Apynaujis automobilis lizingu ar senas, bet grynais?

Kuomet senas automobilis nebetenkina Jūsų poreikių ar dažniau verčia lankytis autoservise nei saugiai nuveža į darbą ar kitą reikiamą vietą, kyla noras jį pakeisti kitu, tačiau kartu iškyla ir klausimas, rinktinis apynaujį, naują automobilį lizingu ar verčiau įsigyti senesnį, bet susimokėti iš santaupų ir pamiršti.

Lizingas leidžia įsigyti apynauję transporto priemonę

Lizingo galimybės labai aiškios – neturint pakankamai santaupų, tačiau turint stabilias pajamas galima įsigyti pakankamai naują ar visai naują automobilį salone. Pradinis įnašas gali būti simbolinis (išimtinais atvejais jo visai gali nebūtų), todėl  net ir turint labai ribotą santaupų kiekį galima pasinaudoti lizingu ir turėti padorių metų automobilį. Pavyzdžiui Mogo LT suteikia net iki 90% automobilio vertės, tad, kitaip tariant, Jums tereikia turėti 10 proc. automobilio kainos. Pavyzdžiui, perkant 12000 eurų kainuojantį automobilį Jums reikia būti sutaupius ne mažiau kaip 1200 eurų – tiek dažnas lietuvis gali sau leisti perkant automobilį grynais.

Sumokėjai ir pamiršai

Rinktis grynus pravertu tiems, kurie nėra garantuoti dėl savo pajamų tvarumo, dirba sezoninius darbus ar pan. Sumokėjote už automobilį ir jis Jūsų – nebesate niekam skolingi. Žinoma, jei Jūsų santaupos vos 2-3 tūkstančiai eurų, įsigysite tikrai gerokai prastesnį, senesnį, mažiau komfortišką automobilį nei minėtame Mogo LT pavyzdyje.

Kasmėnesinės įmokos: trumpiau ir daugiau ar mažiau ir ilgiau

Kuomet Jūsų pajamos didesnės nei minimalūs poreikiai norint gauti finansavimą, galima rinktis – mokėti didesnes įmokas, bet trumpesnį laiko tarpą arba mokėti po mažiau, tačiau ilgėliau.

Tiek vienas, tiek kitas variantas turi savo žavesio, tačiau ne visuomet tinka abu. Pavyzdžiui, jei Jūsų pajamos didelės, tačiau turite ir kitų įsipareigojimų (nebūtinai tokių, kuriuos vertina Mogo LT ar kitas kredito davėjas, pavyzdžiui, kasdieninė kelionė į darbą, kuris nuo namų nutolęs per 100 km), Jums verčiau mokėti ilgėliau, bet mažesnėmis įmokos, tuo atveju jei gaunate papildomų pajamų, tokių kaip autoriniai atlyginimai ar pajamos iš verslo liudijimo – galima svarstyti ir didesnes įmokas trumpesniam laikui, taip greičiau išsimokėsite lizingą.

Pasirinkti lizingą ar mokėjimą iš karto turėtumėte Jūs patys, įvertindami kuo daugiau už ir prieš. Tokiu būdu tikrai neprašausite pro šalį.