Estetinis plombavimas

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Estetinis dantų plombavimas yra tiesiog būtinas, norint džiaugtis gražia šypsena. Estetinis plombavimas yra estetinis dantų restauravimas. Danties nelygumus užlygina kompozitas (plomba). Juo atkuriama trūkstama danties dalis (taip kaip lyginant automobilį po avarijos glaistu lyginamos jo skardos. Estetinio plombavimo metu minimaliai nukenčia pats dantis, nes jis nešlifuojamas. Tiesiog estetinis plombavimas reiškia trūkstamų dantų elementų atkūrimu. Estetinis plombavimas itin smulkmeniškas darbas dar kartais vadinamas odontologine juvelyrika. Nes danties forma atstatinėjama po gabalėlį, stengiantis atstatyti buvusią danties formą ir spalvą.

Lietuvoje plombos (kompozitai) estetiniam plombavimui negaminami. Juos gamina Japnijoje, JAV, Prancūzijoje. Tad nebijokite, nesvarbu kas Lietuvoje Jums atliktų estetinį dantų plombavimą, galite būti ramūs – viskas atliekama pačiomis kokybiškaiusiomis medžiagomis. Estetiniam plombavimui skirtos plombos skiriasi savo atspalviu, lankstumu, elastingumu. Ir kiekvienu atveju reikalingas skirtingas kompozitas. Kadangi spalvų paletė yra pakankamai plati, galima nesunkiai pritaikyti plombą prie natūralios dantų spalvos. Estetinio plombavimo metu atstatomos ne tik prarastos danties dalys bet ir jo skaidrumas, baltumas ir spindesys.

Estetinis plombavimas nėra panacėja ir ortodontinio gydymo pakeisti negali. Nes estetinis plombavimas gali atstatyti danties formą, bet ne dantų padėtį. O joks implantas, joks protezas negali prilygti tikram dančiui. Tad juos reikia saugoti. Jei nusprendėte, kad reikalingas estetinis dantų plombavimas tada būtinai pasirūpinkite tam tinkama klinika. Svarbu, kad klinikoje dirbtų aukščiausios kompetencijos specialistai ir būtų naudojama moderniausia įranga.

Estetinis plombavimas yra naudingas ne tik estetine prasme. Estetinis dantų plombavimas užkerta kelią karieso ir ėduonies susidarymui. Tai reiškia rūpinasi ir tolimesne dantų sveikata.
Pagrindiniai estetinio plombavimo privalumai: danties sustiprinimas, dantus nukenčia mažiau nei protezavimo metu, atliekamas vieno apsilankymo pas gydytoją metu. Estetinis plombavimas ypač populiarus jaunimo ir sportininkų tarpe, nes dėl aktyvaus gyvenimo būdo jų dantys nukenčia, nuskyla ar būna sutrupinami dėl keistų įpročių – butelių atidarinėjimo ar riešutų gliaudymo dantimis. Kuo labiau rūpinsitės dantimis tuo mažesnė tikimybė, kad jiems prireiks estetinio ar paprasto plombavimo, implantavimo ar protezavimo. Sveikata didžiausias turtas. Tad saugokite ją. O jei nesaugosite – nusiteikite, kad teks kentėti odontologo kėdėje ir tuo pačiu kentės ir piniginė.Parašykite komentarą