Nauji plaukimo maršrutai Kaune. Ar Vilnius nusileis?

Kaune šį sezoną atsiras nauji maršrutai plaukiojantiems laivu. Laivas „Kaunas” miesto gyventojos ir svečius plukdys Nemunu nuo pro Kauno pilį, Neries ir Nemuno santaką, Žalgirio arena. Tas pats laivas plauks ir į Kačerginę, po kurią siūloma keleiviams pasivaikščioti. Tai įdomūs maršrutai, kurie papildys ir taip ganėtinai aktyvų (kaip Lietuvoje) upinės laivybos gyvenimą. Tuo tarpu ar Vilnius nusileis Kaunui, ar irgi pasiūlys ką nors norintiems su miestu susipažinti laivu?

Šiuo metu laivo nuoma Vilniuje siūloma daugiausiai pagal išankstinį užsakymą, o reguliarių maršrutų nėra, nors ir vis bandoma juos kurti. Deja, tik plaukiojančių nesurenkama, kad tai būdų naudinga laivų savininkams. Visgi, per pastaruosius metus atsirado Neryje ne vienas mažas laivelis, kuriame 10-15 žmonių gali švęsti savo šventes ar tiesiog gerai praleisti laiką besižvalgant į  Vilniaus vaizdus.

Akivaizdu, kad upinė laivyba kur kas gyvesni laikinojoje sostinė ir šioje vietoje Vilnius nori nenori turi nusileisti net dvi didžiausias upes savo teritorijoje turinčiam Kaunui. Koją Vilniui kiša daugybė dalykų, tarp kurių vienas pagrindinių – nedidelis Neries gylys ir ten esančios šiukšlės. Dažnas kapitonas keiksnoja šiukšlintojus, nes vos ne po kiekvieno plaukimo tenka remontuoti laivus. Vieniems nuostoliai nedideli, kiti patiria ir rimtesnės žalos, ypač, jei plaukia link Kernavės ir atgal. Tokia kelionė labai įdomi žmonėms, bet ją pasiūlyti drįsta ne visi laivo nuoma užsiimantys verslininkai.

Dažniausiai Vilniuje laivai plaukioja atkarpoje tarp Baltojo tilto pievelės ir Valakupių, kiek rečiau kyla Nerimi aukščiau ar leidžiasi į priešingą pusę – pro Vingio parką. Minėta atkarpa yra labiausiai pritaikyta laivybai, nors ir ne pati švariausia.

Ateityje, tikimasi, laivyba Vilniuje stiprės, nes valdžia ruošiasi (jei situacijos nepakeis rinkimai) investuoti į krantinės tvarkymą, o tai sukurtų kur kas patrauklesnį Neries, kaip laivybai ir kitoms pramogoms tinkamos, upės vaizdą, paskatintų žmones dažniau naudotis laivo nuoma, o verslininkams tai būtų puiki paskata pagalvoti ir apie reguliarių plaukimų organizavimą vasaros sezono metu.