Baidarių nuoma Žeimena – savaitgalio topas

Baidariu nuomaAukštaitijoje tenkanti Žeimena kiekvieną savaitgalį pritraukia šimtus, o kartais ir per tūkstantį žmonių, kurie nori išmėginti baidarių nuomą. Vieni tai daro vieną dieną, kiti plaukia visą savaitgalį – tam jau reikia pasirūpinti ir stovyklaviete bei nakvynės priemonėmis, tokiomis kaip palapinė, miegmaišis ir šiek tiek šiltesnių drabužių.

Nepriklausomai nuo Jūsų pasirinkto maršruto ilgio, suplanuotos nakvynės vietos, baidarių nuoma Žeimena yra labai puikus pasirinkimas, kurio nesiūlome keisti į nieką kitą, ypač jei dar niekada nesate plaukę šia puikia upe. Savaime suprantama, jei jau pažįstate visus Žeimenos krantus kaip savo penkis pirštus, Jums gali būti kiek nuobodu, neįdomu ja plaukti dar ir dar. Todėl reikėtų rinktis kokią kitą upę.

Ne visos Lietuvos upės tinka baidarių nuomai, tuo labiau, ne visos upės tokios švarios kaip Žeimena. Tačiau netoliese esanti Lakaja, vingiuojanti Peršokšna – tai tikrai puikios alternatyvos Žeimenai. Tiesa, šios kiek labiau tinka vienos dienos plaukimui, tačiau niekas nedraudžia plaukimo tęsti Žeimena, iš jos išplaukti į Nerį ir pasiekti Vilnių. Drąsiausieji sugeba nuplaukti iš Aukštaitijos iki pat pajūrio! Tačiau tokiam žygiui upėmis reikia kaip reikiant pasiruošti.

Plaukiant Lietuvos upėmis reikia tikėtis įvairių dalykų. Žinoma, čia nebus krioklių, ypač didelių srovių, kokios yra kai kuriose kitose šalyse, tačiau netrūksta įvairių kliūčių – tai ir nuvirtę medžiai, ir po vandeniu pasislėpę akmenys ar seklumos, kuriomis paplaukti nėra vilties. Pasitaiko ir krioklių, tačiau jais plaukti nerekomenduojama, o kai kur ir griežtai draudžiama, pravarčiau ir saugiau baidares pernešti per kliūtį. Daugybė krioklių yra ties Belmontu, Vilnios upėje, Vilniaus miesto ribose. Šie kriokliai vilioja ne tik baidarių irkluotojus, bet ir miestiečius.

Baidarių nuoma Žeimena leis išvengti daugybės kliūčių. Kadangi tai labai daug turistų sulaukianti upė, joje kliūtys greit pašalinamos, lieka tik įveikiamos, įdomios ir neerzinančios, tad plaukimas Žeimena yra puiki savaitgalio pramoga, kurią išbandę rekomenduosite visiems savo draugams, bent truputėlį mylintiems gamtą.