Mac and cheese

kaip-virti-kukuruzusDaugiau niekada savaitės termino darbų neatlikinėsiu per porą dienų. Tada žmonės galvoja, kad neturiu ką veikti ir užkrauna jų dar daugiau. Dėl to nuplaukė mano kelionė į Apuolę ir gražus paskutinis rudens savaitgalis…

Šiandiena vyko mano taip nemėgiamas apsipirkinėjimas. Pagaliau įsigijau knygą „Rankų darbo muilas“, tad galbūt vieną dieną mano puoduose virs ne tik maistas. Taip pat parasiau Kiek virti kukurūzus. Tuo pačiu pasigirsiu ir pasibėdavosiu- nusipirkau kepimo formą. Viskas būtų gerai, bet ji netelpa į mano kepimo puodą. Ir tieeek nedaug trūksta, kad tilptų, na nors apsibliauk.

Šiaip ar taip pirkinį reikėjo išbandyti. Parduotuvėje prigriebiau vokinio sūrio ir galvojau daryti mac and cheese. Kai juos gaminau pirmą kartą, kepti jų nereikėjo. Dabar susiradusi receptą pamačiau, kad visur rašoma apie apkepą. Na, jei apkepas tai apkepas.

4-6porcijoms reikės:
~200g makaronų formos (dėkit daugiau, kai išviriau kažkaip mažoka pasirodė jų man)
150g sūrio (pirkau vokinį, bet šiam receptui gali būt bet koks, tik kad tarkuotas)
4 šaukštai miltų
4 šaukštai sviesto
1 stiklinė pieno
1 stiklinė half and half (pusė pieno- pusė grietinėlės. Grietinėlės neturėjau, tai nepilnoj stiklinėj pieno ištirpinau gerą šaukštą kaimiškos macnos grietinės)
½ šaukštelio garstyčių (miltelių)
1 šaukštelis druskos
Žiupsnelis pipirų
Žiupsnelis čiobrelių (nebūtina, nebent kaip aš jų dedate visur ir visada)

Makaronus išverdame pagal instrukcijas, nukošiame, perliejame šaltu vandeniu ir paliekame.

Keptuvėje ant žemos ugnies ištirpiname sviestą, sudedame miltus ir maišome kol mūsų masė pradeda gražiai burbuliuoti.

Sudedame prieskonius, pilame pieną, half and half ir gerai maišome. Masė turi būti vientisa, ir su laiku tirštėti. Tada sudedame sūrį ir nuolat maišom, kad lydydamasis sūris gerai pasiskirstytų.

Makaronus sudedame į kepimo indą, užpilame padažu ir šauname į orkaitę 25-30 minučių. Tuo tarpu puolame šveisti keptuvių, nes sūrio padažas labai labai LABAI greitai tirštėja.

Apkepas tikrai skanus. Kitą kartą galbūt įdėsiu trinto česnako ar čili padažo su česnakais… Pasigendu čia aštrumo.


Vokietijos virtuvė – kokia ji?

vokiški patiekalaiIeškodami visus mūsų lūkesčius atitinkančio restorano, kartais išnaršome visą miestą, tačiau vis tiek jaučiamės nepatenkinti. Vieni patiekalai atrodo pernelyg egzotiški, kiti – pernelyg įprasti. Jei norite išbandyti kažką naujo, siūlome apsilankyti vokiečių restorane – čia galėsite romantiškai pavakarieniauti su mylimu žmogumi arba pasimėgauti pietumis su kolegomis – sotūs dienos pietūs suteiks energijos visai dienai ir nuteiks produktyviam darbui.

Nors didelė įtaką Vokietijos virtuvei turėjo prancūzų patiekalai, vis dėlto pirmenybė čia teikiama austrų virtuvei – su ja jaučiamas glaudžiausias ryšys. Vokiečiai mėgsta riebų ir sotų maistą. Ši šalis garsėja patiekalais iš mėsos. Be to, svarbų vaidmenį atlieka ir alus. Teigiama, kad čia jo išgeriama daugiausiai visame pasaulyje. Tiesa, negalima pamiršti, kad skirtingose vietose gyvuoja skirtingi papročiai ir tradicijos, todėl kiekvienas Vokietijos regionas išsiskiria originaliais, konkrečiai tam kraštui būdingais patiekalais.

Vokiečių restoranas suteikia galimybę rinktis iš gausios valgių pasiūlos. Antrieji patiekalai gaminami iš bulvių, žuvies ir mėsos – tai yra įvairūs virtinukai, pjausniai, troškiniai, maltinukai ir t. t. Populiariausi saldieji patiekalai yra įvairių rūšių pudingai, sausainiai, tortai ir kremai. Išskirtinis restorano bruožas – gana platus pieno produktų ir patiekalų iš kiaušinių pasirinkimas. Be to, Vokietijos virtuvėje naudojama daug daržovių, pvz., bulvių, morkų, kopūstų, agurkų ir t. t. Daržovės gali būti verdamos arba troškinamos, o bulvės beveik visuomet kepamos.

Nacionaliniai patiekalai, kuriuos siūlo vokiečių restoranas, yra kiaulės kojos su troškintais raugintais kopūstais, taip pat specialiai paruošta žirnių tyrė su bulvėmis bei dešrelės su troškintais raugintais kopūstais. Ypatingai vertinama ir marinuota silkės filė. Klientų dėmesio sulaukia ir kepenėlių kukuliai, farširuota kiaulienos šoninė, obuolių ir bulvių žlėgtainis. Vienas populiariausių desertų – juodos ir baltos tešlos pyragėliai.

Vokietija vertina stiprų vyną. Kaip ir Austrijoje čia ypatingai mėgstamas natūralus vynas, gaminamas iš sušalusių uogų. Toks vynas išsiskiria itin subtiliu ir maloniu aromatu – jis kvepia medumi, svarainiais, rožėmis bei vaisiais. Šioje šalyje vertinami ir kiti alkoholiniai gėrimai, ypatingas dėmesys skiriamas degtinei, sidrui ir alui. Beje, alus čia geriamas nestiprus, paprastai jis maišomas su sultimis arba silpnais alkoholiniais gėrimais. Tiesa, vakarieniaujant vokiečiai nevengia ir stipraus grogo ir arbatos punšo.