KOKIĄ LIETAUS NUVEDIMO SISTEMĄ PASIRINKTI?

4.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

Kokybiška lietaus nuvedimo sistema yra itin svarbi pastatų konstrukcijos dalis, montuojama tam, kad būtų galima surinkti lietaus ir sniego tirpsmo vandenį bei tikslingai jį nukreipti numatyta linkme. Lietaus ar sniego tirpsmo vanduo gali ženkliai sutrumpinti pastato fasado, jo cokolio bei nuogrindos tarnavimo laiką, o štai tvarkinga lietaus nuvedimo sistema šią problemą efektyviai išsprendžia.

Plastikinės ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos – pagrindinės lietaus nuvedimo sistemų rūšys

         Lietaus nuvedimo sistemų gamybai yra naudojamos įvairios medžiagos kaip, pavyzdžiui, plastikas (PVC), aliuminis, varis, lakštinis plienas, titano cinkas. Kiekviena gamybos medžiaga pasižymi specifinėmis savybėmis, nuo kurių taip pat priklauso ir visos lietaus nuvedimo sistemos savybės. Lietuvoje populiariausios yra iš plastiko bei lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos.

Kuo plastikinės ir plieninės lietaus nuvedimo sistemos skiriasi viena nuo kitos?

           Žinoma, akivaizdžiausias jų skirtumas yra gamybos medžiaga. Šios dvi sistemos skiriasi ir kitomis savo savybėmis. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos gali būti naudojamos visų tipų stogų konstrukcijoms. Pakankamai nesunkiai sumontuojama plastikinė lietaus nuvedimo sistema yra pigesnė, nes, palyginus su iš lakštinio pieno pagaminta lietaus nuvedimo sistema, nėra tokia ilgaamžė. Ekspertai pažymi, kad šios rūšies lietaus nuvedimo sistemos yra jautrios oro sąlygoms. Plastikinės lietaus nuvedimo sistemos, esant aukštai oro temperatūrai, plečiasi, o šaltyje – traukiasi, o tai gali sąlygoti šios sistemos nesandarumą. Iš plastiko pagaminta lietaus nuvedimo sistema yra atspari druskingam orui, jos taip pat neveikia ir korozija. Ši lietaus nuvedimo sistema yra labai „tyli“, t. y., lyjant lietui nesigirdi jokio nepageidautino triukšmo. Kalbant apie iš lakštinio plieno pagamintas lietaus nuvedimo sistemas, būtina paminėti, kad jos puikiai tinka keramikinių, betoninių, bituminių čerpių, skardos ir kt. stogams. Šios rūšies lietas nuvedimo sistema pasižymi itin stipria konstrukcija bei atsparumu lauko ir oro sąlygoms, kas sąlygoją didelį iš lakštinio plieno pagamintos sistemos patvarumą ir ilgaamžiškumą. Ekspertų teigimu, iš lakštinio plieno pagamintos lietaus nuvedimo sistemos praktiškai tarnauja iki 100 metų. Iš lakštinio plieno pagamintas lietaus nuvedimo sistemos dalis, t. y. metalinius latakus, lietvamzdžius, piltuvus, alkūnes ir kitus būtinus elementus įsigykite pas mus.

Į ką atsižvelgti, renkantis lietaus nuvedimo sistemas?

           Renkantis lietaus nuvedimo sistemas, reikėtų atsižvelgti į keletą kriterijų. Pirmasis iš jų – lietaus nuvedimo sistemos pagaminimo medžiaga. Kaip jau žinote, nuo gamybos medžiagos priklauso lietaus nuvedimo sistemos savybės, todėl šiam kriterijui skirkite bene didžiausią dėmesį. Kitas kriterijus – tai estetinės savybės. Lietaus nuvedimo sistema turėtų būti derinama prie namo stogo arba kitų eksterjero detalių. Tokiu būdu „neišdarkysite“ bendro pastato eksterjero vaizdo.

Kokia yra lietaus nuvedimo sistemos įrengimo eiga?

                 Pirmas žingsnis, kurį turėtumėte atlikti, yra stogo, ant kurio ruošiamasi montuoti lataką, krašto ilgio matavimas. Antrasis žingsnis – latako pakilimo ir nuolydžio formavimas. Pažymėtina, kad tam, jog latake neužsilaikytų vanduo, įrengiant latakus, ties centrine dalimi reikėtų suformuoti minimalų pakilimą, o ties kraštais – nuolydį. Trečiasis žingsnis – latakų santakos ir lietvamzdžių montavimo darbai. Šie elementai yra montuojami pastato kraštuose.