Organizuojate renginį sodyboje? Stebėkite smulkmenas!

Tiek šiltuoju, tiek kiek vėsesniu oru – sodybos labai dažnai pasirenkamas variantas. Deja, urbanizacija palietė net ir miškingus Lietuvos kraštus, tad norint surengti šventę gamtoje privalu pasinaudoti nuomos teikiamomis galimybėmis. Kaimo turimo sodybos, sparčiai išpopuliarėjusios po Nepriklausomybės, šiuo metu švenčių metu yra vienas iš dažniausių pasirinkimų. Nesvarbu, ar pastaroji reikalinga, kad du vienas kitą mylintys žmonės sumainytų žiedus, ar vaikui būtų nuplaunama nuodėmė, galiausiai, kad būtų pažymima dar vienų metų branda. Bet kuriuo atveju – sodybos nuoma yra puikus pasirinkimas. Tiesa, Lietuvoje galima rasti gana daug skirtingų variantų, tad ieškant tobuliausio teks šiek tiek paplušėti. Svarbiausia nusistatyti kriterijus, kuriais remiantis bus pasirenkama labiausiai poreikius (kad ir pačiu įmantriausius) tenkinanti sodyba.

Kokio dydžio sodyba reikalinga? Tiksliai žinodami svečių skaičių galėsite orientuotis į konkretaus dydžio sodybą. Žinoma, dažniausiai kaimo turizmo sodybos būna pamiškėse, vienkiemio tipo erdvėse, tad lauke tikrai visiems užteks vietos. Tačiau kuomet pradedama fiksuoti, kiek žmonių miegos, matyti, kad reikia didesnės sodybos. Vienas iš kriterijų, pagal kurį turėtumėte rinktis tinkamiausią variantą – sodybos dydis ir jame esančių miegamų vietų skaičius.

Kurioje vietoje sodyba yra? Kaimo turizmo sodybos dažniausiai būna įrengiamos atokiose vietose, kad žmonės galėtų visapusiškai pailsėti nuo socializacijos ir tuo pačiu civilizacijos. Visgi, vienos yra arčiau miesto, kitos – toliau. Atsižvelgiant į šį aspektą rekomenduojame pasirinkti konkrečiai jums tinkamiausią variantą? Galbūt vestuvės bus švenčiamos tris dienas, todėl aktualu, kad greta būtų miestas, kuriame būtų galima nusipirkti maisto ar kitų priemonių?

Pramogos greta sodybos. Nusprendusiems atostogauti su vaikais – aktualu tampa tai, ką jie veiks tas kelias poilsines dienas. Atkreipkite dėmesį į tokio tipo papildomas pramogas, kaip:

  • Ar yra žaidimų aikštelė vaikams?
  • Jei yra tvenkinys, ar suteikiamos žvejybos galimybės?
  • Galbūt greta yra miškas, kuriame galima uogauti?
  • Ar yra pirtis bei panašaus tipo veikla dažniausiai skirta suaugusiems?

Kadangi Lietuvoje kaimo turizmas išplėtotas – tikrai pavyks rasti tokį variantą, kuris labiausiai patenkintų Jūsų poreikius. Svarbiausia turėti kriterijus, kuriais remianti ieškosite geriausio varianto.

Sodybos privilegijos. Jei planuojate oficialią šventę, labai svarbu susižinoti, kokio pobūdžio ir dydžio salė yra siūloma. Vėlgi, aktualu, kiek žmonių dalyvaus. Tuo pačiu, ar galima užsisakyti maistą pas sodybos šeimininkus. Kai kurios kaimo turizmo sodybos teikia tokias privilegijas, kurios yra vertinamos ir tikrai pasirenkamos. Galiausiai, gal norite, kad maistas jums būtų atneštas iki lovos? O kodėl gi ne?..

