Laisvalaikis su baidarių nuoma

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Baidarių nuoma VilniujeŠilti orai, šveičianti saulė ir kiti šiltojo sezono pranašai skatina kelti koją iš namų ir biurų, priartėti prie gamtos. O kas geriau suartina su gamta nei buvimas joje? Todėl siūlome laisvalaikį leisti pasitelkiant baidarių nuomą.

Baidarių nuoma siūloma nemažoje dalyje Lietuvos upių įvairiuose rajonuose, todėl nesunkiai sau tinkamą plaukimo maršrutą atras visų vietovių gyventojai. Plaukimo baidarėmis srityje pirmauja Aukštaitija bei Dzūkija, dėl gausaus upių bei ežerų kiekio, kur plaukiama miškų bei girių apsuptyje. Be visa to, populiarūs vandens turizmo maršrutai yra prižiūrimi, čia gausu ir patogių vietų išlipimui, piknikui, netrūksta ir kaimo turizmo sodybų, kuriose galima pernakvoti ar pasimėgauti pirties malonumais ar kitomis siūlomomis pramogomis.

Pastebima ir tai, kad baidarių nuoma domina ir labiau užsiėmusius žmones, kadangi nesunkiai galima susiorganizuoti plaukimą net neišvykus iš savo miesto. Štai pavyzdžiui Vilniaus gyventojai gali mėgautis plaukimu Nerimi ar Vilnia. Abi šios upės vilioja irkluotojus dėl skirtingų priežasčių. Neris garsi vaizdingomis vietomis tiek iki Vilniaus, tiek ir už jo, tuo tarpu pačiame Vilniuje galima plaukti palei pat Senamiestį, Gedimino pilį, pasigrožėti senuoju ir naujuoju Vilniaus centru. Tuo tarpu plaukiantiems Vilnios upe suteikiama galimybė išvysti aukščiausią Lietuvoje Pūčkorių atodangą, visą vasarą vilniečius ir miesto svečius traukiančius Belmonto krioklius, o taip pat praplaukti ką tik atnaujintą pačiame Senamiestyje įkurtą Bernardinų sodą (buvusį Sereikiškių parką) bei kitas istorines miesto įžymybes.

Dėl šių priežasčių baidarių nuoma Vilniuje vilioja ne tik miesto gyventojus, bet tai pat ir svečius, kurie ieško alternatyvių būdų kaip pažinti miestą, juo pasigrožėti ir tuo pat metu puikiai praleisti savo laiką. Baidarės tam kuo puikiausiai tinka.

Besirenkant baidarių nuoma svarbu išsirinkti maršrutą tinkantį savo jėgoms. Kalbant apie baidarių maršrutus Vilniuje, Neris kuo puikiausiai tinka įvairiems baidarininkams, tuo tarpu Vilnia plaukti rekomenduojama turint šiek tiek daugiau patirties, mat čia netrūksta sudėtingesnių situacijų, kurių nerasite Neryje. Renkantis upes kitose Lietuvos vietose taip pat vertėtų įvertinti jų sudėtingumą, atsižvelgti į galimų užvartų kiekį, mat kai kuriose vietose gali tekti baidares nešti rankomis, o patiems bristi vandeniu, tad jei kompanijoje nebus stipresnių asmenų, gali kilti rimtų problemų.

Plaukiantiems bent porą dienų verta gerai pasirinkti ir nakvynės vietą. Ne prie visų upių jos yra patogios, saugios. Apie nakvynės vietas geriausia pasikonsultuoti su anksčiau plaukusiais ar su baidarių nuomotojais, kurie turėtų žinoti tikrai vertų dėmesio nakvynės vietų bent jau prie pačių populiariausių plaukimams upių.

Baidarių nuoma yra puikus laiko gamtoje praleidimas, kurį rekomenduojame kiekvienam norinčiam šauniai išnaudoti savo laisvalaikį, pailsėti nuo darbų ir pasikrauti energijos naujoms užduotims.Parašykite komentarą