KMI skaičiuoklė visada šalia jūsų
Posted: 2015/08/23 Filed under: Medicina, sveikata, grožis | Tags: apimtys, KMI, kūno masė, lieknas kūnas, riebalai, sveika gyvensena, sveikata, svoris 2 Comments »Apie KMI skaičiuoklę ir panašius dalykus prisimename pavasarį, kai kylanti temperatūra priverčia spintoje susirasti lengvesnius drabužius ir vis dažniau išeiti į kiemą. Taip, per žiemą užsiaugintas riebaliukų sluoksnis jau atliko apsauginę funkciją, mes sėkmingai pražiemojome ir dabar pats laikas užsiimti savo formų koregavimu. Gražios kūno linijos džiugina ne tik aplinkinius ir artimuosius. Kiekvienas, turintis gražų kūną labiau pasitiki savimi, labiau save myli. To pasekoje gražiam žmogui geriau sekasi darbe, geresni seksualiniai santykiai su mylimu žmogumi. Pasitikėjimas savimi daro įtaką visiems mūsų pasiekimams, o gera nuotaika, neaplenkia net tuomet, kai susiduriame su sunkumais. Tai tik keletas priežasčių kodėl verta prisižiūrėti.
Būtent čia mums į pagalbą ateina pagrindinis įrankis, padedantis suprasti kiek kilogramų reikia pasistengti nubraukti – tai KMI skaičiuoklė. KMI skaičiuoklė pažodžiui iššifravus reiškia kūno masės indekso skaičiuoklę ir padeda apskaičiuoti ar jūsų svoris yra per žemas, per didelis ar yra idealus.
KMI skaičiuojamas (kg/m²) labai paprastai. Tai jūsų ūgio ir svorio sulyginimas. Idealus KMI svyruoja nuo 18,5 iki 24.9.
KMI skaičiuoklė yra netaikoma vaikams ir paaugliams, nesulaukusiems pilnametystės, nes jų organizmas yra augantis ir besikeičiantis, tad neverta pernelyg nerimauti dėl KMI skaičiuoklės rodomų neatitinkančių idealių skaičių. Taip pat ši skaičiuoklė nerekomenduotina septyniasdešimt penkerius metus sulaukusiems asmenims.
Siūlome nepamiršti, kad viršsvoris gali būti nepageidautinų ligų priežastis. Nepatingėkite daugiau pajudėti, atidžiau rinktis maistą ir gerai pailsėti. Kmi skaičiuoklė padės nenukrypti nuo kurso ir turėti jei ne tobulas kūno linijas, tai bent jau tokias, kurios nesukels aplinkinių pasišlykštėjimo kai išsirengsite pasideginti ar pliūkšelėti į vandenį. Juk turite tik vieną kūną, kurį reikia mylėti ir prižiūrėti. juk, kaip sakoma, sveikame kūne, sveika siela.
Kaklo kraujagyslių tyrimas gali užkirsti kelią insultui
Posted: 2015/08/19 Filed under: Medicina, sveikata, grožis | Tags: echoskopija, echoskopijos tyrimai, kaklo kraujagyslės, ligos, medicina, pilvo echoskopija, prostatos echoskopija, sveika mityba, sveikas gyvenimo būdas, sveikata, ultragarsiniai tyrimai Leave a comment »Pasaulyje yra daug sveikų žmonių, besirūpinančių sveika mityba, nuolat sportuojančių, tačiau, deja, bet net ir patys sveikiausi neišvengia įvairiausių ligų. Žinoma, kiekviena liga yra pavojinga, tačiau vieni žmonės ją „išgyvena“ lengviau, kiti sunkiau. Na, reikia nepamiršti, kad ir ligų yra įvairiausių, o jos pasireiškia įvairiausiomis stadijomis.
Kai kurias ligas gydytojai gali nustatyti pasitelkia žinias, atpažinti iš tam tikrų simptomų, tačiau kitų ligų, kaip pavyzdžiui, vidaus organų, nustatyti neįmanoma be specialių prietaisų.
Echoskopija, tai vidaus organų tyrimas ultragarsu. Ultragarsinio tyrimo pagalba, gydytojai gali tiksliai diagnozuoti tam tikrą ligą. Kiekvienam organui yra atliekamos skirtingos echoskopijos. Pavyzdžiui, jeigu žmogus turi bėdų su kepenimis, inkstais ar kitais pilvo plote esančiais organais, atliekama pilvo echoskopija. Gydytojai, norintys ištirti moteris, nustatyti ar jos neserga krūtų vėžiu – atlieka krūtų echoskopiją.
Kaklo kraujagyslių tyrimas – atliekamas norint ištirti miego ir slankstelines ląsteles. Kaklo kraujagyslių tyrimą yra rekomenduojama atlikti vyresnio amžiaus žmonėms, kurie turi padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat sergantiems cukriniu diabetu. Jeigu staiga pajutote galvos svaigimą, skausmą, jeigu suprastėjo miegas, vis dažniau jaučiate nuovargį – būtina eiti pas gydytoją. Laiku imantis profilaktinių veiksmų, laiku atlikus kaklo kraujagyslių tyrimą, galima užkirsti kelią insultui.
Žinoma, ligų išvengti įmanoma. Svarbiausia tinkamai rūpintis savo sveikata: nerūkyti, nevartoti narkotinių medžiagų, alkoholio. Reikia rūpintis sveika mityba, stengtis gauti visų, organizmui reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų. Sportuokite, nes sportas – sveikata. Nepropaguokite pasyvaus gyvenimo būdo, stenkitės kuo daugiau judėti. Į judėjimą „įeina“ ir vakariniai pasivaikščiojimai, šokiai, tinklinio, futbolo ar kitų sporto šakų būreliai, įvairios jogos treniruotės. Jeigu yra galimybė, dažniau išvažiuokite į gamtą, kvėpuokite grynu oru, vasarą – grybaukite, uogaukite, kadangi iš šių, miško teikiamų gėrybių, galite gauti organizmui reikalingą vitaminų porciją visiems metams.
Paskutiniai komentarai