Kaip pasigaminti lauko baldus?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jei norite patys pasigaminti lauko baldus tai šis straipsnelis kaip tik jums. Sodo baldai gali tapti jūsų sodo puošmena ir galėsite maloniai leisti laiką.  Šiame straipsnyje bus pateikiami patarimai, pamokymai, kaip gaminti tuos lauko baldus jūsų sodui.

Pradėkime nuo paprastesnių lauko baldų, gaminamų iš kelmo. Radus 12-16 cm pločio pora eglės išverstų kelmų, galima pasigaminti kėdutes, o iš 20-25 cm storio kelmo – staliuką. Kelmus reikia kruopščiai nuvalyti, patrumpinti šaknis, palyginti pagrindą. Kėdutėms kelmas paliekamas 34 cm aukščio ir ant jo viršaus tvirtinama apvali sėdynė. Kėdutės bendras aukštis turėtų būti apie 40 cm. Aišku gali būti šiek tiek aukštesnė arba žemesnė . Derinkite pagal savo ūgį ir pasirinkite jums tinkamiausią išmatavimų variantą.

Impregnuojant stalo viršų reikia apdirbti abi puses, kad kuo mažiau jis deformuotųsi ir skeldėtų. Šį procesą geriausiai atlikti pamerkiant visą stalviršį į iš medinių tašų ir polietileno plėvelės pagamintą vonią, pripildytą impregnanto. Dažnai kylantis klausimas- ką daryti su žieve? Jei kelmai yra sveikai augusių išverstų medžių – geriau žievę palikti, nes gali kilti sunkumų ja nuimant. Be to, gerai besilaikanti žiebė kelerius mietus saugos jūsų sodo baldus nuo aplinkos poveikio, Vėliau žievė gali pati atšokti, tuomet ją tiesiog gražiai pašalinsite. Jei radote kelmus, kurie yra jau nudžiūvusių medžių, tuomet žievę pašalinkite.

Kaip gaminti krėslą iš medžio?

Labai storas išverstos eglės kelmas gali tikri net dviem krėslams pagaminti. Svarbiausia, netrumpinti kelmo atpjaunant jį nuo kamieno. Patrumpinti bus galima tuomet, kai iš jo bus pagamintas krėslas. Atpjovus kelmą, nuo kamieno, nuo šaknų kruopščiai nuvalomos žievės, paliekant tam tikro ilgio atsargą, patrumpinamos šaknys, jeigu reikalinga ir nulupama žievė. Prieš pjaunant reikėtų pažiūrėti, kad abimes pusėms tektų panašus šaknų skaičius tiek savo forma, tiek ir mase. Toliau ištašoma sėdynė. Jeigu sėdynės aukštis per žemas – galima prikalti dvi karteles, taip suformuojamas atlošas.

Vėjovarta ar sausuolis turi tik vieną kelmą, o šakų trišakių ar keturšakių net kelis. Iš jų taip pat galima pasigaminti kėdutes. Žinia, keturkojė kėdutė bus stabilesnė nei trikojė.

Straipsnyje panaudota medžiaga iš knygos R. Misius. Mažoji kiemo arhitektūra. 2004. KaunasParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *