Gvadalupės akyse Meksika – tikinčiųjų šalis

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Meksika yra viena iš tų valstybių, kurių gyventojai galima sakyti pamišę dėl tikėjimo. Žinant šalies gyventojų skaičių ir procentrą, kiek gyventojų yra tikintys, skaičiai tikrai yra milžiniški. Net devyniasdešimt procentų Meksikos gyventojų sudaro praktikuojantys katalikai, kurie kiekvieną dieną meldžiasi ir lanko bažnyčią. Tikintys yra ir jauni, ir senyvo amžiaus meksikiečiai. Trumpai apžvelgsime Gvadalupės fenomeną.

Mergelė Gvadalupė (isp. Virgen de Guadalupe) yra Romos katalikybės ikona Meksikoje ir pats populiariausiais moteriškosios lyties katalikiškas atvaizdas visame pasaulyje. Gvadalupė Mergelė yra šešioliktojo amžiaus paveikslas, esantis Gvadalupės Bazilikoje, Meksiko mieste. Kasmet ši bažnyčia sulaukia nuo aštuoniolikos iki dvidešimties milijonų turistų iš viso pasaulio.

Pasak legendos, Gvadalupė apsireiškė indėnui Chuanui Diegui, pasisakė, kad yra Dievo motina ir paprašė pastatyti bažnyčią. Pradžioje niekas nepatikėjo Chuanu Diegu, o arkivyskupas paprašė įrodymų, kad Dievo motina ištikrųjų buvo pasireiškusi indėnui. Po keletos dienų švenčiausioji mergelė vėl apsireiškė Chuanui Diegui ir liepė užlipti ant kalno prisiskynus parsinešti glėbį rožių. Vertėtų pažymėti, kad tuo metu rožės toje teritorijoje neaugdavo. Indėnas nusileido nuo kalno nešdamasis glėbį rožių ir kai išbėrė jas ant grindų, iš jų susidėliojo Gvadalupės ikonos atvaizdas.

Chuanas Diegas dabar yra taip pat laikomas šventuoju, jis pats buvo kanonizuotas, o gruodžio devintoji yra švenčiama kaip mergelės Gvadalupės pirmojo apsireiškimo Chuanui Diegui diena.

Vykdami į Meksiką nepamirškite, kad tikinčiųjų šalyje turite ir patys pasisemti to, kuo tiki tikintys Meksikos gyventojai.



Parašykite komentarą