti interesų konflikto bei grėsmės Jūsų kaip darbdavio įvaizdžiui.

Kandidatų užimti vadovaujamas pareigas vertinimas

Atliktų organizacijos deleguotų užduočių rezultatai yra viena iš dedamųjų dalių, padedančių išsiaiškinti, ar pritraukti kandidatai galėtų vadovauti suburtai komandai taip, kaip iš jos tikisi organizacijų savininkai. Ši dedamoji yra svarbi, tačiau tikrai ne vienintelė. Potencialūs vadovai taip pat yra vertinami panaudojant standartizuotus, vadovaujančioms pareigoms pritaikytus specializuotus psichologinius testus.

Kalbant apie vadovų vertinimą panaudojant testus, norėtųsi išskirti Tripod asmenybės savybių (MPI) bei protinių gebėjimų (MMAS) testus. Šie testai padeda įvertinti, ar kandidatai, pretenduojantys į įvairių grandžių vadovų pozicijas, yra atsparūs stresui, ir kaip jie reaguoja stresinėse situacijose. Tripod testai taip pat padeda objektyviai įvertinti, ar kandidatas yra aktyvi, bendraujanti bei tolerantiška asmenybė, gebanti nuosekliai bei tikslingai siekti tikslų bei prisitaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų. Tripod protinių gebėjimų testai padeda įvertinti, kaip potencialus vadovas geba mokytis bei įsisavinti naujus dalykus, kaip tiksliai ir ar tiksliai atlieka užduotis, ir kaip sprendžia sudėtingus klausimus.