Telekomunikacijos neatskiriama šių dienų dalis

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

technology-792181__180Telekomunikacijos supa mus beveik visur. Tai ir internetas, televizija, radijas, telefonas. Norint visą tai turėti namuose ar biure būtinas šių tinklų projektavimas ir įrengimas. Tiesa, mobiliuoju telefonu ar radijo aparatu galima naudotis ir be jokių papildomų tinklų įrengimų, tačiau kokybiškam interneto veikimui, platesniam televizijos kanalų pasirinkimui reikalingi tam tikri inžinieriniai tinklai, kuriuos sudaro kabeliai ir įvairi įranga.

Tinklų projektavimas bei instaliavimas dažniausiai atliekamas įrengiant naujas ar rekonstruojant patalpas, kadangi dažnu atveju tinklai slepiami sienose, po grindimis, lubose ar kitose vietose, kur negadintų bendro vaizdo. Žinoma, yra galimybė tai atlikti ir nedarant didelių pakeitimų, slapstant kabelius loveliuose, o reikalingą įrangą kitose „nematomose“ vietose, taip šiek tiek sutaupant.

Šiuo metu projektuojant interneto tinklą neapsieinama be trapaus, tačiau ypatingai didelę spartą užtikrinančio šviesolaidinio interneto. Šviesolaidiniai tinklai reikalauja labai didelio kruopštumo, tikslumo ir įrangos, leidžiančios tinklus tiesti dideliu atstumu, neprarandant nei kokybės, nei spartos. Siūloma FTTH architektūra užtikrina pačią aukščiausią spartą, nes šviesolaidis eina iki pat interneto naudotojo buto ar patalpos, sugadinus kabelį (perlaužus, nutraukus ar panašiai) ryšio sutrikimų nepatiria kiti naudojai. Tačiau jei pastate įsikūrę labai daug naudotojų susidaro labai daug kabelių, reikalingas didelis kiekis kabelio dėžučių, todėl gali kilti problemų dėl įrengimo, trūksta vietos. Su tokiomis problemomis dažniau susiduria senesnės statybos daugiaaukščių gyventojai ir seno tipo biurų pastatuose įsikūrę įmonės. Naujuose statiniuose tai neretai jau būna numatyta.

Be šviesolaidinių tinklų, telefonų linijų telekomunikacijos tinklų projektavimas dažnai susiduria ir su individualiais pageidavimais. Siekiant užtikrinti aukštą raišką reikalingas kokybiškas televizijos įrengimas, gali prireikti ir vidinio tinklo kūrimo, kuris leistų patogiai dalintis informacija tarp vidaus kompiuterių ar įrengimų, saugumo sumetimu, neturint jokių fizinių galimybių prisijungti prie išorinio tinko. Tokios sistemos nėra populiarios, tačiau naudojamos, o jų įrengimas reikalauja tam tikrų žinių ne tik projektavimo, bet ir saugumo srityse.

Telekomunikacijos tinklų projektavimas, patikėjus tai patyrusiems specialistams, nekels didelių rūpesčių ir padės išspręsti kylančius klausimus. Dažnu atveju norai nesutampa su galimybėmis, tad sugaištama šiek tiek daugiau laiko kompromiso paieškoms. Tuo tarpu jei darbus apsiima daryti nepatyrę specialistai ar imamasi savarankiško projektavimo, dėl galimybių nebuvimo gali kilti didelių finansinių ir laiko nuostolių.



Parašykite komentarą