Kaklo kraujagyslių tyrimas gali užkirsti kelią insultui

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pasaulyje yra daug sveikų žmonių, besirūpinančių sveika mityba, nuolat sportuojančių, tačiau, deja, bet net ir patys sveikiausi neišvengia įvairiausių ligų. Žinoma, kiekviena liga yra pavojinga, tačiau vieni žmonės ją „išgyvena“ lengviau, kiti sunkiau. Na, reikia nepamiršti, kad ir ligų yra įvairiausių, o jos pasireiškia įvairiausiomis stadijomis.
Kai kurias ligas gydytojai gali nustatyti pasitelkia žinias, atpažinti iš tam tikrų simptomų, tačiau kitų ligų, kaip pavyzdžiui, vidaus organų, nustatyti neįmanoma be specialių prietaisų.
Echoskopija, tai vidaus organų tyrimas ultragarsu. Ultragarsinio tyrimo pagalba, gydytojai gali tiksliai diagnozuoti tam tikrą ligą. Kiekvienam organui yra atliekamos skirtingos echoskopijos. Pavyzdžiui, jeigu žmogus turi bėdų su kepenimis, inkstais ar kitais pilvo plote esančiais organais, atliekama pilvo echoskopija. Gydytojai, norintys ištirti moteris, nustatyti ar jos neserga krūtų vėžiu – atlieka krūtų echoskopiją.
Kaklo kraujagyslių tyrimas – atliekamas norint ištirti miego ir slankstelines ląsteles. Kaklo kraujagyslių tyrimą yra rekomenduojama atlikti vyresnio amžiaus žmonėms, kurie turi padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje, taip pat sergantiems cukriniu diabetu. Jeigu staiga pajutote galvos svaigimą, skausmą, jeigu suprastėjo miegas, vis dažniau jaučiate nuovargį – būtina eiti pas gydytoją. Laiku imantis profilaktinių veiksmų, laiku atlikus kaklo kraujagyslių tyrimą, galima užkirsti kelią insultui.

Žinoma, ligų išvengti įmanoma. Svarbiausia tinkamai rūpintis savo sveikata: nerūkyti, nevartoti narkotinių medžiagų, alkoholio. Reikia rūpintis sveika mityba, stengtis gauti visų, organizmui reikalingų maistinių medžiagų, vitaminų. Sportuokite, nes sportas – sveikata. Nepropaguokite pasyvaus gyvenimo būdo, stenkitės kuo daugiau judėti. Į judėjimą „įeina“ ir vakariniai pasivaikščiojimai, šokiai, tinklinio, futbolo ar kitų sporto šakų būreliai, įvairios jogos treniruotės. Jeigu yra galimybė, dažniau išvažiuokite į gamtą, kvėpuokite grynu oru, vasarą – grybaukite, uogaukite, kadangi iš šių, miško teikiamų gėrybių, galite gauti organizmui reikalingą vitaminų porciją visiems metams.Parašykite komentarą