Virtuvės dizainas

Virtuvės baldai

Virtuvės baldai gali būti prie vienos sienos, prie dviejų sienų, būti „U“ formos ir/ar turėti sukurtą baldų salą (kai baldai neliečia sienos, atitraukti nuo kitų). Vaikai virtuvėje Visais atvejais svarbu atsižvelgti į pradinius virtuvės elementus:

  • Dažniausi darbo centrai – šaldytuvas, viryklė, plautuvė – turi šalia turėti tuščius darbo paviršius, laisvą stalviršį. Taip pat svarbu įvertinti atstumą nuo tolimiausio iki artimiausio darbo centro.
  • Įvertinti patalpos vėdinimą: ar langas yra toli nuo kepimo paviršiaus, orkaitės ir mikrobangų krosnelės. Tada atitinkamai rinktis gartraukio rūšį ir galingumą.
  • Apšvietimas. Net ir galingas patalpos apšvietimas nepadaro virtuvės darbastalių tinkamai apšviestų, Jums būnant virtuvėje atsiranda šešėliai. Tad reikia pasirūpinti  apšvietimu po pakabinamomis spintelėmis, kaip halogenais, dienos šviesos lempa, ksenonų ar fluorasenciniu apšvietimu.
  • Smulkmenos, kurios taip pat reikalauja dėmesio: tinkama vieta šiukšliadėžės spintelei ir jos dydis. Tas pats ir indų džiovyklai.

Kiekviena virtuvė yra atskiras meno kūrinys, kiekviena reikalauja savitų sprendimų. Tiesiog prašome kūrimo procese neskubėti, atpalaiduoti kūrybiškumą ir leisti įvertinti kiekvieną smulkmeną.

Projektai sukurti su baldams ir interjerui skirta trimačio 3D vaizdo programa. Iš pradžių atkuriama Jūsų virtuvės patalpa, sužymimi elektros, vandens ir kiti išvedimai. Tuomet prasideda įdomusis virtuvės baldų planavimas, kuris užbaigiamas atitinkamo dekoro, spalvų parinkimu.


Virtuvės baldai nuo klasikinių iki modernių

Virtuvė – tai ne tik vieta namie, kur šeimininkė gamina maistą. Virtuvėje, mes kartu pietaujame ir vakarieniaujame, čia mes dažnai priimame svečius. Kokie bus virtuvės baldai, svarbiausia moterims, kurios praleidžia virtuvėje daug savo laisvo laiko. Didelis virtuvės baldų asortimentas, siūlo vartotojams daugiau pasirinkimo galimybių. Įsivaizduodami virtuvės erdvės ateitį, matome jame grožio ir komforto harmoniją. Kaip joks kitas kambarys namuose, virtuvė turi būti pirmiausia funkcionali. Todėl, prieš priimant sprendimą pirkti virtuvės baldus, turi nuspręsti, kokio stiliaus ji turėtu būti.
Kaip ir bet kurie kiti baldai namuose, virtuvės būna trijų pagrindinių stilių – klasikinis, modernus, kantri ir hi-tech. Žemiau yra trumpi šių pagrindinių stilių apibūdinimai. Read the rest of this entry »


Kuo pranašesnis yra medžio masyvas?

Dažnai galima išgirsti, kad medžio masyvo durelės, spintelės ir kiti baldai yra kur kas geresnis pasirinkimas nei jų alternatyvos, tokios kaip baldai iš medžio drožlių plokščių (MDP). Tačiau retai kada galima išgirsti vertų dėmesio argumentų, nebent pabrėžiamas natūralaus medžio ilgaamžiškumas, tad kuo gi pranašesnis yra medžio masyvas?

Pradėti reiktų nuo to, kad natūralus medis yra ekologiška medžiaga, o tai ne tik skambi frazė, bet ir Jūsų sveikata. Būtent natūralus medžio baldai neskleidžia nuodingų medžiagų, neteršia Jūsų patalpos oro, tad tinka ir tiems, kurie yra jautresni, turi įvairių alergijų (nebent alergija yra ir medžio gaminiams). Verta žinoti, kad tokiuose balduose, skirtingai nei gaminamuose iš drožlių plokščių nėra naudojami sintetiniai klijai, o šie didžiai daliai žmonių tampa lėtinių susirgimų priežastimi.

Išvaizda taip pat skiriasi. Medžio masyvo baldai kur kas išvaizdesni, solidesni, laikoma, kad jie turi išliekamąją vertę. Tačiau, savaime suprantama, yra ir brangesni. Dėl šios priežasties ieškantys pigesnių sprendimų dažniausiai renkasi MPD baldus, o ne medžio masyvą. Vis tik vertėtų bent jau svarbiausius elementus naudoti iš geresnių medžiagų. Pavyzdžiui, medžio masyvo durelės yra geras pasirinkimas, nes jos nuolat varstomos, juda, tad turi būti atsparios ir pakankamai tvirtos.

Lyginant su durelėmis iš drožlių, masyvo durelės tarnauja net kelis kartus ilgiau, kadangi medžio drožlės gali pabrinkti, o ne kartą perrinkus baldus jos ima trupėti, atsiranda sunkumų jas pritvirtinti ir palaipsniui jos tampa nebenaudotinos ir tai sudaro papildomų išlaidų, rūpesčių.

Kitas didelis drožlių baldų trūkumas – klijavimui naudojami įvairūs klijai, kurių sudėtyje gali būti alergenų, o dažniausiai jie yra iš kenksmingų, organizmą nuodijančių medžiagų. Be viso to, atsiradus defektams MDP baldų negalėsite restauruoti arba tai tiesiog bus pernelyg brangu, ekonomiškai nenaudinga, tad įsigiję medžio masyvo baldus ar bent jau svarbiausias baldų detales būsite tikri, kad turite ilgaamžį daiktą, o atsiradus problemoms jas nesunkiai pašalins atnaujinimas.