Gyvūnai ir kūdikiai. Turintiems naminius gyvūnėlius arba kūdikėlius aktualu ir tai, ar yra visos tinkamos galimybės jais pasirūpinti. Pavyzdžiui, vaikui reikia specialios lovelės, kurią būtų galima uždengti nuo mašalų ir kilnoti vis į kitą sodybos vietą. Tuo pačiu gyvūnai nenori būti pririšti, tačiau norima užtikrinti, kad jie nepabėgs. Rekomenduojame pasidomėti, nes iš pirmo žvilgsnio šios smulkmenos vėliau jums gali labai sugadinti šventę. Galiausiai, galbūt sodyboje galima pasinaudoti auklės paslaugomis, kuri prižiūrės vaiką, kol suaugusieji minės konkrečią šventę?

Kuo anksčiau sodybos pradėsite ieškoti, tuo labiausiai individualius poreikius tenkinantį variantą rasti pavyks. Jei šventės realizacija organizuojama vasaros metu, tada kai už lango sninga siūlome pradėti ieškoti tinkamiausio varianto. Jei kyla kokie nors klausimai – būtinai skambinkite nurodytais numeriais ir susitarkite dėl visų smulkmenų, išsiaiškinkite jas. Tik detalizavimas padės patenkini visus savo poreikius. Nesvarbu, ar šiuo metu už lango sninga, ar kaitriai šviečia saulė – sodybos nuoma gali būti puikiausias pasirinkimas. Tiek norint atšvęsti, tiek maloniai ir ramiai praleisti savaitgalį.


Kelionės: pasyvus, aktyvus ir visai kitoks poilsis

Dažniausiai išskiriami du kelionių tipai: pasyvus ir aktyvus poilsis, tačiau tai toli gražu ne viskas, ką gali pasiūlyti toks laisvalaikio būdas. Kol vieni drybso Lietuvos ar pietų šalių paplūdimyje, o kiti slidinėja Alpėse ar nardo Tenerifėje, saujelė žmonių poilsiauja žaisdami pokerį svečioje šalyje.

Pokerio kelionės nėra nepopuliarus ar mažai kam žinomas reiškinys, tačiau savaime suprantama, apie jas skelbiama tik tam tikrose bendruomenėse, kuriose renkasi aktyvūs pokerio žaidėjai. Tokių kelionių metu vykstama ne tik į turnyrus ar čempionatus, bet kartu ir siekiant pasisemti patirties iš žaidėjų iš viso pasaulio, o be viso to – puikiai praleidžiamas laikas, susipažįstama ir su lankomu miestu ar gretimomis apylinkėmis. Dar įdomiau, jei jas aprodo vietinis gyventojas.

Jei pokerio nežaidžiate, tačiau su savo draugais esate dideli stalo žaidimo mėgėjai – Jums atskiri renginiai, kurių metu taip pat galima ne tik pažaisti mėgstamą žaidimą su kitais gerbėjais iš įvairių šalių, bet kartu ir pasižvalgyti po miestą, leisti laiką su bendraminčiais. Tokios kelionės dažnu atveju yra organizuojamos pačių entuziastų, dėl to turi savito žavesio, patrauklumo.

Žinoma, pokerio kelionės, išvykos su stalo žaidimų gerbėjais ir kitos susiję pramogos kainuoja, todėl ne visuomet pavyksta rasti lėšų išvykti pramogauti į svečias šalis. Dėl to vertėtų įvertini kelionės po Lietuvą galimybę. Nors taip sunkiau rasti bendraminčių, tačiau tikrai rasite įdomių lankytinų vietų, susipažinsite su to krašto žmonėmis, kurie turi panašių pomėgių ir taip pat puikiai praleisite laiką.

Pasirinkus keliones po Lietuvą lengviau galėsite derinti savo kelionės ir susitikimo planus, nes nebus kalbos barjero, galėsite pasinaudoti didesniu kiekiu šaltinių paieškoms, kuriuos rasti savo kalba yra kur kas lengviau nei ieškoti užsienio interneto platybėse. Be abejo, tai tinka ne visiems, tačiau kai kurie tikrai turėtų pradėti nuo paieškų savame krašte ir vėliau kur kas lengviau bus dalintis informaciją ir ją gauti apie pokerio keliones į užsienį.