Logistikos paslaugų ir sistemos užuomazgos ir raida

types%20of%20transport%20of%20transporting%20loads_52198633[1]Vieni išradimai turi tikslią savo gimimo datą (metus, mėnesį ir dieną), antri išradimai (technologijos, reiškiniai) ar kitos ne materialios naujienos turi savo gimimo metus, o trečių išradimų data tik numanoma ir apibrėžiama šimtmečiu arba amžiumi.

Logistikos tiekimo sistemos pagrindai pradėti statyti dar 2 700-aisiais metais prieš mūsų erą Egipte. Piramidžių paslaptis jau daugybę metų žadina mumyse smalsumą, kokios logistikos sistemos leido pervežti krovinius sveriančius keletą tonų. Piramidės buvo statomos iš masyvių tonomis sveriančių akmeninių blokų. Turint galvoje, kad tokius blokus sunku pajudinti iš vietos, jau nekalbant apie didelio jų kiekio gabenimą ir užkėlimą į viršutinius piramidės sluoksnius. Egipte užfiksuotos logistikos užuominos palieka daug neatsakytų klausimų, kokie gi mechanizmai leido taip preciziškai sukurti tokius didingus architektūrinius paminklus kaip piramidės. Didžioji Gizos piramidė siekia 146 metrų aukštį ir sveria apie 6 milijonus tonų, jos statyboms būtų tikrai pravertusi moderni šių laikų statybų įranga ir logistikos sistemos. Tačiau to meto šviesuoliai, valdovai ir jų ambicijos su vergų pagalba leido pastatyti tokius architektūrinius kūrinius, kuriais galime stebėtis bei grožėtis dar ir šiandien.

Kiek vėliau, apie trišimtuosius metus prieš mūsų erą, Graikijoje įvyko antrasis žymesnis pokytis krovinių pervežimo ir logistikos sistemos raidos istorijoje – buvo sukurti pirmieji irklavimo laivai, kurių dėka ėmė vystytis tarpžemyninė prekyba, atvėrusi daugiau galimybių verslininkams, prekybininkams ir kitiems žmonėms, kuriems buvo naudingos transportuojamos prekės.

Laikui bėgant logistika ir toliau vystėsi, kartu su naujomis transporto priemonėmis, kuro rūšimis, sandėliavimo patalpų ir sąlygų pokyčiais bei žmonių supratimu apie krovinių gabenimą ir paskirstymą, kuris leidžia prekybininkams plėstis.

Keliavome laiku ir atkeliavome maždaug į septynišimtuosius metus, kuomet Ispanijoje buvo statoma įspūdingo grožio Mezquita mečetė. Aukštų mečetės lubų statybai buvo naudojami dideli, sunkūs ir tvirti ramsčiai, kuriuos ispanai to meto logistikos dėka atsigabeno iš įvairių islamo imperijos dalių.

Sunku pasakyti kada logistika tapo tokia kokią ją mes ją turime dabar ir galbūt ateityje ji nebebus tokia kokią mes ją įsivaizduojame dabar. Aišku viena, kad visais laikais nuolat tobulėjome ir siekėme tobulinti save supančią aplinką, taigi galbūt krovinius kažkada gabensime teleportacijos būdu?


Logistikos paslaugos – krovinių pervežimas

Šiandieniniame mūsų pasaulyje prekyba tiesiog verda. Prekiaujame tarp šalių, taip pat kiekvienos šalies viduje, tarp konkrečių regionų. Visam tam reikia prekes pristatyti iš taško A į tašką B, kitaip tariant vyksta krovinių pervežimas.

Turbūt ne naujiena, kad kiekvienas paslaugos, produkto teikėjas savo prekę nori pristatyti saugiai ir tokią, kokią jis pakrovė kelionės pradžios taške. Taip pat visiems žinoma, kad niekas nenori išlaidauti ir už bet kokias paslaugas, susijusias su savo prekės pardavimu, mokėti daug ar tiesiog brangiai. Tai visiškai suprantama kiekvienam verslo pasaulio dalyviui. Dažnai už tą pačią kainą norima krovinį pristatyti ne tik saugiai, tačiau ir kuo greičiau. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tai nelabai įmanoma, tačiau šiame amžiuje – įmanoma viskas.

Krovinių pervežimas ir susijusi logistikos veikla yra išsiplėtojusi pakankamai plačiai, kad įvairūs logistikos paslaugų teikėjai galėtų pasiūlyti ypač konkurencingas krovinių pervežimas kainas. Dėl šios priežąsties, tai yra susidariusios konkurencijos, į mažąją pusę spaudžiama paslaugos kaina, laikas, o į didžiąją pusę keliama paslaugų kokybė, optimalaus pasirinkimo galimybė. Vieni vėžėjai optimaliausią variantą pasiūlys, jei Jūs norėsite pergabenti krovinį vienos valstybės viduje, o kiti geresnes sąlygas pasiūlys tada, jei krovinį vešite per visą plačiąją Europos Sąjungą. Tai priklauso nuo įvairių veiksnių.

Pervežant krovinius naudojama įvairi, dažniausiai skirtinga sunkioji ar vidutinė technika. Pavyzdžiui, jei norėsite pergabenti įprastinį produktą, tokį kaip kartonines dėžes ar plastikinius butelius, Jums pakaks standartinės tentinės priekabos ar puspriekabės. Jei norėsite pergabenti mažą produkto kiekį, tačiau kaip įmanoma greičiau – Jums puikiai pasitarnaus vikrūs ir greiti mikroautobusai. Jei prekiaujate biriais produktais, tokiais kaip žvyras, skalda, durpė, į pagalbą atskubės ne tokie vikrūs kaip mikroautobusai, tačiau talpūs ir dideli savivarčiai. O jei sumąstysite, jog savo jogurtą galėtumėte pardavinėti plačiojoje Rusijos rinkoje, tai Jums prireiks šaldytuvų, kurie skirti vien tik temperatūrinio režimo reikalaujančiai produkcijai.

Visa tai Jums gali suteikti UAB Timetas. Šios įmonės teikiamos paslaugos yra kokybiškos, teikiamos konkurencingomis rinkos kainomis. Teikiamos visos su logistika susijusios paslaugos. Platesnė informacija adresu timetas.lt.