Pamatų pasirinkimas: praktiškos pastabos ruošiantiems statyti namus

Ruošiantis statyti namus yra tiek daug darbų ir sprendimų, jog galva lengvai gali apsisukti. Natūralu, juk namą dažniausiai statome kartą – du gyvenime, tad visos sritys yra naujos, aptariamos pirmą kartą. Todėl praktiškų patarimų, kurie padėtų nukreipti mintis ir darbus tam tikra linkme, tikrai niekada nebus per daug. Šį kartą bus aptariami pamatai, jų pasirinkimas ir svarba visam namo stabilumui.

statybos

Kokių pamatų reikia – palikite spręsti specialistui

Yra skirtingų pamatų rūšių ir jų pagrindinis skirtumas nėra kaina, nors būtent pagal ją daugelis ir nori rinktis pamatus. Deja, toks pasirinkimas gali skaudžiai kainuoti vėliau, jau pastačius namą. Todėl renkantis pamatus namui, reikia ne klausyti draugų ar kaimynų, kurie pasakoja apie stebuklingus, pigiai kainavusius pamatus jų namui, o pamatų parinkimą palikti konstruktoriui. Pamatai parenkami ne pagal namo projektą (nors į tai reikia atsižvelgti), tačiau pagal sklype esantį gruntą, jo tvirtumą ir pastato apkrovas. Tik ištyrus gruntą, jo sudėtį ir savybes galima priimti teisingą sprendimą.

Namas sėda ne dėl silpno pamato, o dėl grunto

Dažnai esant stipriam namo sėdimui kaltinamas pamatas ir pamatą lieję darbininkai. Tačiau iš tikro kaltas gruntas ir sprendimą kokius pamatus lieti priėmę savininkai, neatlikę grunto tyrimų. Kuo gruntas silpnesnis, tuo didesnė tikimybė, jog namas sės. Tačiau net ir silpnam gruntui yra sprendimas, tereikia pasirinkti tinkamos rūšies pamatus.

Populiariausi juostiniai ir gręžtiniai pamatai

Lietuvoje išskiriami du populiarūs pamatų tipai: juostiniai pamatai ir gręžtiniai pamatai. Juostiniai dažniausiai naudojami sunkiems, masyviems pastatams, statomiems iš mūro su, gelžbetonio perdangomis. Tuo tarpu gręžtiniai pamatai yra greitai įrengiami, nebrangūs ir rekomenduojami išskirtinai lengviems pastatams, pavyzdžiui, karkasiniams, rąstiniams namams.

Netaupykite pamatų sąskaita

Galite taupyti apdailos, tačiau ne pamatų sąskaita. Jei nėra ypatingai ryškaus kainų skirtumo skirtingiems pamatams, rinkitės tvirtesnius. Taip pat nepamirškite, jog pamatų tvirtumą lemia ir betono markė bei armatūra, tad nereikėtų taupyti ir medžiagų sąskaita.


Šaldytuvų taisymas: kaip prižiūrėti šaldytuvą, kad jo neprireiktų?

maistas
Šaldytuvų taisymas Panevėžyje bei kituose Lietuvos miestuose kainuoja nepigiai, todėl svarbu tinkamai rūpintis šaldytuvu, kad jis sėkmingai atliktų savo funkcijas ir „neišeitų į pensiją“ anksčiau laiko. Nemažai daliai žmonių atrodo, kad šaldytuvą pakanka tik kelis kartus per metus išvalyti ir jis sėkmingai dirbs. Netiesa! Štai keletas pagrindinių šaldytuvo priežiūros patarimų, kurie leis išvengti šaldytuvo gedimų.

  1. Labai svarbu tinkamai parinkti šaldytuvui vietą. Kai planuojate savo virtuvės interjerą, nepamirškite apgalvoti, kur stovės jūsų šaldytuvas. Šaldytuvai ir šaldikliai negali stovėti prie karštų daiktų, tokių kaip viryklė. Šalia orkaitės stovintis šaldytuvas turi dirbti visu pajėgumu, kad palaikytų norimą temperatūrą, o tai ne tik eikvoja daugiau elektros energijos ir augina jūsų sąskaitas, bet ir gali neigiamai veikti šaldytuvo dalis, kurios ilgainiui gali sugesti.
  2. Galvokite, ką dedate į šaldytuvą. Atrodo, kad kiekvienas turėtų žinoti, kad karštų daiktų, tokių kaip neatvėsusio kepsnio ar troškinio, į šaldytuvą dėti negalima, nes tai gali paveikti kai kurias jo detales. Deja, realybe rodo, kad žinojimas ne visada apsaugo nuo kvailų poelgių. Taigi, jei kažkur skubate, nedėkite karštų maisto produktų į šaldytuvą, leiskite jiems atvėsti, o per kelias valandas maistas tikrai nesuges.
  3. Netaupykite vietos šaldytuvo sąskaita. Ne paslaptis, kad lietuvių virtuvės nėra itin erdvios, ypač tada, jei gyvenate senos statybos name, todėl nemaža dalis žmonių taupydami vietą, ant šaldytuvo mėgsta uždėti mikrobangų krosnelę, o ant jos dar ir duoninę „patupdyti“. Tai nėra geras Visų pirma, mikrobangų krosnelė skleidžia šilumą, visų antra, šaldytuvui tenka nemažas svoris, kuris anksčiau ar vėliau gali pakenkti jo detalėms. Taigi, jei norite, šaldytuvų taisymas Panevėžyje ir kituose miestuose, nepalengvintų jūsų piniginės, geriau ant šaldytuvo nestatyti papildomų sunkių daiktų.
  4. Neperkraukite šaldytuvo. Jei jūsų šaldytuvas negali pasigirti didele šaldymo kamera, negrūskite per jėgą į ją iš kaimo ar sodo parsivežtų šaldytų daržo gėrybių ar mėsos. Geriau įsigykite papildomą šaldiklį, kuriame viską lengvai sutalpinsite, nes perkrautame šaldytuve prastai cirkuliuoja oras, o šaldytuvui reikia žymiai daugiau energijos, norint palaikyti tinkamą temperatūrą.

Taigi, jei norite, kad šaldytuvų remontas Panevėžyje ar kituose miestuose neapsunkintų jūsų kasdienybės, deramai rūpinkitės savo šaldytuvu.