Įvairių pastatų ir gyvenamųjų namų projektai

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Pasaulyje pristatyta daugybė gražiausių įmantriausių pastatų. Viskas prasideda tiesiog nuo architekto idėjos, nuo pastato projekto. Tai yra sunkus darbas ir jei pastatas didelis tai jį projektuoja daug architektų bei inžinierių, tačiau tik vienas iš jų – pagrindinis būna projekto autorius. Tačiau jis ir neša visą atsakomybę už pastatą. Kaip sudėtinga išsirinkti pastato projektą turbūt girdėjote. Paskutiniu metu vienas didesnių statinių statytų Lietuvoje buvo Kauno Žalgirio arena. Buvo daug ginčijamasi pagal kurį projektą statyti namą kol prieita galutinės nuomonės. Tačiau visi žinome ir nesėkmingų pavyzdžių kai didžiuliai statiniai sugriūva – pavyzdžiui Maksimos parduotuvė Latvijoje. Tada visą kaltę neša statybų bendrovės už nekokybiškai atliktas statybas, arba pastato projektuotojas dėl nekokybiško projekto. Nesvarbu ar tai visuomeninio pastato ar individualaus gyvenamojo namo projektas – svarbiausia, kad jis būtų paskaičiuotas ne tik standartinėms situacijoms. Bet reikia, kad jis nesugriūtų ir potvynio metu ar ant stogo susidarius storam sniego sluoksniui.

Individualaus gyvenamojo namo projektas taip pat yra itin svarbi namo statybų dalis. Ir jis svarbus ne tik dėl to, kad namas nesugriūtų. Geras namo projektas reiškia namo ilgaamžiškumą, ekonomiškumą, ekologiškumą, šilumos ir garso izoliaciją ir svarbiausia patogumą pačiam namo gyventojui. Kai ruošiamas individualus namo projektas svarbus geras dialogas tarp architekto ir užsakovo. Nes užsakovas turi tiksliai žinoti ko nori ir sugebėti tuos norus apibrėžti, apipasakoti.

O architektas privalo rasti geriausią sprendimą. Kai ruošiamas namo projektas reikia žiūrėti kelis žingsnius į priekį – reikia pagalvoti apie galimą namo plėtrą. Taip pat ir apie šeimos padidėjimą. Kambarių išplanavimas turi būti sudėliotas taip, kad virtuvė nebūtų šalia miegamų patalpų ir, kad maisto gaminimas nekliudytų norintiems išsimiegoti. Šeimos narių skaičius svarbus ne tik dėl namo dydžio, bet ir dėl santechninių mazgų įrengimo.

Namo projekte numatomos ir elektros linijų, šildymo sistemų, kanalizacijos, vandentiekio ir kitų komunikacijų įvadų bei trasų išvedžiojimo vietos. Jei manote, kad negalite patys apibrėžti reikalavimų namo projektui, tada galite pirkti jau paruoštą namo projektą. Projektavimo įmonės dažniausiai jau turi namų projektų katalogus ir juose galima rasti sau reikiamą būsto planą. Arba tai puikus idėjų šaltinis galvojant apie visiškai individualų sprendimą.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *