Ar normalu, kad akumuliatorius išsikrauna? Kada reikėtų galvoti apie naują?

4.50 avg. rating (92% score) - 2 votes

Automobiliuose apstu įvairių elektros sistemų, kurioms reikalinga elektros energija. Tokios smulkmenos kaip skydelio apšvietimas ar įvairūs davikliai daug energijos nenaudoja, tačiau starteris ar galinga garso aparatūra akumuliatorių gali iškrauti vos per keletą minučių. Automobiliuose dar naudojamas ir generatorius, kuris palaiko normalią akumuliatoriaus įkrovą kai variklis užvestas.

Tačiau, anksčiau ar vėliau, kiekvienas vairuotojas susiduria su išsikraunančiu akumuliatoriumi. Tai tikrai nėra normalu, o sprendimų šiai problemai yra įvairių.

Kodėl akumuliatorius išsikrauna?

Jeigu ryte bandydami pasukti raktelį nesulaukiate jokio atsako iš automobilio, viena iš to priežasčių gali būti išsikrovęs akumuliatorius. Tačiau, labai svarbu nustatyti išsikrovimo priežastį.

Labai dažnai problema slypi pačiame automobilyje. Nusitrynę laidai, prasiskverbusi drėgmė arba programiniai gedimai gali sukelti trumpą sujungimą arba neišjungti tam tikrų elektros prietaisų net ir užrakinus automobilį. Galiausiai, galbūt tiesiog pamiršote išjungti salono apšvietimą arba palikote įjungtus gabaritus? Bet kokiu atveju, pabandykite nakčiai atjungti akumuliatorių, o prijungti jį tik ryte prieš automobilio užvedimą – jei automobilis užsives, tai akumuliatorius turėtų būti tvarkingas, o jūs turėtumėte kreiptis į autoelektriką.

Tinkamai prižiūrimas akumuliatorius turėtų tarnauti apie penkis metus. Dažnai iškraunamas, didelius šalčius patiriantis ir nuolat naudojamas akumuliatorius gali atlaikyti tik vos 2-3 metus. Laikui bėgant, akumuliatorius nebesuteikia gamintojo deklaruojamų ypatybių ir jį tenka keisti.

Kaip prailginti akumuliatoriaus tarnavimo laikotarpį?

Baisiausi akumuliatorių žudikai yra iškrovimas bei žema temperatūra. Miestų vairuotojai nuolat važinėja tik trumpus atstumus ir neleidžia akumuliatoriui tinkamai įsikrauti. Pravartu namuose turėti nuosavą akumuliatorių pakrovėją. Akumuliatorių krovimas turėtų būti atliekamas bent kartą per keletą savaičių, dar dažniau žiemos metu. Taip nuolat bus palaikoma optimali įkrova ir išsaugomas ilgaamžiškumas.

Kaip išsirinkti naują akumuliatorių?

Naują akumuliatorių būtina rinktis pagal automobilio gamintojo rekomendacijas. Jas galite rasti vartotojo vadove, tačiau pardavėjai taip pat padės šiuo klausimu. Būtina žinoti tikslius matmenis, akumuliatoriaus talpą bei startinę srovę. Išvenkite nemalonių problemų pasirūpinę akumuliatoriumi anksčiau!Parašykite komentarą