Organizuojate renginį sodyboje? Stebėkite smulkmenas!

Tiek šiltuoju, tiek kiek vėsesniu oru – sodybos labai dažnai pasirenkamas variantas. Deja, urbanizacija palietė net ir miškingus Lietuvos kraštus, tad norint surengti šventę gamtoje privalu pasinaudoti nuomos teikiamomis galimybėmis. Kaimo turimo sodybos, sparčiai išpopuliarėjusios po Nepriklausomybės, šiuo metu švenčių metu yra vienas iš dažniausių pasirinkimų. Nesvarbu, ar pastaroji reikalinga, kad du vienas kitą mylintys žmonės sumainytų žiedus, ar vaikui būtų nuplaunama nuodėmė, galiausiai, kad būtų pažymima dar vienų metų branda. Bet kuriuo atveju – sodybos nuoma yra puikus pasirinkimas. Tiesa, Lietuvoje galima rasti gana daug skirtingų variantų, tad ieškant tobuliausio teks šiek tiek paplušėti. Svarbiausia nusistatyti kriterijus, kuriais remiantis bus pasirenkama labiausiai poreikius (kad ir pačiu įmantriausius) tenkinanti sodyba.

Kokio dydžio sodyba reikalinga? Tiksliai žinodami svečių skaičių galėsite orientuotis į konkretaus dydžio sodybą. Žinoma, dažniausiai kaimo turizmo sodybos būna pamiškėse, vienkiemio tipo erdvėse, tad lauke tikrai visiems užteks vietos. Tačiau kuomet pradedama fiksuoti, kiek žmonių miegos, matyti, kad reikia didesnės sodybos. Vienas iš kriterijų, pagal kurį turėtumėte rinktis tinkamiausią variantą – sodybos dydis ir jame esančių miegamų vietų skaičius.

Kurioje vietoje sodyba yra? Kaimo turizmo sodybos dažniausiai būna įrengiamos atokiose vietose, kad žmonės galėtų visapusiškai pailsėti nuo socializacijos ir tuo pačiu civilizacijos. Visgi, vienos yra arčiau miesto, kitos – toliau. Atsižvelgiant į šį aspektą rekomenduojame pasirinkti konkrečiai jums tinkamiausią variantą? Galbūt vestuvės bus švenčiamos tris dienas, todėl aktualu, kad greta būtų miestas, kuriame būtų galima nusipirkti maisto ar kitų priemonių?

Pramogos greta sodybos. Nusprendusiems atostogauti su vaikais – aktualu tampa tai, ką jie veiks tas kelias poilsines dienas. Atkreipkite dėmesį į tokio tipo papildomas pramogas, kaip:

  • Ar yra žaidimų aikštelė vaikams?
  • Jei yra tvenkinys, ar suteikiamos žvejybos galimybės?
  • Galbūt greta yra miškas, kuriame galima uogauti?
  • Ar yra pirtis bei panašaus tipo veikla dažniausiai skirta suaugusiems?

Kadangi Lietuvoje kaimo turizmas išplėtotas – tikrai pavyks rasti tokį variantą, kuris labiausiai patenkintų Jūsų poreikius. Svarbiausia turėti kriterijus, kuriais remianti ieškosite geriausio varianto.

Sodybos privilegijos. Jei planuojate oficialią šventę, labai svarbu susižinoti, kokio pobūdžio ir dydžio salė yra siūloma. Vėlgi, aktualu, kiek žmonių dalyvaus. Tuo pačiu, ar galima užsisakyti maistą pas sodybos šeimininkus. Kai kurios kaimo turizmo sodybos teikia tokias privilegijas, kurios yra vertinamos ir tikrai pasirenkamos. Galiausiai, gal norite, kad maistas jums būtų atneštas iki lovos? O kodėl gi ne?..

Gyvūnai ir kūdikiai. Turintiems naminius gyvūnėlius arba kūdikėlius aktualu ir tai, ar yra visos tinkamos galimybės jais pasirūpinti. Pavyzdžiui, vaikui reikia specialios lovelės, kurią būtų galima uždengti nuo mašalų ir kilnoti vis į kitą sodybos vietą. Tuo pačiu gyvūnai nenori būti pririšti, tačiau norima užtikrinti, kad jie nepabėgs. Rekomenduojame pasidomėti, nes iš pirmo žvilgsnio šios smulkmenos vėliau jums gali labai sugadinti šventę. Galiausiai, galbūt sodyboje galima pasinaudoti auklės paslaugomis, kuri prižiūrės vaiką, kol suaugusieji minės konkrečią šventę?

