Ketinės Dovre krosnelės – namų jaukumui ir šilumai!

Krosnelė – puikus šilumos šaltinis ir interjero akcentas. Niekas nepaneigs, kaip malonu jaukiai įsitaisyti priešais rusenančią ugnį, siurbčioti šiltą arbatą ir skaityti ar kalbėti su artimu žmogumi, o gal tiesiog mėgautis šiluma ir ramybe. Toks šilumos šaltinis suteikia namams nepalyginamo jaukumo.

Krosnelės puikiai dera tiek klasikiniame, tiek ir moderniame interjere, kadangi jų asortimentas šiais laikais ypač platus. Gyventojai krosnelėmis šildo privačius namus, taip pat sodo namelius, neretas krosnelę įsirengia ir savo bute. Tiesa, klaidinga manyti, kad krosnele gali būti apšildoma tik nedidelė patalpa, pavyzdžiui, vienas kambarys. Krosnelių yra labai įvairių, skirtingo galingumo. Rinkoje tikrai atrastumėte nemažą pasirinkimą ir tokių krosnelių, kurios gali apšildyti net iki 100 kvadratinių metrų (ar dar didesnį) namuką su keliomis atskiromis patalpomis.

Tie, kurie kada nors rinkosi krosnelę, tikriausiai jau žino įvairių niuansų. Pavyzdžiui, tikrai puiku, kad rinkoje toks didelis krosnelių pasirinkimas: didelės ir mažos, ketaus ir plieno, kūrenamos įvairiu kuru, galingos ir mažo galingumo ir t.t. Tačiau tokioje gausioje pasiūloje susiduriama ir su gamintojų skaičiumi bei klausimu, kokią krosnelę pasirinkti?

Dvi didžiausios grupės, į kurias galima suskirstyti visas rinkoje siūlomas krosneles, yra ketinės ir plieninės. Kurios grupės krosnelę pasirinkti daugiausiai priklauso nuo to, ar Jums reikia nuolatinio šilumos šaltinio (t. y. ar šaltuoju metų laiku krosnele bus šildomasi nuolat), ar ne (krosnelę kursite kartais). Nepaisant to, kad plieninės krosnelės yra modernesnės, daugelį žavi savo dizaino sprendimais, visgi specialistai jų nerekomenduoja tiems, kurie krosnele nori šildytis nuolat. Plienas nėra pritaikytas nuolatiniam kaitinimui, jis nepalaiko šilumos, šios krosnelės nuo didelių temperatūrų gana greitai išsivaržo ir praranda savo šilumos savybes.

Vienos labiausiai vertinamų yra norvegų gamybos ketinės krosnelės Dovre. Jos gaminamos iš ketaus – tai viena tvirčiausių ir geriausiomis šilumos laidumo savybėmis pasižyminčių medžiagų. Krosnelės Dovre – kokybės ir tvirtumo simbolis. Galbūt daugelis ketines krosneles įsivaizduoja tik klasikinio dizaino, kuris moderniame interjere gali neatrodyti patraukliai, tačiau šiuo atveju klystama. Ketinių krosnelių dizaino sprendimai labai įvairūs. Pavyzdžiui, Dovre siūlo klasikines krosneles, vintažines, modernias ir tradicinio norvegų stiliaus.

Modernios krosnelės Dovre žavi elegancija, grakščiomis linijomis, modernumu. Tai puikus įrodymas, kaip tobulai suderinami yra grožis ir naudingumas. Priklausomai nuo savo norų, galėsite pasirinkto modernias krosneles su kojelėmis arba su išskirtinio dizaino stovu, su šoniniais stiklais arba be šoninių stiklų, kūrenamas malkomis, anglimis ar kitu kuru. Krosnelės Dovre Jums suteikia galimybę ir pasirinkti krosnelės spalvą, nes dalis asortimente esančių krosnelių gali būti dengtos rudu, šviesiu pilkos, blizgiu juodos spalvos emaliu.

Vintažinės krosnelės Jus nukels į retro stiliaus laikus. Tai originalus interjero sprendimas ir puikus šilumos šaltinis. Galėsite rinktis vintažinę krosnelę su kojelėmis arba su staliuku, malkų dėtuve ar net išskirtinio dizaino lopšiu bei dengtas skirtingų spalvų emaliu.

