Planšetiniai kompiuteriai ir mūsų mažieji

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Planšetiniams kompiuteriams tampant vis populiaresniems, atsiranda skeptikų, kurie teigia, kad šis prietaisas daro neigiama įtaką žmogaus fiziniams ir psichologiniams pojūčiams. Anot jų, planšetiniai kompiuteriai ypač veikia mūsų mažuosius, kurie jau nuo pat mažų dienų perpranta šį prietaisą ir nebenori jo paleisti iš rankų.

Už savo poelgius yra atsakingas pats žmogus, tačiau vaikų auklėjimu turi pasirūpinti tėvai. Todėl, auklėjimas naudojant planšetinį kompiuterį turi neperžengti „absurdiškumo“ ribų. Paklausite, kas yra „absurdiškumo“ riba? Tai, kai tėvai visiškai praranda vaiko kontrolę. O nekontroliuojant vaiko priėjimo prie kompiuterinių ar mobiliųjų prietaisų, galima sulaukti nemalonių pasekmių.

Pasitaiko atvejų, kai 2-3 metų vaikas, nevalgo tol, kol katinas planšetėje nedaro to paties, arba vaikas neina miegoti tol, kol tėvai neleidžia pažaisti „Angry birds“. Kai tėvai praranda vaiko kontrolę ir vaikas diktuoja savo sąlygas, tada planšetinis kompiuteris tikrai gali veikti vaiką neigiamai.

Tačiau yra ir kita – teigiama pusė. Planšetė taip pat gali būti puiki mokymo priemonė. Didžiausiuose išmaniųjų programėlių platinimo platformose apstu programėlių, kurios padės mokytis ne tik Jums, bet ir Jūsų mažiesiems. Be elementariausių programėlių skirtų išmokti abėcėlę ar skaityti, taip pat galite parsisiųsti programėlių, žaidimų, kurie padės lavinti vaiko vaizduote, atmintį, kūrybiškumą, loginį mąstymą ir t.t.

Tinkamai kontroliuojant vaiko laiką praleistą prie planšetės bei turinį, galite turėti puikų pagalbininką auklėjant savo atžalą.Parašykite komentarą