Koks yra optimalus drėgmės lygis namuose

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Ar žinojote, kad žmogaus organizmui įtaką daro ne tik tai, kad patalpose oras gali būti per vėsus arba per karštas, tačiau taip pat ir didelis sausumas arba drėgmė – tokia pati didelė problema. Tai, jog tinkamas namų mikroklimatas apima ne tik temperatūrą, tačiau ir drėgmės lygį – vis dažniau kalba medikai, kurie teigia, kad per didelė arba per maža drėgmė gali būti daugelio ligų priežastis. Tad užtikrinti optimalų jos kiekį – būtina.

Užtikrinus tinkamą drėgmės lygį namuose – gali kur kas labiau pagerėti gyvenimo kokybė. Nors įrenginys, kuris matuoja ir drėkina arba sausina orą – gali atrodyti tik kaip smulkmena, tačiau jo reikšmė – pajuntama greitai ir, tikėtina, kad tik į gerą pusę.

Kokia turėtų būti optimali drėgmė patalpose?

Jeigu norite gerai jaustis – tokiu atveju Lietuvos nacionalinis visuomenės ir sveikatos centras rekomenduoja patalpose laikyti drėgmę, kuri svyruoja nuo 40 iki 60 procentų. Optimalus variantas yra 50 procentų, kurie atitinka žmogaus organizmo poreikius. Kai yra per sausa arba per drėgna – dažniausiai žmogus jaučiasi blogai.

Optimalaus drėgmės kiekio palaikymas yra svarbus visiems asmenims, tačiau ypač – kūdikiams, vaikams, taip pat, būsimoms mamoms, galiausiai, senyvo amžiaus asmenims bei tiems, kurie turi alergijų.

Patalpų drėgmės lygio nustatymas

Jeigu norite tiksliai sužinoti – koks yra drėgmės kiekis Jūsų namuose – tam reikalingas specialus prietaisas higrometras. 

Žinoma, kartais organizmas geriausiai išduoda, kad namų patalpoje drėgmė yra netinkama. Tai yra labai sausa oda arba pelėsis bei daugelis kitų smulkmenų, kurios turėtų paskatinti žmones susimąstyti.

Sauso oro patalpose požymiai

Ryškiausi per daug sausą patalpos orą išduodantys požymiai:

  • Išsausėja viršutinio kvėpavimo takų gleivinė.
  • Padažnėja susirgimai peršalimo ligomis.
  • Pradeda perštėti akis.
  • Skauda gerklę.
  • Išsausėja oda.
  • Sunku miegoti.
  • Dažnai skauda galvą.
  • Padidėja statinis elektros krūvis ir tai matyti liečiant drabužius, plaukus.
  • Ir kiti požymiai.

Per drėgno oro patalpose požymiai

Tai, kad namuose yra per daug drėgmės, labiausiai išduoda:

  • Atsiradęs pelėsis.
  • Galvos skausmas.
  • Dažnas peršalimas.
  • Kylančios alergijos.
  • Ir t.t.

Ką daryti, jeigu patalpose – per sausa?

Jeigu patalpoje yra labai sausa – tokiu atveju geriausia drėgmės lygį kelti su specialiais oro drėkintuvais. Būtina reguliariai vėdinti patalpas. Labai gerai, kai padaromas skersvėjis, kuris ne tik suteikia patalpai daugiau drėgmės, tačiau taip pat ir pašalina bet kokius nemalonius kvapus. Dubuo su vandeniu arba drėgni rankšluosčiai – taip pat nebloga drėgmės kėlėjo alternatyva. Žalieji augalai, kuriuos reikia dažnai laistyti – gali pakelti kambario drėgmės lygį: dracenos, vėzdūnės, fikusai, monsteros ir t.t.

Ką daryti, jeigu patalpose – per drėgna?

Jeigu patalpose yra per daug drėgna – tokiu atveju labai pagelbės oro sausintuvas. Drėgnumas dažniausiai kaupiasi ir tada, kai patalpos yra prastai vėdinamos, tad siūlome tai daryti dažniau. Oro kondicionieriai/šilumos siurbliai oras-oras turi drėgmės surinkimo funkciją, kuri efektyviai šalina drėgmę iš patalpų. Žinoma, drėgnumas atsiranda ir dėl to, kad namai per minimaliai šildomi, tad reikalingos geros šildymo sistemos, pavyzdžiui, šilumos siurbliai oras-oras. Jeigu namuose yra per drėgna dėl tam tikrų techninių būsto defektų – reikia juos sutvarkyti.Labai didelę teigiamą įtaką turi oro kondicionieriai. Įsigykite juos patikimose prekybos vietose ir sukurkite tokią namų aplinką, kurioje gerai jausis ir kūnas, ir siela. Detaliau susipažinti su smulkmenomis galima internetu ir apsispręsti – dažniausiai tampa paprasta.