Klasikinio stiliaus krosnelė Dovre puikiai derės klasikiniame interjere, rąstiniuose namuose. Galėsite pasirinkti iš tokių spalvų emalio: matinė juoda, dramblio kaulo, anglies, ruda. Kai kurių klasikinio stiliaus krosnelių privalumas – šoninės durelės, per kurias daug patogiau įdėsite malkas. Klasikinės krosnelės Dovre turi dar daugiau privalumų: švaraus antrinio degimo technologiją, dėžutę pelenams, atskiras dureles pelenams išimti. Tai palengvins krosnelės priežiūrą.

Tradicinės norvegiškos krosnelės Dovre – gamintojo pasididžiavimas. Jos turi tik joms būdingą išskirtinį dizainą, krosnelių antstatus. Įsileiskite į savo namus norvegišką žavesį, kokybę ir šilumą!

Krosnelės Dovre – puikus pasirinkimas vertinantiems kokybę, tvirtumą ir norintiems turėti gražų bei naudingą šilumos šaltinį.


Kas yra židinys?

Kas yra židinys?

Vienas svarbiausių žmogaus išradimų buvo ugnis. Iš pradžių ji šildė, vėliau tavo priemonė maisto gaminimui. Tai buvo didžiulis revoliucinis šuolis iki tol buvusioje visuomenėje. Ugnis daugelyje kultūrų buvo garbinama, mitologijoje atsirado ugnies dievų bei deivių. Lietuva taip pat ne išimtis – turėjome savo ugnies deivę Gabiją, ir visą pulką amžiną ugnį saugančių nekaltų mergelių vaidilučių. Be abejonės ugnis privalėjo turėti ir savo vietą – aukurą. Iš pradžių tai buvo tiesiog laužavietė. Metams bėgant, atsiradus vis didesniems būstams ugnis pradėta kurti židiniuose, kurie apšildydavo gyvenamąsias patalpas. Pamažu židiniai vis tobulėjo ir šiuo metu tai viena populiariausių interjero detalių, kuri dar turi ir praktišką paskirtį – apšildo visus namus.

Jotul židinys

Jotul židinys

Šiuolaikinis židinys būna sudarytas iš pakuros, sąramos ir dūmtraukio bei jo gaubto. Jis gali būti įmontuotas į sieną, arba pastatytas šalia jo. Yra nemažai statybinių medžiagų, iš kurių gali būti gaminami židiniai. Tai gali būti plūktas molis, akmenys, plytos, metalas, marmuras, netgi mediena ir daugelis kitų medžiagų. Tačiau specialistai teigia, kad labiausiai apsimoka mūryti iš karščiui atsparių plytų. Pagrindas turi būti nejudantis, akmeninis ir nepraleidžiantis vandens.

Židiniai gali būti kūrenami anglimi, malkomis. Labiausiai tinkančios malkos yra beržinės, ąžuolinės, eglinės, pušinės, drebulinės bei alksninės. Drebulinių ir alksninių malkų pliusas tas, kad jos nerūksta, o suodžiai dūmtraukyje išdega. Obelų ir vyšnių malkos degdamos skleidžia malonų kvapą. Prie kiekvieno židinio yra privaloma turėti žnyples ir žarsteklį.

Šiuolaikiniai židiniai būna kelių tipu: elektriniai, dujiniai ir malkiniai. Kiekvienas iš jų dar skirstosi į potipius pagal dizainą arba medžiagas, iš kurių jie pagaminti. Šiais laikais, kai vieno būsto interjeras gali būti renesansinis puošnus, o kito modernistinis, šiuolaikinis, jau nebekyla jokių problemų rasti tinkamo dizaino židinį. Jų būna įvairiausių dydžių, formų. Jei gyvenate name, kuriame vyrauja senovinis puošnus stilius, jums labiausiai tinka židinys su kokliais arba mūrytas iš plytų. Jei jūsų būstas modernus ir minimalistinis tai galite rinktis metalinį židinį. Jis gali būti pailgas, kvadratinis, pritaikytas pagal jūsų poreikius.

Jei statotės naują būstą ir svajojate ilgus žiemos vakarus leisti prie židinio, būtina iš anksto apgalvoti, kurioje namo vietoje jis stovės. Pagalvodami apie tai iš anksto būsite tikri, kad bus pastatytas tvirtas ir kokybiškas dūmtraukis ir židinys pajėgs apšildyti visą būstą.