Ir į Dzūkiją, ir į Aukštaitiją vilioja baidarių nuoma

Baidarių nuomaBaidarių nuoma Lietuvoje ypač paplitusi laisvalaikio leidimo forma. Nors mūsų šalyje ir nėra kalnų upių, kuriomis mėgsta leistis ekstremalai, bet plaukimas baidarėmis savaitgalį ar per atostogas yra nuostabi veikla visiems pailsėti norintiems žmonės. Siekdami maloniausių plaukimų ir geriausio poilsio žmonės leidžiasi į Dzūkiją arba Aukštaitiją.

Dzūkijos atstovė šioje srityje – Varėna – vasaros sezono metu vien tik įvažiavus praneša, kad baidarių nuoma čia populiari: reklaminiai stendai, baidarių nuomotojai geru oru zuja aplink vandens telkinius, paima ir grąžina poilsiautojus, tad kiek ilgiau pastebėjus pagrindinius kelius tikrai pavyktų sutikti ne vieną kompaniją besileidžiančią ar jau grįžtančią iš plaukimo.

Žinoma, Varėna garsi ne tik baidarių nuoma – prasidėjus lietingesniam orui visi traukia ieškoti grybų, kurių Varėnos miškuose užtenka tiek vietiniams, tiek svečiams. Taigi, jei vasarą traukėte į Dzūkiją plaukti baidarėmis, tai rudenį nepamirškite atvykti su krepšiais grybams. Tuo tarpu jei nenorite du kartus lankytis tose pačiose vietovėse, baidarių nuomą galima perkelti į Aukštaitiją.

Aukštaitijoje baidarių plaukioja dar daugiau, tačiau tai dar nereiškia, kad prasilenkti bus sunkiau ar jausis didelis žmonių šurmulys – šiame regione labai daug plaukimui tinkamų upių ir ežerų, kurie dar labiau paįvairina plaukimą baidarėmis. Dažniausiai plaukiama Žeimena, Kiauna ar Lakaja, kiek rečiau pasirenkama Būka, Peršokšna ar kitos upės. Taigi, dėl didelio maršrutų pasirinkimo Jums neteks gailėtis pasirinkus savo pramogai Aukštaitiją, nes tiesiog nepajusite didelio kiekio poilsiautojų.

Dažniausiai Varėna ir jos apylinkės lyginamos su Aukštaitijos nacionalinio parko apylinkėmis. Panašumų jos tikrai turi, tačiau kiekviena upė ir net kiekviena jos atkarpa yra skirtingos, todėl visuomet siūloma išmėginti tiek vieną, tiek kitą regioną, pamėginti kelis skirtingus maršrutus. Nors vasaros sezonas Lietuvoje ir nėra labai ilgas, Varėna ar Aukštaitijos upės nėra labai nutolę nuo Vilniaus ar Kauno, todėl vos per valandą ar kiek daugiau galite iš savo namų nuvykti į baidarių maršruto pradžią ar baidarių nuomos bazę, iš kurios būsite nugabenti su visomis baidarėmis ir į kurią vėliau būsite grąžinti. Tokios pačios galimybės yra siūlomos visoje Lietuvoje, tačiau gražesnių vietų plaukimams už Dzūkiją ar Aukštaitiją vargu ar pavyks rasti. Netikite? Išmėginkite patys.