Kuo anksčiau sodybos pradėsite ieškoti, tuo labiausiai individualius poreikius tenkinantį variantą rasti pavyks. Jei šventės realizacija organizuojama vasaros metu, tada kai už lango sninga siūlome pradėti ieškoti tinkamiausio varianto. Jei kyla kokie nors klausimai – būtinai skambinkite nurodytais numeriais ir susitarkite dėl visų smulkmenų, išsiaiškinkite jas. Tik detalizavimas padės patenkini visus savo poreikius. Nesvarbu, ar šiuo metu už lango sninga, ar kaitriai šviečia saulė – sodybos nuoma gali būti puikiausias pasirinkimas. Tiek norint atšvęsti, tiek maloniai ir ramiai praleisti savaitgalį.


Laisvalaikis su baidarių nuoma

Baidarių nuoma VilniujeŠilti orai, šveičianti saulė ir kiti šiltojo sezono pranašai skatina kelti koją iš namų ir biurų, priartėti prie gamtos. O kas geriau suartina su gamta nei buvimas joje? Todėl siūlome laisvalaikį leisti pasitelkiant baidarių nuomą.

Baidarių nuoma siūloma nemažoje dalyje Lietuvos upių įvairiuose rajonuose, todėl nesunkiai sau tinkamą plaukimo maršrutą atras visų vietovių gyventojai. Plaukimo baidarėmis srityje pirmauja Aukštaitija bei Dzūkija, dėl gausaus upių bei ežerų kiekio, kur plaukiama miškų bei girių apsuptyje. Be visa to, populiarūs vandens turizmo maršrutai yra prižiūrimi, čia gausu ir patogių vietų išlipimui, piknikui, netrūksta ir kaimo turizmo sodybų, kuriose galima pernakvoti ar pasimėgauti pirties malonumais ar kitomis siūlomomis pramogomis.

Pastebima ir tai, kad baidarių nuoma domina ir labiau užsiėmusius žmones, kadangi nesunkiai galima susiorganizuoti plaukimą net neišvykus iš savo miesto. Štai pavyzdžiui Vilniaus gyventojai gali mėgautis plaukimu Nerimi ar Vilnia. Abi šios upės vilioja irkluotojus dėl skirtingų priežasčių. Neris garsi vaizdingomis vietomis tiek iki Vilniaus, tiek ir už jo, tuo tarpu pačiame Vilniuje galima plaukti palei pat Senamiestį, Gedimino pilį, pasigrožėti senuoju ir naujuoju Vilniaus centru. Tuo tarpu plaukiantiems Vilnios upe suteikiama galimybė išvysti aukščiausią Lietuvoje Pūčkorių atodangą, visą vasarą vilniečius ir miesto svečius traukiančius Belmonto krioklius, o taip pat praplaukti ką tik atnaujintą pačiame Senamiestyje įkurtą Bernardinų sodą (buvusį Sereikiškių parką) bei kitas istorines miesto įžymybes.

Dėl šių priežasčių baidarių nuoma Vilniuje vilioja ne tik miesto gyventojus, bet tai pat ir svečius, kurie ieško alternatyvių būdų kaip pažinti miestą, juo pasigrožėti ir tuo pat metu puikiai praleisti savo laiką. Baidarės tam kuo puikiausiai tinka.

Besirenkant baidarių nuoma svarbu išsirinkti maršrutą tinkantį savo jėgoms. Kalbant apie baidarių maršrutus Vilniuje, Neris kuo puikiausiai tinka įvairiems baidarininkams, tuo tarpu Vilnia plaukti rekomenduojama turint šiek tiek daugiau patirties, mat čia netrūksta sudėtingesnių situacijų, kurių nerasite Neryje. Renkantis upes kitose Lietuvos vietose taip pat vertėtų įvertinti jų sudėtingumą, atsižvelgti į galimų užvartų kiekį, mat kai kuriose vietose gali tekti baidares nešti rankomis, o patiems bristi vandeniu, tad jei kompanijoje nebus stipresnių asmenų, gali kilti rimtų problemų.

Plaukiantiems bent porą dienų verta gerai pasirinkti ir nakvynės vietą. Ne prie visų upių jos yra patogios, saugios. Apie nakvynės vietas geriausia pasikonsultuoti su anksčiau plaukusiais ar su baidarių nuomotojais, kurie turėtų žinoti tikrai vertų dėmesio nakvynės vietų bent jau prie pačių populiariausių plaukimams upių.

Baidarių nuoma yra puikus laiko gamtoje praleidimas, kurį rekomenduojame kiekvienam norinčiam šauniai išnaudoti savo laisvalaikį, pailsėti nuo darbų ir pasikrauti energijos naujoms užduotims.