Plaukiant pavasarį reikia nepamiršti arbatos!

Ar kada esate plaukę baidarėmis pavasarį? Nesiginčysime ir pripažinsime, baidarių nuoma ne vasaros sezono metu – retas reiškinys, ypač tarp ne profesionalių plaukikų ar turistų – entuziastų, nežiūrinčių į orą. Visgi, irkluoti baidarę pavasarį, kuomet tirpsta sniegas ir pakyla vandens lygis – vienas malonumas. Tačiau reikia žinoti keletą dalykų.

Sraunios upės dar sraunesnės

Pirmas dalykas, kurį būtina suprasti – seklios upės taps vandeningos, o sraunios tik dar sraunesnėmis. Taigi, jei nesate puikūs irkluotojai, ne visuomet pavyksta suvaldyti baidarę ar per paskutinį sezoną ne kartą iš jos išvirtote – rinkitės pačias sekliausias upes. Priešingu atveju galite peršalti ar pritraukti kitokių bėdų.

Nepamirškite arbatos

Jei besinaudodami baidarių nuoma vasarą apie arbatą net negalvojate, plaukdami pavasarį jos pamiršti negalite – tai puikus šildantis gėrimas, kuris ypatingai pravers jei sušlapsite (išvirsite iš baidarės ar užklups lietus). Žinoma, tam bus reikalingas termosas, kad ji neatšaltų. Įvairių skonių arbatos, kurias pasiruošia kartu plaukiantys kolegos padeda ne tik sušilti, bet ir priverčia pailsėti, pabendrauti, užkandžiauti, o kartais ir skatina užmegzti naujas pažintis, praplėsti savo žinias. Atgavę jėgų ar pasibaigus arbatai galite tęsti kelionę baidarėmis.

Ilgiau nei dieną – tik profesionalams

Tik patyrusiems keliautojams, turistams, turintiems tinkamų žinių, galima leistis į pavasario kelionę baidarėmis ilgiau nei vienai dienai. Nakvynė palapinėse esant šaltam orui (naktimis kartais būna ir neigiama temperatūra) reikalinga ištvermė, pasirengimas ir geri turistiniai reikmenys, kuriuos įsigyti dėl vieno karto per metus – didelė prabanga. Taigi, tik tam apsirūpinę ir pasirengę žmonės gali mėginti baidarių nuomą pavasarį paversti kelių dienų pramoga. Na, o jei mokate greitai išsivirti arbatos ant laužo, gebate apsirengti šiltai ir puikiai miegate net vėsioje temperatūroje, turite draugų, kurie yra patyrę keliautojai ir su leistųsi su Jumis į tokią avantiūrą – kvieskite juos ir keliaukite kartu, taip pradėsite savo, kaip patyrusio keliautojo, karjerą, o kartu ir turėsite gerą patarėją, galintį pagelbėti ar pamokyti.

Baidarių nuoma žiemos pabaigoje ar pavasarį – įdomi pramoga, tačiau sudėtingesnė ir reikalaujanti daugiau žinių nei vasarą, kuomet išvirsti iš baidarės ne tik nebaisu, bet ir malonu, nes tai puiki atgaiva.