TRUMPAI APIE TRĄŠAS
Posted: 2022/10/26 Filed under: Verslas, paslaugos Komentavimas išjungtas įraše TRUMPAI APIE TRĄŠASKiekvienas normalus sodininkas ir daržininkas, apsilankęs fizinėje arba elektroninėje parduotuvėje, prekiaujančioje sėklomis, trąšomis ir kitais geram derliui būtinais atributais, dažniausiai žino, ko ieško. Jie žino, kokios daržovių, gėlių, vejos sėklos atsodinimui ir kt. jiems yra geriausios, kokias trąšas rinktis ir pan. Pradedantiesiems sodininkams ir daržininkams sunkiau: asortimentas platus, entuziazmas pradėti didžiulis, o žinių kol kas dar trūksta. Šiandien nekalbėsime apie sėklų pasirinkimą, tačiau aptarsime kitą labai svarbų klausimą, t. y. trąšų pasirinkimą.
Trąšų rūšys
Pažintį su trąšomis pradėsime nuo jų rūšių. Įprastai trąšos yra skirstomos į universalias, kompleksine, organines bei mineralines trąšas. Visos šios trąšos yra veiksmingos, augalams reikalingos, tačiau jos dažniausiai yra naudojamos skirtingiems augalams, skirtingu laiku ir skirtingu dažniu.
Organinės trąšos
Mėšlas, kompostas, durpės, žuvų liekanos ir pan. – tai natūralios trąšos, kurias vienija bendras organinių trąšų pavadinimas. Šios trąšos dažniausiai yra sudarytos iš vieno ingrediento, veikia lėčiau nei cheminės trąšos, nes dirvožemis jas pasisavina lėčiau. Palaipsniui įsisavinamos organinės trąšos natūraliai atnaujina dirvožemį bei pagerina jo būklę. Šiai rūšiai priskiriamos trąšos taip pat prisideda prie augalų sveikatos bei didina jų derlingumą. Naudojant natūralios kilmės trąšas pastebimas ženkliai spartesnis jomis tręštų augalų prigijimas bei įsišaknijimas.
Organinės trąšos – tobulas anglies dioksido šaltinis. Dėka šių trąšų pastebimai gerėja naudingųjų medžiagų įsisavinimas per augalų lapus. Mėšlas, kompostas, durpės, žuvų liekanos ir kt. organinės trąšos yra „maistas“ ne tik augalams, bet ir dirvožemyje gyvenantiems mikroorganizmams, kurie gerina agrofizines bei agrochemines dirvožemio savybes.
Mineralinės trąšos
Mineralinės trąšos yra praturtintos azotu, fosforu ir kaliu, kalciu, magniu ir kitais mikroelementais. Elementų skaičius, sudarantis mineralines trąšas, nulemia jų rūšį. Paprastosios mineralinės trąšos yra sudarytos iš vieno augalams skirto mitybos elemento, o sudėtinės mineralinės trąšos – susidedančios iš dviejų arba daugiau elementų. Mineralinės trąšos taip pat yra skirstomos į pagrindines, mikroelementų bei polimikroelementų trąšas. Šios trąšos taip pat yra skirstomos ir pagal veikliąją medžiagą – azoto, fosforo, kalio, magnio, sieros ir kt. trąšos. Pagrindiniam bei papildomam tręšimui naudojamos mineralinės trąšos būna granulių, kristalų, miltelių ir kt. formų.
Universalios trąšos
Universalios trąšos yra praturtintos mikroelementais, kurie suteikia augalams atsparumo įvairiems pažeidimams, neigiamam aplinkos poveikiui ir t. t. Gėlių, daržovių bei kitų rūšių augalų priežiūrai subalansuotos universalios trąšos taip pat užtikrina, kad jais patręšti augalai ilgiau išliks dekoratyvūs ir kt. Būtina akcentuoti, kad universalios trąšos yra bene populiariausia trąšų rūšis, kuri idealiai tinka ir neseniai pasodintiems, ir žydintiems, ir tik žiedus sukrovusiems augalams tręšti.
Kompleksinės trąšos
Į sudėtines, kombinuotąsias ir trąšų mišinius skirstomos kompleksinės trąšos yra praturtintos tokiais augalams būtinais elementais, kaip kalis, fosforas, azotas ir pan. Šios rūšies trąšos yra skirtos uogų bei vaismedžių tręšimui. Tiek skystos, tiek granuliuotos kompleksinės trąšos padeda augalams sutvirtėti, gerina derlių ir t. t.Domitės trąšų asortimentu ir norite daugiau sužinoti apie įvairių rūšių trąšas? Jums pats laikas apsilankyti internetinėje svetainėje, kurią rasite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/trasos-augalu-prieziurai.
Paskutiniai komentarai